• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון

התלבטות: האם להתייחס להלוואה כחוב צרכני (שזה מה שהיא כרגע דה-פקטו, במקור נועדה להיות מינוף עבור שוק ההון) ולסגור כמה שיותר מהר, או שסבבה להשאיר כי ריבית טובה ובינתיים להפנות כסף פנוי לשוק ההון.
השאלה אם באמת תפנה את הכסף לשוק ההון, או ששוב תשתמש בו לצריכה.

עריכה: זה נשמע כמו נזיפה או משהו, אבל לא לכך התכוונתי. זה פשוט שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון בהתלבטות.

הייתי שמח שתפרט קצת על מה הוצאת את הכסף, חושב שזה יכול לעזור לך כבר במהלך הכתיבה עצמה להבין כיצד ניתן לטייב תהליכים וללמוד
מטרות: לחסוך 33% מהמשכורת בחצי שנה הזאת. בכוונה לא מכוון גבוה מדי.
הוצאות והכנסות פר חודש, ינואר-אפריל 2022, סה"כ: 12.2K.
אחוז חיסכון מהנטו: 25%
אבל אם אני מכליל פנסיה והשתלמות כי פאק איט זה גם חלק מההכנסה וזה מושקע לטווח ארוך בSP500, אני עומד על: 47%

הוצאות מחייה - 4650 ש"ח
  • שכ"ד (לבד במרכז תל אביב) וחשבונות - 4100 ש"ח (ינואר היה חצי חודש)
  • רפואי - 200 ש"ח
  • מדיה, טלפון, אינטרנט - 130 ש"ח
  • כושר - 220 ש"ח
הוצאות תחבורה - 570 ש"ח
  • ביטוח רכב - 300 ש"ח
  • דלק - 200 ש"ח
  • שטיפת רכב וחניות - 40 ש"ח
  • קורקינט, תחב"צ - 230 ש"ח
הוצאות צריכה הכרחיות - 1540 ש"ח
  • מצרכים לבית - 640 ש"ח
  • צהריים בעבודה - 610 ש"ח (הרוב זה המס על הסיבוס, ואז מוסיף אותו לחישוב % חיסכון)
  • בגדים - 230 ש"ח
  • מנהלתי (חידוש ת"ז וכו') - 60 ש"ח
הוצאות רצונות - 5450 ש"ח
  • וולט - 2300 ש"ח (אני יודע שיש קוראים פה שנופלים מהכיסא)
  • ריהוט, אלקטרוניקה וכו' - 1700 ש"ח (מעבר דירה)
  • בילויים (ברים, מסעדות, אירועי ספורט וכו') - 1100 ש"ח
  • מתנות - 200 ש"ח
  • פיתוח אישי - 150 ש"ח
אני מוציא יותר מדי, אין ספק. יש פה זוגות ואפילו עם ילדים שמוציאים כמוני.

אני מנסה להזכר בתחושות בזמנים שונים:
1. כשהוצאתי שכר+10-20% כל חודש ב2018
2. כשהוצאתי 2000 ש"ח ביוני 2019 (יציאה מההלוואה, חיסכון אגרסיבי, מעבר להורים)
3. 6000 ש"ח באוקטובר 2019 בתל אביב בתור "יוצא מחובות"
4. 1000 ש"ח באפריל 2020 (קורונה אצל ההורים)
5. 4500 ש"ח ביוני 2021 כסטודנט

אם לדייק איך אני רוצה לחזור להרגיש בנוגע להוצאות שלי - 1,2,4 לא רלוונטי, אז זה צריך להיות בין 3 ל-5. אני מרוויח אחלה שכר, ואני גר לבד ולא עם שותפים, אז הגיוני שאוציא בחודש 9-10. נסגור על 9.5.

מה אני יכול (צריך?) לקצץ?
- לרדת בוולט מ2300 ל1000 בחודש, זה ברור. מצד שני זה יעלה אותי במצרכים ל1000 ש"ח לצורך העניין, אז נגיד 1000 ש"ח פחות.
- ריהוט ואלקטרוניקה יתאזן לאורך השנה כי זה לא מעט הוצאות חד פעמיות, ככה שאם זה כרגע 7 ל-4 חודשים, וזה יסגר על 10 ל-12 חודשים, ההוצאה החודשית תהיה 1000 ש"ח פחות.
- שכ"ד וחשבונות יהיה 4800 בהסתכלות שנתית, אז +700.
עד כה -1300, כלומר הוצאה חודשית של 11K.
- אני יכול למכור את הרכב, אבל ההוצאה לא דרמטית.

ואז נכנסת השאלה - האם פשוט לזרום? להוריד וולט אבל מעבר לזה לזרום? 11K בחודש יעמיד אותי על 32% חיסכון מהנטו ו-52% כולל פנסיה והשתלמות. אולי זה סבבה לשנה הזאת, שאני צריך להתמקד בה בעוד דברים מעבר ל"תוציא 9.5 ולא 11". ואולי זה יאפשר לי להתפתח ולעלות בשכר שלי עוד, אבל אז אצטרך למנוע עוד אינפלציית רמת חיים בהתאם לשכר...

נערך לאחרונה ב:
מטרות: לעדכן עוד חצי שנה, לחסוך 33% מהמשכורת בחצי שנה הזאת. בכוונה לא מכוון גבוה מדי.
הכנסות נטו פברואר-יולי: 96K
קה"ש ופנסיה (הכל לספ500): 41K

הוצאות: 74K (כ-12K בחודש)
הוצאות חו"ל: 3.5K

אחוז חיסכון: 19%
אחוז חיסכון אם אני מכליל את ההפרשות כהכנסה: 43%

אני יודע שליד התותחים הגדולים ביומני המסע פה, כל אחד עם 2-10 מיליון שקל נכסים, 19% חיסכון מהנטו שמתרגמים ל18K בחצי שנה קצת מחווירים. אבל זו המציאות שלי ואני מאמין שהיא דומה ללא מעט קוראים פה. כן, אני מרוויח משכורת הייטק סבירה אבל אני גם גר בדירה לבד במרכז תל אביב ומחזיק רכב ישן. אני עדיין קצת צרכניסט, אבל אני יודע לנצל לא מעט הנחות וטריקים.
אם אני אתאמץ בטירוף אני אוציא 9K בחודש, אם אני פשוט אחסוך בצורה סבירה כמו שצריך זה יהיה 10-11K, לי בחצי שנה האחרונה לא היה שווה להתעסק בזה. שווה להתעסק בזוגיות זה מקצץ הוצאות מחיה הכרחיות :)

שווה להתעסק בזוגיות זה מקצץ הוצאות מחיה הכרחיות
ומוסיף המון על מותרות

או כמו שפעם נאמר פה בפורום לגבי עלות טיול אחרי צבא (שבו פגש הכותב את אשתו)
הטיול עצמו עלה גרושים, על ההשלכות הוא משלם בריבית דריבית עד היום

הוצאות והכנסות פר חודש, ינואר-אפריל 2022, סה"כ: 12.2K.
אחוז חיסכון מהנטו: 25%
אבל אם אני מכליל פנסיה והשתלמות כי פאק איט זה גם חלק מההכנסה וזה מושקע לטווח ארוך בSP500, אני עומד על: 47%

