• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA)

-לא בטוח שהעליות הרבה יותר גבוהות מן ה IRA
למה לא בטוח?
יש לך הפרש של של מעל 0.5% אפילו במקרה הקיצוני שדמי הניהול הרשמיים זהים. (הוצ' ניהול השקעות + יעילות דיבידנד).
אם תוסיף הפרש של 0.2% בדמי הניהול (ולרוב ההפרש אפילו יותר גדול) אתה מגיע ל0.7% בשנה לטובת הIRA.
-קבלת הצעה ומעבר פשוט לקרן השתלמות עוקבת
איך זה שונה מIRA?
-העניין, שלא ניתן לבחור קרן אירית מסויימת שאינה מחלקת דיבידנדים, גורמת לכך שבעצם בקרן השתלמות עוקבת S&P, כן יש אירועי מס ? וזה מנוכה במקור ? אגב - לצורך העניין גם קרנות פנסיה עוקבות S&P חוטפות מס דיבידנד במקור ?
תלוי מה בדיוק הם מחזיקים.
בגדול רוב הקרנות הפאסיביות הישראליות (השתלמות/גמל/פנסיה וכו') נתנות תשואה של NTR, שזה שווה ערך למדד בניכוי 30% מס דיבידנד.
חלקן עברו לאחרונה להחזיק קרנות אמריקאיות, מה שאומר 25% מס דיבידנד.
בIRA אתה יכול להחזיק אירית, מה שאומר 15% מס דיבידנד.
בהנחת 2.5% דיבידנד בשנה, ההפרש בין אופציה 3 לאופציה 1 הוא כ0.37% בשנה.

@deussex יש לך תיק השקעות עצמאי על הכסף הממוסה שלך בבנק או בית השקעות כלשהו? אם כן, אז לאחר ההצטרפות המתישה ל- IRA זה מרגיש בדיוק אותו הדבר. אם אין לך תיק ממוסה עדיין, באופן אישי לא הייתי ממליץ לך לקפוץ ל- IRA כבר עכשיו.

@deussex יש לך תיק השקעות עצמאי על הכסף הממוסה שלך בבנק או בית השקעות כלשהו? אם כן, אז לאחר ההצטרפות המתישה ל- IRA זה מרגיש בדיוק אותו הדבר. אם אין לך תיק ממוסה עדיין, באופן אישי לא הייתי ממליץ לך לקפוץ ל- IRA כבר עכשיו.
אין עדיין, סדר הפעולות שהגדרתי לעצמי, לאחר שבניתי את תכנית ההשקעה:

1. ביצוע ההשקעה לאור האיזון המבוקש בין מניות (קרן עולמית אירית) לבין החלק האג"חי - על ידי קרן ההשתלמות והחשבון הממוסה. התחלתי מ IRA כי, כפי שציינת זה מרגיש אותו דבר כמו החשבון הממוסה, וב' כי יש שם רק פרמטר אחד בהתמקחות - דמי הניהול, וכל השאר הם נתונים לפי המכרז שביצעה חברת הגמל מול הבנק. לאחר מכן אטפל בחשבון הממוסה, מכיוון שיש יותר פרמטרים למיקוח, עמלות שונות ומגוונות ופינות, ויבוא לאחר מעבר ה IRA.

2. טיפול בקרנות הפנסיה והמנהלים - מעבר לקרן פנסיה עוקבת, ולגבי ביטוח המנהלים - מכיוון שיש לי 2 פוליסות נפרדות עבור צבירה ועבור אובדן כושר עבודה, והצבירה עם מקדם אומנם קבוע אך לא הכי טוב (201), אך דמי ניהול גבוהים של 1.05% מהצבירה, ויתכן להעבירה לקופת גמל IRA. אבל יש לי שם עוד שאלות - כמו האם הקופת גמל IRA תהיה גם קצבתית, והאם אכן משתלם להעביר.

מכיוון שיותר דחוף לי לטפל בעיקר התיק לפרישה מוקדמת שהוא קרן ההשתלמות והחשבון הממוסה, ובקרן פנסיה ומנהלים פחות בוער, ויש שם עוד שאלות, העדפתי להתחיל מקרן ההשתלמות והחשבון הממוסה. הרגשתי הפנימית שהכניסה למים יותר פשוטה עם IRA, כי יש פחות שיקולים והתעסקות - סה"כ 3 חברות לנהל משא ומתן, פרמטר אחד בלבד, ומבחינתי - פשוט לקנות נייר אחד, לכן נראה לי פשוט יותר מהממוסה בנקודה זו. ואז נפנה לממוסה, אחרי שקצת טבלתי במיקוח, עמלות שראיתי שחברות הגמל מציגות, וכו'.

העניין, שלא ניתן לבחור קרן אירית מסויימת שאינה מחלקת דיבידנדים, גורמת לכך שבעצם בקרן השתלמות עוקבת S&P, כן יש אירועי מס ?
העקיבה בקרנות השתלמות "מנוהלות" (במסלול מחקה מדד) היא סינתטית, כלומר הקרנות לא מחזיקות ממש מניות של חברות ולכן לא מקבלות ממש דיבידנדים.
במקום זה הקרנות מחזיקות חוזים עתידיים שמתחייבים להשיג תשואה של מדד ספציפי כלשהו (יותר ספציפי מ-s&p 500, למשל מדד s&p500 TR הוא מדד העוקב אחרי התשואה של s&p 500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים ללא מיסוי בכלל, s&p 500 PR הוא מדד העוקב אחרי התשואה של מחיר ה-s&p 500 ללא התייחסות לדיבידנדים, ומדד s&p 500 ntr הוא מדד העוקב אחרי התשואה של s&p 500 עם השקעה חוזרת של דיבידנדים תחת הנחת מיסוי דיבידנד כלשהו).
רוב (כל?) הקרנות הישראליות משתמשות בחוזים עתידיים על s&p 500 ntr (במובן הזה הן די "דומות" להשקעה ב-s&p 500 באמצעות קרן מחלקת אמריקאית עם השקעה חוזרת של הדיבידנד).

יש לך הפרש של של מעל 0.5% אפילו במקרה הקיצוני שדמי הניהול הרשמיים זהים. (הוצ' ניהול השקעות + יעילות דיבידנד).
אם תוסיף הפרש של 0.2% בדמי הניהול (ולרוב ההפרש אפילו יותר גדול) אתה מגיע ל0.7% בשנה לטובת הIRA.

בגדול רוב הקרנות הפאסיביות הישראליות (השתלמות/גמל/פנסיה וכו') נתנות תשואה של NTR, שזה שווה ערך למדד בניכוי 30% מס דיבידנד.
חלקן עברו לאחרונה להחזיק קרנות אמריקאיות, מה שאומר 25% מס דיבידנד.
בIRA אתה יכול להחזיק אירית, מה שאומר 15% מס דיבידנד.
בהנחת 2.5% דיבידנד בשנה, ההפרש בין אופציה 3 לאופציה 1 הוא כ0.37% בשנה.
לא יודע אם היה כבר, אבל זאת פעם ראשונה שאני נתקל בזה מוצג כל כך תמציתי ופשוט. לי זה עשה סדר.
@yossik אולי כדאי לשקול הוספה למיטב?

העקיבה בקרנות השתלמות "מנוהלות" (במסלול מחקה מדד) היא סינתטית, כלומר הקרנות לא מחזיקות ממש מניות של חברות ולכן לא מקבלות ממש דיבידנדים.
לא כולן. לאחרונה יש יותר ויותר כאלה שמחזיקות ETFים (לרוב אמריקאים).
וגם אלו שעוקבות סינטטית לרוב לא עושות את זה ישירות אלא באמצעות ק"ס ישראליות (לפחות חלקית).
במקום זה הקרנות מחזיקות חוזים עתידיים שמתחייבים להשיג תשואה של מדד ספציפי כלשהו (יותר ספציפי מ-s&p 500
לא מדוייק.
אין דבר כזה "חוזה על מדד ספציפי". יש חוזה על מדד S&P500, בלי סיומת כזאת או אחרת.
בסופו של דבר חוזים על הסנופי נותנים תשואה של CATR, שזה תשואה של TR פחות ריבית חסרת סיכון. מאחר ורוב הכסף מושקע במכשירים שנותנים ריבית כזאת (אג"ח/מק"מ וכו') אז בתאוריה קרן שעוקבת ע"י חוזים יכולה להגיע לתשואת TR.
בפועל זה לא קורה (בין הייתר מסיבות של יעילות אחזקות, עלויות גלגול, כסף שנשאר במזומן ועוד המון דברים) והקרנות הישראליות נותנות בסוף תשואה שקרובה ל NTR (וזה גם מדד היחוס שלהם. בעיקר מטעמי נוחות).

מעדכן שפניתי ל 3 חברות בנוגע ל IRA - מיטב ד"ש, הלמן אלדובי ומגדל (אני מושקע שם בהרבה כספים), וזה העדכון:

קרן השתלמות של 270 אלף.

אלדובי - מציעים 0.25%, אפשר לעבוד מול בנק מזרחי ולאומי.

מיטב ד"ש - 0.29%, אפשר לעבוד מול מזרחי, לאומי ובעצם כל בנק כמעט שיש לך עו"ש שם.

מגדל - למרות שיש לי שם גם ביטוח לאומי, גם קרן פנסיה (גודל כולל 700 אלף ש"ח) וגם ביטוח סיעודי לא זול, הם לא הסכימו לתת לי את תנאי המכרז שנגמר לפני חודש או חודשיים, ומציעים כרגע 0.29%, לאחרי שלחצתי שוב ואמרתי שאינם רציניים, הם אמורים לחזור אלי. עובדים מול לאומי.

אבל מאוד אהבתי את השרות של הסוכן באלדובי, מה גם שכרגע זולים מבחינתי. להם יש ניסיון, במגדל זה חדש, וגם מגדל עושים שרירים. שמעתי גם שעדיף לעבוד מול בנק מזרחי ב IRA כי יש להם שירות טוב יותר, ממה שראיתי בתגובות כאן.

