• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה?

מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה?

• ישראל - הרבה מומחים לאיזור ודוברי רוסית קשרים טובים עם שתי המדינה

הצבעות: 6 20.7%
  • גרמניה - מעצמה אירופאית צריכה גם את תמיכת ארה"ב וגם את הגז הרוסי

הצבעות: 2 6.9%
  • צרפת - עסקה כבר בתיווך בסכסוך, וגם הקסם של מקרון

הצבעות: 1 3.4%
  • סין - נגד המלחמה וגם לא בעד ארה"ב

הצבעות: 5 17.2%
  • הודו - הכי רחוקה מהסכסוך בטח תהיה ניטרלית

• טורקיה - ארדואן יכול לעשות קסמים וגם לא בעד אף צד

• אף אחת - הכל תלוי בהחלטה של מנהיג רוסיה

הצבעות: 13 44.8%

• סך הכל מצביעים
    29
מצב
הנושא נעול.
ישראל הכי מתאימה לתווך, אבל הנקודה היא שאין על מה. התוצאה של הסכסוך באוקראינה תקבע על ידי הקרמלין בלבד, אלא אם נאט״ו יתערבו עם לחימה חמה והקלפים יטרפו.

מדיניות החוץ של הרוסים, עוד מהמאה ה-19 לפחות, דוגלת בזה שמלחמה היא בסך הכל המשך של דיאלוג פוליטי. פשוט עושים את הדיאלוג הזה עם כדורים ופצצות במקום ניירות ודיו. לכן כל מצג של מו״מ, כנה ככל שיהיה (או לא), בסך הכל מהווה כלי כדי למקסם עוד יותר את התוצאה הגיאו-פוליטית עבור מוסקבה.
שיעור קטן בהיסטוריה רוסית...
משאיר לך את הודו וישראל.
חצי מזה נכון. הודו מדינה שמבחינה היסטורית מאוד מקורבת לרוסיה עשורים אחורה. והרוסים יודעים לפנק אותם בחזרה עם מערכות נשק מתקדמות - עד היום. רק ב-20 שנה האחרונות הודו קצת חידשה קשרים עם המערב, למרות שהמערב באופן מסורתי תמך בפקיסטן.
יש כבר רמיזות מוושינגטון בקשר לסנקציות על הודו בגלל שהיא לא לוקחת צד.

חסרה לי האופציה שאומרת שזלנסקי הוא בובה של המערב, והמערב כנראה שמח לראות את רוסיה נפגעת גם אם אוקראינה נחרבת, וכנראה מאוד שמח על אספקה של נשים וילדים מאוקראינה. המערב שרף את כל הגשרים עם רוסיה כבר מהיום הראשון, וזה כולל את הטלפון האדום הישיר בין הנשיאים. נורא.

חסרה לי האופציה שאומרת שזלנסקי הוא בובה של המערב, והמערב כנראה שמח לראות את רוסיה נפגעת גם אם אוקראינה נחרבת, וכנראה מאוד שמח על אספקה של נשים וילדים מאוקראינה. המערב שרף את כל הגשרים עם רוסיה כבר מהיום הראשון, וזה כולל את הטלפון האדום הישיר בין הנשיאים. נורא.
חסרה גם האופציה שזלנסקי הוא חייזר ממאדים, שנשלח כדי לגרום למלחמת עולם שלישית לקראת כיבוש כדור הארץ. זה לא פחות סביר ממה שהצעת.
התוצאה של הסכסוך באוקראינה תקבע על ידי הקרמלין בלבד, אלא אם נאט״ו יתערבו עם לחימה חמה והקלפים יטרפו.
ואילו בדיוק אופציות יש לקרמלין?

ישראל הכי מתאימה לתווך, אבל הנקודה היא שאין על מה. התוצאה של הסכסוך באוקראינה תקבע על ידי הקרמלין בלבד, אלא אם נאט״ו יתערבו עם לחימה חמה והקלפים יטרפו.

מדיניות החוץ של הרוסים, עוד מהמאה ה-19 לפחות, דוגלת בזה שמלחמה היא בסך הכל המשך של דיאלוג פוליטי. פשוט עושים את הדיאלוג הזה עם כדורים ופצצות במקום ניירות ודיו. לכן כל מצג של מו״מ, כנה ככל שיהיה (או לא), בסך הכל מהווה כלי כדי למקסם עוד יותר את התוצאה הגיאו-פוליטית עבור מוסקבה.
שיעור קטן בהיסטוריה רוסית...

חצי מזה נכון. הודו מדינה שמבחינה היסטורית מאוד מקורבת לרוסיה עשורים אחורה. והרוסים יודעים לפנק אותם בחזרה עם מערכות נשק מתקדמות - עד היום. רק ב-20 שנה האחרונות הודו קצת חידשה קשרים עם המערב, למרות שהמערב באופן מסורתי תמך בפקיסטן.
יש כבר רמיזות מוושינגטון בקשר לסנקציות על הודו בגלל שהיא לא לוקחת צד.
לא יודע מה לומר על זה. אם מחר ארה"ב פולשת לאיזה שיטהול, גם היא היחידה שתקבע מתי זה יגמר.
אלה מדינות עם משאבים וכוח מסויים, בסוף הן מחליטות מתי ואיך לסיים.
המו"מ יכול להיות ערוץ לירידה מהעץ, וזה חשוב, כי איך שזה נראה כולם מחפשים דרך לרדת, מי יותר מי פחות. ואם אף מדינה לא מדברת איתם, אין ערוץ כזה.

מו"מ זה מו"מ, אין פה קסמים, בסוף כולם יעשו רק מה שטוב ונוח להם, יש משחק קטן לפה ולפה של פשרות. ואינטרסים לכל צד וצד, להפסיד או להרוויח.
אף אחד לא חושב שישראל תשלח לרוסיה איזה אמן משא ומתן שיכופף את פוטין, זה בכלל לא הכיוון.

גם אם זה נכון, עדיין אפשר לשאול מי המדינה שיכולה לתווך בסכסוך.

כך נראות העיירות, שהרוסים נסוגו מהן (תמונות קשות)

Horrible evidence of Russian war crimes

Dozens of civilian bodies with their hands tied and shot by occupants in Bucha

Civilians with their hands tied and shot by the Russian occupiers in Bucha

ומה שקורה במריופול זה עוד יותר נורא.
הצבא הרוסי נסוג מאיזור קייב כי הוא ספג אבידות קשות ולא הצליח להתקדם. אם אוקראינה לא הייתה מקבלת עזרה בנשק, והרוסים היו נכנסים לתוך קייב וערים גדולות אחרות, סביר שזה מה שהיה קורה גם שם. מי שמציע לא לתת נשק לאוקראינים, כדאי לו לחשוב מה היו ההשלכות של ההצעה שלו.

נערך לאחרונה ב:
אף אחד פה לא הציע שהעולם לא ייתן נשק לאוקראינה.
אני הבנתי אחרת.
בבלוג של אישתון https://eishton.wordpress.com/ יש וידאו חדש על "כך התקשורת גורמת לכם לתמוך בהחרבת אוקראינה".

מאד מעניין.
ועוד כמה אנשים כתבו פה דברים ברוח דומה.

ציפיתי שמדינת ישראל ובנט יענשו על ההתנהלות שלהם בסיפור הזה. העונש הגיע מהר מהצפוי וזה עוד רק העונש הראשון. סביר שעונשים נוספים יגיעו בהמשך. אומנם מה שקרה לא קשור ישירות, אבל היה מוטב לבנט לדאוג למה שקורה אצלו בבית מאשר לשמש כאידיוט השימושי של פוטין. אולי אם היה משקיע את המאמצים שלו במקומות הנכונים, היה יכול למנוע את הצרות. ואני לא אופתע בכלל אם זה לא צירוף מקרים שבנט טס למוסקבה דווקא בשבת מכל הימים. ייתכן שפוטין בכוונה קרא לו בשבת כדי להשפיל אותו.

נו, בנט כבר הביא שלום עולמי?
לא הבנתי איך אנשים תמכו בהרפתקאה המטומטמת הזאת. בנט בכלל לא הבין למה הוא נכנס והוא כנראה עדיין לא מבין לאיזה פח הוא נפל. הסיפור הזה הוא נקודת שפל בהיסטוריה של ישראל. ככל שאני חושב שאני מבין יותר על מה שקורה פה, אני רק מקבל בחילה. אני מתחיל יותר ויותר לחשוב שישראל היא מקרה אבוד.

@Leo1@ מה הקשר בין הסכסוך לרוסיה לאוקריאנה למצבה של ממשלת בנט לפיד? זלנסקי פרש מהקואליציה?

אני חושב שהוא מתכוון שאם בנט היה דואג לשמור על חברי הקואלציה שלו מבית במקום להשקיע את מרב זמנו בפתרון סכסוכים מבחוץ אז אולי המשבר הפוליטי הזה היה נמנע

אני חושב שהוא מתכוון שאם בנט היה דואג לשמור על חברי הקואלציה שלו מבית במקום להשקיע את מרב זמנו בפתרון סכסוכים מבחוץ אז אולי המשבר הפוליטי הזה היה נמנע
לדעתי זה קשקוש. קואליציה שגם ככה על הקשקש, ומורכבת מכל הזרמים הפוליטיים הייתה נופלת במוקדם או במאוחר.
על אותו תקן, אפשר היה להגיד שאם בנט לא היה מנסה לקדם את חוק המטרו אלא לשמור על שלמות הקואליציה, המשבר אולי היה נמנע.
Leo1 בחר צד בסכסוך, ומי שלא פועל בצורה אקטיבית כדי להילחם את המלחמה של אוקראינה ראוי בעיניו לגינוי. ההודעות שלו בנושא אוקראינה כבר הפסיקו להיות ממקום רציונלי אלא מונעות מאג'נדה.

מה שמדהים אותי הוא שאף אחד, אבל ממש אף אחד בשרשור הזה לא מבין לדעתי נכון את מה שקורה פה. זאת בניגוד לנושאים אחרים, שהרבה אנשים מבינים. גם לי לקח זמן עד שהתחברו לי כל הנקודות, וכשהבנתי, קיבלתי חלחלה(וזה עוד בכלל לפני מה שקרה עם הקואליציה, שאני לא יודע אם זה קשור או לא). אבל עזבו, זה מדכא מדי לחשוב על זה ועדיף לא להיכנס לזה.

מה שמדהים אותי הוא שאף אחד, אבל ממש אף אחד בשרשור הזה לא מבין לדעתי נכון את מה שקורה פה. זאת בניגוד לנושאים אחרים, שהרבה אנשים מבינים. גם לי לקח זמן עד שהתחברו לי כל הנקודות, וכשהבנתי, קיבלתי חלחלה(וזה עוד בכלל לפני מה שקרה עם הקואליציה, שאני לא יודע אם זה קשור או לא). אבל עזבו, זה מדכא מדי לחשוב על זה ועדיף לא להיכנס לזה.
אם אתה מבין דבר בצורה שאף אחד בסביבה שלך לא חושב כמוך אפילו אנשים שאפילו שבעינייך הם חכמים אני במקומך הייתי חושב על שני אפשרויות

1. אולי אני החכם הגדול של העיר

2. אולי אני ...... הגדול של העיר

וחייבים בשביל מחשבה כזאת הרבה אומץ אבל אם עושים את זה רק עולים למעלה אבל אם לא עושים את זה לפעמים.....

שמע, אם אחרי כל הבלאגן שמתחרחש פה עכשיו בביצה הפוליטית ביבי עוד יחזור לשלטון, אני יתחיל להאמין לך שהוא מחזיק בכל מוסדות המדינה פה, כי זה באמת יהייה יותר מדי הזוי אם תרחיש כזה יתממש.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
כ הכרזת המדינה על מתחמי פינוי בינוי מועדפים - יש יתרון? נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה להחרים מניות? פוסטים מאיכות נמוכה 59
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
D התייעצות - מסלול צוערים לשירות המדינה התפתחות אישית 6
R כלכלה vs מדע המדינה ויחסים בין לאומיים התפתחות אישית 8
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
י מימון השכלה גבוהה על ידי המדינה בארה"ב אוף טופיק 0
flower קרקעות בבעלות המדינה נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
א השקעות במדינות מתפתחות בערבות המדינה שוק ההון 10
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
Fitch השתתפות המדינה בתשלום לגנים החל מגיל 3 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
עמוס מה רווח המדינה ממס רווחי הון אוף טופיק 12
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
wa11a תקציב המדינה אוף טופיק 10
ETL ליברלנד: המדינה החדשה באירופה לא תתערב כלל בחיי האזרחים אוף טופיק 1
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
י העיר הכי כדאית להשקעה פוסטים מאיכות נמוכה 6
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

Back
למעלה