• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון

• פותח הנושא NYPD
  • פורסם בתאריך

NYPD

משתמש רשום
דירוג
0
שלום לכולם, אני עובד באחד הבנקים, וככזה זכאי להנחות מסויימות בניהול התיק (אל תדאגו במשכורת הם מתנקמים בנו יפה-יפה....:(), ועדיין יותר משתלם לסחור דרך בתי ההשקעות בארץ (בחודשים האחרונים שילמתי בערך 200$ עמלות יותר ממה שהייתי משלם בבית השקעות), אלא שאסור לנו לפתוח חשבון מסחר בבתי ההשקעות.

בשנה האחרונה החלטתי לקחת סכום של 90 א' ש"ח ולהשקיע אותו עצמאית (סכום נוסף של 150 א' ש"ח מושקע באמצעות יועצת השקעות בסניף, בצורה סולידית ביותר), כמעט אך ורק במניות במודע, בצורה אקטיבית, ולא הכל בבת אחת, כלומר סיכוי נמוך שבו זמנית מעל 60 א' ש"ח יהיו מושקעים. ידעתי שלמרות שקראתי הרבה, והתייעצתי עם כמה עמיתים בעלי שיער לבן ו-ותק בהשקעות בבנק (לא בתור תחום עיסוק, כתחביב) יהיה לי שכר לימוד ללמוד, ונכנסתי בצורה הדרגתית, ידעתי שאצטרך ללמוד מה סיבולת הסיכון שלי וכו'.
בינתיים תודה לאל, ההחלטה השתלמה, אבל יש לי עוד הרבה מה ללמוד.
כמשקיע (לרוב במניות, לפעמים ETF), אני משקיע אך ורק במניות שנסחרות בבורסות האמריקאיות, ולא מושקע ביותר משתי מניות בו זמנית (לפחות ככה יצא עד עכשיו).
אבל יחד עם זאת, כאמור, למדתי שיש המון דברים שחסרים לי, חלקם, טכניים, חלקם בידע כללי לגבי השקעות, חלקם סתם חוסר נסיון , שלא תמיד אני יכול להתייעץ עם עמיתים שלי בבנק, ולכן אני פונה אליכם.... אז ככה, קבלו כמה שאלות שלא קשורות אחת לשניה:
לגבי מגן מס-
1. אם הבנתי נכון, אני זכאי לקיזוז של תשלומי מס רווחי הון ששילמתי (דרך ניכוי מס במקור) אל מול הפסדים, אם וכאשר יווצרו לי, כשאם הכל נעשה דרך אותו ברוקר ישראלי, זה יעשה אוטומטית גם אם לא אעשה דבר, ואם זה דרך שני ברוקרים ישראלי שונים, אצטרך לקבל מהם טפסים ולהגיש בקשה לרשות המיסים. עד כאן אני צודק ?
ורק דוגמא מספרית-
קניתי מניות ב 10,000 ש"ח, מכרתי אותן ב-12,000 ש"ח, שילמתי (נניח לרגע שאין עמלות) 500 ש"ח מס רווחי הון. למחרת קניתי מניות ב-1000 ש"ח, ומכרתי אותן אחרי שבוע ב-500 ש"ח. במצב כזה, אם לא אעשה עוד עסקות באותה השנה, ונניח שהכל דרך אותו הברוקר, רשות המיסים אוטומטית תחזיר לי בסוף השנה (או באפריל שנה אח"כ) 500 ש"ח ששילמתי ?

2. בהנחה וכל מה שרשמתי בשאלה הקודמת נכון, האם למעשה, אם אני מגיע לחודש דצמבר עם רווחי הון (ובהכרח תשלומי מס ששולמו), האם זה לא נותן לי WILD CARD לקחת סיכון ולהשקיע במניה עם תנודתיות מטורפת (נניח כרגע המניה של רובין הוד) או כל מוצר אחר בשוק, כשאני יודע שיש לי כרית בטחון להפסיד עד הגובה של מה ששילמתי כבר כתשלומי מיסים (בהנחה ואני לא אפסיד יותר מזה כמובן), כי מקסימום יהיה לי מגן מס?

3. האם זה משנה אם אני קודם מרוויח או קודם מפסיד , כלומר רשות המיסים תבצע את הקיזוז בכל מצב או רק באחד מהם ?

ועוד כמה שאלות כלליות-
4. האם רשות המיסים תתחשב בתשלומי עמלות גם לברוקר זר (בדיוק כמו שמתחשבים בתשלומי עמלה לבנק כשבאים לחשב את גובה המס בארץ) ? ההגיון אומר שכן, אבל לא מצאתי התייחסות מפורשת לזה. והאם זה כולל גם עמלות העברות כספים וכו' ?

5. האם יש מישהו שהשקיע פה ב PENNY STOCKS ? קראתי בשבועות האחרונים על זה, בעיקר באתרים בחו"ל, ראיתי את ההזהרות, ועדיין הייתי רוצה לדעת אם יש מישהו שהשקיע בהן (אני מתכוון להפריש מקסימום 10% מהתיק , כלומר בדולרים 2000-3000 - ואם אכן אעשה זאת, אז מן הסתם גם מניות כבר אקנה דרך הברוקר הזר ולא דרך הבנק).
אם כן, דרך איזה ברוקר ? כי עברתי על רשימת הברוקרים האמריקאים שגם עובדים עם ישראלים, וגם מתעסקים עם PS, ואם הבנתי נכון, בIB עמלה על קניית כמות גדולה של מניות (ויש מניות כאלו שבאמת שוות פני...) יכולה להיות מטורפת, והברוקר הכי זול שאני מצאתי היה TD AMERITRADE, שזו חברת בת להבנתי של צ'רלס שוואב, שם העמלה היא 6.95 $ (שוב, אם הבנתי נכון, ועוד לא ירדתי לעומק כלל העמלות).
הרי אין במניות הללו מסחר רציף, סטנדרטי. אז מי קובע מה שער המניה ?
היה ואחליט לפעול בכיוון הזה (שכאמור מבחינתי זה גם לפתוח ח-ן בברוקר זר, גם ענין הדוחות, וגם הסיכון ספציפית במסלול של הPS)- זה יעשה תחת ההנחה שמה שיושקע במסלול הזה עלול לרדת לטמיון בכל רגע.

מתנצל על החפירה ואודה לכל תגובה בונה...

yik

משתמש ותיק
דירוג
348
מהנ"ל נראה ששיטת הפעולה שלך היא של מסחר ולא השקעה
תקרא את הבלוג

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,905
לגבי מגן מס-
1. אם הבנתי נכון, אני זכאי לקיזוז של תשלומי מס רווחי הון ששילמתי (דרך ניכוי מס במקור) אל מול הפסדים, אם וכאשר יווצרו לי, כשאם הכל נעשה דרך אותו ברוקר ישראלי, זה יעשה אוטומטית גם אם לא אעשה דבר, ואם זה דרך שני ברוקרים ישראלי שונים, אצטרך לקבל מהם טפסים ולהגיש בקשה לרשות המיסים. עד כאן אני צודק ?
כל ברוקר (ישראלי) מנהל בעצמו את ניכוי המס במקור שלך, לכל שנה בנפרד, ואמור לקזז בחישוב השנתי את ההפסדים מהרווחים, כך שאם מכרת בהפסד לאחר שכבר שילמת מס על רווח, אתה אמור לקבל זיכוי כנגד ההפסד, ואם זה בסדר הפוך אז החיוב אמור להיות על רווח הון שמקוזז מההפסד. כאמור, כל ברוקר מנהל את החישוב על עצמו בלבד ובשנת המס הנוכחית בלבד. הסתייגות - תבדוק מול הברוקר שזה אכן כך.
אם הגיע סוף השנה ושילמת עודף מס כי בברוקר אחד הפסדת ובשני הרווחת או שבברוקר אחד היה לך במצטבר הפסדים, אתה יכול להגיש דו"ח למס הכנסה ולבקש החזר מס (עד גובה המס ששילמת). אם נוצר לך הפסד מס גבוה יותר, תוכל ליצור לך מגן מס, שאותו תוכל לנצל בשנת המס הבאה (וניתן לגלגל אותו משנה לשנה, בכפוף להגשת דו"ח לכל שנה שממנה רוצים להעבירו קדימה).
ורק דוגמא מספרית- קניתי מניות ב 10,000 ש"ח, מכרתי אותן ב-12,000 ש"ח, שילמתי (נניח לרגע שאין עמלות) 500 ש"ח מס רווחי הון. למחרת קניתי מניות ב-1000 ש"ח, ומכרתי אותן אחרי שבוע ב-500 ש"ח. במצב כזה, אם לא אעשה עוד עסקות באותה השנה, ונניח שהכל דרך אותו הברוקר, רשות המיסים אוטומטית תחזיר לי בסוף השנה (או באפריל שנה אח"כ) 500 ש"ח ששילמתי ?
לא. הפסדת 500 ש"ח, ועליהם תוכל לקבל החזר מס של 125 ש"ח. כדי לפשט, מס הכנסה משתתף איתך הן ברווח והן בהפסד בסך 25%, כאשר הוא לעולם לא יחזיר לך יותר ממה ששילמת לו (אבל אם הוא חייב לך, תוכל לגלגל את זה לשנה הבאה ולשנה שאחריה וכו', על בסיס מילוי דו"ח החזר מס שנתי). בסיכומו של דבר, אתה אמור לשלם בשנת מס לכל היותר 25% של הרווח פחות ההפסד.
2. בהנחה וכל מה שרשמתי בשאלה הקודמת נכון, האם למעשה, אם אני מגיע לחודש דצמבר עם רווחי הון (ובהכרח תשלומי מס ששולמו), האם זה לא נותן לי WILD CARD לקחת סיכון ולהשקיע במניה עם תנודתיות מטורפת (נניח כרגע המניה של רובין הוד) או כל מוצר אחר בשוק, כשאני יודע שיש לי כרית בטחון להפסיד עד הגובה של מה ששילמתי כבר כתשלומי מיסים (בהנחה ואני לא אפסיד יותר מזה כמובן), כי מקסימום יהיה לי מגן מס?
לא נכון כלל.
3. האם זה משנה אם אני קודם מרוויח או קודם מפסיד , כלומר רשות המיסים תבצע את הקיזוז בכל מצב או רק באחד מהם ?
הברוקר מבצע את הקיזוז, והסדר לא אמור לשנות.
ועוד כמה שאלות כלליות-
4. האם רשות המיסים תתחשב בתשלומי עמלות גם לברוקר זר (בדיוק כמו שמתחשבים בתשלומי עמלה לבנק כשבאים לחשב את גובה המס בארץ) ? ההגיון אומר שכן, אבל לא מצאתי התייחסות מפורשת לזה.
כן.
והאם זה כולל גם עמלות העברות כספים וכו' ?
לא, זה לא עמלת קנייה/מכירה.
5. האם יש מישהו שהשקיע פה ב PENNY STOCKS ?
מה אתה חושב שתשיג בכך? אלו חברות סוג ז' שלא שוות כלום.

NYPD

משתמש רשום
דירוג
0
לאזרח הקטן- תודה על ההסברים.
מהנ"ל נראה ששיטת הפעולה שלך היא של מסחר ולא השקעה
תקרא את הבלוג
נכון, לא ציינתי שבעקרון אני קונה מניות במטרה למכור אותן תוך גג שבועיים, היו מקרים שמכרתי אותן באותו היום.
ההיקף פעילות שלי עדיין קטן, ולא ביצעתי עשרות פעולות, ככה שאני מניח שאני עוד רחוק מלהיחשב "סוחר" בעיני מס הכנסה, אבל בגלל כמות הפעולות, הגעתי למצב שלמרות ההנחות שיש לי בקנייה / מכירה, בינתיים אני סתם "תורם" כסף לבנק, אבל זה עוד לא ברמה ששווה לי להתחיל להתעסק בגלל זה עם חשבון בבית השקעות בחו"ל (ובבית השקעות בארץ, כאמור אסור לי לפתוח).
אבל אני שוקל זאת ברצינות בעתיד הקרוב.

NYPD

משתמש רשום
דירוג
0
ערב טוב,
ראיתי הסבר לגבי הליך פתיחת ח-ן ב TD AMERITRADE, ויש שם שלב שמבקשים שם מס' ITIN.
א. האם זה מקובל שצריך לרשום אותו ? גם למשל באינטראקטיב צריך להכניס ? (אני כמובן אזרח ישראל בלבד, לא מתגורר בארה"ב)
ב. אם זה אכן חובה, ראיתי שצריך להירשם באתר של ה-IRS, האם זה חינם לקבל ת המספר או שיש תשלום ? כמה זמן זה לוקח ?
ג. ביקשו להכניס כתובת מעסיק + טלפון . מישהו מבין למה זה נדרש ? אם הייתי מובטל עם כסף להשקעות הם לא היו פותחים לי חשבון ?
ד. האם קיים סיכוי שייצרו קשר עם המעסיק ?
ה. ראיתי באיזה מקום שביקשו BANK STATEMENT עם השם שלי באנגלית, מאיפה מביאים (חיפשתי באתר האינטרנט של הבנק יום ולא מצאתי) ? האם זה נדרש גם באינטראקטיב ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Odnight פתיחת תיק השקעות -שאלות שלא הצלחתי למצוא תשובות עבורן שוק ההון 8
B שאלות על גיוון תיק ההשקעות שוק ההון 0
ע שאלות על - קרן השתלמות S&P 500 לעצמאיים + מס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S שאלות בנושא קרן השתלמות IRA ואלטרנטיבות ראויות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
O שאלות בסיסיות בקשר ל: Shares Outstanding ועוד מושגים מהסוג הזה. שוק ההון 1
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
C שאלות כלליות בקשר לכביסה אוף טופיק 30
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T אוסף שאלות קריפטו למתחילים השקעות אלטרנטיביות 162
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
G שאלות קריטיות לפתיחת תיק ראשוני שוק ההון 6
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות בסיסיות ביותר שוק ההון 2
T שאלות השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
1337justme מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
צ 2 שאלות על שוק ההון שוק ההון 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M בקשר למיסים - כמה שאלות בקשר לעבודה עם כמה ברוקרים במקביל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
א כמה שאלות בשביל דיווח שנתי 1301 מיסים 7
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
א שאלות על השקעה באג"ח שוק ההון 13
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

למעלה