• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נדל''ן בצפון אנגליה

דירוג
612
שלום לכל הסולידים,
ברצוני לשתף אתכם קצת בלבטים שלי ולשמוע עצת חכמים שכבר התנסו בדבר.

אני יודע שנפתח שרשור בנושא השקעות בחול לא מזמן, עברתי עליו כמובן, אבל נושא השיח שם היה על שלבים מאוד מאוד התחלתיים כמו חקירת שוק, האם בכלל כדאי וכו'.
אני מדבר על שלב יותר מתקדם ועל שלבי רכישה ממשיים.

קצת עליי - בן 32, עצמאי, ברשותי דירת מגורים באיזור המרכז (היא מוכנה עוד שנה ואני עובר אליה, כרגע גר בשכירות בתל אביב). הדירה נקייה ממשכנתא (נשארה עוד הלוואה קטנה שנגמרת עוד שנתיים).

ברשותי סכום של כ-500 אלף ש''ח שחסכתי וברצוני להשקיע אותם בנדל"ן.

לאחר שבחצי שנה האחרונה עקבתי אחר מספר ערים בארץ שהיו אטרקטיביות בעיניי להשקעה, הגעתי למסקנה - שהתשואה שאני מחפש לא נמצאת כאן (מחפש קודם כל תשואה שוטפת משכירות, ולאחר מכן פוטנציאל לעליית ערך עתידי).

החלטתי שאני מתחיל לחקור על השקעות בחו"ל. היסודות שלי היו:
1. מדינה מערבית.
2. כלכלה חזקה.
3. משבר כלשהו שקורה על מנת "לתפוס מומנט".
4. מרחק יחסית סביר מישראל.

מפה לשם, הגעתי לאנגליה, או ליתר דיוק - צפון אנגליה. קראתי (ועדיין קורא) על מנצ'סטר וליברפול - הקמת קו רכבת מהירה חדש, צמיחת מקומות תעסוקה ומעבר של חברות גדולות לערים אלו, סטודנטים, תקציבי בנייה ופיתוח שהממשלה מקציבה וכמובן - הברקזיט. החלטתי שאני רוצה להשקיע שם.

עכשיו, נשארו לי לבדוק את הפרטים הטכניים ואיך בדיוק עושים אותם. בארץ זה קל - סורקים פיסית את השטח, מוצאים דירה, מדברים עם המתווך (לפעמים לא צריך), מוצאים עו"ד שיטפל בניירת..

דבר ראשון, למיטב הבנתי רוכש דירה ראשונה באנגליה צריך לבוא עם "כל הסכום מהבית". מכיוון שאני רוצה למנף את הכסף שלי ולרכוש 2 דירות, אני צריך לבצע תכנון מס אופטימלי שיכלול מבחינה של מספר דברים כגון - האם לקחת משכנתא כאן? אולי כדאי בכלל לקחת משכנתא שם? האם כדאי לפתוח חברה באנגליה? וכו'..

דבר שני, מתווך. איך מגיעים למישהו שאפשר לסמוך עליו? מלחיץ אותי מאוד לעבוד עם מישהו מחו"ל..

דבר שלישי, חברת ניהול. איך אני מוצא חברת ניהול אמינה וטובה לעבוד איתה? שבין היתר לא תגזור לי את כל התשואה.

דבר רביעי, חישוב תשואה - אני רוצה לחשב בצורה מדוייקת את התשואה נטו תוך כדי לקיחה בחשבון של כל הפרמטרים הרלוונטים (שאני בטוח שחלק מהם אני בכלל לא מכיר). לדוגמה - קיזוז ריבית, עלות דוחות מס שנתיים (ובכלל מהם מסלולי המס האפשריים). אני יודע שכלל אצבע זה להוריד 30% מהברוטו, אבל הייתי רוצה לדייק עוד יותר.

בקיצור, אני מנסה לבנות לעצמי צ'ק ליסט מדוייק שיגרום לי לבצע רכישה ולא לחכות למשיח. אני מעדיף לעשות את הדברים בעצמי ולא להשתמש בגוף חיצוני שנותן לי "פתרון כולל להכל", כי על עצמי אני סומך הכי טוב, וגם - אני רוצה לשלוט בחומר וללמוד על בשרי תוך כדי התהליך! (כמובן, לתכנן נכון ולמזער "נזקים" כלכליים שעלולים לנבוע מטעויות ולכן אני פונה אליכם).

נערך לאחרונה ב:
בקיצור, אני מנסה לבנות לעצמי צ'ק ליסט מדוייק שיגרום לי לבצע רכישה ולא לחכות למשיח. אני מעדיף לעשות את הדברים בעצמי ולא להשתמש בגוף חיצוני שנותן לי "פתרון כולל להכל", כי על עצמי אני סומך הכי טוב, וגם - אני רוצה לשלוט בחומר וללמוד על בשרי תוך כדי התהליך! (כמובן, לתכנן נכון ולמזער "נזקים" כלכליים שעלולים לנבוע מטעויות ולכן אני פונה אליכם).
היית שם לפני שאתה רץ להשקיע שם מאות אלפי שקלים?
דבר ראשון תקנה כרטיס וטוס לשם.
תחרוש את העיר עם דגש על השכונות הרלוונטיות בשבילך להשקעה, תיפגש עם כמה ברוקרים, תראה איתם נכסים ותדלה מהם מידע.
תוכל גם לעשות ש"ב באינטרנט באתרים של משקיעי נדל"ן מקומיים (לא מכיר).

בקיצור, אני מנסה לבנות לעצמי צ'ק ליסט מדוייק שיגרום לי לבצע רכישה ולא לחכות למשיח
בדיוק,
מתווכים עובדים בשבילך בחינם, הם רוצים שתעבוד איתם.. ממליץ גם כן לטוס לשם ולדבר עם מתווכים, תבוא עם הוכחה שיש לך כסף ואתה לא מבזבז את הזמן.
לך עם האדם שיש לך כימיה איתו.. לרוב הם יוכלו להמליץ לך על כל שאר בעלי המקצוע וידריכו אותך על כל התהליך.

אני מסכים שעדיף לטוס לשם פיסית, אבל, לא רואה איך טיסה של כמה ימים / שבוע תגרום לי לקבל תובנות עמוקות על האיזור.
אם הייתי עושה רילוקיישן לכמה חודשים אז אני בהחלט מסכים שכדאי.
אני באמת חושב שיש היום מספיק מידע באינטרנט שיכול לתת לי תמונת מצב.
זאת דעתי האישית, יכול להיות שאני טועה...אגב, גילוי נאות - התלבטתי בהתחלה אם לטוס..

אני מסכים שעדיף לטוס לשם פיסית, אבל, לא רואה איך טיסה של כמה ימים / שבוע תגרום לי לקבל תובנות עמוקות על האיזור.
אז אתה לא רואה טוב, 10 ימים מרוכזים שם ואתה תבין טוב מאד מי נגד מי.
אני באמת חושב שיש היום מספיק מידע באינטרנט שיכול לתת לי תמונת מצב.
נדלן זה לא שוק ההון ולא תואר בהתכתבות, נדלן עושים בשטח.

אוקי, ובהנחה שאטוס לראות בעצמי, כל התשובות נמצאות שם? אין למישהו כאן המלצה לאנשי מקצוע?

אגב, אם כבר בהחלטות עסקינן - אני חושב על מרכז מנצ'סטר, או לחילופין איזורי L6 / L7 בליברפול ברדיוס של עד קילומטר מהאוניברסיטה. האם למישהו כאן יש נכסים באיזורים אלו או לחילופין מכיר את האיזור?

אגב - לאור התגובות פה אני שוקל בשנית לטוס לשם ולחוות את האיזורים.

נערך לאחרונה ב:
המידע מהאינטרנט יכול לעזור לך עם גבולות גיזרה למיקוד של ההשקעה שלך
אחרת קשה מאוד להחליט מאיפה להתחיל ואיפה להתמקד
אם תתפזר על הרבה שכונות כבר בביקור הראשון אתה עלול לבחור דירה משופצת באיזור גרוע לעומת דירה ישנה באזור טוב, או ההיפך
פשוט כי יהיו יותר מדי קריטריונים לבחינת ההשקעה
אני ממליץ לעבוד בשלבים וללמוד מהאינטרנט את רמת הסיכון תשואה הממוצעת בכל שכונה ואז להתמקד רק בשתי שכונות. כשתטוס לשם- תבדוק נכסים רק בהן.

המידע באינטרנט משקף טוב את גובה השכירות (אין הרבה מו"מ לעומת השכירות המפורסמת במודעה)
לגבי מחירי הדירות- בדוק עיסקאות שנסגרו בפועל ותתעלם מהשליש העליון שלהן- בהנחה שזה מחירים של רוכשים עם משכנתא (שאדישים יותר למחיר) וקנו לצורך מגורים ולא לצורך רווח\תשואה
כשאני אומר להתעלם מהשליש העליון , מדובר בהערכה גסה. הרעין הוא לחפש רמה ממוצעת לפיה המשקיעים קונים, ולנקות את הרכישות של הדיירים.

חלק את השכירות במחיר הממוצע של הדירות ותראה אם גם אחרי שיורד לך 50% על תחזוקה וכו', אתה מרוצה מהתשואה.
אח"כ תבדוק אם לא נפלת על שכונת עוני/פשע/90%מהגרים (לפי מפות של אזורי פשיעה, פורומים או ביקור בשכונה)

אהלןן

למעט הבנתי אם ברצונך לרכוש דירה באנגליה עם מימון אתה צריך קודם כל לפתוח חשבון בנק באנגליה.
הם לא כל כך ממהרים לפתוח חשבונות למשקיעים זרים.
חלק מתנאי ההלוואה הם שאתה צריך להציג הכנסה של לפחות 60 אלף פאונד בשנה במקרה שאתה עצמאי.
בכל אופן בגלל שאתה לא מכיר מספיק את השוק והמקום הייתי מציע לך לטוס לשם להסתובב קצת לשמוע ולראות בעיניים.
לפעמיים אנחנו יכולים למצוא דירה במיקום הכי טוב בשכונה הכי טובה אבל מספיק שיש תחנת אוטובוס מחוץ לבית שמרעישה מ 5 בבוקר והשוכרים יתחלפו ללא הרף.
צא לחופשה עם מטרה תמצא מקומיים שאפשר לעבוד איתם ויש להם ניסיון, הם גם יוכלו לתת לך עוד מידע בשביל להשלים לך את הפאזל,
תן להם לדעת שאתה מחפש דירה הם ייפנו אליך דירות שמתאימות להשקעה מהסוג שלך.
נכון זה כרוך בתשלום אבל זה השכר לימוד הראשוני למי שלא נולד באזור ולא מכיר אותו כפי מי שזה העבודה שלו.
שיהיה בהצלחה!!

חלק את השכירות במחיר הממוצע של הדירות ותראה אם גם אחרי שיורד לך 50% על תחזוקה וכו', אתה מרוצה מהתשואה.
אח"כ תבדוק אם לא נפלת על שכונת עוני/פשע/90%מהגרים (לפי מפות של אזורי פשיעה, פורומים או ביקור בשכונה)

תודה על התשובה אבל "חלק את השכירות במחיר הנכס ותוריד 50%" זה בדיוק התשובות שאני לא מחפש.

אני מעוניין לקבל תובנות קצת יותר עמוקות לגבי סך העלויות בעסקה (ודברים נוספים שכתבתי). אני מנסה לקבל צ'ק ליסט לגבי רכישה ממשית לא לגבי האם כדאי להשקיע.

בהנחה שאטוס לשם ואנעץ את החלטת ההשקעה סופית, הייתי שמח לקבל את התובנות האלו והכוונות לאנשי מקצוע בשטח שמישהו כבר עבד איתם / מכיר.

אם ברצונך לרכוש דירה באנגליה עם מימון אתה צריך קודם כל לפתוח חשבון בנק באנגליה.
הם לא כל כך ממהרים לפתוח חשבונות למשקיעים זרים.
חלק מתנאי ההלוואה הם שאתה צריך להציג הכנסה של לפחות 60 אלף פאונד בשנה במקרה שאתה עצמאי.

בדיוק בגלל זה אני רוצה לעשות תכנון מס, שכן אולי בגלל כדאי לקחת בארץ משכנתא / הלוואה, ולא באנגליה..

לא נכנסתי לכל מה שכתבת והפרטים שכתבו לך.
באופן כללי יש היגיון להשקיע באנגליה מהשיקולים הבאים: פאונד נמוך, כפי שכתבת-לנצל משבר, שפה שמובנת לך, קהילה יהודית גדולה שיכולה להוות תמיכה וגם מבחינת העברית שידועה שם, חוקי נדל"ן הגיוניים וברורים עם רישומים מסודרים מאוד.
מצד שני, במט"ח אין חוקים, פאונד נמוך תמיד יכול להיות נמוך יותר, כפי שהוכח לבינתיים שהפאונד היכה שפל אחרי שפל, משבר יכול להתפתח יותר.

לגבי ליברפול, מציע לך לברר היטב על צפון אנגליה, ליברפול זה כבר האיזורים החלשים, אין מה להשוות אותה בכלל למנצ'סטר, יש בצפון למעלה מקומות בעייתיים.
ככלל, כשאתה משקיע במדינה זרה, אל תחפש מקומות 'חלשים' ו'הזדמנויות', או כל קשר עם אוכלוסיות חלשות, אתה לא במקום וסביר שזה יפגע בך.
במנצ'סטר למשל יש איזורים שמרוכזים שם אוכלוסיות של מהגרים מיבשות כאלו ואחרות, בלי לנתח אותם ספציפית [חלקם עם מוסר תשלומים טוב], אני חושב שבהחלט עדיף לך לקנות באיזורים אחרים במנצ'סטר.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שבהחלט עדיף לך לקנות באיזורים במנצ'סטר של אנגלים 'רגילים'.
א. מציע בחום להתחיל לקרוא על ההיסטוריה של בריטניה [הקולוניה הבריטית] עם המזרח ה"רחוק" ממנה.
קישור
ב. לא, זה לא דומה לאריתראים אצלנו.
ג. כן, זה גזעני. אין דבר כזה אנגלים "רגילים" כמו שאין ישראלים "רגילים".
האמפריה הבריטית דאז כיסתה כמעט את כל הגלובוס [לכן זכתה לכינוי האמפריה שהשמש בה לא שוקעת] בערך אדם שהיה בזמנו עלי אדמות. כולם בריטים "רגילים", גור לך.

מקווה שתיקנתי את זה לשביעות רצונכם.
הקטע של ציון יבשת המוצא זה עובדה יבשה, אני לא מחזיק מתרבות הPC בגרוש, אבל לא מעוניין להציק לאחרים.
לגבי האנגלים 'הרגילים' סביר להניח שהתבטאתי לא נכון

סתם שאלה בנוגע לקטע של ה'גזענות', האם כשאבירי הPC קונים נדל"ן במנצ'סטר למשל, אז הם לא עושים את ההבחנה הזו? או כשהם קונים בברוקלין הם לא עושים את ההבדלה של מי האוכלוסיה שגרה שם?
או שהם מבקשים לפני כן טבלאות שכר ופשיעה כדי לא להיכשל חלילה בלשפוט על פי נתונים אחרים.

או שהם מבקשים לפני כן טבלאות שכר ופשיעה כדי לא להיכשל חלילה בלשפוט על פי נתונים אחרים.
לא רק שאסור להגיד שהפושעים מוסלמים, באנגליה הPC משפיע גם על טבלאות הפשיעה: ברוטרהם טייחו את הפשעים ואיפשרו לפושעים להפחיד עדים
institutionalised political correctness" had contributed to the authorities turning a blind eye to the abuse of at least 1,400 in Rotherham between 1997 to 2013
https://www.theguardian.com/uk-news/2014/sep/02/theresa-may-political-correctness-rotherham-abuse
הציניות של רשויות החוק פה היא ברורה כשמש. אותו מקור ציינה באוזני נקודה חשובה: במקרים רבים בהם נערכים משפטים לכנופיות האונס, בני משפחה וחברים של הנאשמים מתאספים מחוץ לבית המשפט ומטרידים את הקורבנות שמגיעות להעיד.....
אין צורך לציין שההטרדה השיטתית הזו לא מדווחת כלל בתקשורת, ושאף אחד מהמטרידים מעולם לא הוענש.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה הרהורי נדל"ן - למכור או לשמור? נדל"ן 25
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
H איך להכניס נדל״ן לתמהיל שלנו? נדל"ן 2
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
O מקפצת נדל"ן נדל"ן 5
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
C נדל''ן ותשואה נדל"ן 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
epk קרנות מעין-נדל"ניות של גלובלנט השקעות אלטרנטיביות 15
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y השקעות נדל"ן בחו"ל - איך מתחילים? נדל"ן 11
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10
I נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך פוסטים מאיכות נמוכה 81
T נדל״ן למגורים vs. נדל״ן מסחרי נדל"ן 3
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
ק האם אנו לפני התפוצצות בועת המשכנתאות- נדל"ן ?! נדל"ן 104
V קורלציה גבוהה בין אפיקי השקעה שונים - מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה שוק ההון 15
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
G הילד שאוהב נדל״ן יומני מסע אישיים 60
צ מחירי נדל"ן לתעשייה נדל"ן 4
מ נדל"ן בקפריסין או יוון נדל"ן 2
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46