הוצאות מחייה - 4650 ש"ח
  • שכ"ד (לבד במרכז תל אביב) וחשבונות - 4100 ש"ח (ינואר היה חצי חודש)
  • רפואי - 200 ש"ח
  • מדיה, טלפון, אינטרנט - 130 ש"ח
  • כושר - 220 ש"ח
הוצאות תחבורה - 570 ש"ח
  • ביטוח רכב - 300 ש"ח
  • דלק - 200 ש"ח
  • שטיפת רכב וחניות - 40 ש"ח
  • קורקינט, תחב"צ - 230 ש"ח
הוצאות צריכה הכרחיות - 1540 ש"ח
  • מצרכים לבית - 640 ש"ח
  • צהריים בעבודה - 610 ש"ח (הרוב זה המס על הסיבוס, ואז מוסיף אותו לחישוב % חיסכון)
  • בגדים - 230 ש"ח
  • מנהלתי (חידוש ת"ז וכו') - 60 ש"ח
הוצאות רצונות - 5450 ש"ח
  • וולט - 2300 ש"ח (אני יודע שיש קוראים פה שנופלים מהכיסא)
  • ריהוט, אלקטרוניקה וכו' - 1700 ש"ח (מעבר דירה)
  • בילויים (ברים, מסעדות, אירועי ספורט וכו') - 1100 ש"ח
  • מתנות - 200 ש"ח
  • פיתוח אישי - 150 ש"ח
אני מוציא יותר מדי, אין ספק. יש פה זוגות ואפילו עם ילדים שמוציאים כמוני.

אני מנסה להזכר בתחושות בזמנים שונים:
1. כשהוצאתי שכר+10-20% כל חודש ב2018
2. כשהוצאתי 2000 ש"ח ביוני 2019 (יציאה מההלוואה, חיסכון אגרסיבי, מעבר להורים)
3. 6000 ש"ח באוקטובר 2019 בתל אביב בתור "יוצא מחובות"
4. 1000 ש"ח באפריל 2020 (קורונה אצל ההורים)
5. 4500 ש"ח ביוני 2021 כסטודנט

אם לדייק איך אני רוצה לחזור להרגיש בנוגע להוצאות שלי - 1,2,4 לא רלוונטי, אז זה צריך להיות בין 3 ל-5. אני מרוויח אחלה שכר, ואני גר לבד ולא עם שותפים, אז הגיוני שאוציא בחודש 9-10. נסגור על 9.5.

מה אני יכול (צריך?) לקצץ?
- לרדת בוולט מ2300 ל1000 בחודש, זה ברור. מצד שני זה יעלה אותי במצרכים ל1000 ש"ח לצורך העניין, אז נגיד 1000 ש"ח פחות.
- ריהוט ואלקטרוניקה יתאזן לאורך השנה כי זה לא מעט הוצאות חד פעמיות, ככה שאם זה כרגע 7 ל-4 חודשים, וזה יסגר על 10 ל-12 חודשים, ההוצאה החודשית תהיה 1000 ש"ח פחות.
- שכ"ד וחשבונות יהיה 4800 בהסתכלות שנתית, אז +700.
עד כה -1300, כלומר הוצאה חודשית של 11K.
- אני יכול למכור את הרכב, אבל ההוצאה לא דרמטית.

ואז נכנסת השאלה - האם פשוט לזרום? להוריד וולט אבל מעבר לזה לזרום? 11K בחודש יעמיד אותי על 32% חיסכון מהנטו ו-52% כולל פנסיה והשתלמות. אולי זה סבבה לשנה הזאת, שאני צריך להתמקד בה בעוד דברים מעבר ל"תוציא 9.5 ולא 11". ואולי זה יאפשר לי להתפתח ולעלות בשכר שלי עוד, אבל אז אצטרך למנוע עוד אינפלציית רמת חיים בהתאם לשכר...
תודה על השיתוף. בנימה אחרת, כמה אתה מרגיש שיש משבר בהייטק? האם מרגיש לך שאתה כרגע במצב שמשרה שלך יציבה? מעניין אותי האם תואר הוא באמת מיותר כלכלית ליוצא 8200 לא תכנותי. תודה

תודה על השיתוף. בנימה אחרת, כמה אתה מרגיש שיש משבר בהייטק? האם מרגיש לך שאתה כרגע במצב שמשרה שלך יציבה? מעניין אותי האם תואר הוא באמת מיותר כלכלית ליוצא 8200 לא תכנותי. תודה
קודם כל, 8200 היא היחידה הכי גדולה בצה"ל - יש מקומות איכותיים ויש פחות. יוצא 8200 לא תכנותי שהיה במקום איכותי יכול להגיע למשרת פיתוח בלי תואר, אבל זה יהיה לו קשה יותר מתואר ברוב המקרים וידרוש לפעמים קשרים לקבלת הראיון.
אני מכיר אישית אנשים שהתחילו כאנליסטים (דאטא, ביזנס, מודיעין) או QA בסטארטאפים או חברות סטייל WIX/PLAYTIKA ולאחר שנה-שנתיים עברו לפיתוח אחרי שהתרשמו מהם לטובה (וכנראה שהעבירו אותם סינון פנימי). חלקם מתחילים מדמח בפתוחה, חלקם לא. לרוב אלה שהתחילו כפרודאקט מנג'רס לא עושים מעבר לפיתוח אבל אחרי שנתיים הם בפוזיציה די מקבילה למפתח מבחינת תנאים.

אני לא יודע לדבר בשם כולם - אבל אני מניח שאנליסט דאטא/עסקי מרגיש קצת פחות בטוח בסטארטאפ שגייס ROUND B-D מאשר מפתח אבל יותר בטוח מתפקידים אפילו יותר תומכים (מרקטינג וכו'). אני בסטארטאפ יחסית קטן ויש RUNWAY ל-X זמן ככה שבכל מקרה זה לא משרה ל-4 שנים אם לא נגייס עוד :)

הרוב המוחלט גם אם עובד שנה-שנתיים במשרות שצייניתי עדיין לומדים ומי שרוצה לפתח לרוב כן לומד מדמ"ח. באופן כללי חלק ניכר לומדים מדמ"ח או הנדסת חשמל לתחושתי, אחרי זה פכ"מ, הנדסת תעשייה וניהול, רפואה.

למי שיש את הרצון, התחת והיכולת לשבת ללמוד ולקבל 85-90 במדמ"ח זה עדיין דרך טובה יותר ובטח דרך טובה יותר להכנס לחברות FAGMA, גם אם אחרי השחרור אתה מקבל 15-18K בתפקידים שציינתי.

נערך לאחרונה ב:
היי, אשמח לדעת מה קורה איתך? איך מתקדם המשסע? איך המצב בהייטק כרגעת מנוקדת המבט שלך בתור מישהו שמנסה להתברג לתפקיד פיתוח .

אני מכיר לא מעט יוצאי תפקיד מודיעיני לא טכנולוגי שהצליחו להגיע לתפקידי דאטה/qa בהייטק מהר בלי תואר.
לדעתי באופן כללי תואר זה המסלול הבטוח יחסית, אם מישהו מסוגל לשבת בבית במשך שנה, ללמוד קוד מקורסים באינטרנט, לכתוב פרויקטים בעצמו, ולתרום לקוד פתוח הוא בטוח יצליח למצוא את מקומו בתפקיד תכנות בהייטק.

הכנסות נטו פברואר-יולי: 96K
קה"ש ופנסיה (הכל לספ500): 41K

הוצאות: 74K (כ-12K בחודש)
הוצאות חו"ל: 3.5K

אחוז חיסכון: 19%
אחוז חיסכון אם אני מכליל את ההפרשות כהכנסה: 43%

אני יודע שליד התותחים הגדולים ביומני המסע פה, כל אחד עם 2-10 מיליון שקל נכסים, 19% חיסכון מהנטו שמתרגמים ל18K בחצי שנה קצת מחווירים. אבל זו המציאות שלי ואני מאמין שהיא דומה ללא מעט קוראים פה. כן, אני מרוויח משכורת הייטק סבירה אבל אני גם גר בדירה לבד במרכז תל אביב ומחזיק רכב ישן. אני עדיין קצת צרכניסט, אבל אני יודע לנצל לא מעט הנחות וטריקים.
אם אני אתאמץ בטירוף אני אוציא 9K בחודש, אם אני פשוט אחסוך בצורה סבירה כמו שצריך זה יהיה 10-11K, לי בחצי שנה האחרונה לא היה שווה להתעסק בזה. שווה להתעסק בזוגיות זה מקצץ הוצאות מחיה הכרחיות :)
אתה יודע בדיוק כמה אתה מכניס, ובדיוק כמה אתה מוציא, ולא רק זה, אלא אתה יודע להגיד איפה ה"שומן" שתוכל לקצץ אם תצטרך.

לטעמי אתה יותר קרוב במהלך רוח פתוחים הגדולים מאשר אנשים שלא יודעים כמה הם מוציאים.

נשמע שאתה חצי נעלב שאנשים פה אומרים לך שאתה יכול לקצץ. רוב היומנים והאנשים פה בהלך רוח הזה, אז אתה יכול לקבל את התגובה שלהם ולהמשיך בשלך.

נראה שלכתוב פה עשה לך טוב סהכ אז גם הייתי שמח לשמוע עוד

היי, אשמח לדעת מה קורה איתך? היומן שלך נתן לי המון השראה בחלקים מאוד הזדהתי ובחלקים ממש קיבלתי השראה

נערך לאחרונה ב:
עדכון קל לאחר שנה.

היי, אשמח לדעת מה קורה איתך? איך מתקדם המשסע? איך המצב בהייטק כרגעת מנוקדת המבט שלך בתור מישהו שמנסה להתברג לתפקיד פיתוח .
השוק קשה מאוד לחסרי ניסיון בפיתוח, גם אם יש להם ניסיון ב8200 ובתעשייה כאנליסט ומנהל מוצר. בסוף סטארטאפים מחפשים שעות טיסה בכתיבת קוד כרגע אחרת זה סיכון גבוה מדי (כשהם חוששים לא לקבל עוד השקעה).
השכר לג'וניורים מפתחים ירד ב20-30% (יש לי חברים שמסיימים תואר מדמח במשרת סטודנט בחברות די גדולות ומקבלים הצעות 23 במשרה מלאה במקום ה27 לפני שנה שנתיים).

עזבתי את המשרה שלי כמנהל מוצר בסוף השנה שעברה במהלך לימודי הפיתוח, כי באמת נהנתי מפיתוח הרבה יותר. חיפשתי בינואר-פברואר גם רחב וגם ממוקד (דרך אנשים) וכלום - קיבלתי כמות מאוד מינימלית של ראיונות. השניים המרכזיים היו לסטארטאפים בינוניים (200~ עובדים):
1. משרת בקאנד/קוף פייתון לכל מיני משימות אקראיות, ג'וניור (שכר 18-20 לפי חבר ששם) עברתי ראיון ראשון עם שאלת ליטקוד יחסית פשוטה בפייתון אבל גייסו כבר מישהו לצוות. נפתח עוד תקן ביולי שהוצע לי להתראיין, ויתרתי. כנראה שזאת יכולה להיות אופציה שוב בעוד כמה חודשים. אבל בעיקרון אני ממש מעדיף פרונט והכי מעוניין בפולסטאק.
2. משרת פרונטאנד בVue בצוות שגייס גם סניורים וגם ג'וניורים - משימת בית שחשבתי שהייתה אחלה, הראש צוות לא אהב ודחה אותי.

במרץ הצלחתי להשיג חלטורה בחברת פרויקטים במשרה שעתית (כשליש משרה) בפרונטאנד שעשיתי עד מאי.
במאי הצלחתי להשיג חלטורה קצת טובה יותר מבחינת זה שאני מנוהל על ידי מפתח מנוסה והStack הטכנולוגי יותר מגוון. עובד בתור Fullstack בחברה קטנה (בוטסטארפ) עם מוצר וובי. התחלתי בשליש משרה (לפי שכר 20, אין קה"ש, אין אופציות), חודש אחרי בשני שליש משרה, חודשי אחרי במשרה מלאה (מקווה שימשיך במשרה מלאה ולסגור את השנה על הכנסה של 120K מהמשרה הזאת בקיצור, שזה כ16K במיסים).

כרגע אני בעיקר מנסה לא לירות לעצמי ברגל ולהתמיד כמו שצריך במשרה הזאת. כלומר אני נהנה לפתח, אבל אני לא נהנה לעבוד. כנראה שלעולם לא אהנה לעבוד, צריך למצוא את הבלאנס.
לא מחפש אקטיבית משרה אחרת אבל מתרגל קצת Data structures & Algorithms במקביל.

יש לי עוד הרבה מה לעדכן על המצב הפיננסי ועל כל מיני דברים שעשיתי מבחינת מחייה, אבל כרגע פחות רואה טעם. אני אעדכן רק כשאשלים שנה כמפתח ובתקווה אמצא משרה בסטארטאפ רציני יותר בשכר קצת יותר גבוה.
על רגל אחת:
- בשנה האחרונה לא באמת חסכתי ותכלס בזבזתי וטיילתי (כולל עבודה מרחוק).
- יש לי כ-40K בSP500 בVOO ובבלאקרוק ישראלית + כ-40K בקה"ש SP500 + כ-150K בפנסיה SP500 + רכב ששווה כ-18K. לא הרבה בעו"ש.
- לאחרונה חזרתי לארץ ואני מתכנן לא להשאר שוב בתל אביב אלא לעבור לאחת הערים הקרובות ולשלם משמעותית פחות על שכ"ד.
- התחלתי לבשל יותר ונכנסתי לתחביב ספורטיבי חדש.

נערך לאחרונה ב:
קודם כל, 8200 היא היחידה הכי גדולה בצה"ל - יש מקומות איכותיים ויש פחות. יוצא 8200 לא תכנותי שהיה במקום איכותי יכול להגיע למשרת פיתוח בלי תואר, אבל זה יהיה לו קשה יותר מתואר ברוב המקרים וידרוש לפעמים קשרים לקבלת הראיון.
אני מכיר אישית אנשים שהתחילו כאנליסטים (דאטא, ביזנס, מודיעין) או QA בסטארטאפים או חברות סטייל WIX/PLAYTIKA ולאחר שנה-שנתיים עברו לפיתוח אחרי שהתרשמו מהם לטובה (וכנראה שהעבירו אותם סינון פנימי). חלקם מתחילים מדמח בפתוחה, חלקם לא. לרוב אלה שהתחילו כפרודאקט מנג'רס לא עושים מעבר לפיתוח אבל אחרי שנתיים הם בפוזיציה די מקבילה למפתח מבחינת תנאים.

אני לא יודע לדבר בשם כולם - אבל אני מניח שאנליסט דאטא/עסקי מרגיש קצת פחות בטוח בסטארטאפ שגייס ROUND B-D מאשר מפתח אבל יותר בטוח מתפקידים אפילו יותר תומכים (מרקטינג וכו'). אני בסטארטאפ יחסית קטן ויש RUNWAY ל-X זמן ככה שבכל מקרה זה לא משרה ל-4 שנים אם לא נגייס עוד :)

הרוב המוחלט גם אם עובד שנה-שנתיים במשרות שצייניתי עדיין לומדים ומי שרוצה לפתח לרוב כן לומד מדמ"ח. באופן כללי חלק ניכר לומדים מדמ"ח או הנדסת חשמל לתחושתי, אחרי זה פכ"מ, הנדסת תעשייה וניהול, רפואה.

למי שיש את הרצון, התחת והיכולת לשבת ללמוד ולקבל 85-90 במדמ"ח זה עדיין דרך טובה יותר ובטח דרך טובה יותר להכנס לחברות FAGMA, גם אם אחרי השחרור אתה מקבל 15-18K בתפקידים שציינתי.
מעניין. תודה. הילדה שלי עכשיו באיזור הזה, יהיה מעניין לראות במה תבחר. כשיהיה רלוונטי אשאל אם יש עדכון. תודה.

עדכון קל לאחר שנה.

השוק קשה מאוד לחסרי ניסיון בפיתוח, גם אם יש להם ניסיון ב8200 ובתעשייה כאנליסט ומנהל מוצר. בסוף סטארטאפים מחפשים שעות טיסה בכתיבת קוד כרגע אחרת זה סיכון גבוה מדי (כשהם חוששים לא לקבל עוד השקעה).
השכר לג'וניורים מפתחים ירד ב20-30% (יש לי חברים שמסיימים תואר מדמח במשרת סטודנט בחברות די גדולות ומקבלים הצעות 23 במשרה מלאה במקום ה27 לפני שנה שנתיים).

עזבתי את המשרה שלי כמנהל מוצר בסוף השנה שעברה במהלך לימודי הפיתוח, כי באמת נהנתי מפיתוח הרבה יותר. חיפשתי בינואר-פברואר גם רחב וגם ממוקד (דרך אנשים) וכלום - קיבלתי כמות מאוד מינימלית של ראיונות. השניים המרכזיים היו לסטארטאפים בינוניים (200~ עובדים):
1. משרת בקאנד/קוף פייתון לכל מיני משימות אקראיות, ג'וניור (שכר 18-20 לפי חבר ששם) עברתי ראיון ראשון עם שאלת ליטקוד יחסית פשוטה בפייתון אבל גייסו כבר מישהו לצוות. נפתח עוד תקן ביולי שהוצע לי להתראיין, ויתרתי. כנראה שזאת יכולה להיות אופציה שוב בעוד כמה חודשים. אבל בעיקרון אני ממש מעדיף פרונט והכי מעוניין בפולסטאק.
2. משרת פרונטאנד בVue בצוות שגייס גם סניורים וגם ג'וניורים - משימת בית שחשבתי שהייתה אחלה, הראש צוות לא אהב ודחה אותי.

במרץ הצלחתי להשיג חלטורה בחברת פרויקטים במשרה שעתית (כשליש משרה) בפרונטאנד שעשיתי עד מאי.
במאי הצלחתי להשיג חלטורה קצת טובה יותר מבחינת זה שאני מנוהל על ידי מפתח מנוסה והStack הטכנולוגי יותר מגוון. עובד בתור Fullstack בחברה קטנה (בוטסטארפ) עם מוצר וובי. התחלתי בשליש משרה (לפי שכר 20, אין קה"ש, אין אופציות), חודש אחרי בשני שליש משרה, חודשי אחרי במשרה מלאה (מקווה שימשיך במשרה מלאה ולסגור את השנה על הכנסה של 120K מהמשרה הזאת בקיצור, שזה כ16K במיסים).

כרגע אני בעיקר מנסה לא לירות לעצמי ברגל ולהתמיד כמו שצריך במשרה הזאת. כלומר אני נהנה לפתח, אבל אני לא נהנה לעבוד. כנראה שלעולם לא אהנה לעבוד, צריך למצוא את הבלאנס.
לא מחפש אקטיבית משרה אחרת אבל מתרגל קצת Data structures & Algorithms במקביל.

יש לי עוד הרבה מה לעדכן על המצב הפיננסי ועל כל מיני דברים שעשיתי מבחינת מחייה, אבל כרגע פחות רואה טעם. אני אעדכן רק כשאשלים שנה כמפתח ובתקווה אמצא משרה בסטארטאפ רציני יותר בשכר קצת יותר גבוה.
על רגל אחת:
- בשנה האחרונה לא באמת חסכתי ותכלס בזבזתי וטיילתי (כולל עבודה מרחוק).
- יש לי כ-40K בSP500 בVOO ובבלאקרוק ישראלית + כ-40K בקה"ש SP500 + כ-150K בפנסיה SP500 + רכב ששווה כ-18K. לא הרבה בעו"ש.
- לאחרונה חזרתי לארץ ואני מתכנן לא להשאר שוב בתל אביב אלא לעבור לאחת הערים הקרובות ולשלם משמעותית פחות על שכ"ד.
- התחלתי לבשל יותר ונכנסתי לתחביב ספורטיבי חדש.
יש לי שאלה קצת חצי כוח קשורה. אם היית רוצה לחזק יכולות תכנות, בתקציב זמן של יום בשבוע - איך בוחרים פרויקט שמתאים, שמצד אחד ילמד ויש מה לעשות כשנתקעים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
M סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך התפתחות אישית 28
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 26
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6

נושאים דומים

Back
למעלה