• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המדינה יכולה להחרים מניות?

tomer111

משתמש סולידי
דירוג
17
במשברים כלכליים מידי פעם מדינות נכנסות לחשבונות בנק לוקחים כסף בדרך כזו או אחרת. אם אני מחזיק מניות בחשבון בנק או בית השקעות המדינה יכולה להחרים אותם?

מתי מדינות נכנסו ולקחו כסף מחשבונות בנק?
אני זוכר מקרים שהגבילו משיכת כסף מהכספומט (יוון) או שמנעו גישה מהוצאת הכסף מהחשבון (איסלנד) אבל מעולם לא שמעתי על מקרה שלאדם יש בחשבון x והמדינה לוקחת מתוכו (כמדיניות כלכלית, לא כסנקציה לאדם בודד).

אבל מעולם לא שמעתי על מקרה שלאדם יש בחשבון x והמדינה לוקחת מתוכו (כמדיניות כלכלית, לא כסנקציה לאדם בודד).
שמעת על ברה"מ? קובה? סין?

מה לגבי "מלווה שלום-הגליל" או איך שלא קראו לזה, בדומה לאגרות-חוב שגם הרבה מדינות בעולם המערבי הכריחו את תושביהם במשך מאות שנים לרכוש כדי לממן את מלחמותיהן?

שמעת על ברה"מ? קובה? סין?
חשבתי שהשאלה מתייחסת למדינות דמוקרטיות/מערביות. אם כוללים דיקטטורות, כמובן שלמדינה יש גישה לחשבון.
מה לגבי "מלווה שלום-הגליל" או איך שלא קראו לזה, בדומה לאגרות-חוב שגם הרבה מדינות בעולם המערבי הכריחו את תושביהם במשך מאות שנים לרכוש כדי לממן את מלחמותיהן?
מלווה חובה זה מס לכל דבר.
האם נכנסו לאנשים לחשבון הבנק ולקחו להם כסף ישירות מהחשבון?

האם נכנסו לאנשים לחשבון הבנק ולקחו להם כסף ישירות מהחשבון?
מהיכן מגיע המס? האם יכלת שלא לשלם אותו?

חשבתי שהשאלה מתייחסת למדינות דמוקרטיות/מערביות. אם כוללים דיקטטורות, כמובן שלמדינה יש גישה לחשבון.
ולא קרה בעבר שמדינה דמוקרטית הפכה לדיקטטורה?
אגב, האם מדינה דמוקרטית יכולה להכריח אנשים לא לצאת מבית למשך חודשים, יכולה להכריח אנשים להתחסן, ויכולה להכריח בעלי עסקים חוקיים שלא להפעיל את עסקיהם? כל הדברים האלו קרו וקורים בכל המדינות הדמוקרטיות והמערביות. אז לחשוב שלא יקחו לך כסף מהבנק זה נאיבי.

זה אולי מסביר למה אנשים מעדיפים קניית דירות ע"פ שוק הנדל"ן. םממשלות יש פחות נטייה ל"החרים" דירות מאשר כסף כי זה נחשב צורך בסיסי.

זה אולי מסביר למה אנשים מעדיפים קניית דירות ע"פ שוק הנדל"ן. םממשלות יש פחות נטייה ל"החרים" דירות מאשר כסף כי זה נחשב צורך בסיסי.
נדלן זה הנכס שהכי קל לעקל. אנשים שחשוב להם שלא תהיה אפשרת לתפוס להם נכסים, מקפידים דווקא על מזומן, בדרך כלל מחוץ למערכת הבנקאית המקומית.

מהיכן מגיע המס? האם יכלת שלא לשלם אותו?
השאלה של פותח השרשור לא הייתה האם המדינה יכולה לחייב אותך לשלם כסף, אלא האם הם יכולים לשים את ידם על מניות שאתה מחזיק בבנק, ונתן כדוגמה את האפשרות של המדינה לשים ידה על כסף בחשבון הבנק במצב של משבר כלכלי.

