1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י הסולידית, ‏20/4/15.

data-full-width-responsive="true">
  1. Bearson

Bearson משתמש ותיק

לדעתי הדבר העיקרי שרלוונטי בסיטואציה הזאת הוא עמלת המינימום, והיא לא מופיעה באחוזים ולא שום דבר. תוסיף לשיקולים שלך לבחירת בית השקעות גם את עמלת המינימום למסחר בחו"ל - אל תחליט רק לפי זה כמובן, אני פשוט מקפיץ פה עוד פרמטר שכדאי לשים לב אליו בבחירה.

CoinCollector אוהב/ת את זה.
  2. Fullstack Opera Tenor

Fullstack Opera Tenor משתמש רשום

ובני״ע זרים הם דוחפים עמלת מינימום של 24$.
    הטפסים שאתה חותם עליהם מטעים ומציגים מצג שווא שאין עמלת מינימום (באותיות קטנות למטה כתוב שהכל נתון לעמלת מינימום גם אם לא צויין).
    בעלון של הוט מצויין רק באותיות קטנות בצורה שאי אפשר לקרוא מה-PDF כלל ובדף האחרון משהו על עמלת מינימום, לא כתוב סכום.
    לכאורה, נראה שעשו הרבה כדי שתגלה כמה אתה משלם רק אחרי החשבון.
    מטעה ומרגיז, אפילו התלוננתי למועדון הוט על הנושא (שאכל לי חצי מהמענק שעוד לא קיבלתי).
    אמרו שזה יבדק.

נערך לאחרונה ב: ‏28/11/20
    Bearson אוהב/ת את זה.
  3. KickR

KickR משתמש בכיר

ברוכים הבאים לישראל.
    דרך אגב, נראה לי שמשהו שחזר לאורך השרשור הזה (ואחרים) זה שבנקים זה לא מקום טוב להחזיק תיק השקעות.

ניצן המצוין, tdc, Delver ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  4. מייקל

מייקל משתמש ותיק

זה די ברור שזה כפוף לעמלת מינימום. 24 זה זול ממה שציפיתי. חשבתי שהמינימום בלאומי זה 27 דולר.

5. מייקל

מייקל משתמש ותיק

זה מקום יקר. אבל, מאוד נוח. המערכת של בנק לאומי היא הטובה ביותר מבין הבנקים ובתי ההשקעות בארץ שני ראיתי. נכון, IB עם מערכת לא פחות טובה. אבל, יש לבנק את היתרון של חשבון אחד עם העוש, אז הכסף הכי זמין. וגם ניכוי מס במקור...

6. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

שזה נותן מה בדיוק?

גבולי שזה יתרון, הרבה יטענו שפסיכולוגית זה דווקא חסרון.

חסרון מובהק :)

sogi אוהב/ת את זה.
  7. Fullstack Opera Tenor

Fullstack Opera Tenor משתמש רשום

אני בכל אופן שוקל מה לעשות עכשיו, אם אקבל תשובה ממועדון הוט שאין מה לעשות,
    אין מצב שאני ממשיך איתם עם עמלת מינימום רצחנית שכזו,
    שמתי אומנם סכום פעוט (מתחת ל-10,000 ש״ח) בכדי לבדוק את המערכת, וטוב שעשיתי כן.
    מעיון באתר הבורסה התרשמתי שלפסגות יש את התעריפון המתאים לי ביותר, עכשיו השאלה היא האם להעביר את תיק ההשקעות שיצרתי בלאומי (שמניב תשואה מפתיעה so far) לפסגות או שפשוט לפתוח חדש בפסגות ולתת למה שעשיתי בלאומי לשבת שם ולהשתזף בשנה הראשונה של 0 דמי ניהול.

עריכה: כמובן שאציין בפניהם שהדבר ספק חוקי, אני לא חושב שהוא עומד בחוק האותיות הקטנות 2012
    https://www.consumers.org.il/?catid...itemid={163BED90-853A-48E3-A4C5-A45C12BA7F34}

תראו את העלון שנשלח לי מהבנק טרם החתימה ואת ים האותיות הקטנות והלא קריאות בעליל
    https://drive.google.com/file/d/1Ri9b0ZZ5f6V6vH1RZY-y9QhOqw5Taw_M/view?usp=sharing

נערך לאחרונה ב: ‏28/11/20
  8. מייקל

מייקל משתמש ותיק

יתרון באתר הבנק על בנקים פחות טובים ובתי השקעות בארץ: כיף? חוויה? יכולת לקנות מניות בלונדון בלי לדבר עם נציג טלפוני?

חשבון אחד וניכוי במקור, היתרון הוא שכשאתה רוצה להשתמש בכסף, זה מיידית אפשרי. הבנק יכול לחסום לך העברה עד שלא תוכיח שלא ביצעת העלמת מס. בהצלחה עם זה (:

9. KickR

KickR משתמש בכיר

:lol:

10. roneng

roneng משתמש בכיר

אלא אם כן:
    וכמו שאמרת:

11. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

כמו הכרטיס אשראי האמריקאי שלי.
    אבל לצורך העניין, נניח שאין לך כוח לאשראי אמריקאי, אמא שלי פתחה חשבון בIB כדי לקבל ירושה בדולרים מארה"ב.
    העבירה בבת אחת מIB לבנק הישראלי 300,000 שקלים, הבנק שלה לא פצה מילה (לאומי).

12. מייקל

מייקל משתמש ותיק

מתי זה קרה? אחלה. אליי התקשרו השבוע על סכום דומה שהגיע מחשבון בארץ (לא קשור לIB)

13. מייקל

מייקל משתמש ותיק

לא הבנתי. אם הכסף בחשבון וזה מקור הכסף. מה הטענה שלך בדיוק?

14. מייקל

מייקל משתמש ותיק

יש לי כח לאשראי אמריקאי. הבעיה היא שאי אפשר לקנות עם כרטיס אשראי דירה או לתת מתנה גדולה לבן משפחה.

15. roneng

roneng משתמש בכיר

שהכסף שלך נתון לחסדי בנק אחד ויחיד שיכול להחליט יום אחד למנוע ממך גישה לכסף של עצמך.
    כשאני משקיע דרך ברוקר אני יכול לבחור להעביר את הכסף לכל בנק שאני רוצה, ואם בנק אחד עושה בעיות אני פשוט אעביר את הכסף לבנק אחר.
    ואם זה ברוקר זר אז בכלל יש לי הרבה יותר אפשרויות (כמו בנקים זרים).

16. KickR

KickR משתמש בכיר

17. מייקל

מייקל משתמש ותיק

הנקודה היא שהבנק יכול לחסום העברה נכנסת מחשד להלבנת הון. זה לא רלוונטי לכסף שנצבר במשך שנים והושקע בבנק. לעבור בנק בשלב הזה לא רלוונטי. הכסף חסום.

18. מייקל

מייקל משתמש ותיק

19. KickR

KickR משתמש בכיר

אם זה החשד של הבנק, אין שום בעיה טכנית לספק להם הוכחה שחשבון ההשקעות שייך לך, ואז אין להם שום סיבה לדחות כספים שאתה מעביר מעצמך לעצמך.

roneng אוהב/ת את זה.
  20. מייקל

מייקל משתמש ותיק

זה החשד. שייכות לך לא מספיקה. תחשוב על אנשים שפתחו חשבון השקעות והעבירו אליו כספים מרווחים נדלן שלא דווחו לרשות ההון או מעבודה בחו״ל. מישהו סיפר על זה פה בפורום. דרשו הצהרה מרואה חשבון ואסמכתאות כלשהן.
    לא אומר שזה לא פתיר. זה פשוט לא נוח ומעצבן.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי פינת המשקיעים ‏7/6/20
עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פינת המשקיעים ‏27/6/18
עמלות בבית השקעות פינת המשקיעים ‏31/12/20
האם אין דרך לדעת מראש כמה עמלות תשלם? פינת המשקיעים ‏29/12/20
השוואת תנאי עמלות בין אקסלנס לאחרים פינת המשקיעים ‏24/12/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.