• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עיזרו לפרנואיד לעבור ל- IB

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,606
אז לאור המצב החלטתי שחלק מהחסכונות צריכים לשבת מחוץ לישראל.

אבל מפחיד אותי להעביר את הכסף ל"אתר" וירטואלי באינטרנט.

שמעתי פעם סיפור על מישהו שהזמין סלון באינטרנט והריהוט לא הגיע. כשהוא דרש החזר במייל אמרו לו "קנית באינטרנט? אז שהאינטרנט יחזיר לך".

אוקיי, כשזה קורה למישהו אחר זה סיפור מצחיק (לא באמת) אבל לא הייתי רוצה לראות את החסכונות שלי נעלמים בצורה כזו.

כן, קראתי את השרשור

אבל הוא גולש די מהר לתרחישים אפוקליפטים של קריסת IB. אני מבין שאם ארה"ב תושמד במתקפה גרעינית סינית אז הכסף ילך, זה לא מה שמטריד אותי. אני מכוון יותר לתרחישים ארציים יותר. נניח שהם עושים שדרוג והחשבון שלי מתאפס בגלל באג נדיר. ואז כשאני פונה אליהם הם אומרים שהם נורא מצטערים, אבל לפי כל הרישומים שלהם החשבון שלי תמיד היה ריק ולא נעשו בו פעולות.

אם קורה דבר כזה בארץ אז אני יכול לפנות למפקח על הבנקים, אם זה לא עוזר אז אני יכול לתבוע את הבנק. יש לי תדפיסים אותנטים מהמכונות של הבנק לאורך השנים, אני מאמין שבסיכוי גבוה מאוד אזכה בתביעה כזו.

אבל אם הכסף נעלם ב- IB, למי אני פונה? יש לי רק דרכון ישראלי, האם בכלל יש לי זכות עמידה בבתי המשפט שם? ממה שהבנתי אז לקחת עו"ד אמריקאי זה עניין של מאות אלפי דולרים ומעלה כך שבכלל אצא בהפסד מהסיפור. ומה ההוכחות שלי למצב החשבון? יש לי רק תכתובות במייל שאין שום בעיה לזייף.

בקיצור, אני מנסה להבין אם יש פרוצדורה הגיונית שבה אוכל לקבל את הכסף בחזרה.

יש תצהירים ודוחות שניתן להפיק/להוריד מהאתר. לשונית Performance & Reports
זה הדבר הכי קרוב לאסכמתא אם לא אסמכתא בפני עצמה.

אני גם לא יודע אם ניתן אבל אפשר לנסות אם אתה כל כך חושש ולבקש אסמכתא חתומה על ידם משירות הלקוחות על סך הנכסים בחשבונך נכון לתאריך מסוים.
בבתי השקעות ישראלים שולחים לך מכתב אחת לשנה/חצי שנה עם סך הנכסים שלך שברשותם. אני בטוח שניתן להפיק/לבקש דבר דומה ב-IBKR.

אז לאור המצב החלטתי שחלק מהחסכונות צריכים לשבת מחוץ לישראל.

אבל מפחיד אותי להעביר את הכסף ל"אתר" וירטואלי באינטרנט.

שמעתי פעם סיפור על מישהו שהזמין סלון באינטרנט והריהוט לא הגיע. כשהוא דרש החזר במייל אמרו לו "קנית באינטרנט? אז שהאינטרנט יחזיר לך".

אוקיי, כשזה קורה למישהו אחר זה סיפור מצחיק (לא באמת) אבל לא הייתי רוצה לראות את החסכונות שלי נעלמים בצורה כזו.

כן, קראתי את השרשור

אבל הוא גולש די מהר לתרחישים אפוקליפטים של קריסת IB. אני מבין שאם ארה"ב תושמד במתקפה גרעינית סינית אז הכסף ילך, זה לא מה שמטריד אותי. אני מכוון יותר לתרחישים ארציים יותר. נניח שהם עושים שדרוג והחשבון שלי מתאפס בגלל באג נדיר. ואז כשאני פונה אליהם הם אומרים שהם נורא מצטערים, אבל לפי כל הרישומים שלהם החשבון שלי תמיד היה ריק ולא נעשו בו פעולות.

אם קורה דבר כזה בארץ אז אני יכול לפנות למפקח על הבנקים, אם זה לא עוזר אז אני יכול לתבוע את הבנק. יש לי תדפיסים אותנטים מהמכונות של הבנק לאורך השנים, אני מאמין שבסיכוי גבוה מאוד אזכה בתביעה כזו.

אבל אם הכסף נעלם ב- IB, למי אני פונה? יש לי רק דרכון ישראלי, האם בכלל יש לי זכות עמידה בבתי המשפט שם? ממה שהבנתי אז לקחת עו"ד אמריקאי זה עניין של מאות אלפי דולרים ומעלה כך שבכלל אצא בהפסד מהסיפור. ומה ההוכחות שלי למצב החשבון? יש לי רק תכתובות במייל שאין שום בעיה לזייף.

בקיצור, אני מנסה להבין אם יש פרוצדורה הגיונית שבה אוכל לקבל את הכסף בחזרה.
יכול להזדהות...לפני שהעברתי כספים בעצמים לגופים מחוץ לישראל גם לי היה את החשש הזה...יש לך "מותגים" מסויימים שאתה מכיר, יודע איפה הם פיזית וכו...
ופתאום להעביר למדינה זרה, שבו אתה לא "מכיר" אף אחד, לא מכיר את מערכת המשפט וכו...יכול לעורר חששות...ובצדק.
בנוסף, מערכת הבנקאות בישראל היא לא רעה בכלל...גם מבחינת עלויות נמוכות וגם מבחינת שמרנות בנקאית...מוסדות יותר יציבים מאשר חלק גדול מהבנקים הבינלאומיים...יש צדק מחשש מבנקים ומוסדות פיננסים זרים....אבל אם אתה רוצה להתגונן גיאוגרפית...אז צריך לעשות מאמץ נוסף.

אני עשיתי את הדברים הבאים:

1. קראתי את הדוחות הכספיים של המוסדות שהעברתי אליהם...(אני חושב ש IBKR היא גם ציבורית), בדקתי רווחיות, הון עצמי, היסטוריה וכו... להבין את המודל סיכון.
למשל לא הייתי מעוניין במוסדות ממונפים מאד, שנותנים אשראי גבוה מאד, או שמעורבים במוצרים מובנים ונגזרים בהיקף גבוה.
2. הבנת המערכת המשפטית עד כמה שאפשר וההגנה על זכויות הקניין.
3. ניסיתי להבין האם היו ויש נושאים עומדים מול החברות הללו, תלונות מלקוחות , reviews וכו ...יש בדר"כ מספיק מקורות אונליין.
4. לקחתי את הזמן...ההעברות הראשונות שלי היו נמוכות...לקח לי גם פסיכולוגית זמן להרגיש בנוח עם חשבונות בחו"ל.
לפתוח חשבון זה תהליך...זה לא אומר שאחרי שיש לך אותו אתה צריך להעביר 100% מהונך אליו...אבל אחרי שיש לך אותו יצרת לך אלטרנטיבה זמינה.
5. הוצאתי כרטיס אשראי כנגד אותם חשבונות על מנת שתהיה לי גישה לכסף בכל עת.

לא יודע אם זה ירגיע אותך אבל קצת על החברה:
Interactive Brokers LLC (IB) is an American multinational brokerage firm. It operates the largest electronic trading platform in the U.S. by number of daily average revenue trades. As of February 2022, the company serves 1.76 million customers, with US$348.5 billion in customer equity. IB is regulated by the Securities and Exchange Commission, the Financial Industry Regulatory Authority, the New York Stock Exchange, the Financial Conduct Authority and other regulators and self-regulatory organizations​
בארה"ב אם אתה רוצה לבדוק עסק מבחינת שירות, אמינות, ואחראיות. אתה בדרך כלל תלך לארגון ללא מטרת רווח (NGO) בשם Better Business Bureau (BBB) הארגון מספק הערכה ניטור ושירותי בוררות לחברות ולתלונות של לקוחות על חברות. הדירוג של IBKR שם הוא A+ יש עליהם 106 תלונות ב-3 השנים האחרונות ש-33 מהם נסגרו, אתה יכול לקרוא את הפרטים. לא מדהים אבל צריך לקחת זאת בפורפורציות, בדרך כלל אנשים רק כותבים על חויות גרועות ובהתחשב בעובדה שמדובר בפלטפורמת השקעה מתוחכמת שבה אנשים יכולים בקלות להפסיד הון, אני הייתי מצפה להרבה יותר תלונות.
אם זה לא משכנע אותך אז מה כן?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Stardust עיזרו לחנות יד2 שתורמת את הכנסותיה אוף טופיק 2
Stardust סניף בנק הקרוב לבית או לעבודה? עיזרו לי להחליט :) צרכנות פיננסית 8
Jane Doe אנא עיזרו למאבק לפתיחת ה-IRA בקופות גמל צרכנות פיננסית 2
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D חוזה שכירות תמוה לדירה שאנחנו רוצים לעבור אליה אוף טופיק 25
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
Y האם כדאי לעבור לבנקאות פרטית? שוק ההון 50
F איך הצלחתם לעבור דירה בלי לרושש את הכיס? אוף טופיק 16
S בעלי אזרחות פורטוגזית, חשבתם לעבור לגור בפורטוגל? אוף טופיק 1
ז להתחיל בib ישראל ואחר כך לעבור לib עולמי שוק ההון 3
ד הלוואה מקרן השתלמות\קרן פנסיה - לעבור ממיטב למוסד אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
נ מעוניין לעבור להיות יועץ עצמאי בתחום שלי, לפי פרוייקטים בתחום המומחיות שלי, התפתחות אישית 4
ש התלבטות האם לעבור בפנסיה למסלול s&p 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
P האם להמשיך להתמקצע בjava או לעבור למשהו אחר? התפתחות אישית 6
א האם לעבור גוף חסכון לאור תשואות נמוכות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
deussex האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל שוק ההון 76
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S ב-IB מופיע לי שצריכים לעבור 44 ימי עסקים לפני שמושכים לחשבון אחר פוסטים מאיכות נמוכה 1
unrealx איך לעבור דירה מבלי להתרושש? צרכנות פיננסית 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
P פנסיה - מתלבט האם לעבור ממסלול מחקה מדד מניות פאסיבי למסלול מחקה - S&P500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ת האם בשל הקורונה ניתן לעבור מבנק לבנק מהבית בלבד? צרכנות פיננסית 12
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
א האם שווה לעבור לקטנוע? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
V קה"ש: כדאיות של לעבור מ SP500 ל IRA שוק ההון 4
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
D האם כדאי לעבור בין קרנות מחקות? שוק ההון 7
T למה פתאום ההמלצות לעבור למסלול צמוד מדד? שוק ההון 4
sigler05 האם יש טעם לעבור מסלול בפנסיה? צרכנות פיננסית 13
ש האם לעבור לרק מניות בקופ"ג פטורה שהצטברו בה רווחים גם מאג" ח שוק ההון 13
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
G לעבור לביטוח בריאות חדש למרות החרגה? צרכנות פיננסית 13
ג יכול להיות שזה אף פעם לא משתלם לעבור בין קרנות? שוק ההון 12
צ האם כדאי לעבור לקרנות מחקות שוק ההון 19
E נאלץ לעבור לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 18
unrealx דברים שצריך לחתום עליהם כדי לעבור ל- IRA שוק ההון 0
B האם צריך 200K ש"ח כדי לעבור לקרן פנסיה בניהול עצמי (IRA)?! צרכנות פיננסית 20
always.smile סלולרי ב-1 שקל לחודש אצל רמי לוי - לעבור? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y בIB, איך ממירים מט"ח בלי לעבור דרך מטבע הבסיס? שוק ההון 3
B האם לעבור לקרן השתלמות מורים? שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה