• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מסע בחייו של סטודנט

שמנת חמוצה

משתמש רגיל
דירוג
39
היי לכולם! אני ממש נהנה לקרוא את יומני המסע ולכן החלטתי לכתוב אחד בעצמי :)
אני כרגע בן 23 ,סטודנט להנדסה תעו"נ בבאר שבע.
לפני כמעט שנה וחצי נחשפתי לאתר ולאנשים המדהימים ומאז אני בתהליכי סולידיות :).

שווי נכסים:
למרות שאני יחסית חדש למזלי התלהבתי לחסוך מגיל מאוד קטן (אז לא טסתי לשנה לחו"ל וזה כולל את הכסף של הבר מצווה :P).
- כ- 75,000 ש"ח במזומן להוצאות העתידיות.
- כ- 40,000 ש"ח עצמאי דרך פסגות מתוכם:
כ-36,500 ש"ח בSP500 (המרתי לדולרים והשקעתי בSPY, בדיעבד טעות כי יש אפיקים זולים יותר), כ- 1,000 ש"ח במזומן וכ- 2,500 ש"ח בחברת Wix (מבחינתי כרגע זה שווה ערך להימור ולא להשקעה)
- עוד כ 1,000 ש"ח בקרן השתלמות עוקבת s&p500.

מדים ללימודים + פיקדון : הייתי לוחם וזה יממן את לי את התואר.

נכס לא מוחשי: לא פוליטיקלי קורקט אבל אני בא מבית שלא חסר ולכן יש לי הורים שלמזלי יכולים לעזור לי מאוד במידה ואצטרך, כרגע לא נעזר (מעבר לאחלה אוכל שאמא מביאה ).

נכס לא מוחשי: התואר. לא בחרתי ללמוד משיקולים כלכליים אבל הוא כנראה עתיד להיות נכס שכרגע עולה לי בהוצאות.

פנסיה: בעקבות התייעצות וקבלת פנים חמה מחברי הפורום אני מתכנן להעביר לקופת גמל.

התחייבויות – אין
שווי נקי – כ- 116,000 ש"ח אם מציינים רק את המספרים היבשים.

הכנסות- אין כרגע כי אני סטודנט.

הוצאות- מבחינתי, אני חי כמו מלך ולא חוסך איפה שעושה לי טוב. מאחר ויש לי את הפריבילגיה של לא להיות במינוס, אני נגד מינימליזם כפייתי ואני קונה מוצרים לפי הגישה המינימליסטית הרוחנית של הפורום. מחשבות בסגנונות האלה: האם זה שווה לי את הזמן?, האם זה עושה אותי מאושר?, אני "רוצה" לא "צריך" וכו (מדהים עד כמה זה חוסך). כרגע לא עובר את ה3,250 ש"ח לחודש ומתוכנן לרדת. הסיבה לכך, שאני לא גר פה מספיק זמן כדי שיהיה לי ממוצע אמין ולכן כרגע זאת הנחה שמרנית.

אגב, לכל מי שמתלבט איפה ללמוד ואינו יכול להתגורר בבית בכל סיבה שהיא, אני אישית מאוד ממליץ לגור בבאר שבע מאחר כי יש אווירה סטודנטיאלית טובה ויחסית זול פה (בין היתר אחד השיקולים למעבר לפה).

כמובן שהשאיפה זה לעבוד כמה שיותר מוקדם ברגע שיתאפשר. אני מאמין שזה יתממש רק בשנה ג' (לא כולל האופציה בחופשים).

התוכנית (כרגע):
להמשיך ב-100% מניות עד 100,000 ש"ח או השתקמות מלאה לאחר ירידה של 50% לפחות בשוק ההון (הראשון מביניהם) ואז לשקול מסלול מחדש. (פה למי שיש דעה אשמח מאוד לשמוע). עקרונית אני אשמח להחזיק ב-100% מניות שלושים שנה קדימה (לא מעניין אותי היום דירה בכלל), הבעיה היא כמובן שאני לא יודע מה הסבילות שלי לסיכון.

יעד פסיבי:
מתוך עניין לפסיכולוגיה שבשוק ההון ומרצון לבנות ביטחון אני רוצה לחוות את התחושה הפסיכולוגית של הפסד, נפילה של לפחות 50% בתיק ההשקעות. (אולי הקורונה תספק אותי, מי יודע...).

מטרה:
כרגע אין לי מטרה פיננסית ספציפית. מבחינתי לחסוך ולהשקיע זה תחביב ודרך חיים.

מטרת חיים:
יודימוניה, אני מאמין שאני ביודימוניה לאור זה שיש לי מעגל חברתי מעולה, משמעות (מתנדב בעמותת "פעמונים") ועניין מהלימודים המאתגרים. כמובן שתמיד יש לאן לשאוף עוד.
קראתי את הפוסט הזה לפחות 5 פעמים (פעם אחת גם סבבה :)) :
https://www.hasolidit.com/על-דכדוך-ויודימוניה

תודה רבה שקראתם! אשמח לשמוע את דעתכם.

תודה על השיתוף.
נראה לי שאתה צועד בדרך הנכונה - בהצלחה!

היי לכולם! אני ממש נהנה לקרוא את יומני המסע ולכן החלטתי לכתוב אחד בעצמי :)
אני כרגע בן 23 ,סטודנט להנדסה תעו"נ בבאר שבע.
לפני כמעט שנה וחצי נחשפתי לאתר ולאנשים המדהימים ומאז אני בתהליכי סולידיות :).

שווי נכסים:
למרות שאני יחסית חדש למזלי התלהבתי לחסוך מגיל מאוד קטן (אז לא טסתי לשנה לחו"ל וזה כולל את הכסף של הבר מצווה :P).
- כ- 75,000 ש"ח במזומן להוצאות העתידיות.
- כ- 40,000 ש"ח עצמאי דרך פסגות מתוכם:
כ-36,500 ש"ח בSP500 (המרתי לדולרים והשקעתי בSPY, בדיעבד טעות כי יש אפיקים זולים יותר), כ- 1,000 ש"ח במזומן וכ- 2,500 ש"ח בחברת Wix (מבחינתי כרגע זה שווה ערך להימור ולא להשקעה)
- עוד כ 1,000 ש"ח בקרן השתלמות עוקבת s&p500.

מדים ללימודים + פיקדון : הייתי לוחם וזה יממן את לי את התואר.

נכס לא מוחשי: לא פוליטיקלי קורקט אבל אני בא מבית שלא חסר ולכן יש לי הורים שלמזלי יכולים לעזור לי מאוד במידה ואצטרך, כרגע לא נעזר (מעבר לאחלה אוכל שאמא מביאה ).

נכס לא מוחשי: התואר. לא בחרתי ללמוד משיקולים כלכליים אבל הוא כנראה עתיד להיות נכס שכרגע עולה לי בהוצאות.

פנסיה: בעקבות התייעצות וקבלת פנים חמה מחברי הפורום אני מתכנן להעביר לקופת גמל.

התחייבויות – אין
שווי נקי – כ- 116,000 ש"ח אם מציינים רק את המספרים היבשים.

הכנסות- אין כרגע כי אני סטודנט.

הוצאות- מבחינתי, אני חי כמו מלך ולא חוסך איפה שעושה לי טוב. מאחר ויש לי את הפריבילגיה של לא להיות במינוס, אני נגד מינימליזם כפייתי ואני קונה מוצרים לפי הגישה המינימליסטית הרוחנית של הפורום. מחשבות בסגנונות האלה: האם זה שווה לי את הזמן?, האם זה עושה אותי מאושר?, אני "רוצה" לא "צריך" וכו (מדהים עד כמה זה חוסך). כרגע לא עובר את ה3,250 ש"ח לחודש ומתוכנן לרדת. הסיבה לכך, שאני לא גר פה מספיק זמן כדי שיהיה לי ממוצע אמין ולכן כרגע זאת הנחה שמרנית.

אגב, לכל מי שמתלבט איפה ללמוד ואינו יכול להתגורר בבית בכל סיבה שהיא, אני אישית מאוד ממליץ לגור בבאר שבע מאחר כי יש אווירה סטודנטיאלית טובה ויחסית זול פה (בין היתר אחד השיקולים למעבר לפה).

כמובן שהשאיפה זה לעבוד כמה שיותר מוקדם ברגע שיתאפשר. אני מאמין שזה יתממש רק בשנה ג' (לא כולל האופציה בחופשים).

התוכנית (כרגע):
להמשיך ב-100% מניות עד 100,000 ש"ח או השתקמות מלאה לאחר ירידה של 50% לפחות בשוק ההון (הראשון מביניהם) ואז לשקול מסלול מחדש. (פה למי שיש דעה אשמח מאוד לשמוע). עקרונית אני אשמח להחזיק ב-100% מניות שלושים שנה קדימה (לא מעניין אותי היום דירה בכלל), הבעיה היא כמובן שאני לא יודע מה הסבילות שלי לסיכון.

יעד פסיבי:
מתוך עניין לפסיכולוגיה שבשוק ההון ומרצון לבנות ביטחון אני רוצה לחוות את התחושה הפסיכולוגית של הפסד, נפילה של לפחות 50% בתיק ההשקעות. (אולי הקורונה תספק אותי, מי יודע...).

מטרה:

מטרת חיים:
יודימוניה, אני מאמין שאני ביודימוניה לאור זה שיש לי מעגל חברתי מעולה, משמעות (מתנדב בעמותת "פעמונים") ועניין מהלימודים המאתגרים. כמובן שתמיד יש לאן לשאוף עוד.

תודה רבה שקראתם! אשמח לשמוע את דעתכם.
טוב שהתחלת מוקדם אז ישתלם לך שתהיה עוד צעיר

עדכון:
תקופת הקורונה ללא ספק הזכירה לחלקינו שהעולם מלא באי ודאות ושינויים בלתי צפויים.
כשאני מסתכל אחורה אני סהכ מרוצה מהאופן שבו ביצעתי את התוכנית ההתחלתית. ומפה כמובן עולות שאלות אותן אשאל בהמשך....

שווי נכסים:
לאור ירידה בהוצאות ושימוש בפיקדון הקורונה.
- כ-55,000 ש"ח במזומן להוצאות העתידיות:
מטרת המזומן הנוכחי הוא לקיים את המחיה שלי בבאר שבע בכוחות עצמי. תכלס יכול לקבל עזרה אך מעדיף שלא.
- כ-60,000 ש"ח עצמאי דרך פסגות מתוכם:
עדיין S&P500 וWix. ולא איכזבו בשנה האחרונה.
Wix זה משחק עבורי. S&P זה השקעה ואיפה שאגדיל את השקעותיי בעתיד הקרוב כשיתאפשר.

הכנסות- אין כרגע כי אני סטודנט. כרגע זה מספיק אינטנסיבי אבל אולי אעבוד בשנה ג'.

הוצאות- לא השתנה, לא עובר את ה3,000 ש"ח לחודש. הסיבה לכך, שאני גר פה בשכירות שהיא זולה יחסית ולא אוכל בחוץ באופן קבוע. למי ששוקל להיות סטודנט מחוץ לבית של ההורים באר שבע אופציה סולידית מומלצת.
כרגע גם כל הברים בבאר שבע סגורים שזה חסכוני וברמה האישית יש יותר מפגשים חברתיים איכותיים יותר.

התוכנית:
התוכנית לפני שנה: להמשיך ב-100% מניות עד 100,000 ש"ח או השתקמות מלאה לאחר ירידה של 50% לפחות בשוק ההון (הראשון מביניהם) ואז לשקול מסלול מחדש. (פה למי שיש דעה אשמח מאוד לשמוע). עקרונית אני אשמח להחזיק ב-100% מניות שלושים שנה קדימה (לא מעניין אותי היום דירה בכלל), הבעיה היא כמובן שאני לא יודע מה הסבילות שלי לסיכון.
תהיות: אומנם אין לי סכומים גדולים שמושקעים אך משבר הקורונה לא השפיע עליי פסיכולוגית (אפילו קצת התלהבתי שזה קורה כי רציתי טיפה מהחוויה). עד כמה אפשרי להסתמך על החוויה הפסיכולוגית כמו הקורונה בסכום כזה קטן?
יש סיכוי נמוך מאוד (נסיבות אישיות שלא רוצה לפרט עליהן..) שאקבל סכום כסף גדול בקרוב. כמובן שהחמדנות שבי הייתה רוצה להשקיע את הכל ב100% מניות כי אני צעיר. מצד שני, אין לי ניסיון פסיכולוגי עם סכום גדול של כסף. אשמח לשמוע דעות בנושא בייחוד מאנשים עם ניסיון.

כפי שניתן לראות מלפני שנה התחייבתי שרק במקרה של 50% נפילה (שלא היה) או הגעה לסכום של 100,000 ש"ח (שייקח זמן) אשאר בתוכנית הנוכחית.
לכן כרגע אני נשאר בתוכנית מלפני שנה.

יעד פסיבי:
מתוך עניין לפסיכולוגיה שבשוק ההון ומרצון לבנות ביטחון אני רוצה לחוות את התחושה הפסיכולוגית של הפסד, נפילה של לפחות 50% בתיק ההשקעות.

מטרה:

מטרת חיים:
כרגע אני ללא ספק חווה יודימוניה זאת לאור זה שיש לי מעגל חברתי מעולה, פעילות ספורטיבית, אתגר מהלימודים ומשמעות (הפגנות בבלפור, עזרה לסובבים אותי וסט ערכים שפשוט למלא אותו). כמובן שתמיד יש לאן לשאוף עוד וזה כל הכיף.

תודה רבה שקראתם!
הסיבה שאני משתף אתכם ביעדי האישיים היא שאני מאוד מעריך את הקהילה , נהנה לשתף ויותר מאשמח לשמוע את דעתכם :)

סטודנט מחוץ לבית של ההורים באר שבע אופציה סולידית מומלצת
קודם כל כל הכבוד זה כיף לראות עוד אנשים בגילי שכבר חושבים על חיסכון והשקעות.
שאלה רק בתור אחד שמתחיל ללמוד בבנג באוקטובר, האם לדעתך ריאלי לא לעבור את ה4000 לחודש בהנחה ויש ברים יוצאים למועדונים ומסיבות וכו'?
בנוסף קצת אוף טופיק אבל כתבת שיש חיים סטודנטיאלים, איפה לדעתך כדאי להשכיר דירה באיזו שכונה מרוכזים כל הצעירים אחרי צבא? או שבכלל במעונות?

האם לדעתך ריאלי לא לעבור את ה4000 לחודש בהנחה ויש ברים יוצאים למועדונים ומסיבות וכו'?
אחד היתרונות הגדולים בתור סטודנט הוא שלא מצפים ממך להוציא כספים מבחינה חברתית. אין שום צורך להרשים אף אחד/אחת, לקנות דרינקים במועדונים או לצאת למסעדות כאלו או אחרות. יש לך מסיבות ביתיות שזה כמה גרושים (העלות של מה שאתה מביא איתך) ובמועדונים לא שותים בתור סטודנט, יושבים כל החבר׳ה בבית שלו מישהו לפני ושותים בצורה מרוכזת עם שתיה שקונים בזול ומתחלקת עם כולם. בברים יושבים כל הערב על בירה אחת זולה כדי לא להראות מוזר למי שזה חשוב לו (שוב, גם פה שותים לפני אם רוצים).

לדעתי, תקופת הלימודים היא הזמן להנות. כל חסכון מתגמד לעומת ההכנסה הצפויה אח"כ, בהנחה שהלימודים הם בתחום מכניס. לא אומר לזרוק כסף אבל יש מספיק לחץ ודאגות והזמן יקר.
כמובן למי שיכול להרשות לעצמו ולא על חשבון מינוס או הלוואות.

האם לדעתך ריאלי לא לעבור את ה4000 לחודש בהנחה ויש ברים יוצאים למועדונים ומסיבות וכו'?
אני למדתי בבאר שבע לפני כמה שנים, אולי המחירים השתנו קצת מאז אבל די בטוח שרוח הדברים תשאר תקפה. אני הוצאתי פחות מ 4000 לחודש, משהו כמו 3000 כולל הכל, מן הסתם זה תלוי בשכר דירה שלך ששם יכולה להיות שונות גדולה. האווירה שם היא כזאת שזה לגיטימי להוציא מעט, יש המון אנשים שבחרו בבאר שבע כי זול שם, והם לא באים להתפרע בהוצאות. יש חיים חברתיים עשירים מאוד, אבל לא בהכרח מוציאים עליהם הרבה כסף. מסיבות דירה שמביאים אלכוהול זול בעצמך, שותים בבית לפני מסיבות, וגם הפאבים יחסית זולים ואין אווירה שחייבים לשתות המון דווקא שם.

איפה לדעתך כדאי להשכיר דירה באיזו שכונה מרוכזים כל הצעירים אחרי צבא? או שבכלל במעונות?
ממש לא כדאי לדעתי במעונות. יש דירות בעיר שעולות רק קצת יותר, ובלי צורך לחלוק דירה עם 6 אנשים, או לחלוק חדר עם מישהו. יש ריכוזים גדולים בכמה שכונות, יש שונות במחיר ובאווירה עם יתרונות וחסרונות לכל אחת. בגדול השכונות הסטודנטיאליות הן ו' הישנה מצפון לאוניברסיטה (רשמית נקראת ד' מזרח), ושכונה ד' ג' ב' בחלקים שלהן שיותר קרובות לאוניברסיטה. ברור שיש גם כאלו שגרים במקומות אחרים, אבל הרוב גרים בשכונות הנ"ל. ממש בגדול זה בתוך העיגול הזה, יותר קרוב למרכז העיגול זה יותר מרכזי בבועה הסטודנטיאלית.

