• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון

תודה על העצה @אגוז_קוקוס
@וול, אפשר לנייד אבל אני לא רוצה לנייד את כל הקופה כדי להשאיר את אלטשולר ב-0.39% לכל שימוש שלא יהיה בעתיד לקופת גמל להשקעה. אם (1) אפשר לנייד חלקית (כמו שאפשר למשוך חלקית) ו-(2) יש קופת גמל להשקעה מחקה SP500 בפחות מ-0.4% אולי אעשה זאת. להבנתי כרגע זה רק קל-גמל (סלייס) שהביקורות עליהם גרועות. אם מישהו מכיר אשמח לשמוע.

עצתי לך: כמות האנרגיה שאתה משקיע בהנדסת תיק ההשקעות שלך צריכה להיות תחומה ב-O(1). זה לא חשוב כל כך ביחס לתואר במדעי המחשב.

קה"ש בהלמן אלדובי (0.35%; מחקה מדדי חו"ל***): 27K ש"ח
קופת גמל להשקעה באלטשולר שחם (0.39%, מסלול מניות*): 13.5K ש"ח
פנסיה בהפניקס (0.1% מצבירה; מחקה SP500): 67K ש"ח

אם האחוזים המצויינים כאן הם דמי ניהול, אשמח שתרחיב על כיצד להשיג כאלה. כל ניסיון מיקוח שלי מול הגופים הללו הסתכמו ב־"לא אכפת לנו שתעבור, אנחנו לא נרד מדמי הניהול שלנו".

ומדובר על מינימום 0.9% באלטשולר ואלדובי.

@sha256 בפנסיה והשתלמות אין משהו מיוחד, רק ניצול הזדמנויות; בקופת גמל להשקעה באלטשולר זה אכן תנאים שמקבלים רק בקבע בצה"ל מטעם "חבר" ואז נשארים לכל החיים כל עוד הקופה פתוחה.

פנסיה: הסוכן שעובד עם העבודה שעבדתי בה (סטארט-אפ קטן בתל אביב) קיבל את זה מהפניקס והציע לי לעבור מהפניסה שלי שהייתה בהראל עוד מזמני בצה"ל (1.5% מהפקדה ו-0.15% מצבירה הייתה ההצעה שלו). אני ראיתי פה בפורום שיש לאנשים 0.1% מצבירה בהפניקס, רשמתי לו והוא הוריד אותם. שים לב שדמי הניהול של חברות ברירת מחדל בפנסיה אפילו טובים יותר מזה וזה לא דורש שום תנאים של סוכן...

קה"ש: תערוב לקבוצות רכישה שיפתחו. הייתה קבוצת רכישה בהלמן בשם "8200" שלא היה צריך להיות ב-8200 בשביל להרשם אליה (ספציפית אני כן שירתתי שם וראיתי את הלינק לראשונה בקבוצת פייסבוק שקשורה לזה, אבל באמת שאין קשר - כי אז ראיתי את הלינק לקבוצת רכישה הזאת גם פה בפורום וגם במלא קבוצות פייסבוק כמו "ידע שווה כסף" וכו'). אני מקווה שהתנאים האלה ישמרו עוד חודש כשהקה"ש תעבור להפניקס...

אלטשולר ספציפית אכן ידועים בזה שהם לא מתמקחים על דמי ניהול. הלמן מתמזגים למיטב והפניקס אז אני מניח שאין להם ממש עניין במיקוח דמי ניהול כרגע.

ינואר 2019: חוב של 27K לבנק, 0 חסכונות, 30K פנסיה, 20K בפיקדון שחרור. אפשר להגיד שהשווי הנקי שלי היה משהו בין מינוס 10K ל-20K.
יולי 2019: 0 חובות, 0 חסכונות, 42K פנסיה, 8K קה"ש, 20K בפיקדון שחרור. שווי נקי: 28K בלי פנסיה, 70K עם פנסיה.
יולי 2020: 0 חובות, 60K חיסכון נזיל, 71K פנסיה, 23K קה"ש, 20K בפיקדון שחרור, 20K ב-VOO ו-10K בקופגל"ה. שווי נקי: 133K בלי פנסיה, 204K עם פנסיה.
אמל"ק
יולי 2021: 40K הלוואה בריבית פריים ו-10K הלוואה ללא ריבית, 74K חיסכון נזיל, 73K פנסיה (SP500), 30K קה"ש (מחקה מדד עולמי), 12.5K פיקדון שחרור, 72K ב-SSAC וSP500 ו-16K בקופגל"ה (בעיקר אג"ח), 4K בקריפטו. שווי נקי: 160K בלי פנסיה, 233K עם פנסיה. בנוסף, בבעלותי רכב בשווי משוקלל 23K.

פרטים יבשים (16/08/2021)
  • עו"ש: 74K (כולל הוצאות אשראי מאוגוסט עד כה)
  • פיקדון שחרור (נזיל באפריל 2022): 12.5K ש"ח
  • קופגל"ה באלטשולר שחם (0.39%, מסלול אג"ח ו-15% מניות): 16K ש"ח
  • חשבון בפסגות: 72K ש"ח
    • VOO - כ-24K ש"ח בשווי דולר-שקל נוכחי (3.21)
    • SSAC שקלית - 38K ש"ח
    • CSPX שקלית - 10K ש"ח
  • קה"ש בהלמן אלדובי (0.35%; מחקה מדדי חו"ל): 30K ש"ח
  • פנסיה בהפניקס (0.1% מצבירה; בהסדר ריסק עד אוגוסט 2022; 70% מחקה SP500 ו-30% אג"ח מיועדות): 73.5K ש"ח
  • קריפטו (בייננס):
    • BTC, ETH, ADA - כ-3.2K ש"ח
    • שיטקוינס נוספים - כ-0.8K ש"ח
  • הלוואה לבנק בסך 10K ש"ח ללא ריבית (גרייס, תשולם באוגוסט 2022-אוגוסט 2023, החזר חודשי 833 ש"ח).
  • הלוואה לבנק בסך 40K ש"ח בריבית P (כרגע 1.6%) לשלוש שנים (עד אוגוסט 2024, החזר חודשי 1200 ש"ח).
הכנסות
בוצעו 11 ימי מילואים, שמכניסים לי כ-3200 ש"ח + 1300 ש"ח מענק על הגעה ל-10 באמצע השנה הבאה.

השקעות
  • הצלחתי לשבור את הפיקדון הגדול שהיה לי, וויתרתי על ה-500 ש"ח שריבית שהייתה מצטברת שם לאורך השנה.
  • סגרתי הלוואה של 10K בריבית 2.5%~ ולקחתי הלוואת סטודנט משתלמת מאוצר החייל (40K בפריים) לצורך מינוף.
  • יצרתי הוראת קבע לחשבון ההשקעות שתכריח אותי להשקיע כל חודש.
    • באופן כללי החשבון על 72K ואני כבר מחכה לראות אותו על 100K, אבל מבין שבכל רגע נתון הכל יכול להחתך חזק ואני צריך לנסות להשאר אדיש לזה.
  • העפתי את ההשקעות הקטנות (קצת בVT וקצת בקרנות דיבידנדים), סתם מיותר.

9Nth0C0.png

צרכניזם! (?)
  • לאחר שנתיים וחצי בלי רכב (רכב ישן שהלך לו המנוע בגלל תחזוקה לקויה שלי), נמאס לי מהתחב"צ, נשברתי וקניתי אוטו. שנת 2010 עם 140K ק"מ.
    • עלות רכישה + בדיקה + העברת בעלות + יישור קו + טיפול תקופתי קטן: 22K ש"ח.
    • עלות התקנת מובילאיי: 1890 ש"ח (הנחה של 700 700 100 בטסטים הקרובים + הנחה של 190 בביטוח השנתי, כלומר אחרי שנתיים די חינם).
    • עלות ביטוח שנתי (מקיף וחובה, שנה הבאה אעבור לצד ג'): 3400, או 283 לחודש. שולם מראש.
    • עלות התקנת מערכת מולטימדיה: 1500 ש"ח.
    • עלות התקנת חיישני רוורס ומצלמת רוורס: 500 ש"ח.
    • כרגע 1 ליטר ל-11 ק"מ בצריכת דלק (60-70% בין עירוני), קצת מבאס למרות שזה רכב שלא ידוע כחסכוני במיוחד. חשבתי שאצליח להוציא 1 ל-13.
    • מתכוון לתחזק כראוי ולמכור את הרכב בדיוק 3 שנים מהיום עם פחות מ-180K ק"מ.
  • קניתי אייפון (חדש) ב-3000 ש"ח.
    • מכרתי אייפון בן 4 שנים ביד 2 ב-900 ש"ח (נקנה ביד2 לפני שנתיים ב-1500 ש"ח). אנדרואיד בן 4 שנים כמעט שלא נמכר ביד 2 בטח לא במחיר שקרוב לזה.
  • ממשיך להוציא הרבה כסף גם בלי קשר לרכישות הגדולות שלמעלה, למרות שכבר אין דמי אבטלה. צריך להתחיל להגביל את עצמי.
מטרה: לעדכן פה בפעם הבאה רק בעוד שנה! המשך יום נעים למי שקורא :)

נערך לאחרונה ב:
אמל"ק
יולי 2021: 40K הלוואה בריבית פריים ו-10K הלוואה ללא ריבית, 74K חיסכון נזיל, 73K פנסיה (SP500), 30K קה"ש (מחקה מדד עולמי), 12.5K פיקדון שחרור, 72K ב-SSAC וSP500 ו-16K בקופגל"ה (בעיקר אג"ח), 4K בקריפטו. שווה נקי: 160K בלי פנסיה, 233K עם פנסיה. בנוסף, בבעלותי רכב בשווי משוקלל 23K.

פרטים יבשים (16/08/2021)
  • עו"ש: 74K (כולל הוצאות אשראי מאוגוסט עד כה)
  • פיקדון שחרור (נזיל באפריל 2022): 12.5K ש"ח
  • קופגל"ה באלטשולר שחם (0.39%, מסלול אג"ח ו-15% מניות): 15.5K ש"ח
  • חשבון בפסגות: 72K ש"ח
    • VOO - כ-24K ש"ח בשווי דולר-שקל נוכחי (3.21)
    • SSAC שקלית - 38K ש"ח
    • CSPX שקלית - 10K ש"ח
  • קה"ש בהלמן אלדובי (0.35%; מחקה מדדי חו"ל): 30K ש"ח
  • פנסיה בהפניקס (0.1% מצבירה; בהסדר ריסק עד אוגוסט 2022; 70% מחקה SP500 ו-30% אג"ח מיועדות): 71.5K ש"ח
  • קריפטו (בייננס):
    • BTC, ETH, ADA - כ-3.2K ש"ח
    • שיטקוינס נוספים - כ-0.8K ש"ח
  • הלוואה לבנק בסך 10K ש"ח ללא ריבית (גרייס, תשולם באוגוסט 2022-אוגוסט 2023, החזר חודשי 833 ש"ח).
  • הלוואה לבנק בסך 40K ש"ח בריבית P (כרגע 1.6%) לשלוש שנים (עד אוגוסט 2024, החזר חודשי 1200 ש"ח).
הכנסות
בוצעו 11 ימי מילואים, שמכניסים לי כ-3200 ש"ח + 1300 ש"ח מענק על הגעה ל-10 באמצע השנה הבאה.

השקעות
  • הצלחתי לשבור את הפיקדון הגדול שהיה לי, וויתרתי על ה-500 ש"ח שריבית שהייתה מצטברת שם לאורך השנה.
  • סגרתי הלוואה של 10K בריבית 2.5%~ ולקחתי הלוואת סטודנט משתלמת מאוצר החייל (40K בפריים) לצורך מינוף.
  • יצרתי הוראת קבע לחשבון ההשקעות שתכריח אותי להשקיע כל חודש.
    • באופן כללי החשבון על 72K ואני כבר מחכה לראות אותו על 100K, אבל מבין שבכל רגע נתון הכל יכול להחתך חזק ואני צריך לנסות להשאר אדיש לזה.
  • העפתי את ההשקעות הקטנות (קצת בVT וקצת בקרנות דיבידנדים), סתם מיותר.

9Nth0C0.png

צרכניזם! (?)
  • לאחר שנתיים וחצי בלי רכב (רכב ישן שהלך לו המנוע בגלל תחזוקה לקויה שלי), נמאס לי מהתחב"צ, נשברתי וקניתי אוטו. שנת 2010 עם 140K ק"מ.
    • עלות רכישה + בדיקה + העברת בעלות + יישור קו + טיפול תקופתי קטן: 22K ש"ח.
    • עלות התקנת מובילאיי: 1890 ש"ח (הנחה של 700 700 100 בטסטים הקרובים + הנחה של 190 בביטוח השנתי, כלומר אחרי שנתיים די חינם).
    • עלות ביטוח שנתי (מקיף וחובה, שנה הבאה אעבור לצד ג'): 3400, או 283 לחודש. שולם מראש.
    • עלות התקנת מערכת מולטימדיה: 1500 ש"ח.
    • עלות התקנת חיישני רוורס ומצלמת רוורס: 500 ש"ח.
    • כרגע 1 ליטר ל-11 ק"מ בצריכת דלק (60-70% בין עירוני), קצת מבאס למרות שזה רכב שלא ידוע כחסכוני במיוחד. חשבתי שאצליח להוציא 1 ל-13.
    • מתכוון לתחזק כראוי ולמכור את הרכב בדיוק 3 שנים מהיום עם פחות מ-180K ק"מ.
  • קניתי אייפון (חדש) ב-3000 ש"ח.
    • מכרתי אייפון בן 4 שנים ביד 2 ב-900 ש"ח (נקנה ביד2 לפני שנתיים ב-1500 ש"ח). אנדרואיד בן 4 שנים כמעט שלא נמכר ביד 2 בטח לא במחיר שקרוב לזה.
  • ממשיך להוציא הרבה כסף גם בלי קשר לרכישות הגדולות שלמעלה, למרות שכבר אין דמי אבטלה. צריך להתחיל להגביל את עצמי.

כל הכבוד, תענוג לקרוא את הסיכומים שלך.

בקשר לIRA ששאלת, אני פתחתי דרך סלייס גמל ולקח 8 חודשים. השירות זוועה אבל שאין מינימום אין זכות להתלונן.

2 שאלות בנוגע לתיק שלך,

1. אתה ממונף דרך IB?
2. אתה מחשיב את המינוף כחלק מהשווי שלך?

כל הכבוד, תענוג לקרוא את הסיכומים שלך.

בקשר לIRA ששאלת, אני פתחתי דרך סלייס גמל ולקח 8 חודשים. השירות זוועה אבל שאין מינימום אין זכות להתלונן.

2 שאלות בנוגע לתיק שלך,

1. אתה ממונף דרך IB?
2. אתה מחשיב את המינוף כחלק מהשווי שלך?
תודה :)
איפה שאלתי על IRA? :O
אני לא ממונף ב-IB, אפילו אין לי חשבון ב-IB (אתחיל לחשוב על זה כשיהיה לי יותר זמן בשוק ותיק קצת גדול יותר). סתם לקחתי הלוואה רגילה לכל מטרה (פשוט עם הטבת ריבית לסטודנט) מבנק אוצר החייל ואני מתכנן להשקיע את רובה בחצי שנה הקרובה. בשווי שלי אני אכן מחסיר את גודל ההלוואות שנשאר להחזיר.

תודה :)
איפה שאלתי על IRA? :O
אני לא ממונף ב-IB, אפילו אין לי חשבון ב-IB (אתחיל לחשוב על זה כשיהיה לי יותר זמן בשוק ותיק קצת גדול יותר). סתם לקחתי הלוואה רגילה לכל מטרה (פשוט עם הטבת ריבית לסטודנט) מבנק אוצר החייל ואני מתכנן להשקיע את רובה בחצי שנה הקרובה. בשווי שלי אני אכן מחסיר את גודל ההלוואות שנשאר להחזיר.

הסקתי שפה, :roll:

להבנתי כרגע זה רק קל-גמל (סלייס) שהביקורות עליהם גרועות. אם מישהו מכיר אשמח לשמוע.

בכל מקרה כל הכבוד ובהצלחה בהמשך.

למה לעשות ביטוח מקיף לרכב שנת 2010 עם 140 אלף ק"מ ושהשווי שלו 18K~?
תכלס? אין סיבה. סתם יהיה מבאס אם כבר בשנה הראשונה ילך האוטו ולא אקבל כלום חזרה. זה 1000 שח יותר מהצד ג׳, אם ההבדל היה 2000 לא הייתי עושה.

החזקתי חצי שנה.
אמל"ק: הפוסט הבא הוא פוסט כישלון (אקדמי ופיננסי) די רציני, אבל בחיים יש גם ירידות. מקווה שזו ירידה לצורך עלייה :)
בעיקר מעניין אותי לפרסם פוסט כזה עכשיו כשכל פוסט שני כרגע שמפורסם ביומני המסע הוא של זוג הייטקיסטים בשווי 1-5 מיליון ש"ח.

יולי 2021: 40K- הלוואה בריבית פריים ו-10K הלוואה ללא ריבית, 74K חיסכון נזיל, 73K פנסיה (SP500), 30K קה"ש (מחקה מדד עולמי), 12.5K פיקדון שחרור, 72K ב-SSAC וSP500 ו-16K בקופגל"ה (בעיקר אג"ח), 4K בקריפטו. שווי נקי: 160K בלי פנסיה, 233K עם פנסיה. בנוסף, בבעלותי רכב בשווי משוקלל 23K.

פברואר 2022: 34.5K- יתרת הלוואה בריבית פריים (עד 08/24), 48K נזיל, 78K פנסיה (SP500), 31K קה"ש (SP500), 12.5K פיקדון שחרור (נזיל עוד כמה חודשים), 23.5K ב-VOO ו-19K בקופגל"ה (15% מניות, 85% אג"ח), 3.5K בקריפטו. שווי נקי: 103K בלי פנסיה, 181K עם פנסיה. בנוסף, רכב בשווי משוקלל של 24K (אינפלציה בשוק רכב יד 2?).

1644069760986.png

- עזבתי את התואר. אולי אמשיך בעתיד ואפרוס, אולי בפתוחה. כמובן ששום דבר לא נעשה בואקום, זאת החלטה שיכלתי לקבל מתוך פריבילגיה של שירות ב-8200 וידיעה שסביר שאמצא משרה בהייטק די בקלות, גם אם לא כמתכנת. צדקתי.
- הוצאתי מלא כסף בחצי שנה, כרגע לא נכנס הפעם לפירוט. מי שמכיר את יומן המסע שלי מ2019-2020, זוכר שאני צרכניסט פול פאוור בטבעי.
- עקבתי אחרי כל שקל בכל זאת. זה היה קצת מזוכיסטי.
- עבדתי במשרה חלקית למדי.

- שירתתי 15 ימים במילואים כדי לקבל 2700 ש"ח מענק באפריל הקרוב.
- מכרתי (בשיא) כ-40K של SSAC ו-CSPX. מקווה שהשוק יפול עוד לפני שאני חוזר לקנות, אבל סתם תקוות שווא.
- מפקיד 500 ש"ח אוטומטי לקופגל"ה בהוראת קבע, כי רציתי להרגיש שאני לפחות משקיע קצת :) סתם פסיכולוגי.
- התחלתי משרה מלאה בשכר 15K נטו (במשרה המלאה האחרונה שלי אי שם ב2019 הרווחתי 11.5K נטו), קה"ש עד התקרה (1.5K), תן ביס (המיסוי כבר מגולם בנטו, אבל זאת הטבה ששווה לי 500 ש"ח נטו).

- אני מחפש לעבור ממרכז תל אביב לשכונת לווין או לעיר לווין בדירת יחיד. התקציב שלי הוא 4500 (בדירות שותפים במרכז תל אביב משלמים בכיף כבר 3500 אם לא 4000 בדירות שוות), ולמרות שזה סבבה מבחינת שכר זה מבאס אותי, בטח כשאני רואה מסביבי זוגות חיים בכיף ב5500-7000 בדירות זוג במרכז תל אביב. לא נורא, ירידה לצורך עלייה כבר אמרנו? :)

מטרות: לעדכן עוד חצי שנה, לחסוך 33% מהמשכורת בחצי שנה הזאת. בכוונה לא מכוון גבוה מדי. להתמקד בעבודה, בבריאות ובמציאת זוגיות.
התלבטות: האם להתייחס להלוואה כחוב צרכני (שזה מה שהיא כרגע דה-פקטו, במקור נועדה להיות מינוף עבור שוק ההון) ולסגור כמה שיותר מהר, או שסבבה להשאיר כי ריבית טובה ובינתיים להפנות כסף פנוי לשוק ההון.

בהצלחה לי ובהצלחה לכולם בשנת 2022

נערך לאחרונה ב:
תודה על השיתוף !

אני לא חושב שאתה צריך להסתכל על החצי שנה האחרונה של ככישלון, למדת התפתחת התקבלת למקום עבודה חדשה זה כבר לעצמו לא ההגדרה של כישלון.

באופן כללי אני חשוב שהאקדמיה צריכה לעשות שינוי כיוון גדול בהקשר תואר מדמ"ח (למרות שאני מחזיק באחד כזה) במיוחד לבוגרי היחידה, בסוף הניסיון שאתה מקבל משמה + העבודה בתעשייה עצמה לא בהכרח "שווים" את העצירה לשלוש שנים, בתור מראיין בהייטק לא חושב שהתואר יהיה פרט משמעותי בתהליך ההחלטה בהינתן וקיים ניסיון מתאים

הייתי שמח שתפרט קצת על מה הוצאת את הכסף, חושב שזה יכול לעזור לך כבר במהלך הכתיבה עצמה להבין כיצד ניתן לטייב תהליכים וללמוד - כמובן שהפורום יכול לסייע בנוסף אבל לגמרי לשיקול דעתך

לגבי הדירה עצמה הייתי שוקל להסתכל על שכונות דרום תל אביב (אם כי לא לגמרי הדרום דרום) דוגמת יד אליהו שמה אולי תוכל למצוא את מבוקשך ואף להישאר בתל אביב (בדירות שעוד לא עברו תמ"א )

נ.ב אתה אמנם לא זוג הייטקסטים (כרגע) אבל אתה לגמרי הייטקסיט ובדרך הנכונה, עם קצת התייעלות אתה מהר מאוד יכול למצוא את עצמך על דרך המלך לכיוון המיליון הראשון

תודה על השיתוף.

אין באמת שוב בעיה עם מריחת תואר ראשון במיוחד עם אתה רוצה להמשיך בפתוחה. לגבי ההכרה בקורסים מאוניברסיטאות אחרות זה תלוי בהאם התואר הוא מאותו תחום. נניח יש קורסים כמו חדו"א או פיסיקה ברמות שונות בפקולטות שונות. אם במעבר לפתוחה אתה נשאר באותו תואר אז לא אמורה להיות בעיה בכרה בקורסים שעשית.
אבל בכל מקרה תבדוק ספציפית מול האו"פ...

אני מסכים עם הדיעה בתגובה למעלה. זה לא כישלון.
אתה הולך עם הלב שלך וזה הכי חשוב.

סתם דוגמה: יש אנשים שהולכים נגד הלב, מסיימים בממוצע לא משהו בטכניון אחרי איזה 6 שנים ואז גם מתקשים למצוא עבודה (בין היתר כי הם בלי ה-8200).

התלבטות: האם להתייחס להלוואה כחוב צרכני (שזה מה שהיא כרגע דה-פקטו, במקור נועדה להיות מינוף עבור שוק ההון) ולסגור כמה שיותר מהר, או שסבבה להשאיר כי ריבית טובה ובינתיים להפנות כסף פנוי לשוק ההון.
50 הסנט שלי בעניין: לדעתי הדרך הנכונה לבחון את זה היא להסתכל על מכלול הנכסים שלך.

לא משנה למה נלקחה ההלוואה לכתחילה (למעט אולי ההשפעה של זה על לגיטימציה עתידית ללקיחת הלוואות לצריכה), במידה ויש לך במקביל כסף מושקע (קופגל"ה / תיק) - יכולת, רעיונית, למכור את ההשקעה ולחסל את החוב.
במילים אחרות, זה שיש לך חוב זה בגלל שיש לך השקעה.
במילים אחרות, זה כסף שלקחת כדי להשקיע.
במילים אחרות, זה חוב טוב.

אבל שוב, דובר פה רבות:
יש אנשים שעצם היותם ממונפים / יש להם משכנתא - מפריע להם מאוד.
תחליט מה ומי אתה.

המשך דרך צלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6

נושאים דומים

Back
למעלה