• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנסה למצוא תוכנה לעסק.

matan1090

משתמש סולידי
דירוג
10
אז ככה. יש לי עסק שמתעסק בקניות פסולת מתכות עובד בעיקר עם מתכות שונות ומצברים.

אנסה להסביר את הצורך שלי ואולי מישהו כאן ידע לעזור לי למציאת תוכנה נכונה שאוכל להשתמש בה גם בעלות אם צריך....

בעסק שלי אני קונה מלקוחות שונים כמות גדולה של מצברים יכול להיות שלקוח מביא לי 1000 קילו בחודש או 10 אלף טון בחודש מצברים.
אני בודק האם יש תקינים והאם לו ורוצה להכניס הכל לנתונים הכוונה היא:

תוכנה שאוכל להכניס נתון לדוגמא קניתי היום מיוסי 1000 קילו מתוכם 20% אחוז היו טובים. שילמתי ליוסי 1.9 לקילו (לפעמים המחיר משתנה הכל תלוי בשוק) ומכרתי 80% מהסחורה של יוסי כישנים בX ומכרתי 20% מהסחורה של יוסי כטובים ב....
ככה כל לקוח בנפרד. השאיפה שעוד שנה שנתיים יהיה לי נתונים על איזה לקוח רווחי ואיזה לו , כמה אני מרוויח מכל אחד ואיפה שווה לי להתמקד כרגע הכל נעשה ללא רשימה מסודרת ונטו בצורה לא ידועה מבחינת נתונים אבל כן העסקי רווחי...

Excel צריך להספיק לך. יש אלטרנטיבות חינמיות.
מקסימום תביא איזה סטודנט שיעשה לך על זה אוטומציה של חישובי, גרפים וכו'.

לא מכיר תוכנה ייעודית לזה אבל נשמע לא מסובך מידי לבנות קובץ אקסל שיעשה את זה
לכל לקוח יהיה גיליון בנפרד

Google sheets במקום אקסל. אבל למעט ההבדל הזה, בהחלט מענה מצויין לצורך.

הלקוחות קיימים וקבועים? או שיש מצטרפים חדשים? אתה צריך לשווק את עצמך ללקוחות פוטנציאלים?
אקסל עונה נפלא על כל הדרישות (יש הדרכות ביוטיוב, אני מכירה בעברית את הילה הדרכת מחשבים אקסל )
תפתח תיקייה לכל לקוח קבוע ותכניס לשם את קובץ המעקב שלו (לתיקיה אפשר גם להכניס תכתובות חשובות, תביעות חס וחלילה, מעקב מילולי אחרי בעיות/תובנות/הערות.

יש תכנה מעולה שמתאימה לזה בשם "פריוריטי". בנוסף יש אפשרות שיבנו לך מודולים ספציפים לצרכים מיוחדים שאינם בתכנה הרגילה. (על אף שלדעתי מה שאתה מבקש די פשוט). אפשר לעשות בה גם הנה"ח. אם תרצה שלח לי הודעה בפרטי אוכל לתת לך פרטים של בחור שמתעסק בזה ותוכל להתייעץ איתו.

אני מאוד ממליץ על תוכנת CRM חינמית לעסקים קטנים שנקראת airtable.
יש להם מסלול חינמי שנראה לי שיתאים לך.
2 יתרונות מרכזיים:
א. יש להם אפליקציה שמתממשקת עם התוכנה, ככה שאם יש לך נהגים ואתה רוצה להזין נתונים, ניתן להזין נתונים בזמן אמת.
ב. היא מאוד דומה ל-Monday, והממשק משתמש שלה הרבה יותר נוח מהאקסל הרגיל.

בעסק שלי אני קונה מלקוחות שונים כמות גדולה של מצברים יכול להיות שלקוח מביא לי 1000 קילו בחודש או 10 אלף טון בחודש מצברים.
אלהים ישמור, פתאום הבנתי שיש כאן שיבוש רציני :)
אלה לא הלקוחות שלך, הם הספקים שלך!
עכשיו אני מנסה להבין מה אתה רוצה לדעת - מאיזה ספקים כדאי לך לקנות או לאיזה לקוחות כדאי לך למכור?

אלה לא הלקוחות שלך, הם הספקים שלך
אם הבנתי נכון הוא מקבל כסף מהלקוחות שצריכים להיפתר מפסולת. הם משלמים לו על שירות ולכן הם בהחלט לקוחות.

אם הבנתי נכון הוא מקבל כסף מהלקוחות שצריכים להיפתר מפסולת. הם משלמים לו על שירות ולכן הם בהחלט לקוחות.
אבל בדוגמא הוא כותב
קניתי היום מיוסי 1000 קילו מתוכם 20% אחוז היו טובים. שילמתי ליוסי 1.9 לקילו (לפעמים המחיר משתנה הכל תלוי בשוק) ומכרתי 80% מהסחורה של יוסי כישנים בX ומכרתי 20% מהסחורה של יוסי כטובים ב....
ומעל זה הוא כותב
בעסק שלי אני קונה מלקוחות שונים
יש כאן לא רק בלבול בין מושגים, זה משליך גם מה הוא רוצה לדעת ואיך לעשות זאת.
יש הבדל בין להבין אם כדאי לך לעבוד עם ספק כזה או אחר ובין להבין איך להרוויח יותר מלקוחות. שאלות שונות, פרמטרים שונים וטבלת אקסל שונה :)

יש הבדל בין להבין אם כדאי לך לעבוד עם ספק כזה או אחר ובין להבין איך להרוויח יותר מלקוחות. שאלות שונות, פרמטרים שונים וטבלת אקסל שונה :)
לא מאוד משנה. מכל גורם שהוא עובד מולו, בין אם זה לקוח או ספק, יש את סעיף ההכנסה וסעיף ההוצאה שהוא מייצר בגינו, והוא רוצה לוודא שהפער בינהם חיובי ככל הניתן.

אלה לא הלקוחות שלך, הם הספקים שלך!
עכשיו אני מנסה להבין מה אתה רוצה לדעת - מאיזה ספקים כדאי לך לקנות או לאיזה לקוחות כדאי לך למכור?
מבחינתם הוא הספק שלהם, נותן השרות. הוא מספק שרותי פינוי פסולת מצברים שלשני הצדדים ברור שיש בהם ערך כספי.
מבחינתו הם הלקוחות שלו, במקרה יש אפשרות להפיק ערך מהפסולת.
יש את זה בהרבה סוגי פסולת ברגע שניתן לעשות איתה משהו (מתכות, שמן משומש וכדומה).

היית בעל עסק פעם? זה מאד משנה
לפי התיאור שלו הוא קונה מיצחק ומוכר לאחרים ובסך הכל רוצה להבין האם מי שקונה ממנו משלם יותר ממה שהוא שילם ליצחק. אם לא, כדאי לו להפסיק לעבוד עם יצחק. מה זה משנה לחישוב אם יצחק מוגדר כספק או לקוח?

נערך לאחרונה ב:
מה זה משנה לחישוב אם יצחק מוגדר כספק או לקוח?
אני אכתוב את דעתי והיא מתאימה לא רק לעניין ולנושא הזה:
אם אינך מגדיר היטב את מה שאתה רוצה לבחון, לא תקבל תוצאות שיתנו לך תובנות וסיכוי רב שהן יהיו שגויות.
אם אינך מגדיר מטרות היטב, לא תגיע אליהן.
אם אתה בעל עסק, עליך להבין היטב מה המשמעות של ספק, לקוח, הכנסות, הוצאות, רווח גולמי ורווח נקי.

וכדי לא לדבר רק בהכללות, ולעצם הדוגמא שניתנה ע"י הפות"ש, כדי לבחון אם ספק הסחורה הוא מוצלח בשבילך - כדאי לבדוק מחיר לעומת ספקים אחרים, איכות הסחורה, איכות הביצוע (מגיע בזמן שנקבע, לא מבטיח הבטחות ריקות, הגון...).
כדי לבחון אם הלקוח מוצלח - כדאי לבדוק הגינות (מתחייב על כמות ועל מחיר ועומד בזה), משלם בזמן כפי שהוסכם, לא משגע אותך בהחזרות...
כדי לבחון אם העסק משתלם יש חישובים של קניה ישירה מול מכירה ישירה אבל צריך לזכור להוסיף גם הוצאות כלליות שאינן מיוחסות דווקא לזה (רכבים, משכורות, משרד, מחסן, חשמל, הנה"ח וכו') כדי להבין איפה הכשלים ואיפה היתרונות.

אני אכתוב את דעתי והיא מתאימה לא רק לעניין ולנושא הזה:
אם אינך מגדיר היטב את מה שאתה רוצה לבחון, לא תקבל תוצאות שיתנו לך תובנות וסיכוי רב שהן יהיו שגויות.
אם אינך מגדיר מטרות היטב, לא תגיע אליהן.
אם אתה בעל עסק, עליך להבין היטב מה המשמעות של ספק, לקוח, הכנסות, הוצאות, רווח גולמי ורווח נקי.

וכדי לא לדבר רק בהכללות, ולעצם הדוגמא שניתנה ע"י הפות"ש, כדי לבחון אם ספק הסחורה הוא מוצלח בשבילך - כדאי לבדוק מחיר לעומת ספקים אחרים, איכות הסחורה, איכות הביצוע (מגיע בזמן שנקבע, לא מבטיח הבטחות ריקות, הגון...).
כדי לבחון אם הלקוח מוצלח - כדאי לבדוק הגינות (מתחייב על כמות ועל מחיר ועומד בזה), משלם בזמן כפי שהוסכם, לא משגע אותך בהחזרות...
כדי לבחון אם העסק משתלם יש חישובים של קניה ישירה מול מכירה ישירה אבל צריך לזכור להוסיף גם הוצאות כלליות שאינן מיוחסות דווקא לזה (רכבים, משכורות, משרד, מחסן, חשמל, הנה"ח וכו') כדי להבין איפה הכשלים ואיפה היתרונות.
כל מה שכתבת טוב ויפה אבל זה יוצא מהנחה שפותח השרשור לא מתחשב בשיקולים הללו.
הוא שאל שאלה פשוטה, על כלי שמאפשר לו לתעד כמה עלתה הסחורה שקנה מ x ובכמה הוא מכר אותה. אני מניח שהוא כן יודע לעשות את השיקולים האחרים שלו, אחרת לא היה מתקיים:
אבל כן העסקי רווחי...

להבנתי דווקא במקרה הזה את שוב מפספסת. הוא הספק לפינוי פסולת. הוא קובע את המחיר (לפי כוחות השוק), הוא מגיע אל הלקוח לאיסוף הפסולת, הלקוח חייב להיפטר מהפסולת אחרת יטבע בה ולא מתאים לו לטפל בה בעצמו (ואולי להפיק חזרה ערך נוסף ממנה).
בגדול כל האופרציה זהה לפינוי פסולת בכללי והיתה נחוצה ללקוחות גם אם הסכום העובר מיד ליד היה מתאפס או חיובי לכיוון השני.

בגדול כל האופרציה זהה לפינוי פסולת בכללי והיתה נחוצה ללקוחות גם אם הסכום העובר מיד ליד היה מתאפס או חיובי לכיוון השני.
אם זה כך, זה בהחלט משנה את התמונה. נחכה לפות"ש שיסביר את עצמו.
בינתיים המידע היחיד שכתוב זה שהוא קונה את הסחורה ומוכר אותה. בשפה המוכרת לי, מדובר על קנייה מספק ומכירה ללקוח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A מנסה למצוא עבודה ולא מצליח התפתחות אישית 86
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M מנסה לעבור מסלול השקעה בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מנסה לעשות סדר בפנסיה שוק ההון 6
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y מנסה להבין על המלכודות שיש בפנסיה.... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 130
מוריה מינוף של קרן השתלמות- מנסה להבין את הלוגיקה המוטעית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
נ אזרח אמרקאי מנסה להבין שוק ההון 3
י בן 23 מנסה לארגן את עתידו הפיננסי. שוק ההון 24
S אני מנסה להבין מה המטרה הראשית של העוצר והסגרים (תעזבו שניה פוליטיקה בצד) אוף טופיק 9
P מנסה להבין איך עובדת הפרשה לקרן השתלמות צרכנות פיננסית 5
W מנסה להבין את הפערים בדיבידנדים בין VT לVWRD שוק ההון 1
S מנסה לבנות סימולציה על שוק המניות האמריקאי אוף טופיק 0
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
G מנסה לחשב איך אוכל לשרוד את שנות התואר. צרכנות פיננסית 54
G מנסה להבין כמה דברים בסיסיים שוק ההון 5
Y מנסה להבין שורה לדוגמה שמתארת מחיר אופציה על הSPY שוק ההון 8
ל אשמח לעזרה - מנסה לארגן את קרן ההשתלמות שלי שוק ההון 3
ש מנסה להבין מה הסיפור של תשואות האגחים האמריקאיים שוק ההון 3
Jasper כרגע מנסה לקרוא את כל הבלוג, נתקלתי במשהו שדורין אומרת שהוא הכי חשוב. שוק ההון 14
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
D מנסה להבין איך אני טכנית יכול לסחור במניות + עוד כמה שאלות שוק ההון 16
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
מ מנסה להבין את טבלת הדיבדנטים של וונגארד שוק ההון 30
bar1 מנסה להרכיב תיק.. שוק ההון 86
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ה מנסה להבין את העמלות של IB שוק ההון 3
R לא מצליח למצוא יועץ פיננסי בלתי תלוי שוק ההון 13
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
S סתם מחשבה שעלתה לי וקשה לי למצוא את הקאץ' הכלכלי אוף טופיק 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
H איך למצוא ח"פ של מרפאת שיניים עם קוד תאגיד לצורך תביעה קטנה אוף טופיק 3
C לא מצליח למצוא עבודה התפתחות אישית 33
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
klayhamn לא מצליח למצוא המלצה על יועץ פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
tomer111 איך למצוא מחיר אג״ח בארץ דרך googlefinance google spreadsheet שוק ההון 1
P איך למצוא מנתח מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 23
unrealx כלי נוח למצוא את כל תכניות הבנייה בעיר / איזור מסוים נדל"ן 4
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
R איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה? שוק ההון 22

נושאים דומים

Back
למעלה