אני למדתי בבאר שבע לפני כמה שנים, אולי המחירים השתנו קצת מאז אבל די בטוח שרוח הדברים תשאר תקפה. אני הוצאתי פחות מ 4000 לחודש, משהו כמו 3000 כולל הכל, מן הסתם זה תלוי בשכר דירה שלך ששם יכולה להיות שונות גדולה. האווירה שם היא כזאת שזה לגיטימי להוציא מעט, יש המון אנשים שבחרו בבאר שבע כי זול שם, והם לא באים להתפרע בהוצאות. יש חיים חברתיים עשירים מאוד, אבל לא בהכרח מוציאים עליהם הרבה כסף. מסיבות דירה שמביאים אלכוהול זול בעצמך, שותים בבית לפני מסיבות, וגם הפאבים יחסית זולים ואין אווירה שחייבים לשתות המון דווקא שם.

ממש לא כדאי לדעתי במעונות. יש דירות בעיר שעולות רק קצת יותר, ובלי צורך לחלוק דירה עם 6 אנשים, או לחלוק חדר עם מישהו. יש ריכוזים גדולים בכמה שכונות, יש שונות במחיר ובאווירה עם יתרונות וחסרונות לכל אחת. בגדול השכונות הסטודנטיאליות הן ו' הישנה מצפון לאוניברסיטה (רשמית נקראת ד' מזרח), ושכונה ד' ג' ב' בחלקים שלהן שיותר קרובות לאוניברסיטה. ברור שיש גם כאלו שגרים במקומות אחרים, אבל הרוב גרים בשכונות הנ"ל. ממש בגדול זה בתוך העיגול הזה, יותר קרוב למרכז העיגול זה יותר מרכזי בבועה הסטודנטיאלית.
מה שכן במעונות יש חבר'ה צעירים אחרי צבא בתואר ראשון? זה לא יותר חוויתי לגור במעונות דווקא?

תודה על השיתוף,
אתה בכלל לא שמנת חמוצה, יותר כמו גלידה של גולדה!
אני מעריך מאוד את הרצון שלך לאמוד את סיבולת הסיכון שלך, ואת זה שהגדרת מראש את מבחן ההשערה לפיו תפעל.
בהצלחה בתקופת המבחנים, כשיש לך מספיק במבה הכל עובר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B יומן מסע - מעבודה אינטנסיבית להכנסה פסיבית יומני מסע אישיים 15
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
A יומן מסע - הסטודנטית הנצחית יומני מסע אישיים 2
צ יומן מסע משפחתי מעודכן - 2024 יומני מסע אישיים 1
K הפניקס - יומן מסע יומני מסע אישיים 9
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
האיש שבאמצע יומן מסע - האיש שבאמצע יומני מסע אישיים 11
ריש-לקיש יומן מסע - בדרך הנכונה יומני מסע אישיים 36
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
yossik חוויות מסע - נמיביה יומני מסע אישיים 8
A יומן מסע משפחתי יומני מסע אישיים 16
M אולי אני גם אכתוב יומן מסע? יומני מסע אישיים 50
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
ה פריקה של סוף מסע ומבט אל העתיד צרכנות פיננסית 7
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
ב יומן מסע בעשר אצבעות יומני מסע אישיים 41
י יומן מסע - חולם שמתעורר חלקית יומני מסע אישיים 8
W יומן מסע - זוג בני 28 יומני מסע אישיים 18
I תחילת מסע יומני מסע אישיים 8
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
D יומן מסע - לחתונה אוף טופיק 18
I יומן מסע לחייל המשוחרר יומני מסע אישיים 21
מ יומן מסע אישי - גיל 33 יומני מסע אישיים 10
R צעדיי הראשונים בחיים הבוגרים - יומן מסע רנדומלי יומני מסע אישיים 4
א יומן מסע של שני בנים ואבא שלהם יומני מסע אישיים 2
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
Wizard יומן מסע החל מ-30 יומני מסע אישיים 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
D יומן מסע אל הלא נודע יומני מסע אישיים 62
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
R יומן מסע של מורשע לשעבר יומני מסע אישיים 16
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
D יומן מסע - מהגנה להתקפה יומני מסע אישיים 56
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
ל יומן מסע שלי - לשם ובחזרה יומני מסע אישיים 37
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17
ז יומן מסע משעמם יומני מסע אישיים 19
D יומן מסע של חוסך סביר מינוס יומני מסע אישיים 44
ב יומן מסע שלי יומני מסע אישיים 5
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
א תחילתו של מסע של יליד 99' יומני מסע אישיים 12
ז תחילתו של יומן מסע פרקטי יומני מסע אישיים 19
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
ח יומן מסע - טווח ארוך או קצר יומני מסע אישיים 9
אומרית יומן מסע- ההתחלה יומני מסע אישיים 48

נושאים דומים

Back
למעלה