דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י Will Smith, ‏10/11/19 ב- 19:53.

1. Will Smith

Will Smith משתמש ותיק

היי. התחלתי לקבל דמי אבטלה באוגוסט, בסוף אוק' התחלתי ללמוד באוניברסיטה שנה א.
    העניין הוא, שכל פעם שאני מתייצב בלשכה מאז שהתחלתי ללמוד, התייצומט האוטומטי אומר לי "התייצבותך נקלטה בהצלחה, חזור הביתה". אז לא יצא לי להגיד לפקידים בלשכת התעסוקה שהתחלתי ללמוד, כך שבופעל עדיין נרשמים לי ימי אבטלה למרות שאני סטודנט. נשאר לי עוד שבוע בדיוק להשלים את ה100 ימי אבטלה ואז גם ככה יפסיקו לשלם לי.
    האם זה בסדר שעוד לא עדכנתי את ביטוח לאומי שאני כבר סטודנט או האם אני עלול להסתבך?

עמנואל_סגל אוהב/ת את זה.
  2. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

האוניברסיטה בוודאות תדווח, עדיף לך לדווח ולא להידרש להחזרים בהמשך.

3. חיים 111

חיים 111 משתמש ותיק

תפריד בין שירות התעסוקה לביטוח לאומי.
    מבחינת שירות התעסוקה, אתה דורש עבודה (ואתה נספר גם בנתוני האבטלה).
    מבחינת ביטוח לאומי, ברגע שתגיע להם ההודעה שאתה סטודנט (מהאוניברסיטה), הם יבקשו חזרה את דמי האבטלה לתקופה הזו.

עמנואל_סגל אוהב/ת את זה.
  4. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

למה?
    מדבריך עולה שאי אפשר ללמוד ולהיות מובטל במקביל
    כאשר בת'כלס אסור להיות מועסק ומובטל במקביל

5. חיים 111

חיים 111 משתמש ותיק

אפשר להיות לומד (בצורה חלקית) ומובטל במקביל.
    אפשר גם להיות מועסק (במשרה חלקית) ומובטל במקביל. במקרה הזה דמי האבטלה יתחשבו גם בהכנסה שיש לך מהעבודה החלקית.
    החלק שקובע זה "האם אתה זמין לעבודה במשרה מלאה" או שאתה רק "זמין להתייצב פעם בשבוע בלשכת התעסוקה".
    סטודנט במסגרת לימודים מלאה יהיה לו קשה לשכנע את הביטוח הלאומי. סטודנט שרשום לקורס בודד, יהיה לו יותר קל. בכל מקרה, ברגע שביטוח לאומי יקבל את הדיווח מהאוניברסיטה על התחלת הלימודים (הוא מקבל אוטומטית כדי להוריד את דמי הביטוח מ"לא עובד" ל-"לא עובד תלמיד"), הוא יתחיל לשאול שאלות, וכנראה גם לדרוש את הכסף בחזרה.

6. c881

c881 משתמש בכיר

סטודנט משלם דמי ביטוח לאומי. קבוע, כמו מובטל.
    היו לי חברים שמצאו כל פעם לעבוד משמרת~שתיים כל חודש ושהביטוח לאומי ירד כ-אחוז מהשכר.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
דמי אבטלה בזמן קורס מקצועי? צרכנות פיננסית ‏6/8/19
דמי אבטלה - תקופות אכשרה\עצמאים צרכנות פיננסית ‏5/6/19
עבודה בזמן קבלת דמי אבטלה צרכנות פיננסית ‏27/11/18
לשכת תעסוקה ודמי אבטלה - 90 יום ראשונים צרכנות פיננסית ‏18/10/18
מוצרי חיסכון מנייתיים פסיביים עם דמי ניהול זולים צרכנות פיננסית ‏ביום שישי ב- 15:25
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.