אני מעדיף מצב שאם מוטל מס אני אקבל דרישת תשלום ואשלם איך שבא לי ולא שהמדינה תיקח לי ישירות מחשבון הבנק בלי אישורי. אז היטל / מס זה לא כמו להיכנס לך ישירות לחשבון ולקחת נתח.
ולא קרה בעבר שמדינה דמוקרטית הפכה לדיקטטורה?
לא הרבה פעמים. אבל זה לא נושא הדיון (אלא אם פותח השרשור יבחר להסיט אותו לכך).
אגב, האם מדינה דמוקרטית יכולה להכריח אנשים לא לצאת מבית למשך חודשים, יכולה להכריח אנשים להתחסן, ויכולה להכריח בעלי עסקים חוקיים שלא להפעיל את עסקיהם? כל הדברים האלו קרו וקורים בכל המדינות הדמוקרטיות והמערביות. אז לחשוב שלא יקחו לך כסף מהבנק זה נאיבי.
אולי, אבל לא זכור לי תקדים של מדינה מערבית שעשתה זאת.

לא חסר דוגמאות למדינות שהיו דמקרטיות והפכו אח"כ לדיקטטורות.
גם להחרמת דירות לא חסרות דוגמאות.
אני מעדיף מצב שאם מוטל מס אני אקבל דרישת תשלום ואשלם איך שבא לי ולא שהמדינה תיקח לי ישירות מחשבון הבנק בלי אישורי.
אני מבין שאתה לא מכיר את הנוהל הישראלי של עיקול על חשבון הבנק במקרה שיש לך חוב שלא שולם למדינה.
לא הרבה פעמים
הוא לא שאל כמה פעמים זה קרה או מה הסיכוי שדבר כזה יקרה. הוא שאל רק אם זה אפשרי והתשובה הפשוטה היא "כן".
אולי, אבל לא זכור לי תקדים של מדינה מערבית שעשתה זאת.
גרמניה של לפני כמעט 100 שנה?
בהחלט מדינה מערבית (בפועל זה היה אפילו כמעט בכל אירופה ולא רק בגרמניה עצמה).
החרימה את כל הרכוש של קבוצת אזרחים מסויימת. החריכה אותם לא לצאת מהבית (או מאזור מגודר קטן כלשהו) במשך שנים. החרימה עסקים שלהם. לא נתנה להם לעבוד בעבודה המקורית שלהם ועוד המון מגבלות אחרות.

גם להחרמת דירות לא חסרות דוגמאות.
לא אמרתי שדירות המדינה לא תחרים. ברור שיש לה יכולת לעשות אתזה וזה גם נעשה בעבר. אין גם שם נכס, גם לא מזומן מחוץ למערכת (@גרהם) אולי ביטקוין למי שמאמין בו או זה זהב פיזי וגם זה, רק אם יש לך מיליציה שיכולה לשמור עליו. על פניו, המדינה, לפחות המדינה שלנו, מתייחסת ל "זכות" למגורים בבבעלות כ"זכות" די קדושה. עובדה שלא מטילים מסי רכישה או שבח או רכוש גם על דירות גדולות מאד ויקרות מאד.

ברור שיש לה יכולת לעשות אתזה וזה גם נעשה בעבר. אין גם שם נכס,
זאת בדיוק הנקודה שלי - המדינה היא בסוף סוג של מאפיה עם המון כוח ונשק.
אם היא רוצה, היא יכולה לקחת ממך הכל. כולל את החיים שלך.
על פניו, המדינה, לפחות המדינה שלנו, מתייחסת ל "זכות" למגורים בבבעלות כ"זכות" די קדושה.
כרגע.
לך תדע מה יהיה עוד 5 שנים או עוד 30 שנה.
תסתכל למשל איך מדינת גרמניה התייחסה ליהודים ולזכויות שלהם ב1910-1920, לעומת היחס ב1930-1940.
יחס של מדינה ל"זכויות" זה דבר שמשתנה.

לא יודע באיזה מדינה אתה גר.
בישראל עיקול על חשבון בנק זה לא משהו נדיר בכלל.

והאצבע על ההדק הזה ממש קלה. לי שמו עיקול על החשבון על חוב לאיזו עיריה, שבכלל לא היה שלי, ובלי שהרימו טלפון לברר איתי מה הסיפור שם בכלל

אחרי 2008 היו מקרים שבנקים היו על סף קריסה והמדינה מנעה הוצאת כסף, או רק הבטיחה חלק קטן מהחסכונות אחרי החילוץ. קפריסין זו דוגמא טובה.

היה פה דיון לא מזמן על מצבי קיצון כמו משבר כלכלי מלווה במלחמת אזרחים או הפיכה צבאית. די קשה להתכונן אליהם, אבל הם לא כל כך נדירים כפי שחושבים.

לא אמרתי שדירות המדינה לא תחרים. ברור שיש לה יכולת לעשות אתזה וזה גם נעשה בעבר. אין גם שם נכס, גם לא מזומן מחוץ למערכת (@גרהם) אולי ביטקוין למי שמאמין בו או זה זהב פיזי וגם זה, רק אם יש לך מיליציה שיכולה לשמור עליו. על פניו, המדינה, לפחות המדינה שלנו, מתייחסת ל "זכות" למגורים בבבעלות כ"זכות" די קדושה. עובדה שלא מטילים מסי רכישה או שבח או רכוש גם על דירות גדולות מאד ויקרות מאד.
נכסים מחוץ לישראל אי אפשר לעקל.
נכון שלדירה בה גר החייב (ועדיף - ילדיו הקטינים) יש מעמד מיוחד, אבל היא לא חסינה מעיקול ומכירתה לפרעון החובות.

זאת בדיוק הנקודה שלי - המדינה היא בסוף סוג של מאפיה עם המון כוח ונשק.
אם היא רוצה, היא יכולה לקחת ממך הכל. כולל את החיים שלך.
לגמרי. אין ויכוח בכלל.
נכון שלדירה בה גר החייב (ועדיף - ילדיו הקטינים) יש מעמד מיוחד, אבל היא לא חסינה מעיקול
אבל אם הורה קונה דירה לילדים שלו או עוזר בסכום משמעותי ואח"כ נוצר מצב של פשיטת רגל אז הנכס מוגן.
רק אציין שבעיניי קניית דירה זה בכלל לא הגביע הקדוש.

אבל אם הורה קונה דירה לילדים שלו או עוזר בסכום משמעותי ואח"כ נוצר מצב של פשיטת רגל אז הנכס מוגן.
אם הדירה אכן לא שייכת לפושט הרגל, אז ברור שלא יעקלו אותה כדי לפרוע את חובותיו.
אם הנושה חושד שהרישום על שם ההורה נועד כדי להבריח נכסים, אז יתנהל הליך משפטי בעניין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה? אוף טופיק 100
כ הכרזת המדינה על מתחמי פינוי בינוי מועדפים - יש יתרון? נדל"ן 1
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
D התייעצות - מסלול צוערים לשירות המדינה התפתחות אישית 6
R כלכלה vs מדע המדינה ויחסים בין לאומיים התפתחות אישית 8
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
י מימון השכלה גבוהה על ידי המדינה בארה"ב אוף טופיק 0
flower קרקעות בבעלות המדינה נדל"ן 1
א השקעות במדינות מתפתחות בערבות המדינה שוק ההון 10
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
Fitch השתתפות המדינה בתשלום לגנים החל מגיל 3 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
עמוס מה רווח המדינה ממס רווחי הון אוף טופיק 12
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
wa11a תקציב המדינה אוף טופיק 10
ETL ליברלנד: המדינה החדשה באירופה לא תתערב כלל בחיי האזרחים אוף טופיק 1
H האם אירלנד יכולה לחסום השקעות בקרנות איריות לישראלים? שוק ההון 22
ש קרן 1159235 יכולה לפשוט רגל? שוק ההון 5
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
P אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד? התפתחות אישית 55
שם משתמש בעייתי האם כמות ניירות הערך בקרן נאמנות יכולה להיגמר? שוק ההון 2
Tsachi01 האם קופאית בסופר יכולה להיות סולידית? אוף טופיק 53
T החזר מס - האם הרשות יכולה לטעות? מיסים 9
א האם ישראל יכולה להרוויח מהשער הגבוה של השקל ? שוק ההון 7
שניפ האם דירה באמת לא יכולה להחליף פנסיה? שוק ההון 14
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
ח "אין מו"מ על מחיר, אלו דירות שאני יכולה "להעיף" מהר" נדל"ן 28
O האם יש הגבלה לכמות ולעיתוי בו חברה יכולה לקנות את המניות של עצמה ? שוק ההון 1
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24
S האם החזקת כמות גדולה של אג"ח קונצרני יכולה ליצור חשיפת יתר לשוק הישראלי? שוק ההון 12
Chase מישהו כאן יודע האם קצבת פנסיה יכולה להיגמר? צרכנות פיננסית 15
ל האם קרן יכולה להסגר? שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה