• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מנהל תיק השקעות

Legendary

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן,

רוצה להתייעץ אתכם ואשמח לשמוע את דעתכם - יש לי תיק ני״ע שיושב בבנק שתכננתי לטווח בינוני של 5 שנים. כשפתחתי אותו קניתי כמה תעודות סל בעצת חבר משפחה, אך מאז (חלפה לה שנה) התיק חווה ירידה של 16% (חלילה לא מקשר את הירידה אליו אלא למצב בשווקים).

יותר ויותר אני חושב לאחרונה שאם היה לי מנהל לתיק ההשקעות, הוא יכל להגיב בזמן אמת ואולי לנתב את הכסף לאפיקים סולידיים יותר ובכך לצמצם פגיעה, אולי אפילו לייצר תשואה סולידית יותר.

מודה שאין לי יכולת כרגע מבחינת זמן ללמוד את השוק, בטח ובטח באינפלציה גואה, ולכן אני חושב לייפות כח למנהל תיק השקעות. נכון, תהיה עמלה למנהל התיק בנוסף לדמי ניהול ולעמלות ק/מ, אך אלה נמוכים מאוד ולכן אני חושב שגם אם אצטרך לשלם לו, זה גם ככה יהיה מהתשואה בלבד שהוא יצליח לייצר ככה שאין מה להפסיד.

דעתכם בעניין, האם מישהו פה משתמש בשירות של מנהל תיק השקעות? האם יכול לתת טיפים מה כן לשאול ומה לא, חוץ מהעובדה שהוא מחזיק ברשיון מטעם הרשות לני״ע?

מרגיש קצת אבוד עם הירידות, יודע שזה עניין של זמן אבל נראה שזה הולך לקחת עוד הרבה.

תודה.

ולכן אני חושב שגם אם אצטרך לשלם לו, זה גם ככה יהיה מהתשואה בלבד שהוא יצליח לייצר ככה שאין מה להפסיד.
תחשוב שוב

בדיוק להיפך. המנהל לוקח כסף no matter what
בין אם הרווחת או הפסדת

העמלה שלו זה הדבר הבטוח היחיד במהלך כזה

לא ממליץ לא מייעץ

ברוך הבא לפורום!
האם מישהו פה משתמש בשירות של מנהל תיק השקעות?
לפני המון שנים כשהייתי צעיר.
ב 15 השנים האחרונות מנוהל עצמי.

יותר ויותר אני חושב לאחרונה שאם היה לי מנהל לתיק ההשקעות, הוא יכל להגיב בזמן אמת ואולי לנתב את הכסף לאפיקים סולידיים יותר ובכך לצמצם פגיעה, אולי אפילו לייצר תשואה סולידית יותר.
אם אתה מחפש מישהו שיודע לצאת לפני ירידות ולחזור כשהעליות מתחילות, אז אין דבר כזה.

מנהל השקעות יכול להתאים את התיק לסיבולת הסיכון שלך. אם אתה מוטרד מהירידות כעת אז אולי אתה צריך לחשוב מה הסיבולת הנכונה עבורך.

היי, קודם כל תודה לכם על התגובות.

העמלה שלו זה הדבר הבטוח היחיד במהלך כזה

הוא כותב בדף העסק שלו כי ״השירות ניתן ע״פ אחוז תשואה חודשי ללא התחייבות ולתקופה בלתי מוגבלת.״. אולי פספסתי בין האותיות ונכנסת פה גם תשואה שלילית?

אם אתה מחפש מישהו שיודע לצאת לפני ירידות ולחזור כשהעליות מתחילות, אז אין דבר כזה.

כמובן שאין דבר כזה וגם לא מחפש אחד כזה, כן מחפש מישהו שידע להגיב בזמן אמת כדי למקסם תשואה. לי פשוט אין את הזמן ל״זמן אמת״, לו יש כי זו העבודה שלו.

אם אתה מוטרד מהירידות כעת אז אולי אתה צריך לחשוב מה הסיבולת הנכונה עבורך.

לא הייתי מוטרד עד שלפני כמה חודשים התבשרתי שאולי אצטרך את הכסף נזיל בשנה-שנתיים הקרובות, ולכן אני צריך עצה של מישהו מהתחום ל-מה הרכב התיק המומלץ בטווח נמוך, ומה ה״עלויות״ שיכולות להיווצר כתוצאה משינוי טווח התיק באמצע החיים שלו.

לא הייתי מוטרד עד שלפני כמה חודשים התבשרתי שאולי אצטרך את הכסף נזיל בשנה-שנתיים הקרובות, ולכן אני צריך עצה של מישהו מהתחום ל-מה הרכב התיק המומלץ בטווח נמוך, ומה ה״עלויות״ שיכולות להיווצר כתוצאה משינוי טווח התיק באמצע החיים שלו.
לטווח של שנה-שנתיים צריך להיות תיק שמורכב מאג"ח ממשלתי קצר, קרנות כספיות, פק"מים.
אם אתה מוכר עכשיו ועובר לתיק כנ"ל אז אתה מקבע את ההפסד. זה המשמעות. אין סיכוי שתחזיר את ההפסד בהרכב החדש.
מה הצורך בעוד שנה-שנתיים? האם הוא קשיח? לא ידעת עליו לפני?

לא ייעוץ לא המלצה

יש לי תיק ני״ע שיושב בבנק שתכננתי לטווח בינוני של 5 שנים.
חשבת שבטווח של חמש שנים לא יהיו ירידות?
שאולי אצטרך את הכסף נזיל בשנה-שנתיים הקרובות,
אז יש כאן כשל בתכנון וכולו באחריותך.
שינוי דינמי של טווח השקעה זו אסטרטגיה שנועדה לכשלון.
חזור לשולחן השרטוטים, וסליחה על הישירות.

מה הצורך בעוד שנה-שנתיים? האם הוא קשיח? לא ידעת עליו לפני?

זכייה במחיר למשתכן, לא משהו שתכננתי או שידעתי מבעוד מועד. זה יכול לקחת 5 שנים וזה יכול לקחת שנתיים, אבל זה משנה בפתאומיות את טווח ההשקעה שלי שכן 60% מההון שלי מושקע בתיק.

בזמן אמת הדבר הכי טוב שאפשר לעשות זה לשים נטפליקס בטלויזיה ולהתעלם ממה שקורה בחדשות.

בהצלחה בכל אופן :)

זכייה במחיר למשתכן, לא משהו שתכננתי או שידעתי מבעוד מועד.
אם נרשמת להגרלה אז ידעת שיש סיכוי שתזכה. אולי בחרת להסתכן במודע או לא במודע, וזה לא השתלם.

ממה שאני מכיר, גם אם מנהלי השקעות יודעים להשיג תשואת יתר, זה מתקזז עם דמי הניהול שלהם, אבל המחקרים האלה בד"כ לטווח הארוך.

זכייה במחיר למשתכן, לא משהו שתכננתי או שידעתי מבעוד מועד. זה יכול לקחת 5 שנים וזה יכול לקחת שנתיים, אבל זה משנה בפתאומיות את טווח ההשקעה שלי שכן 60% מההון שלי מושקע בתיק.
קרה לי גם. ברוך השם זכיתי במחיר למשתכן ומבחינתי נרשמתי במחשבה שאין סיכוי (נרשמתי לערים הכי מבוקשות) אז גם לי זה בא "בהפתעה".

אשתף מה שעשיתי כדי להערך בהתאם ולארגן מימון לפרוייקט, אולי יעזור לך איכשהו:
1. הערכה מחודשת של כל הנכסים שלי (נדלן אחר, שוק ההון שכלל אג"חים ומניות). מבחינתי המטרה היתה למכור כמה שפחות מניות אם בכלל (יש לי תיק עם מדדי מניות שמטרתו להיות מושקע לטווח ארוך 15+ שנים) ולהשיג את המימון מאג"חים ומזומנים אחרים.

2. הערכה של מחיר דירה אפשרי (טווח המחירים האפשרי הוא עצום כי אתה לא יודע אם תקבל דירה של 3 או של 6 חדרים)

3. התבססתי על ההערכה הגבוהה מסעיף 2 (הנחתי שתישאר לי רק דירה של 5+ חדרים), וחישבתי כמה משכנתא אוכל וארצה לקחת

4. עשיתי הערכה של כמה כסף אני אחסוך ב1-4 שנים הקרובות (כפי שהזכרת, טווח הזמנים הוא לא ידוע בעליל) אוכל לשים לטובת מימון הפרוייקט

על בסיס סעיף 1+3+4, הבנתי מה וכמה כדאי לי למכור בשוק ההון על מנת שאוכל לממן את הפרוייקט, ואת הסכום הזה בנתיים שמתי בפיקדון בנקאי

לשמחתי הצלחתי לא למכור מניות כלל (לא בתיק בפרטי ולא בקה"ש)

היי, תודה על השיתוף

על בסיס סעיף 1+3+4, הבנתי מה וכמה כדאי לי למכור בשוק ההון על מנת שאוכל לממן את הפרוייקט, ואת הסכום הזה בנתיים שמתי בפיקדון בנקאי

1. לפי מה שאני מבין אז מה ששמת בפקדון הבנקאי זה בעצם ההון העצמי שהבנת שאתה תצטרך להעמיד לטובת המשכנתא?
2. שמת בפקדון בנקאי בשביל כמה שפחות סיכון? או מסיבה אחרת כלשהי?

תודה!

1. אכן
2. אכן. במודע הפיקדון הזה לא ייתן לי כנראה אפילו את האינפלציה, אבל הקרן מובטחת (כביכול) ולפחות זה ייתן תשואה נמוכה אבל עבור סכום לא קטן של כסף (מאות אלפים).

בפועל - הסכום שעתיד להיות ההון העצמי למימון הפרוייקט יישחק קצת פחות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N תיק ראשון ובחירת מנהל השקעות שוק ההון 18
D עמלת מנהל תיק השקעות אישי שוק ההון 9
P פיזור תיק שאני מנהל לבדי שוק ההון 9
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
Bonfire רעיון לפורום חדש: חומר הלימוד בכלכלה/חשבונאות/מנהל עסקים אוף טופיק 13
B גוף מנהל לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P מגמת כתיבת מילים באופן: מנהל.ת, פקידים.ות, וכו' אוף טופיק 38
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
A אופן בחירת גוף מנהל לקופת פנסיה/קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y מנהל תפתח בבקשה את תרד. פוסטים מאיכות נמוכה 2
F מנהל עסקים עם התמחות בשיווק ברייכמן (הבינתחומי) התפתחות אישית 33
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
E בחירת מנהל השקעות אקטיבי שוק ההון 61
flower האם מנהל למקרקעי ישראל מונופוליסטית נדל"ן 2
waskindalost אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל? שוק ההון 6
ל מה דעתכם על מנהל תיקים שוק ההון 166
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
כ סיכון גוף מנהל בכספי פנסיה צרכנות פיננסית 0
U תואר שלישי בכלכלה או מנהל עסקים ? אוף טופיק 2
T פרקליטו של השטן (או של מנהל הקרן) - האם ביצועי עבר הם באמת לא רלוונטיים? שוק ההון 98
S דירה בקיבוץ - שיוך מול מנהל ? נדל"ן 12
פרפרים יש מנהל פורום בקהל? אוף טופיק 3
ה השקעה באמצעות מנהל תיקים בחשבון הבנק לעומת השקעה פסיבית על ידי רכישת קרנות נאמנות שוק ההון 31
Nimrod העברת קרן פנסיה על דעתו הבלעדית של מנהל ההסדר של אבא שלי צרכנות פיננסית 13
R מנהל התיקים של איש התמלוגים שוק ההון 54
גלעד 99 עמלות הבנק עבור חשבון השקעות המנוהל ע"י מנהל חיצוני שוק ההון 2
G דיון - מי מנהל את קרן ההשתלמות שלכם? צרכנות פיננסית 49
ל קה"ש IRA = מנהל השקעות אישי? אוף טופיק 5
מיקי איך אני מנהל תקציב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה