• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנהל התיקים של איש התמלוגים

Royalties Man

משתמש סולידי
דירוג
391
רק עניתי לשאלתך.
אתה טענת שיש יתרון פשוט באג"ח נצחית, שאיננו קשור בשינוי בערך. אני (כמו אחרים) עניתי שהיתרון שהצגת מוגבל מאוד, כך שיש חשיבות גם לשימוש (הפסיבי) בכלי כזה גם להחזקה עם תחלופה גבוהה.
אזכיר את הדוגמא שלי: ניתן להחליף קרן עוקבת אחרי מדד אג"ח ממשלתיות, בקרן עוקבת אחרי STRIPS של מאה שנה בשיעור נמוך יותר, ולשמור על אותה החשיפה לסיכון הריבית. כך, משקיע שמשתמש באג"ח ממשלתיות כדי לגדר מפני נפילת שוק המניות, יכול להגדיל את החשיפה שלו למניות מבלי לפגוע בגידור או לשלם ביוקר על מינוף.
מבחינתי, שימוש כזה באג"ח המדוברות, יעיל באופן מיידי, ויעיל יותר מאשר זה שהצגת.
כן יכול להיות שמה שאתה אומר הגיוני, זו רק היתה דעתי הלא מלומדת...אני בכל מקרה לא לוקח את ההחלטות האלו לבד, יש לי מנהל תיקים שמקבל את ההחלטות בשבילי, זו הסיבה שאני משלם לו אחוז מכל הנכסים :)

אני בכל מקרה לא לוקח את ההחלטות האלו לבד, יש לי מנהל תיקים שמקבל את ההחלטות בשבילי, זו הסיבה שאני משלם לו אחוז מכל הנכסים :)
אפשר להיות מנהל התיקים שלך? ;)

הוא אמנם לא מנהל תיקים, אבל אדי לוקח חצי אחוז מהקרן שלו (+דמי הצלחה).
אין בעיה, קרן זה משהו אחד, ניהול תיקים זה משהו אחר. מנהל תיקים מנהל את הכסף שלך, לפי היעדים שלך, בבנק/ברוקר שלך, ככה שזה שהכסף שלך לא נמצא בפול אחד עם כסף של אנשים נוספים וזה שאתה לא חשוף לפשיטת רגל/מעשה נוכלות או כל תקלה אחרת של מנהל הקרן, שווה לטעמי את החצי אחוז הזה. אבל כל אחד בשלו, גם לנהל את הכסף בעצמך זה אחלה, אתה חוסך גם את האחוז הזה, השאלה מתי תעשה את הטעות שבה תמחוק את כל הרווח שיצרת לעצמך בניהול עצמי. מי שמסוגל לנהל לעצמו את הכסף כמו שהסולידית מלמדת שאפו, אני ניסיתי ולא הצלחתי.

לא סומך על החלטותי בנושא של הקצאת נכסים וכו'.
אז לכאורה יכלת לשלם עבור פגישה חד פעמית למטרת יעוץ לגבי הקצאת נכסים ושיעזור לך יחד לבנות תמהיל.
להבנתי כל הפואנטה של מנהל תיקים הוא ניסיון להכות את המדד, אם הוא לא מבצע פעולות אלא רק בחר הקצאה על מה הוא מקבל חצי אחוז שנתי מסך הנכסים?

• אהבתי
Reactions: Roi
ראיתי כבר בתי השקעות שמציעים 0.5 אחוז לתיק מנוהל אבל הם יפוצצו את התיק בקרנות הביתיות שלהם.

להבנתי כל הפואנטה של מנהל תיקים הוא ניסיון להכות את המדד, אם הוא לא מבצע פעולות אלא רק בחר הקצאה על מה הוא מקבל חצי אחוז שנתי מסך הנכסים?
יש מודלים כאלה בחו"ל ממה שזכור לי. מעין מנטור השקעות שעוזר לך להרכיב תיק פאסיבי, ואולי יותר חשוב עוזר לך בתקופת שפל לשמור על הדרך ולא למכור בפאניקה. בהתחשב בזה שממה שאני יודע, עיקר הכישלון של רוב המשקיעים הוא חוסר משמעת ולא חוסר ידע, לא בטוח שזה רעיון רע.

אגב זה לא כזה שונה ממאמן כושר אישי. המידע איך לרזות לא כזה מורכב ובטח היום שיש שפע של ידע חינמי. הבעיה היא היישום וההתמדה.

כמו שאמר באפט: השקעות זה דבר פשוט אבל לא קל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Bonfire רעיון לפורום חדש: חומר הלימוד בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים אוף טופיק 13
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
L מנהל תיק השקעות שוק ההון 14
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y מנהל תפתח בבקשה את תרד. פוסטים מאיכות נמוכה 2
F מנהל עסקים עם התמחות בשיווק ברייכמן (הבינתחומי) התפתחות אישית 33
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
E בחירת מנהל השקעות אקטיבי שוק ההון 61
flower האם מנהל למקרקעי ישראל מונופוליסטית נדל"ן 2
waskindalost אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל? שוק ההון 6
ל מה דעתכם על מנהל תיקים שוק ההון 166
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
כ סיכון גוף מנהל בכספי פנסיה צרכנות פיננסית 0
U תואר שלישי בכלכלה או מנהל עסקים ? אוף טופיק 2
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
S דירה בקיבוץ - שיוך מול מנהל ? נדל"ן 12
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
D עמלת מנהל תיק השקעות אישי שוק ההון 9
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
גלעד 99 עמלות הבנק עבור חשבון השקעות המנוהל ע"י מנהל חיצוני שוק ההון 2
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ל קה"ש IRA = מנהל השקעות אישי? אוף טופיק 5
מיקי איך אני מנהל תקציב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ס משכנתא עם עו״ש או לשבור את כל התיקים / קופות? נדל"ן 0
האזרח החשדן גלריית התיקים של הסולידית להרכבה עצמית שוק ההון 2
M שיטת שני התיקים של כהנמן שוק ההון 13
Mike רווחי התיקים הסולידים. שוק ההון 14
adamshalev גלריית התיקים שלנו שוק ההון 430
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23