• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סילוק הלוואה ע"י פרעון של קרן השתלמות

• פותח הנושא feel
  • פורסם בתאריך

feel

משתמש רשום
דירוג
4
ערב טוב,

יש לי הלוואה של כ-50,000 ש''ח (תשלום חודשי של 3,450 ש''ח), מועד סיום של ההלוואה היא אוגוסט 2020.
ריבית של ההלוואה היא פריים + 3.5%

מצד שני יש לי קרן השתלמות נזילה של 51,000 ש''ח. זאת קרן השתלמות היחידה שיש לי. מסלול כללי בהראל.

מבחינה כלכלית מה עדיף:

1 - לקחת את קרן השתלמות ולפרוע את ההלוואה?
2 - לשלם בכל חודש 3,450 ש''ח עד אוגוסט 2020 (16 חודשים) ולא לגעת בקרן השתלמות. אני כן יכול לעמוד תשלום חודשי ההנ"ל.

תודה

אני עצמאי ומפקיד בכל שנה 18,240 ש''ח

תוספת קטנה: אינני יכול לקחת הלוואה מקרן השתלמות כיוון שמדובר ב-2 קרנות מפוצלות (לא פעילה של 12,000 ש''ח ופעילה של 38,000 ש''ח). הראל מאפשרים לקחת הלוואה רק כאשר יש לפחות 50,000 ש''ח בקרן בודדת

השאלה שלך היא בעצם כזו, האם אתה מעדיף להשקיע את הכסף באפיק חסר סיכון שמניב לך פריים+3.5% או להשאיר את הכסף בקרנות ולקוות שהם יניבו תשואה כזו או יותר. הפרעון זה כמו תשואה של פריים פלוס 3.5 שאתה מפסיד אם לא תפרע.
אני הייתי פורע, ואת התזרים החופשי שמשתחרר משקיע חזרה לקרנות או במשהו אחר, לא ממליץ.

מבחינה כלכלית מה עדיף:
- לעבור למסלול יותר "תואם גיל", הכווונה לפלח מנייתי יותר גדול, כדי שתוכל לנצל את הפטור ממס עם הנכס שהשיא בעבר הכי הרבה (מניות)
- להוריד את דמי ניהול, ניחוש שלי שאתה משלם המון, לא מכיר את הראל כחברה "זולה"

לגביי ההלואה, זאת הלוואה קצרה, כמה ריבית אתה תשלם לאורך חיי ההלואה בשקלים?
תבדוק אם המאות שקלים הללו זה מה שטוב לך כדי לשבור את הקרן ולפדות אותה

לעבור לבית השקעות שיאפשר לקחת הלוואה בפריים מינוס חצי

אם אני אני מושך את קרן השתלמות ומכסה את ההלואה של 50,000 ש''ח, אז אני חוסך בדיוק 2,000 ש''ח ריבית
אני לא הייתי פודה אלא סופג את ה2000 כי אני חושב שהחסכון במס רווח הון על ה50 אלף לטווח ארוך ישתלם יותר.
ולפעם הבאה לא הייתי לוקח הלוואות כאלה אלא מנסה למצוא תנאים יותר אטרקטיביים.

0.6% מצבירה
את זה אפשר להוזיל כמעט בחצי ע"י מעבר לחברה אחרת.

אם אני אני מושך את קרן השתלמות ומכסה את ההלואה של 50,000 ש''ח, אז אני חוסך בדיוק 2,000 ש''ח ריבית
הסכום לא משנה, בגלל שמדובר ב 50k זה בכל מקרה לא סכום גבוה. מסתכלים באחוזים, האם אתה מעדיף תשואה של 4% עם 0 סיכון, או תשואה אחרת ( אולי גבוה יותר ואולי שלילית) עם יותר סיכון. אם אתה מרגיש שאין לך בעיה עם הסיכון ו 4% זה לא מספיק לך אז זה גם בסדר, אבל להסתכל על מספרים אבסולוטיים ולהגיד 2000 שקל זה לא הרבה, לדעתי זה פשוט טעות.

אתה גם יכול לחשוב על זה בצורה אחרת: האם היית לוקח ברגע זה הלוואה שבה תשלם ריבית של 4% ואת הכסף תשקיע בקרן ?
זה אותו דבר בדיוק.

זה אותו דבר בדיוק.
לא בדיוק, כי זה כסף שכבר הופקד לקרן והתקבלה (תתקבל) עליו הטבת מס, והתקרה השנתית לא כזאת גבוהה
לכן להכניס\להחזיק כמה שיותר כסף בהתחלה בכלי פטור עדיף מאשר הכנסת כסף חדש תחת מגבלות התיקרה (שגם ככה הוא מתכוון לנצל)

אני מסכים עם החישוב בכללי ורק אוסיף שאם הוא יפדה את הסכום מקרן ההשתלמות זה "יחסוך" לו גם 0.6% בדמי ניהול לפחות ל 12 חודשים
אבל זה מחזיר אותי לנקודה שסגירת הלוואה בטווח כזה קצר ע"י כלי פטור לא מונעת רק משיקולים של % תשואה
בסכומים יותר גדולים אבסולוטית וטווח החזר ארוך יותר, אני לא חושב שיש ויכוח בכלל

אני לא הייתי פודה אלא סופג את ה2000 כי אני חושב שהחסכון במס רווח הון על ה50 אלף לטווח ארוך ישתלם יותר.
ולפעם הבאה לא הייתי לוקח הלוואות כאלה אלא מנסה למצוא תנאים יותר אטרקטיביים.

את זה אפשר להוזיל כמעט בחצי ע"י מעבר לחברה אחרת.

איזה לדוגמא ?

לא בדיוק, כי זה כסף שכבר הופקד לקרן והתקבלה (תתקבל) עליו הטבת מס, והתקרה השנתית לא כזאת גבוהה
לכן להכניס\להחזיק כמה שיותר כסף בהתחלה בכלי פטור עדיף מאשר הכנסת כסף חדש תחת מגבלות התיקרה (שגם ככה הוא מתכוון לנצל)

אני מסכים עם החישוב בכללי ורק אוסיף שאם הוא יפדה את הסכום מקרן ההשתלמות זה "יחסוך" לו גם 0.6% בדמי ניהול לפחות ל 12 חודשים
אבל זה מחזיר אותי לנקודה שסגירת הלוואה בטווח כזה קצר ע"י כלי פטור לא מונעת רק משיקולים של % תשואה
בסכומים יותר גדולים אבסולוטית וטווח החזר ארוך יותר, אני לא חושב שיש ויכוח בכלל
זה גם כסף שאם הקופה תחטוף הפסד, לא יהיה ניתן לנכות אם ירצה למשוך. אני לא אומר מה נכון, רק צריך לענות על השאלה: האם היית לוקח הלוואה עם ריבית 4% כדי להשקיע בקרן הזו? ( כולל דמי ניהול והטבת המס) אם כן, זה בסדר. אבל לחשוב רק על הצד של ההטבה זה אומר שהבן אדם לא מחפש עצה, אלא רק שיאמתו את ההחלטה שכבר קיבל בפנים.

האם היית לוקח הלוואה עם ריבית 4% כדי להשקיע בקרן הזו?
לא במחשבה תחילה
בכל מקרה, העובדה שיש תנודתיות בכלי הפטור זאת לא טענה בעד
ההחלטה שכבר קיבל
ההחלטה היחידה שהוא כבר קיבל הינה לקחת הלוואה
בכל מקרה, השאלה נשאלה ויש עוד קוראים

הציעו לי ב2 בנקים, הפועלים והבינלאומי, בשבוע שעבר הלוואה של עד מאה אלף ש"ח בריבית פריים + 1% ובשני +0.9% (ואם הייתי מעביר משכורת אז +0.5%)..
תנסה לדבר עם הבנקים שלך. אם אין לך היסטוריה בעייתית ואתה מדורג טוב, יתכן ואתה יכול לקחת מהם ולמחזר. גם אם לא בתנאים שהצגתי, אז לפחות בתנאים יותר טובים מההלוואה הנוכחית שלך

אתה גם יכול לחשוב על זה בצורה אחרת: האם היית לוקח ברגע זה הלוואה שבה תשלם ריבית של 4% ואת הכסף תשקיע בקרן ?
זה אותו דבר בדיוק.
הלוואה שאני מחזיר תוך שנה, והשקעה לטווח בינוני-ארוך?
בוודאי!
לטווח קצר מאוד? כנראה שלא.

פות"ש
אם אתה ממשיך להפקיד ומסתכל יותר רחוק קדימה -
הייתי קורא מלא חומר על ההשקעות, מכין תכנית עבור הכסף הזה, מעריך טווח השקעה, ומוצא מסלול שהכי מתאים למימוש התכנית.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
JBUZZ סילוק מסלול (משכנתא) נדל"ן 4
F עדיף סילוק משכנתא מהיר או לפרוס ל-25,30 שנה? נדל"ן 7
E סילוק משכנתא או רכישת נכס נוסף שוק ההון 26
י סילוק משכנתא לעומת השקעה נדל"ן 18
M מימוש RSU או לחכות ? לצורך סילוק חלק מהמשכנתא שוק ההון 4
P ערך פדיון לעומת ערך סילוק? צרכנות פיננסית 0
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ח הלוואה מקרן השתלמות וקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 3
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6
S הלוואה ללא ריבית מהמשפחה לרכישת דירה וענייני מס שבח - האם יש בעיה משפטית ? צרכנות פיננסית 14
S האם יש מבצע שווה על הלוואה בהצטרפות למועדון /בנק מסוים ? צרכנות פיננסית 0
C חישוב כדאיות לקיחת הלוואה והחזר משכנתא נדל"ן 9
O לקיחת הלוואה מהקבלן נדל"ן 3
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 36
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה