• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סיוע בפתיחת חשבון ב interactive brokers, אזרח אמריקאי

Gilada4

משתמש רשום
דירוג
0
אז אני מחפש לפתוח חשבון מסחר עצמאי ב ib, וכיוון שאני אזרח אמריקאי הבנתי שאם אפתח חשבון דרכם ולא דרך ברוקר ישראלי, אשלם פחות מס רווחי הון (25 אחוז מול 37 אחוז).
כמה שאלות.
א: האם הפטור ממס רווחי הון למי שמושך את הכסף רק בפנסיה תקף גם ביחס לאמריקה, או שהם ידרשו ממני מס רווחי הון בכל מקרה?
ב: איך נראה הדיווח שאני צריך לבצע מול ישראל ומול אמריקה? האם הוא מסובך מדי כדי שאעשה אותו לבד ואחסוך עלויות רו"ח?
ג: ממה שהבנתי, לפני כמה חודשים בוטלה עמלת אי ביצוע פעולות של 10 דולר ב ib. האם יש איזושהי עמלה/מס כלשהם שאני אצטרך לשלם מלבד עמלות קנייה ומכירה ומס רווחי הון? (בהנחה שאני רק מתכוון לקנות ולמכור קרנות עוקבות מדד פעמים אחדות).
אם אחת מהשאלות כבר נשאלה בפורום אני מתנצל, אך לא מצאתי להן תשובות.
תודה

א: האם הפטור ממס רווחי הון למי שמושך את הכסף רק בפנסיה תקף גם ביחס לאמריקה, או שהם ידרשו ממני מס רווחי הון בכל מקרה?
החוק הישראלי לא חל על ארצות הברית. אחריות שלך לשלם את המיסים הנדרשים בכל מדינה

ב: איך נראה הדיווח שאני צריך לבצע מול ישראל ומול אמריקה? האם הוא מסובך מדי כדי שאעשה אותו לבד ואחסוך עלויות רו"ח
יש אנשים שממלאים לבד, יש שנעזרים ברו"ח. האתר של @FIYaacov עוזר למי שרוצה למלא לבד: https://fintranslator.com/
ג: ממה שהבנתי, לפני כמה חודשים בוטלה עמלת אי ביצוע פעולות של 10 דולר ב ib. האם יש איזושהי עמלה/מס כלשהם שאני אצטרך לשלם מלבד עמלות קנייה ומכירה ומס רווחי הון? (בהנחה שאני רק מתכוון לקנות ולמכור קרנות עוקבות מדד פעמים אחדות).
לא, זה הכל.

האתר שקישרתי לעיל עונה על זה. בגדול: מיסוי דיבידנדים הולך קודם למדינת המקור, רווח ממכירה הולך קודם למדינת התושבות. לאחר מכן מקזזים מס עודף מהצד הרלוונטי

האתר שקישרתי לעיל עונה על זה. בגדול: מיסוי דיבידנדים הולך קודם למדינת המקור, רווח ממכירה הולך קודם למדינת התושבות. לאחר מכן מקזזים מס עודף מהצד הרלוונטי
זאת אומרת שאם יהיה לי פטור ממס רווחי הון בישראל עדיין אני אצטרך לשלם אותו לאמריקה?

זאת אומרת שאם יהיה לי פטור ממס רווחי הון בישראל עדיין אני אצטרך לשלם אותו לאמריקה?
רק לשם הדיוק - מס דיבידנדים אינו מס רווחי הון. אמנם שניהם לפעמים בגובה דומה (זה לא מחוייב המציאות), ולפעמים ניתן לקזז רווח מדיבידנד בעזרת הפסד הון (באותה שנת מס) אבל אלו שני מיסים בלתי קשורים.

א: האם הפטור ממס רווחי הון למי שמושך את הכסף רק בפנסיה
על איזה פטור אתה מדבר?
אין פטור כזה.

הדבר היחיד זה שיש מיסוי מופחת על רווחי הון מעל גיל 60, וגם זה רק אם סך ההכנסה שלך (מכל המקורות) נמוך יחסית (כלומר אם המס השולי שלך נמוך מ25%).
בכל מקרה לרוב המס האמריקאי נמוך מהישראלי, ככה שהוא לרוב פחות מדאיג.
ספציפית כדי לשלם פחות מ25% מס על רווחי הון בישראל זה אומר שסך ההכנסות שלך באותה שנה הן פחות מ174 אש"ח.
בארה"ב אם ההכנסות שלך הן פחות מ80K$ אז המס על רווחי הון הוא 0%.
מאחר ו174 אש"ח זה פחות מ80K$, זה אומר שלא תשלם מס לארה"ב.

פטור ממס במדינה אחת לא גורר פטור ממס במדינה אחרת.
אבל מאחר ולרוב המס בארה"ב נמוך מאשר המס בישראל, פטור ממס בישראל יפחית לך את חבות המס בצורה משמעותית.

על איזה פטור אתה מדבר?
אין פטור כזה.

הדבר היחיד זה שיש מיסוי מופחת על רווחי הון מעל גיל 60, וגם זה רק אם סך ההכנסה שלך (מכל המקורות) נמוך יחסית (כלומר אם המס השולי שלך נמוך מ25%).
בכל מקרה לרוב המס האמריקאי נמוך מהישראלי, ככה שהוא לרוב פחות מדאיג.
ספציפית כדי לשלם פחות מ25% מס על רווחי הון בישראל זה אומר שסך ההכנסות שלך באותה שנה הן פחות מ174 אש"ח.
בארה"ב אם ההכנסות שלך הן פחות מ80K$ אז המס על רווחי הון הוא 0%.
מאחר ו174 אש"ח זה פחות מ80K$, זה אומר שלא תשלם מס לארה"ב.

פטור ממס במדינה אחת לא גורר פטור ממס במדינה אחרת.
אבל מאחר ולרוב המס בארה"ב נמוך מאשר המס בישראל, פטור ממס בישראל יפחית לך את חבות המס בצורה משמעותית.
יש לך איזו טבלה שמסבירה כמה מס רווחי הון משלמים בכל מדינה בהתאם להכנסה? כרגע אני מרוויח פחות מ80 אלף דולר (וגם פחות מ174 אלף שקל) אבל בגלל שבעתיד אולי ארוויח יותר מזה אז אשמח לדעת מה יהיו המיסים שאצטרך לשלם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
D סיוע לעצמאים קורונה - האם נחשב שכר לא מבוטח? האם נחשב הכנסה מעסק? מיסים 6
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
מומו הברווז סיוע בהבנת דף אג"ח ורכישה ישירה של אגח בנקים שוק ההון 6
E סיוע בהתלבטות קשה נדל"ן 40
נ סיוע באיתור יועץ/ מתכנן פיננסי צרכנות פיננסית 8
rockafeller סיוע בבחירת מסלול פנסיוני צרכנות פיננסית 2
R סיוע בפלח האג"ח שוק ההון 4
S סיוע טכני אוף טופיק 10
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
א IRA עם ייעוץ/סיוע שוק ההון 1
E סיוע בתהליך פתיחת תיק פנסיוני צרכנות פיננסית 2
jenglender המרת מט"ח של פסגות - סיוע למשקיע חדש צרכנות פיננסית 5
S סיוע במציאת עבודה לאמי הקשישה אוף טופיק 12
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
S הטבת משכנתא לאומ בפתיחת חשבון דרך מועדון הוט נדל"ן 1
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
stamEhad הטבות מס ו"קומבינות אפשריות" בפתיחת קרן השתלמות לעצמאים שהוא גם שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M אזרח אמריקאי עם שם שונה - בעיה בפתיחת חשבון בIB? שוק ההון 7
deussex הכנסות פאסיביות והצורך בפתיחת תיק עוסק אוף טופיק 3
K סדר בפתיחת קרן השתלמות ותיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
Aranchik הלוואה המותנית בפתיחת חשבון צרכנות פיננסית 9
Y בירוקרטיה בפתיחת תיק - עריכה שוק ההון 1
Y בירוקרטיה בפתיחת תיק שוק ההון 1
N התלבטות בפתיחת תיק ראשון שוק ההון 23
Williamsburg מענק כספי בפתיחת חשבון בנק צרכנות פיננסית 20
מ עזרה בפתיחת חשבון בבית השקעות (לא IB) שוק ההון 12
A עזרה בפתיחת תיק השקעות 100K לטווח ארוך לא פעיל שוק ההון 6
T עזרה בפתיחת חשבון ובחירת קרנות מחקות שוק ההון 2
J עזרה בפתיחת חשבון השקעות צרכנות פיננסית 1
LenqS Trading Permissions and Experiences- עזרה בפתיחת תיק IB שוק ההון 9
ש אישור כתובת בפתיחת חשבון ב-IB שוק ההון 3
A נספחים בפתיחת תיק השקעות שוק ההון 9
R שלבים ראשונים בפתיחת קרן השתלמות IRA שוק ההון 0
D התלבטות בפתיחת חשבון בנק בין שני בנקים צרכנות פיננסית 9
P העברת ני"ע בפתיחת חשבון השקעות דרך האינטרנט שוק ההון 2
bar1 עמלות בפתיחת חשבון צרכנות פיננסית 20
מ הטבות בפתיחת חשבון בנק צרכנות פיננסית 15
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מספרי חשבון בדיסקונט צרכנות פיננסית 1
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 34
yossik האם משהו יכול לכתוב מדריך לפתיחת חשבון בארה"ב. צרכנות פיננסית 2
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה