• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING?

Henyes

משתמש סולידי
דירוג
21
שלום לכולם, אני עומד לקבל סכום כסף מאוד גדול בהיקף של בין 20- 10 מליון ב3 חודשים הקרובים. מעונין עוד שנה להגיע להכנסה פסיבית מספקת "לפרוש מעבודה" וכמו כן בשאר הכסף להגדיל את ההון. אני מבין מעט בהשקעות וביצעתי מספר השקעות בעצמי אך כן צריך ייעוץ עם מישהו שילווה אותי כדי לעמוד ביעדים שהצבתי ולמקסם את ההזדמנות שנקרתה בדרכי.
יצא לי להפגש עם מספר פמילי אופיס שנחשבים טובים בתחומם בכדי שינהלו לי את הנכסים. אך יצא לי לאחרונה לשוחח עם אנשים שמבינים ענין ומכירים אנשים שעובדים בפמילי אופיסס שאמרו לי שאין למה להשתמש בשירותי פמילי אופיס כי הם בסוף מקבלים שירות מבתי השקעות ואם זה בסכומים של 10-20 מליון כנראה לא יציעו לי השקעות אלטרנטיביות בפמילי אופיס כי הרף כניסה הוא גבוה ולכן עדיף לי לעבוד ישירות מול בתי השקעות כמו IBI, פסגות וכו' כי אלו בעיקר ההשקעות שאני אעשה. בנוסף- ראיתי פה שרשור של מישהו שקיבל 10 מליון שקלים ואמרו לו לשוחח עם PRIVATE BANKING שזה מספיק טוב. שאלתי היא- בסכום שיש ברשותי מאיפה עדיף לקבל שירות - פמילי אופיס או בית השקעות או בנק? איך אני בכלל מקבל החלטה מה עדיף מבין השלושה? יש משהו מהם שהוא הכי פחות מומלץ? תודה רבה!

אני עומד לקבל סכום כסף מאוד גדול בהיקף של בין 20- 10 מליון ב3 חודשים הקרובים
מזל טוב

שאלתי היא- בסכום שיש ברשותי מאיפה עדיף לקבל שירות - פמילי אופיס או בית השקעות או בנק?
איזה שירות אתה רוצה?

איך אני בכלל מקבל החלטה מה עדיף מבין השלושה?
אני אישית לא חושב שגודל ההון רלוונטי בכלל להחלטה. ואני מאמין שזה אחד הנושאים שצריך להבין בהם לעומק בעצמך ולא אלה שעושים להם out source.

הייתי ממליץ (למרות שזו מילת טריגר כאן) לנשום עמוק, להירגע ולהתחיל לקרוא בבלוג ובפורום. זה בסדר שזה יקח זמן, אלה החלטות לכל החיים.
לי לקח כמעט שנה של היכרות עם התחום (שזה הרבה יותר ממה שצריך) לפני שקיבלתי את ההחלטה הקלישאתית: לפתוח חשבון בIBKR ולקנות בעצמי קרן צוברת שמחקה מדד עולמי רחב.

נערך לאחרונה ב:
כאמור מזל טוב.
נשמע שאתה עם ראש על הכתפיים, וכנראה שאחרת גם לא הייתה פה בפורום.
אל תמהר. גם אם הכסף ישב בעו״ש של הבנק במשך שנה, לא יקרה שום דבר רע.
לגבי הבנק - תחקוק את זה ממש טוב בראש ״הבנק לא עובד בשבילך. הוא לא פועל לטובת האינטרסים שלך. הוא פועל לטובת האינטרסים של עצמו״.
זה לא אומר שאין לך תועלת לקבל משירותי הבנק, אבל זה משהו שאתה צריך להחליט ממקום של ידע, לא כי הבנק מוכר לך משהו.
וזה נכון לגבי רוב נותני השירות, מנהלי תיקי בבתי השקעות, פאמילי אופיס וכד.
אם קראת את השרשור האחר אז גם ראית שהסבירו שם שמעכשיו זאת העבודה שלך והאחריות שלך לדאוג לכסף הזה. אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילך. אפילו להחליט למי לתת להשקיע את הכסף בשבילך זאת דאגה ואחריות שלך.