יתכן שלאחר שמגדל יחזרו אליי, ויהיה מספר סופי, אנסה ללחוץ שוב על מיטב ד"ש, אבל כפי הנראה אלדובי נכון לעכשיו.

עוד פרט - עקב הרכישה של פניקס את אלדובי, מסלול ה IRA שם יסגר בעוד כמה זמן, וזאת הזדמנות להיכנס לשם עכשיו.

אם יש עצות, שיפורים אשמח לשמוע.

אגב - אם עכשיו אכנס ב 0.25%, אין מניעה לאחר מכן לאחר שהתיק יגדל, או שיהיה מכרז אחר - להעביר ל IRA בחברה אחרת, או שזה כרוך בכאב ראש - בגלל מכירה וקנייה מחדש ?

אגב - אם עכשיו אכנס ב 0.25%, אין מניעה לאחר מכן לאחר שהתיק יגדל, או שיהיה מכרז אחר - להעביר ל IRA בחברה אחרת, או שזה כרוך בכאב ראש - בגלל מכירה וקנייה מחדש ?
להעביר IRA הרבה יותר קל, כי מעבירים את הנכסים AS IS בלי שום מכירה.
מעבר לכך, אחרי שהעניינים יבואו על מקומם בשלום, אם תהיה לך הצעה טובה יותר, נגיד 0.2 תוכל גם להתחיל ניוד כדי לכווץ את הלמן עוד טיפה..

מעבר לכך, אחרי שהעניינים יבואו על מקומם בשלום, אם תהיה לך הצעה טובה יותר, נגיד 0.2 תוכל גם להתחיל ניוד כדי לכווץ את הלמן עוד טיפה..
אתה אומר שכרגע להיכנס עם הכי טוב, שכפי הנראה 0.25% בהלמן, ואם בהמשך תבוא הצעה טובה יותר, לאיים בניוד, כדי שישוו ?

כרגע להיכנס עם הכי טוב, שכפי הנראה 0.25% בהלמן, ואם בהמשך תבוא הצעה טובה יותר, לאיים בניוד, כדי שישוו
בדיוק.
גם ככל שעובר הזמן והצבירה גדלה ניוד מסלול מנוהל לניהול אישי טומן בחובו אובדן תשואה על זמן המעבר, כאשר אתה כבר בניהול אישי, גם אם במהלך הניוד הני״ע יעלמו לך לתקופה הם עדיין יהיו קיימים והתשואה תמשיך להיצבר (למעט אולי הפקדות חדשות שזה זניח)

אני יודע שזה לא בדיוק המקום, אבל אולי כדאי לפתוח שרשור מקביל לפנסיה? מחקה מדד

העברתי את קה״ש שלי למגדל IRA עם דמי ניהול 0.19%.
הם עובדים עם לאומי ופתחו לי שם חשבון. אני מעוניין לקנות עם כל הסכום (בערך 150 אש״ח) ETF של ACWI (מספר נייר 1159235). העמלה שלו היא 0.2%.
כששוחחתי עם לאומי טרייד הבנתי שאני צריך לשלם עוד עמלה של 0.4% על הקניה. האם זה סביר?

המטרה שלי היתה לחסוך בעמלות כאשר אני ב-IRA אבל נראה שאני משלם יותר מתיק מנוהל?

כששוחחתי עם לאומי טרייד הבנתי שאני צריך לשלם עוד עמלה של 0.4% על הקניה. האם זה סביר?
זה לא סביר, נראה כמו עמלת תעריפון,
אני בלאומי עם עמלת ק/מ נמוכה בהרבה, גם בהלמן (0.05%) וגם בקל-גמל (0.06%)
תסתכל בטפסי ההצטרפות מה העמלה המצוינת שם, סיכוי טוב שהסניף פשוט שכחו לעדכן לך את ההטבה בחשבון.

בנוסף למה ש @מתכנת אמר, קח בחשבון שזאת עמלת קניה. כלומר אתה משלם אותה רק על סכום הקניה (הכסף החדש) ולא על כל הסכום שיש לך בקופה.
בניגוד לעמדה שנתית שיורדת כל שנה מכל הסכום בקופה

להעביר IRA הרבה יותר קל, כי מעבירים את הנכסים AS IS בלי שום מכירה.

שים לב, שניוד IRA ממיטב דש (לפחות אם הברוקר הוא מיטב טרייד) גורר קנס של 0.15% מגודל כל התיק!

מישהו יודע מהם התנאים של מיטב דש IRA בימים אלו על סכום של ~1M?

בנוסף למה ש @מתכנת אמר, קח בחשבון שזאת עמלת קניה. כלומר אתה משלם אותה רק על סכום הקניה (הכסף החדש) ולא על כל הסכום שיש לך בקופה.
בניגוד לעמדה שנתית שיורדת כל שנה מכל הסכום בקופה
אם הוא מעביר את הכסף מקופה קיימת הרי שהקנייה הראשונה היא על כל הסכום…

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2062
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה