• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

עמלת מנהל תיק השקעות אישי

danny levi

משתמש רשום
דירוג
2
הי,

אני עדיין לא מרגיש מוכן לנהל את התיק בעצמי ויש לי מנהל השקעות אישי של אחת החברות שעושה את העבודה בשבילי.

רציתי לשאול - כמה לדעתך צריכה להיות העמלה של מנהל תיק השקעות אישי בתיק בסדר גודל של מליון וחצי שקלים?

בתודה מראש,
דני.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
25,192
רציתי לשאול - כמה לדעתך צריכה להיות העמלה של מנהל תיק השקעות אישי בתיק בסדר גודל של מליון וחצי שקלים?
הסטנדרד זה 1%, אם תצליח לרדת מכך מה טוב.
אופציה אחרת שהייתי שוקל: קבלת יעוץ חד פעמי או פעם בשנה וביצוע הפעולות לבד, העלות תהיה נמוכה לאין ערוך ממנהל תיקים וככל הנראה גם התשואות יהיו גבוהות יותר.

מקווה_לטוב

משתמש ותיק
דירוג
112
למליון וחצי לוקחים הרבה פחות מאחוז, אפשר להגיע אני מאמין גם ל0.6%.
בפוליסת חיסכון של חברות הביטוח אפשר גם להגיע לפחות מ0.5% לפי דעתי.

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,709
למליון וחצי לוקחים הרבה פחות מאחוז, אפשר להגיע אני מאמין גם ל0.6%.
בפוליסת חיסכון של חברות הביטוח אפשר גם להגיע לפחות מ0.5% לפי דעתי.
אתה מדבר על פוליסה פיננסית. פות״ש מדבר לדעתי על תיק השקעות מנוהל שבו המנהל יושב איתו אישית ״מבין״ את צרכיו ותופר לו תיק, ואז לוקח על זה 1-2% בשנה.
בעיני אישית זה רעיון נוראי שכן ישבתי עם אותם מנהלים והקשבתי לסיפורים שלהם. הכי טוב זה כמו ש @אורי ג. הציע - לשלם חד פעמית ליועץ השקעות שיעזור להרכיב מבנה תיק ואסטרטגיה ואז לשבת על זה פסיבית ב0% דמי ניהול. אם יש צורך אפשר לגשת שוב לפגישת ייעוץ בשביל לרענן את התיק בהתאם לתנאים המשתנים (האישיים, של הסביבה, של הצרכים וכד). אבל אם שום דבר לא משתנה למה לעזזל לשלם 2% מכל התיק (שזה עשרות אחוזים רבים מתוחלת הרווח) למישהו שלא עושה כלום?
צריך תמיד להסתכל על שיתוף/ניגוד אינטרסים.
מנהל תיק - האינטרס שלו זה שתשאר אצלו לכמה שיותר זמן. הוא יגרום לך לחשוב שלנהל תיק זה עבודה קשה (זה לא) ושהם עושים דברים מורכבים (הם לא) שמצריכים מיומנות צוות שלם של ״אנליסטים״ והרבה שנות נסיון (זה לא). הוא ירצה לבצע הרבה פעולות בתיק שלך כדי שתקבל תחושה שהוא עושה משהו שמצדיק את הכסף שאתה משלם לו (הוא לא) וזה יעלה לך בהרבה עמלות מסחר ובהמון מס רווחי הון. הוא יקח קרדיט בעליות ויגיד ״זה השוק״ בירידות. הוא יספר לך מה שתרצה לשמוע, העיקר שתשאר אצלו עוד קצת.
יועץ השקעות - האינטרס שלו זה שתקבל שירות ייעוץ טוב כדי שתהיה מרוצה ותחזור לקבל עוד ייעוץ ממנו כשתצתרך. ייעוץ טוב כולל מזעור עלויות מסחר ומס לכן אם אתה שואף לאסטרטגיה פסיבית הוא יעזור לך ליישם אותה בצורה היעילה ביותר שאפשר. אם אתה חושש מהלחץ הפסיכולוגי שיפעיל עליך השוק הוא יעזור לך לבנות תיק שיתאים למידת הסיכון שאתה מוכן לקחת ושתוכל לדבוק בו גם בירידות וגם בעליות (תתפלא אבל שניהם קשים).

אני 100% בעד לקחת יועץ השקעות טוב (לא מכיר) ו-100% נגד תיק השקעות מנוהל.
אפשר גם ללמוד לעשות זאת לבד ללא יועץ - זה מצריך קריאה וסבלנות.

נערך לאחרונה ב:

מקווה_לטוב

משתמש ותיק
דירוג
112
אתה מדבר על פוליסה פיננסית. פות״ש מדבר לדעתי על תיק השקעות מנוהל שבו המנהל יושב איתו אישית ״מבין״ את צרכיו ותופר לו תיק, ואז לוקח על זה 1-2% בשנה.

אני מתכוון לניהול תיק. היה לי בעבר בסכומים יותר נמוכים בדיסקונט ושילמתי 0.9%, אז אני חושב שבסכומים יותר גבוהים אפשר להגיע לאחוזים שרשמתי ובטח שאם לא עוברים דרך הבנק.
ברור שהיום אני נגד זה חד משמעית.

danny levi

משתמש רשום
דירוג
2
תודה לכל המגיבים
התכוונתי בשאלה לתיק השקעות מנוהל שבו המנהל מפזר סיכונים כמו שסיכמתי איתו מראש (כמו שרוב החברות הגדולות מציעות,בד"כ ממינימום 300,000 שקל)
הרעיון של תשלום חד פעמי ליועץ השקעות נשמע לי מצויין, אני אקח אותו בחשבון -שוב תודה לכולם!

Jane Doe

משתמש ותיק
דירוג
2,128
לאמא שלי המלצתי על סדרת הקרנות של וונגארד שמותאמות לגיל הפרישה, שבהן אחוז המניות יורד בהדרגה ואחוז האגח עולה בהדרגה.
כן, אפשר למצוא פתרונות קצת יותר זולים אבל זה פתרון סביר למי שרוצה נייר ערך אחד שמכיל תיק שלם שמתאזן אוטומטית עם מינימום התעסקות שמתאים את עצמו אוטומטית למועד שבו היא מעוניינת לפרוש.

adamshalev

מודרטור
דירוג
22,709
לאמא שלי המלצתי על סדרת הקרנות של וונגארד שמותאמות לגיל הפרישה, שבהן אחוז המניות יורד בהדרגה ואחוז האגח עולה בהדרגה.
כן, אפשר למצוא פתרונות קצת יותר זולים אבל זה פתרון סביר למי שרוצה נייר ערך אחד שמכיל תיק שלם שמתאזן אוטומטית עם מינימום התעסקות שמתאים את עצמו אוטומטית למועד שבו היא מעוניינת לפרוש.
רלוונטי רק לאמריקאים. ישראלים לא יכולים להחזיק קרנות אמריקאיות.

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,770
מה לגבי להשקעה מחדש של הדיבידנדים?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,872

רלוונטי רק לאמריקאים. ישראלים לא יכולים להחזיק קרנות אמריקאיות.
ספציפית הקרנות הללו רק תושבים אמריקאים יכולים להחזיק (או בעלי חשבון אחר אמריקאי שיש להם מקום לקבל דואר בארה"ב).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א סיוע בהבנת אופן חישוב "עמלת רכישה"- קרן מחקה ביורו שוק ההון 5
E IBI החליטו להעלות עמלת קניה/מכירה בקרנות הרשומות בחו"ל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 16
M ניוד קופת IRA - עמלת "העברת יומן לבנק זר" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
R עמלת ניהול תיק לא מובנת שוק ההון 2
The Thinker עמלת העברת מט״ח צרכנות פיננסית 8
ש עמלת המרה במסחר עצמאי מיסים 1
א ביטול עמלת אי פעילות IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 168
S עמלת קניה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
E עמלת המרה לדולרים באשראי ישראלי צרכנות פיננסית 1
Y עמלת העברת תיק ניירות ערך בין 2 בנקים ישראלים צרכנות פיננסית 3
S עמלת המרה במיטב דש בסכומים קטנים שוק ההון 2
U IRA השתלמות - עמלת קנייה ניירות זרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O עמלת קסטודיאן חו"ל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 9
E עמלת העברת נ"יע 27 ש"ח (??) צרכנות פיננסית 11
גל מ עמלת עריכת מסמכים הלוואה לצורך השקעה נדל"ן 7
T עמלת קנייה קבועה שוק ההון 4
B עמלת רכישה קרנות איריות ב-IB צרכנות פיננסית 3
Y עמלת קורספונדנט בבנק מזרחי צרכנות פיננסית 52
W דיבידנדים ב-MSCI factsheet ואיך מחשבים עמלת tiered שוק ההון 0
ד מיקוח על עמלת קניה/מכירה בבנק צרכנות פיננסית 21
S עמלת תיווך עסקה שוק ההון 11
Y מהי עמלת העברת ני"ע זר מבנק ישראלי לברוקר ישראלי? שוק ההון 4
mudale222 כרטיס אשראי טוב לקניות באינטרנט (עמלת המרה 1%) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
K עמלת המרה אקסלנס מול IB שוק ההון 1
ל עזרה - שיקולי עמלת מינימום שוק ההון 10
c881 עמלת היוון/ פרעון מוקדם צרכנות פיננסית 17
omer101 מגדל, קרנות סל ועלית עמלת קנייה שוק ההון 15
D עמלת בנק מקשר - correspondent - מה לעזאזל קורה כאן? שוק ההון 15
J קרנות סל - עמלת יצירה/פדיון שוק ההון 8
G בית השקעות בלי עמלת מינימום חודשית - יש דבר כזה? שוק ההון 8
Liron2035 עמלת העברת כסף מ-IB חזרה לחשבון בנק בארץ? שוק ההון 2
R עמלת המרה מיטב דש IRA שוק ההון 4
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
C עמלת העברת/המרת מט"ח בבנק צרכנות פיננסית 8
F עמלת המרה פייפאל פיוניר בבקשה עזרה צרכנות פיננסית 0