• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
982
אם למישהו יש הכנסות פטורות מיגיעה אישית עקב נכות, ועקב כך, יש לו כל שנה נק' זיכוי לא מנוצלות ובנוסף הוא מעל גיל 60, הוא זכאי לקבל החזר על רווחי הון שיכול להגיע עשרות אלפי שקלים שנתיים!.

אם אדם כזה ימכור בסוף כל שנה למשל קרן בלקרוק מחקת סנופי בגובה החזר המס שהוא צפוי לקבל ויקנה אותה מחדש מידית כדי לנצל את החזר המס שמגיע לו במקום שילך לאיבוד, האם לדעתכם מס הכנסה יאפשר לו לעשות זאת כל שנה או שהוא יבטל לו את החזר המס?.

אם אדם כזה ימכור בסוף כל שנה למשל קרן בלקרוק מחקת סנופי בגובה החזר המס שהוא צפוי לקבל ויקנה אותה מחדש מידית כדי לנצל את החזר המס שמגיע לו במקום שילך לאיבוד, האם לדעתכם מס הכנסה יאפשר לו לעשות זאת כל שנה או שהוא יבטל לו את החזר המס?
קיטבג ;)
אין לראות בכך המלצה.

קיטבג ;)
אין לראות בכך המלצה.
הוא לא שואל את מס הכנסה, ובטח לא מזדהה כשהוא עושה את זה.
זה נשמע לי סביר לשאול כי כמו שציין @1337justme אם בסוף לא יכירו לו בנקודות האלה לצורך הקיזוז, הוא גם ישלם את מס רווח ההון (בעצם יאבד דחיית מס שהיא אלמנט משמעותי בהשקעה ארוכת טווח בטקטיקת קנה והחזק) וגם עלול לשלם ריבית / קנס על תשלום מאוחר של מס רווח ההון.
כלומר, זה לא שמקסימום הוא לא הרוויח (ואז זו שאלת קיטבג) אלא שאם הוא לא ישאל והוא חסר מזל, הוא ישלם על זה.

וגם עלול לשלם ריבית / קנס על תשלום מאוחר של מס רווח ההון.
המס נלקח אוטומטית, וצריך להגיש דוח שנתי כדי לקבל החזר, כך שהסיכון הזה לא קיים (אלא אם התכוונת למשהו אחר).
אבל הסיכון של איבוד דחיית מס מספיק גדול כדי לברר את זה מבחינתי

אין לי מושג על מה אני מדבר אבל אני דווקא מאמין שזה אמור להיות אפשרי.
ברמה העקרונית למיטב הבנתי זה לא חוקי לעשות פעולה שכל התכלית שלה היא לשלם פחות מס, אבל ברמה הפרקטית אני לא חושב שיש דרך אמיתית לאכוף את זה ברצינות או שיתעסקו עם אכיפה של זה כנגד המשקיע הקטן.

בשל כך הוספתי קישור לערך בויקיפדיה.

ניתן לזהות שני סוגים של שאלות קיטבג:
(זו הנקודה השניה) --
שאלה לגבי הוראות לא ברורות. במקרה כזה, מהווה שאלת הקיטבג דילמה: מצד אחד, השואל קיבל הוראות שאינן ברורות במלואן ומעוניין להבהירן על מנת לבצען טוב יותר. מהצד השני, השאלה גורמת בהסתברות גבוהה להחמרת ההוראות, ולכן לא כדאי לשאול אותה. הסיבה להחמרה הצפויה של ההוראות היא שבמקרים רבים נותני ההוראות אינם נותנים את הדעת על רמת הקושי של המשימות, והם מעדיפים להחמיר את ההוראות מאשר לקחת אחריות על הקלתן – אף כי ניתן לשער שהקלת העומס על המבצעים תוביל לשיפור הביצועים.

פתרונות אפשריים למצב הדילמה יכולים להיות "לא לשאול ולא לעשות" – פתרון ראש קטן, או לפתור מראש את השאלה מבלי להציגה, ולהעמיד את נותן ההוראות בפני עובדה מוגמרת.
______
לכן אם יהיה יותר מידי רעש מס הכנסה יכול להחמיר את ההוראות לכולם. הייתי מהמר שגם שם יש חברה שמשועממים בזמן העבודה וקוראים כאן בפורום ולא יזיקו להם רעיונות מוצלחים בשביל להציג בפני הבוסים שלהם. כמובן שהבוסים עצמם יגנבו אח''כ את הרעיונות ויציגו בתור שלהם ויקבלו את הקרדיט ולנו לא יתאפשר להתחכמה לו.

לכן לא איכפת שהמודרטורים ימחקו את ההודעה הזו ואתם יכולים לקרוא להם מצידי.

1337גאסט מי קיבל מענה(שנראה שהיה מרוצה ממנו ;) ) בפרטי ולא רק קריצה הציבורי.

השרשור הזה הוא נכס ציבורי.

ההגדרה של 'עסקה מלאכותית' היא מופשטת ומעורפלת. כך שבשומה בהחלט יש סיכוי שמס הכנסה יחליט שביצעת עסקה מלאכותית.
https://www.hilan.co.il/מרכז-ידע/בסיס-ידע/מילון-לתנאי-עבודה/ע/עסקה-מלאכותית/

מהחיפושים שאני בצעתי באינטרנט(! ואין לי שום השכלה או הסמכה רלוונטית) הפעולה שאתה מדבר עליה אמורה לעבור בסדר.
1. בתור אזרח אתה זכאי למספר נקודות זיכוי מסוים, ועוד נוספות בהתאם למצבך האישי.
2. את הנקודות ניתן לקזז מול סוגים של הכנסות, בין היתר כנגד רווחי הון.
3. מש"ל
אולי כמשנה בטיחות, לא כדאי לקנות ולמכור את אותו הנייר בדיוק. לדוגמה, יש מספר ניירות פופולאריים שעוקבים אחרי הסנופי. אולי מסיבה כלשהי תרצה לעבור מאחד לשני.

התיקים שאני מצאתי ברשת, בהם הוכרע שמדובר בעסקה מלאכותית היו רחוקים מאוד ממה שאתה מתאר.
גם בגודל תשלום המס שנמנע וגם במורכבות הפעולות שבוצעו על מנת להמנע ממנו.
לדוגמה, חברה שרכשה חברה אחרת כדי להזכות מול הפסדי ההון הרבים שהיו לה, כשהיה ברור שזו היא המטרה היחידה לרכישה ולא היתה כל הצדקה כלכלית אחרת.

ההגדרה של 'עסקה מלאכותית' היא מופשטת ומעורפלת. כך שבשומה בהחלט יש סיכוי שמס הכנסה יחליט שביצעת עסקה מלאכותית.
https://www.hilan.co.il/מרכז-ידע/בסיס-ידע/מילון-לתנאי-עבודה/ע/עסקה-מלאכותית/

מהחיפושים שאני בצעתי באינטרנט(! ואין לי שום השכלה או הסמכה רלוונטית) הפעולה שאתה מדבר עליה אמורה לעבור בסדר.
1. בתור אזרח אתה זכאי למספר נקודות זיכוי מסוים, ועוד נוספות בהתאם למצבך האישי.
2. את הנקודות ניתן לקזז מול סוגים של הכנסות, בין היתר כנגד רווחי הון.
3. מש"ל
אולי כמשנה בטיחות, לא כדאי לקנות ולמכור את אותו הנייר בדיוק. לדוגמה, יש מספר ניירות פופולאריים שעוקבים אחרי הסנופי. אולי מסיבה כלשהי תרצה לעבור מאחד לשני.

התיקים שאני מצאתי ברשת, בהם הוכרע שמדובר בעסקה מלאכותית היו רחוקים מאוד ממה שאתה מתאר.
גם בגודל תשלום המס שנמנע וגם במורכבות הפעולות שבוצעו על מנת להמנע ממנו.
לדוגמה, חברה שרכשה חברה אחרת כדי להזכות מול הפסדי ההון הרבים שהיו לה, כשהיה ברור שזו היא המטרה היחידה לרכישה ולא היתה כל הצדקה כלכלית אחרת.
אם הנושא מעניין אותך, חפש את פסק דין סגנון. לא בדיוק במקרה כאן, אבל הכי קרוב בפסיקה של עסקה מלאכותית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניצול ימי מבצעים קבועים ברשתות המזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
י השכרת דירה כאשר שכר הדירה כולל חשבונות - כיצד להגן מפני ניצול יתר נדל"ן 10
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
ז ניצול זמן בנסיעות התפתחות אישית 19
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
Z ניצול ירידות לצרכי מס השקעות אלטרנטיביות 6
A ניצול קופת גמל להשקעה בשביל הלוואה שוק ההון 9
ע ניצול אופטימלי של הכנסות מנדל"ן אמריקאי צרכנות פיננסית 47
sha256 ניצול יעיל של פטור המס בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T ניצול סיטואציה של הסגירה של הלמן אלדובי לטובת שיפור תנאים בניוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M ניצול הטבות בשביל מתנת הצטרפות - ואז לבטל אוף טופיק 20
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
Rahash ניצול פטור מס רווח הון שוק ההון 1
amikal חריגה זמנית מאסטרטגיית השקעה בזמן קורונה לצורך ניצול הזדמנויות שוק ההון 16
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
M ניצול תעודה הוראה התפתחות אישית 0
U ניצול מצב עתידי בהעלאת ריבית באינפלציה לצורך השקעה הדירה נדל"ן 24
א ניצול הירידות למגן מס שוק ההון 6
H ניצול הירידות לביצוע שינוי טכני בתיק שוק ההון 3
Mr. Bigglesworth ניצול הזדמנות מס עם הירידות האחרונות מיסים 25
I ניצול טיסות מרובות לחול באופן מיטבי צרכנות פיננסית 8
כימאי ניצול כספי החוסכים בקופות הגמל והפנסיה שוק ההון 37
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
adamshalev ניצול נק זכות עם תיק השקעות שוק ההון 30
מוריארטי ניצול התנודתיות האינהרנטית של מניות שוק ההון 7
nmac ניצול פיקדון צבאי להשקעות שוק ההון 26
M ניצול תקרת מס נמוכה בניהול התיק שוק ההון 6
M ניצול מגן מס? שוק ההון 11
I ניצול מגן מס שוק ההון 13
לא חשוב שמות עוקבים אחריך - פגיעה בפרטיות האזרחים לשם ניצול תמימותם? אוף טופיק 6
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
זרטוסטרא "ניצול" הטבת מס סוף שנה לקופת גמל שוק ההון 12
Sinister ניצול ה'מפולת' בצורה סולידית שוק ההון 231
ח התייעצות בנושא תכנון מס נקודתי - ניצול רווחי הון חד פעמיים שוק ההון 4
א ניצול הטבת מס בבורסת לונדון/אירלנד שוק ההון 0
E הגשת דוח שנתי מיסים 13
מ יתרונות וחסרונות בשימוש באלפי להכנת דו"ח שנתי מיסים 26
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6