במקומך, מבלי להמליץ כלל וכלל, הייתי פועל באופן הבא:
- מקבל את הכסף בשקלים לחשבון בנק. מבסוט מעצמי וטופח על השכם, בייחוד אם הכסף מקורו מעבודה שלך, אבל זה לא באמת משנה.
- לא נוגע בו בכלל בהתחלה. פשוט תן לו לשכב ותן לעובדה שהחיים שלך השתנו לפעפע פנימה.
- לא מספר לאף אחד. אף אחד. מי שכבר יודע, יודע. מי שלא לא צריך לדעת. בני משפחה בפרט, אבל גם חברים ומכרים, ישמחו לבקש שתיתן להם חלק מהשלל, בין אם במתנה או בהלוואה. זה מתכון בטוח להרס מערכות יחסים, ונושא נפרד בפני עצמו.
- שמור על הפרטיות שלך. החשיבות של זה משתנה מאדם לאדם, אבל לא כולם צריכים לדעת את הפרטים האישיים שלך (כתובת, טלפון, שם, פנים וכד). אנשים עם כסף נהיים מטרות.
- תמנע משינויים דרסטיים באורח חיים. זה בסדר ״לשחרר״ קצת, ואתה תלמד את האיזון החדש האישי שלך בין סגפנות לבזבזנות, אבל זה לא יקרה בן יום.
- כאשר אתה מרגיש מוכן לזה, תתחיל ללמוד על השקעות. הפורום זה מקור טוב, ויש עוד מקומות ללמוד מהם. אל תמהר, לך בקצב שנח לך. מהנסיון שלי לרוב האנשים לוקח שנים של נסיון בעיקר, להגיע למקום של נוחות באסטרטגיית ההשקעות שלהם. הדגש פה הוא נסיון, לא לומדים את זה בספר, או פורום. זה מצריך זמן.
- הייתי פועל באסטרטגיה של פיזור רבתי במישורים רבים. סוגי נכסים שונים. חשבונות שונים. מדינות שונות וכד. יש סוגים שונים של טעויות שאפשר לעשות, טעויות אנוש שלך או של מנהל הכספים, מעילה, הלאמה, פשיטת רגל, קריסה כלכלית ועוד. רשימת הסיכונים ארוכה, ולהכיר אותם זאת האחריות שלך עכשיו, ולנהל אותם גם.
- הייתי מחלק את הכסף בעו״ש ל״פלחים״ וכל פעם משקיע פלח אחד בהשקעה שמוצאית חן בעיני. נגיד נפגשת אם פמילי אופיס ואתה רוצה לתת לו לנהל את הכסף שלך, אתה נותן לו פלח, לא את הכל. סביר להניח שיקח לך שנים להשקיע את כל הפלחים. ואם מישהו רוצה שתשים את הכל אצלו, או הרוב, שלח אותו לדרכו. החסרון של הגישה הזאת זה מורכבות. היתרון זה גידור סיכונים, כאלו שאתה מבין וכאלו שאתה לא מבין.
- סביר להניח שאתה תלמד דברים חדשים עם הזמן שיגרמו לך לשנות את דעתך לגבי החלטות מסויימות בעבר או איך אתה רוצה להשקיע את הכספים. זה בסדר. אין לך שום סיבה רציונאלית להניח שבנקודת זמן שרירותית כלשהי אתה תדע את כל מה שיש לדעת מכאן ועד נצח נצחים על השקעות או על איך להתאים אותן לצרכים שלך, שגם משתנים. תהיה גמיש ופתוח לעשות שינויים כאשר השינויים הללו נכונים עבורך, ואל תתקבע על החלטות עבר.
- אם אין לך כבר, תתחיל לעבוד עם רו״ח. זה באמת לא יקר.

למה לבזבז שנה?
אם נניח שיש סיבה לשמור משהו נזיל, אפשר לשמור בעו"ש 1 מיליון.
את השאר אפשר בפוליסת חסכון, למשך הכמה חודשים או שנה של המחקר.

מצטרף לאיחולים שנאמרו קודם.
לא נתת פרטים לגבי מצבך - גיל, מצב משפחתי, ילדים, הוצאות, רמת חיים, מטרות, האם אתה מתכנן להפסיק לעבוד וכו', שיכולים להיות רלוונטיים מאוד לאיך להתנהל.
לדוגמה אם אתה רווק בשנות הארבעים שרגיל להוציא 8000 ש"ח בחודש ולא מתכנן להביא ילדים, אז הסכום שציינת יספיק לך בקלות ל100 שנות מחיה גם אם תשקיע אותו באפיק מאוד סולידי, רק כדי לשמור על ערכו.
לעומת זאת אם אתה בשנות השלושים, נשוי עם שלושה ילדים שרגיל לחיות טוב, חופשות בחו"ל, מכוניות יקרות וכו', ומעוניין להשאיר הון רב לילדיך, אז כן תצטרך למצוא אפיקים שיגרמו לכסף שלך לעבוד עבורך.

למה לבזבז שנה?
אם נניח שיש סיבה לשמור משהו נזיל, אפשר לשמור בעו"ש 1 מיליון.
את השאר אפשר בפוליסת חסכון, למשך הכמה חודשים או שנה של המחקר.
אין בישראל אינפלציה בשקלים. 10-20 משח בעו״ש בעוד שנה יהיה שווים אותו דבר פחות או יותר.
להשקיע 90% מהכסף במשהו ״כדי להשקיע״ מבלי להיות בטוח לגבי מה אתה עושה יכול *בקלות* לעלות הרבה יותר מאובדן כח הקניה.
לא דיברתי על פסיכולוגיה של השקעות, זה משהו שרצוי ללמוד אבל גם מצריך נסיון.
הטעות הכי קלאסית שהוא יכול לעשות, זה לשים את כל הכסף (או 90%) על השקעה X לא משנה מה היא, וברגע שהיא מפסידה לו כסף (וודאות של 99% שיקרה) להכנס ללחץ, בייחוד כשהוא רואה ושומע על השקעות אחרות Y, Z שעושות כסף כששלו מפסיד, בייחוד שההפסדים שלו מתחילים להיות 6 ספרתיים, לפעמים ביום. התגובות הפיזיולוגייות שקורות בגוף בסיטואציה הזאתי בלתי ניתנות להסבר. הוא יכול רק לחוות אותן, ללמוד מהן, ובתקווה למזער טעויות.

מפסידה כסף ב-99% מהמקרים בחלון זמן של יום, שבוע, חודש, שנה?
נראה חבל לא להרוויח בשנה הזו כמה מאות אלפים, בסבירות גבוהה.

ואם הזמן הזה ישמש לקריאה על השקעות, בהדרגה יקטן הסיכוי למשיכת כספים אימפולסיבית. :)

אם זה לא, אז לפחות פקדון בבנק ירושלים (עם תחנות יציאה).

מזל טוב

איזה שירות אתה רוצה?

אני אישית לא חושב שגודל ההון רלוונטי בכלל להחלטה. ואני מאמין שזה אחד הנושאים שצריך להבין בהם לעומק בעצמך ולא אלה שעושים להם out source.

הייתי ממליץ (למרות שזו מילת טריגר כאן) לנשום עמוק, להירגע ולהתחיל לקרוא בבלוג ובפורום. זה בסדר שזה יקח זמן, אלה החלטות לכל החיים.
לי לקח כמעט שנה של היכרות עם התחום (שזה הרבה יותר ממה שצריך) לפני שקיבלתי את ההחלטה הקלישאתית: לפתוח חשבון בIBKR ולקנות בעצמי קרן צוברות שמחקה מדד עולמי רחב.
היי-
הדבר הכי חשוב-
1. אני רוצה מישהו שיציג לי דילים אטרקטיביים יותר ממה שאני אעשה בעצמי בשוק ההון אם אשים בETF עם דיווידנד או בלי לאורך 20/30 שנה. כלומר אני מצפה לקבל מעל 7 אחוז נטו אם אני כבר משלם יותר עמלה מאשר לשים במדדים עולמיים של בלקרוק וואנגרד ולשלם רק 0.3-0.7. מוכן לקחת סיכון בינוני נמוך (כלומר לא אכנס להשקעות כמו סטרטאפים ב500K ואקח סיכון גדול על הכסף).
2. חברה שמבינה ענין שאפשר להתייעץ איתה על מה לעשות בעת משבר בפנסיות, פוליסות חסכון, שאקבל עדכון אם יש משהו חדש שחשוב לדעת בשוק ההון או לחלופין במדינה מסויימת ששווה להשקיע בה. שתתן לי אולי המלצות על יועצי מס, על יועצי נדלן אם אני רוצה לקנות בית וכו'. אבל זה אקסטרא. בסוף חשוב לי התשואה הכוללת שתהייה עדיפה ממדדים שניתן לעשות באופן עצמאי

מצטרף לאיחולים שנאמרו קודם.
לא נתת פרטים לגבי מצבך - גיל, מצב משפחתי, ילדים, הוצאות, רמת חיים, מטרות, האם אתה מתכנן להפסיק לעבוד וכו', שיכולים להיות רלוונטיים מאוד לאיך להתנהל.
לדוגמה אם אתה רווק בשנות הארבעים שרגיל להוציא 8000 ש"ח בחודש ולא מתכנן להביא ילדים, אז הסכום שציינת יספיק לך בקלות ל100 שנות מחיה גם אם תשקיע אותו באפיק מאוד סולידי, רק כדי לשמור על ערכו.
לעומת זאת אם אתה בשנות השלושים, נשוי עם שלושה ילדים שרגיל לחיות טוב, חופשות בחו"ל, מכוניות יקרות וכו', ומעוניין להשאיר הון רב לילדיך, אז כן תצטרך למצוא אפיקים שיגרמו לכסף שלך לעבוד עבורך.
גיל 35, נשוי +2 ילדים קטנים.(כנראה יהיה עוד אחד). עוד שנה אחד מאיתנו מתכנן להפסיק לעבוד כדי שנוכל לקנות בית על שמנו וכמו כן שנוכל ללמוד על פיננסים יותר ולהתנהל ברמה הפיננסית מול מי שצריך כדי למקסם את הכסף. צריכים שנה הבאה בין 20-30K נטו הכנסה פסיבית. בסוף שנה הבאה לקנות בית ב-2.5-3 מליון(אולי עם משכנתא). את שאר הכסף נשאיר להגדלת ההון בשלב זה אבל בהמשך נרצה להגדיל את התזרים גם ל-50K ואולי 80K. יש לציין שאם אחד מאיתנו יעזוב נרוויח 10K נטו מעבודה כפרילאנס ועוד 5K שיש לנו כרגע מהכנסות פסיביות מנכסים נוספים שיש לנו כמו נדלן. ההוצאות שאנחנו צופים כדי לחיות ברמת חיים טובה הם 30K. לא רוצים מכוניות יקרות ולא רוצים בית עם בריכה בשלב ראשוני. רק לא להיות בתלות מעבודה ולממן מחיה בשנתיים הקרובות. לגבי הילדים- לזה נדאג אחרי שיהיה תזרים כרגע יש מספיק כסף.

אני רוצה מישהו שיציג לי דילים אטרקטיביים יותר ממה שאני אעשה בעצמי בשוק ההון אם אשים בETF עם דיווידנד או בלי לאורך 20/30 שנה.
אני לא מאמין שזה קיים.
מי שיכול לשבור את השוק באופן קונסיסטנטי למשך 30 שנה.. לא באמת צריך אותך (גם אם יש לך 10M).

כאמור מזל טוב.
נשמע שאתה עם ראש על הכתפיים, וכנראה שאחרת גם לא הייתה פה בפורום.
לגבי הבנק - תחקוק את זה ממש טוב בראש ״הבנק לא עובד בשבילך. הוא לא פועל לטובת האינטרסים שלך. הוא פועל לטובת האינטרסים של עצמו״.
זה לא אומר שאין לך תועלת לקבל משירותי הבנק, אבל זה משהו שאתה צריך להחליט ממקום של ידע, לא כי הבנק מוכר לך משהו.
וזה נכון לגבי רוב נותני השירות, מנהלי תיקי בבתי השקעות, פאמילי אופיס וכד.
אם קראת את השרשור האחר אז גם ראית שהסבירו שם שמעכשיו זאת העבודה שלך והאחריות שלך לדאוג לכסף הזה. אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילך. אפילו להחליט למי לתת להשקיע את הכסף בשבילך זאת דאגה ואחריות שלך.

במקומך, מבלי להמליץ כלל וכלל, הייתי פועל באופן הבא:
- מקבל את הכסף בשקלים לחשבון בנק. מבסוט מעצמי וטופח על השכם, בייחוד אם הכסף מקורו מעבודה שלך, אבל זה לא באמת משנה.
- לא נוגע בו בכלל בהתחלה. פשוט תן לו לשכב ותן לעובדה שהחיים שלך השתנו לפעפע פנימה.
- לא מספר לאף אחד. אף אחד. מי שכבר יודע, יודע. מי שלא לא צריך לדעת. בני משפחה בפרט, אבל גם חברים ומכרים, ישמחו לבקש שתיתן להם חלק מהשלל, בין אם במתנה או בהלוואה. זה מתכון בטוח להרס מערכות יחסים, ונושא נפרד בפני עצמו.
- שמור על הפרטיות שלך. החשיבות של זה משתנה מאדם לאדם, אבל לא כולם צריכים לדעת את הפרטים האישיים שלך (כתובת, טלפון, שם, פנים וכד). אנשים עם כסף נהיים מטרות.
- תמנע משינויים דרסטיים באורח חיים. זה בסדר ״לשחרר״ קצת, ואתה תלמד את האיזון החדש האישי שלך בין סגפנות לבזבזנות, אבל זה לא יקרה בן יום.
- כאשר אתה מרגיש מוכן לזה, תתחיל ללמוד על השקעות. הפורום זה מקור טוב, ויש עוד מקומות ללמוד מהם. אל תמהר, לך בקצב שנח לך. מהנסיון שלי לרוב האנשים לוקח שנים של נסיון בעיקר, להגיע למקום של נוחות באסטרטגיית ההשקעות שלהם. הדגש פה הוא נסיון, לא לומדים את זה בספר, או פורום. זה מצריך זמן.
- הייתי פועל באסטרטגיה של פיזור רבתי במישורים רבים. סוגי נכסים שונים. חשבונות שונים. מדינות שונות וכד. יש סוגים שונים של טעויות שאפשר לעשות, טעויות אנוש שלך או של מנהל הכספים, מעילה, הלאמה, פשיטת רגל, קריסה כלכלית ועוד. רשימת הסיכונים ארוכה, ולהכיר אותם זאת האחריות שלך עכשיו, ולנהל אותם גם.
- הייתי מחלק את הכסף בעו״ש ל״פלחים״ וכל פעם משקיע פלח אחד בהשקעה שמוצאית חן בעיני. נגיד נפגשת אם פמילי אופיס ואתה רוצה לתת לו לנהל את הכסף שלך, אתה נותן לו פלח, לא את הכל. סביר להניח שיקח לך שנים להשקיע את כל הפלחים. ואם מישהו רוצה שתשים את הכל אצלו, או הרוב, שלח אותו לדרכו. החסרון של הגישה הזאת זה מורכבות. היתרון זה גידור סיכונים, כאלו שאתה מבין וכאלו שאתה לא מבין.
- סביר להניח שאתה תלמד דברים חדשים עם הזמן שיגרמו לך לשנות את דעתך לגבי החלטות מסויימות בעבר או איך אתה רוצה להשקיע את הכספים. זה בסדר. אין לך שום סיבה רציונאלית להניח שבנקודת זמן שרירותית כלשהי אתה תדע את כל מה שיש לדעת מכאן ועד נצח נצחים על השקעות או על איך להתאים אותן לצרכים שלך, שגם משתנים. תהיה גמיש ופתוח לעשות שינויים כאשר השינויים הללו נכונים עבורך, ואל תתקבע על החלטות עבר.
- אם אין לך כבר, תתחיל לעבוד עם רו״ח. זה באמת לא יקר.
היי תודה רבה על התשובה המפורטת! אני חושב שמה שאתה אמרת בשרשור הקודם לגבי חלוקה אפילו ברמת בנק ובית השקעות ממש הייתה רלוונטית עבורי. אני נוטה לחשוב שכדאי לעשות חלוקה של 4 מליון לצורך הענין בבנק/בית השקעות. (כדי לקבל הטבות טובות), עוד כ-4 או יותר בפמילי אופיס ועוד חצי מליון במדדים ועבודה שלי באופן עצמאי כדי לצבור נסיון וגם לעשות בחינה איזה מהאופציות הכי מתאימה לי. אני עדין מנסה להבין מה שונה פמילי אופיס מבית השקעות אם לצורך הענין אני לא משקיע בסטארטאפים? על מה מבין השניים אני יכול לוותר?

היי-
הדבר הכי חשוב-
1. אני רוצה מישהו שיציג לי דילים אטרקטיביים יותר ממה שאני אעשה בעצמי בשוק ההון אם אשים בETF עם דיווידנד או בלי לאורך 20/30 שנה. כלומר אני מצפה לקבל מעל 7 אחוז נטו אם אני כבר משלם יותר עמלה מאשר לשים במדדים עולמיים של בלקרוק וואנגרד ולשלם רק 0.3-0.7. מוכן לקחת סיכון בינוני נמוך (כלומר לא אכנס להשקעות כמו סטרטאפים ב500K ואקח סיכון גדול על הכסף).
2. חברה שמבינה ענין שאפשר להתייעץ איתה על מה לעשות בעת משבר בפנסיות, פוליסות חסכון, שאקבל עדכון אם יש משהו חדש שחשוב לדעת בשוק ההון או לחלופין במדינה מסויימת ששווה להשקיע בה. שתתן לי אולי המלצות על יועצי מס, על יועצי נדלן אם אני רוצה לקנות בית וכו'. אבל זה אקסטרא. בסוף חשוב לי התשואה הכוללת שתהייה עדיפה ממדדים שניתן לעשות באופן עצמאי
אתה רוצה לשלם למישהו 200 אש״ח בשנה, כל שנה (למעשה יותר ויותר כל שנה) כדי שיתן לך עצות לגבי קרן הפנסיה, פוליסת חסכון, עדכוני חדשות, יועץ מס?
זה בדיוק סוג הדברים שמנהלי השקעות ינסו למכור לך. הם יספרו לך שהם הכי חכמים ולמה כדאי לך לתת להם את הזכות לקחת 1-2% מהכסף שלך כל שנה מבלי להבטיח לך תשואה בתמורה, תוך כדי שהם יפנקו אותך עם כל מני הטבות כדי שתרגיש מלך (בנקאות פרטית אשכרה תיתן לך כרטיסים למשחקים, הופעות, בקבוקי יין ושיט כזה, כדי שתרגיש עשיר על הטבות שעולות מאות שקלים כשהם לוקחים ממך פי 10-100 בשנה).

הסיבה היחידה לתת למישהו לנהל את הכסף בשבילך זה אם אתה מאמין שהוא יעשה עבודה טובה ממך בהפרש שגדול מהעלות, וזה נכון לדאוןסייד כמו לאפסייד.
כל השאר זה רעש ולא צריך לשחק גורם בקבלת ההחלטות שלך.

היי תודה רבה על התשובה המפורטת! אני חושב שמה שאתה אמרת בשרשור הקודם לגבי חלוקה אפילו ברמת בנק ובית השקעות ממש הייתה רלוונטית עבורי. אני נוטה לחשוב שכדאי לעשות חלוקה של 4 מליון לצורך הענין בבנק/בית השקעות. (כדי לקבל הטבות טובות), עוד כ-4 או יותר בפמילי אופיס ועוד חצי מליון במדדים ועבודה שלי באופן עצמאי כדי לצבור נסיון וגם לעשות בחינה איזה מהאופציות הכי מתאימה לי. אני עדין מנסה להבין מה שונה פמילי אופיס מבית השקעות אם לצורך הענין אני לא משקיע בסטארטאפים? על מה מבין השניים אני יכול לוותר?
אין לי נסיון אישי עם פמילי אופיסז. כן עם מנהלי השקעות בבתי השקעות (כל המגדל, אייביאיי, פסגות למיניהם). לא התרשמתי מהם בשום קנה מידה למעט יכולות המכירות שלהם. חשוב להבין שיש תעשיה שלמה של אנשים שכל המטרה שלהם זה לקחת חלק מהכסף שלך, אליהם. הם נורא ישמחו לעשות את זה, והם יעבדו קשה כדי שתרגיש טוב עם עצמך שאתה עושה את זה. על בנקים אין לי שום דבר טוב להגיד בכלל.

מעטים וקשים למציאה האנשים שאשכרה נותנים לך גם ערך מוסף על הדרך.

אתה רוצה לשלם למישהו 200 אש״ח בשנה, כל שנה (למעשה יותר ויותר כל שנה) כדי שיתן לך עצות לגבי קרן הפנסיה, פוליסת חסכון, עדכוני חדשות, יועץ מס?
זה בדיוק סוג הדברים שמנהלי השקעות ינסו למכור לך. הם יספרו לך שהם הכי חכמים ולמה כדאי לך לתת להם את הזכות לקחת 1-2% מהכסף שלך כל שנה מבלי להבטיח לך תשואה בתמורה, תוך כדי שהם יפנקו אותך עם כל מני הטבות כדי שתרגיש מלך (בנקאות פרטית אשכרה תיתן לך כרטיסים למשחקים, הופעות, בקבוקי יין ושיט כזה, כדי שתרגיש עשיר על הטבות שעולות מאות שקלים כשהם לוקחים ממך פי 10-100 בשנה).

הסיבה היחידה לתת למישהו לנהל את הכסף בשבילך זה אם אתה מאמין שהוא יעשה עבודה טובה ממך בהפרש שגדול מהעלות, וזה נכון לדאוןסייד כמו לאפסייד.
כל השאר זה רעש ולא צריך לשחק גורם בקבלת ההחלטות שלך.
אני לא יודע כי לא ניסיתי את זה ולא את זה. אני לא יודע כמה בפועל הפמילי אופיס שאני רוצה לעבוד איתו עשה בשנים האחרונות ככה שקשה להשוות למדדים. אני מקבל הצעות של בין 0.3-0.5 נטו עמלה לפמילי אופיס על העבודה עם ההון. האם זה סביר? זה יוצא נטו אחרי שאני מקבל חזרה את העמלות שהוא מקבל מהחברות שהוא עובד דרכם).

של בין 20- 10 מליון ב3 חודשים הקרובים. מעונין עוד שנה להגיע להכנסה פסיבית מספקת "לפרוש מעבודה"
נשמע שאתה לא יודע מהי ההוצאה השנתית הממוצעת שלך, שזה הנתון הכי בסיסי והכי חשוב, בין אם אתה מקבל סכומים כאלו ובין אם לאו. אין שום טעם בשום התייעצויות אם אין לך מה מושג מה אתה רוצה לעשות בחיים ומה אתה עושה בחיים כרגע. בנוסף לא שיתפת בן כמה אתה ומהו ההון שצברת עד עכשיו.

אני רוצה מישהו שיציג לי דילים אטרקטיביים יותר ממה שאני אעשה בעצמי בשוק ההון אם אשים בETF
למה אתה חושב שיש דבר כזה? ולמה בסכומים כאלו זה בכלל חשוב לך אם בעוד 13 שנה יהיו לך 25.8 מליון שקל או 26.1 מליון שקל? איך זה משנה את החיים שלך? למה בסכומים כאלו אתה בכלל מתעסק או אכפת לך מאיזה עשירית האחוז?

חברה שמבינה ענין שאפשר להתייעץ איתה על מה לעשות בעת משבר בפנסיות,
כמה כבר יש לך בפנסיה ולמה שזה ישנה בכלל אם אתה עכשיו מקבל סכום כזה ומפסיק לעבוד? זה לא הגיוני.
בסוף חשוב לי התשואה הכוללת שתהייה עדיפה ממדדים שניתן לעשות באופן עצמאי
למה שיהיה במיוחד לך חשוב דבר כזה? מה לא טוב בתשואת מדדים שניתן לעשות באופן עצמאי? זה בכלל לא חשוב, לא לאדם שלא קיבל מליונים, ולא לאדם שכן קיבל מליונים.
יש לך בעיה קשה בהבנת סדרי העדיפויות שלך ואני ממליץ בחום להתחיל לקרוא את הבלוג של הסולידית.

אני לא יודע כי לא ניסיתי את זה ולא את זה. אני לא יודע כמה בפועל הפמילי אופיס שאני רוצה לעבוד איתו עשה בשנים האחרונות ככה שקשה להשוות למדדים. אני מקבל הצעות של בין 0.3-0.5 נטו עמלה לפמילי אופיס על העבודה עם ההון. האם זה סביר? זה יוצא נטו אחרי שאני מקבל חזרה את העמלות שהוא מקבל מהחברות שהוא עובד דרכם).
@אורי ג. אולי ידע להגיד לך אם זה סביר.
זה נשמע לי סביר, אני לא יודע לגבי הערך שאתה מקבל בתמורה.

1. מזל"ט.
2. זה סכום גדול אבל לא אינסופי, תחשוב עליו בכסף אמיתי (דולרים) ותראה שהסכום צנוע יותר.
3. אל תקבל החלטות בחופזה, לא יקרה כלום אם הכסף ישב עוד שנה כדי לקבל החלטות מושכלות ועם יותר ידע מצידך.
4. בסכומים כאלה יהיו הרבה אנשים וגופים שישמחו לתת לך שירות ולגבות ממך עמלות מפולפלות, זכור שאת כל החליפות היפות, המשרדים היפים וצי המזכירות ואנשי המכירות אתה מממן, כולם יהיו שמחים להיות שותפים לרווחים ולכסף שלך, רק מעטי מעטים יהיו שותפים גם להפסדים שלך.
5. איני יודע מה מה רמת הידע שלך בהשקעות אבל יש קורסים שתוכל לקחת (חד יומיים) שיתנו לך מושג לא רע, תמיד טוב שיהיה לך ידע בתחום גם אם אתה מאציל את הסמכות למישהו אחר בסוף.
6. אני מאד ממליץ ללכת ליועץ בלתי תלוי ולשלם לו שכר ישירות כדי לבנות לך תוכנית פעולה ולהעשיר לך את הידע. אני מספק שירות כזה וישנם נוספים כמובן.
יש כאלה דברים אבל ראה הוזהרת: זה המערב הפרוע! אין פיקוח, השוק אינו משוכלל, פונקצייה הרווח של היזם/המתווך שונה מהותית משלך ולאדם מן הישוב אין אפשרות טובה לברור את המוץ מן התבן.
זה המודל עבודה הכי גרוע שיש, זה אומר שיש לו אינטרס לדחוף לך את ההשקעות בהם הוא מקבל הכי הרבה קומיסיון.
הפמילי אופיס שאני מכיר עובד רק בריטיינר.

ג"נ נוסף: עוסק בתחום.

1. מזל"ט.
2. זה סכום גדול אבל לא אינסופי, תחשוב עליו בכסף אמיתי (דולרים) ותראה שהסכום צנוע יותר.
3. אל תקבל החלטות בחופזה, לא יקרה כלום אם הכסף ישב עוד שנה כדי לקבל החלטות מושכלות ועם יותר ידע מצידך.
4. בסכומים כאלה יהיו הרבה אנשים וגופים שישמחו לתת לך שירות ולגבות ממך עמלות מפולפלות, זכור שאת כל החליפות היפות, המשרדים היפים וצי המזכירות ואנשי המכירות אתה מממן, כולם יהיו שמחים להיות שותפים לרווחים ולכסף שלך, רק מעטי מעטים יהיו שותפים גם להפסדים שלך.
5. איני יודע מה מה רמת הידע שלך בהשקעות אבל יש קורסים שתוכל לקחת (חד יומיים) שיתנו לך מושג לא רע, תמיד טוב שיהיה לך ידע בתחום גם אם אתה מאציל את הסמכות למישהו אחר בסוף.
6. אני מאד ממליץ ללכת ליועץ בלתי תלוי ולשלם לו שכר ישירות כדי לבנות לך תוכנית פעולה ולהעשיר לך את הידע. אני מספק שירות כזה וישנם נוספים כמובן.

יש כאלה דברים אבל ראה הוזהרת: זה המערב הפרוע! אין פיקוח, השוק אינו משוכלל, פונקצייה הרווח של היזם/המתווך שונה מהותית משלך ולאדם מן הישוב אין אפשרות טובה לברור את המוץ מן התבן.

זה המודל עבודה הכי גרוע שיש, זה אומר שיש לו אינטרס לדחוף לך את ההשקעות בהם הוא מקבל הכי הרבה קומיסיון.

1. מזל"ט.

העמלות
1. מזל"ט.

למה בעצם זה המודל עבודה הכי גרוע אם אני זה שמקבל את העמלות? ואם אני משלם למישהו שכר ישירות איך אני יודע שהוא לא מקבל עמלות מהצד?

נשמע שאתה לא יודע מהי ההוצאה השנתית הממוצעת שלך, שזה הנתון הכי בסיסי והכי חשוב, בין אם אתה מקבל סכומים כאלו ובין אם לאו. אין שום טעם בשום התייעצויות אם אין לך מה מושג מה אתה רוצה לעשות בחיים ומה אתה עושה בחיים כרגע. בנוסף לא שיתפת בן כמה אתה ומהו ההון שצברת עד עכשיו.

למה אתה חושב שיש דבר כזה? ולמה בסכומים כאלו זה בכלל חשוב לך אם בעוד 13 שנה יהיו לך 25.8 מליון שקל או 26.1 מליון שקל? איך זה משנה את החיים שלך? למה בסכומים כאלו אתה בכלל מתעסק או אכפת לך מאיזה עשירית האחוז?

כמה כבר יש לך בפנסיה ולמה שזה ישנה בכלל אם אתה עכשיו מקבל סכום כזה ומפסיק לעבוד? זה לא הגיוני.

למה שיהיה במיוחד לך חשוב דבר כזה? מה לא טוב בתשואת מדדים שניתן לעשות באופן עצמאי? זה בכלל לא חשוב, לא לאדם שלא קיבל מליונים, ולא לאדם שכן קיבל מליונים.
יש לך בעיה קשה בהבנת סדרי העדיפויות שלך ואני ממליץ בחום להתחיל לקרוא את הבלוג של הסולידית.
היי אני בן 35. יש לנו חוץ מה-10-20 שאמורים להגיע גם 5 מליון מתוכם 1.5 מהלוואות מפוליסת חסכון. ככה שנטו יש לנו 3.5 שעושים לנו 5K הכנסה פסיבית. לא גדלתי עם הרים של כסף, הכסף שהשגתי הוא בעבודה קשה, ועכשיו נפלה הזדמנות מעבודה בהייטק. אני לא בהכרח אפסיק לעבוד, אני רוצה השנה להתעסק בפיננסים ולייצב את עצמנו ולמצוא בית לגדול בו בישראל, לאחר מכן ושאולי הילדים יגדלו בהחלט אחזור לעבוד או אפילו עכשיו במשרה חלקית בהתאם למה שאני רוצה ובזמן שלי. לא רוצה להיות בלחץ אם נכנס כסף או לא נכנס כסף ולכן רוצה יציבות בתזרים. לגבי מדדים- לא מעונין לשים את כל הכסף שלי בבורסה(או לחלופין במדד אחד S&P כי לא רוצה לראות את הכסף שלי נחתך בחצי אלא שיש איזשהו פיזור הגיוני בין מגוון אפיקים). לכן אני רוצה עזרה ויעוץ. בהמשך אולי עוד חמש 10 שנים כשאני אבין מה אני עושה אחשוב אחרת אבל אני לא במקום הזה היום. מבחינתי כל כסף הוא כסף- ואם יש דרך לעזור למשפחה אשמח. ולכן אני לא מזלזל בכסף בפנסיה, ובחסכון של דמי ניהול או ביעוץ מס. רוצה למקסם את הכסף במקסימום ומה שכבר אחנק ממנו ולא אצטרך אני אעזור למי שארצה. תודה על התגובה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
A אני מקבל פנסיה מ-2 מקומות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
Z כשמחזיקים כסף בחשבון בIB לצורכי בטחונות לאופציות האם הוא מקבל ריבית? שוק ההון 13
milx משיכת כסף מ-IB ללאומי - לא מקבל קוד SWIFT שוק ההון 11
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
ד מס רכישה על דירה ראשונה, מתחת ל5 מליון אוף טופיק 1
M ראיתם את הראיון עם זו שזכתה ב7 מליון בלוטו והפסידה הכול? אוף טופיק 102
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ט השקעה של 2.3 מליון ש"ח, מדירה שתימכר. שוק ההון 31
ס קופת גמל IRA לשכירים עם צבירה של מעל מליון ש"ח צרכנות פיננסית 2
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
D אינטראקטיב ישראל הודיעו שמעכשיו עמלת המרה 10 שח - שווה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
M דירה להשקעה ב2.5 מיל שח נדל"ן 4
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
I האלטרנטיבה הטובה ביותר לסגירת חוב של פחות מ10 אלף שח צרכנות פיננסית 11
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
ד דירה ב100,000 שח בבטומי נדל"ן 19
P מופסד 40k שח שוק ההון 105
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
ט קיבלתי הודעה על החזר מס - 16 שח וזה לא הגיוני צרכנות פיננסית 6
מ עזרה בתמהיל משכנתא ל350 אלף שח נדל"ן 12
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
Y סקר עמלות במסחר עצמאי בסכומים גדולים - (מאות אלפי שח) צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה