• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה?

מי המדינה הכי מתאימה לתווך בסכסוך בין רוסיה לאוקראינה?

• ישראל - הרבה מומחים לאיזור ודוברי רוסית קשרים טובים עם שתי המדינה

הצבעות: 6 20.7%
  • גרמניה - מעצמה אירופאית צריכה גם את תמיכת ארה"ב וגם את הגז הרוסי

הצבעות: 2 6.9%
  • צרפת - עסקה כבר בתיווך בסכסוך, וגם הקסם של מקרון

הצבעות: 1 3.4%
  • סין - נגד המלחמה וגם לא בעד ארה"ב

הצבעות: 5 17.2%
  • הודו - הכי רחוקה מהסכסוך בטח תהיה ניטרלית

• טורקיה - ארדואן יכול לעשות קסמים וגם לא בעד אף צד

• אף אחת - הכל תלוי בהחלטה של מנהיג רוסיה

הצבעות: 13 44.8%

• סך הכל מצביעים
    29
מצב
הנושא נעול.
למשל.
האם מענייננו בכלל להתערב במלחמות של אחרים?
סתם מציע.
לא חשבתי לעומק.
אבל זה נושא לדיון אחר....
הכי קל ונוח לעלות טענות מהסוג הזה בזמן שאתה בצד שחי על זרי הדפנה...

אם כשתהיה בחו"ל תראה אזרח הולך לרצוח אזרח אחר גם אתה בעד להמשיך הלאה? כי הם לא אזרחי ישראל?

ואם אתה חושב כך אתה חייב לחשוב גם על העבר של העם שלנו שכל עוד שלא היינו אזרחים של מדינה מסוימת ממילא אולי לטענתך צודקים שלא היו צריכים לעזור?

(אני חושש שרוסיה תגביל אותנו בסוריה וזה נראה לי איום ישיר ולכן אני בעד ההתנהלות של המדינה ששולחת רק ציוד הומניטרי)

אם כשתהיה בחו"ל תראה אזרח הולך לרצוח אזרח אחר גם אתה בעד להמשיך הלאה? כי הם לא אזרחי ישראל?
גם כשתראה קטטה ברחוב, לפני שתתערב כדאי שתבחן אם הצד החזק הוא לא ביריון מדי לידך. אם כן, רוב האנשים לא יסכנו את עצמם כדי להציל אדם זר.

גם כשתראה קטטה ברחוב, לפני שתתערב כדאי שתבחן אם הצד החזק הוא לא ביריון מדי לידך. אם כן, רוב האנשים לא יסכנו את עצמם כדי להציל אדם זר.
אבל הטענה היתה ש"אידיאולוגית", עוד לפני שאלת הכדאיות והסיכון, צריך להתעלם כי זה רחוק ולא קשור אלינו.
בדוגמה שלך, כנראה אפילו לא צריך לברוח ולהתקשר למשטרה או להציע בקבוק מים לפצוע, אלא פשוט להסב את המבט ולהמשיך ללכת כי זה לא קשור אליך.

אבל הטענה היתה ש"אידיאולוגית", עוד לפני שאלת הכדאיות והסיכון, צריך להתעלם כי זה רחוק ולא קשור אלינו.
בדוגמה שלך, כנראה אפילו לא צריך לברוח ולהתקשר למשטרה או להציע בקבוק מים לפצוע, אלא פשוט להסב את המבט ולהמשיך ללכת כי זה לא קשור אליך.
אבל ישראל כן מעניקה סיוע הומניטרי לאוקראינה, כלומר כן מסייעת בדרך שלא מערבת אותנו יותר מדי ולא מכעיסה את הבריון מרוסיה.

אבל ישראל כן מעניקה סיוע הומניטרי לאוקראינה, כלומר כן מסייעת בדרך שלא מערבת אותנו יותר מדי ולא מכעיסה את הבריון מרוסיה.
נכון, ולכן שאלתי את מי שכתב שיש נימוק אידיאולוגי שתומך בהתעלמות מוחלטת, מהו הנימוק הזה.

שאלת מה הצד של מי שתומך בהתעלמות.
אמרתי מה אולי יכולה להיות דעתו, לא בהכרח שזו דעתי.
אבל בבקשה, זה נושא לדיון אחר...

ממש לא פייק. ישראל אומנם לא מכרה מל"טים תוקפים, אבל הרוסים שדרגו אותם למל"טים תוקפים עם חימושים שלהם. אין לי מושג אם לישראל היה חלק בשדרוג הזה, אבל התוצאה היא מל"טים תוקפים. הרוסים מפרסמים חדשות לבקרים סרטוני תקיפה מהמל"טים האלה.

ממש פייק. ליטרלי ההגדרה של פייק. ישראל מעולם לא מכרה מל"טים תוקפים לרוסיה, ורוסיה לא משתמשת במל"טים שישראל מכרה לה. רוסיה מייצרת בעצמה מל"טים ומשתמשת בהם. אין לישראל שום קשר לזה ואין שום דבר שישראל יכולה לעשות בקשר לזה.

אתה באמת שואל למה?

כן. בלי קשר לא אתה ולא אני עובדים בתע"א ולא יודעים מה החוזים והאם הם בכלל בתוקף עדיין.

אז למה היה חשוב לישראל לאסור את העברת הנשק ספציפית לאוקראינה מכל המדינות?
זה לא ספציפי לאוקראינה. אני מהמר שישראל לא מוכרת נשק למי שרוסיה לא מעוניינת שישראל תמכור לו נשק. רק לאחרונה פורסם שישראל אסרה על מכירת פגסוס לאסטוניה, שהיא למיטב ידיעתי מדינה שונה מאוקראינה.

לא, אין לאוקראינה מספיק טילי Javelin. כל טיל עוזר. גם טילי גיל היו עוזרים, וטילי תמוז היו עוזרים הרבה יותר. לישראל לא הייתה בעיה למכור אותם לאזרבייג'ן, כמו גם סוגי נשק מתקדמים אחרים, בעזרתם הם ריסקו את צבא ארמניה.

לא הבנתי למה הבאת את אזרבייג'ן כדוגמא. למה שלישראל תהיה בעיה למכור אותם לאזרבייג'ן? היא לא אויבת של רוסיה.
גם אם ישראל הייתה מוכרת לאוקראינה נשק גרעיני זה כנראה היה עוזר. אבל אם ישראל לא רוצה שרוסיה תחמש את האויבים שלנו בנשק מתקדם, כדאי שהיא לא תחמש את האויבים של רוסיה בנשק מתקדם. למזלה של אוקראינה היא מוקפת מדינות ששולחות לה טונות של ציוד צבאי מדי יום, זה לא שעל ה-50 טילי גיל שישראל הייתה יכולה לשלוח לה (כי כמה כאלו אתה חושב שוכבים במחסנים ואפשר לוותר עליהם? עשרות אלפים?) יפול או יקום דבר.

אולי. אולי ביד ושם באמת התבלבלו. במקום לנטוע עצים על שם חסידי אומות העולם, היו צריכים לנטוע עצים על שם משתפי פעולה עם הנאצים.

אני מקווה שאתה מבין שכל נסיון להשוות מלחמה לשואה הוא מגוחך ומגחיך אותך ואת כל הטיעונים שלך.

שאלת מה הצד של מי שתומך בהתעלמות.
אמרתי מה אולי יכולה להיות דעתו, לא בהכרח שזו דעתי.
אבל בבקשה, זה נושא לדיון אחר...
בכל חברה יהיו סוציופטים.
לאחרים לא נראה לי שהשאלה אם מוסרית נכון לתמוך באזרחים שנפגעו באוקראינה היא באמת שאלה לדיון.

ממש פייק. ליטרלי ההגדרה של פייק. ישראל מעולם לא מכרה מל"טים תוקפים לרוסיה, ורוסיה לא משתמשת במל"טים שישראל מכרה לה.
המל"טים בטח טעו בדרך או הגיעו לאוקראינה כדי לראות את הנוף.
מל"ט שנפל באוקראינה:
FNk0UvyXIAAbxX2

רוסיה מייצרת בעצמה מל"טים ומשתמשת בהם. אין לישראל שום קשר לזה ואין שום דבר שישראל יכולה לעשות בקשר לזה.

שום קשר? לפי כל המידע שמצאתי זה העתק של מל"ט ישראלי, שרוסיה מייצרת ברישיון עם תוספת של חימוש רוסי. נראה שרוסיה משתמשת במל"טים האלה די הרבה באוקראינה. הם פרסמו הרבה סרטונים של תקיפה באמצעותם.

כן. בלי קשר לא אתה ולא אני עובדים בתע"א ולא יודעים מה החוזים והאם הם בכלל בתוקף עדיין.

זאת הייתה התגובה הישראלית לפניה של ynet:
"במשרד הביטחון ובתעשייה האווירית סירבו להתייחס לשאלה האם ישראל ממשיכה להעניק תמיכה טכנית למזל"טים שנמכרו לרוסיה."

זה לא ספציפי לאוקראינה. אני מהמר שישראל לא מוכרת נשק למי שרוסיה לא מעוניינת שישראל תמכור לו נשק. רק לאחרונה פורסם שישראל אסרה על מכירת פגסוס לאסטוניה, שהיא למיטב ידיעתי מדינה שונה מאוקראינה.
בדיוק. ממתי ישראל היא מדינת חסות של רוסיה? אהה, כן, אינטרסים. איכשהו בכל מלחמה, שבה דיקטטורה תוקפת דמוקרטיה, תמיד אינטרסים מובילים את ישראל לתמוך בדיקטטורה. אני גם לא בטוח מה עומד מאחורי האינטרסים האלה. הייתכן שזה קשור לזה שדיקטטרות יותר נדיבות בתשלום שוחד?

לא הבנתי למה הבאת את אזרבייג'ן כדוגמא. למה שלישראל תהיה בעיה למכור אותם לאזרבייג'ן? היא לא אויבת של רוסיה.
גם אם ישראל הייתה מוכרת לאוקראינה נשק גרעיני זה כנראה היה עוזר. אבל אם ישראל לא רוצה שרוסיה תחמש את האויבים שלנו בנשק מתקדם, כדאי שהיא לא תחמש את האויבים של רוסיה בנשק מתקדם. למזלה של אוקראינה היא מוקפת מדינות ששולחות לה טונות של ציוד צבאי מדי יום, זה לא שעל ה-50 טילי גיל שישראל הייתה יכולה לשלוח לה (כי כמה כאלו אתה חושב שוכבים במחסנים ואפשר לוותר עליהם? עשרות אלפים?) יפול או יקום דבר.
כל טיל היה עוזר ונכון היה אם כל המדינות הנאורות היו מתגייסות לסייע לאוקראינה, כאשר כל אחד היה נותן קצת ממה שיש לו, ולישראל ברוך השם, יש. זה נכון אבל שישראל נמצאת בעמדה הרבה יותר חלשה מארצות הברית, והיה הרבה יותר נכון שפשוט ארצות הברית תעזור לאוקראינה יותר. ביידן אבל פחדן. עד שהוא אמר את מה שהיה צריך להגיד, הוא ישר חזר בו. ישראל אבל זה מקרה חמור במיוחד. לא רק שהיא לא עוזרת לאוקראינה. נראה שהיא אפילו עוזרת לרוסיה בגלל "אינטרסים".

אני מקווה שאתה מבין שכל נסיון להשוות מלחמה לשואה הוא מגוחך ומגחיך אותך ואת כל הטיעונים שלך.
להשוות לא אומר שזה בדיוק אותו הדבר, אבל יש בהחלט נקודות דמיון. יש לך השוואה יותר טובה? מלחמת יום כיפור אולי? גם אז ארצות הברית לא הייתה צריכה לשלוח נשק לישראל?
עד עכשיו תוך חודש נהרגו כנראה יותר מ-20 אלף בני אדם במלחמה של פוטין באוקראינה. זה רק תוך חודש. אם סופרים את מלחמות העבר שלו, המספרים גדולים הרבה יותר. כמה צריכים למות כדי שאפשר יהיה להשוות? הרי אם הוא יממש את איומיו, וישתמש בנשק גרעיני, שיוביל למלחמת עולם שלישית, השואה תיראה כמו פיקניק. בדיוק בגלל זה המערב זהיר מאוד עם פוטין ומנסה להציל אותו מתבוסה. הבעיה היא שהוא רק רואה בזה חולשה של המערב ומקבל יותר תעוזה במחשבה שיוכל להסלים בלי תגובה מהמערב המורתע.

נערך לאחרונה ב:
אהה, כן, אינטרסים
כן.
האינטרסים הישראליים יותר חשובים בעיני מלעזור לאוקראינה.
אתה יכול לא להסכים עם זה, אבל איך לעזאזל זה קשור ל:
הייתכן שזה קשור לזה שדיקטטרות יותר נדיבות בתשלום שוחד?
לא כל אחד שעושה משהו שלא מוצא חן בעיניך זה מיד אומר שהוא מקבל שוחד או מושחת או משהו בסגנון.
מותר לאנשים לחשוב ולעשות ההפך ממה שאתה חושב
אבל יש בהחלט נקודות דמיון.
במחילה, אבל אין.
פה זה מלחמה בין שתי מדינות, לא רצח עם ולא מחנות השמדה.
זאת התשובה גם ל:
השואה תיראה כמו פיקניק.
גם אם יותר אנשים ימותו, וזה יהיה אסון, זה לא קשור לשואה.
אולי מלחמת העולם השניה תראה כמו פיקניק ליד זה, השואה לא.
פוטין כרגע לא עושה רצח עם באוקראינה. הוא "בסך הכל" רוצה לשלוט שם.
שהוא רק רואה בזה חולשה של המערב
וצודק.
המערב הוכיח את כשלונו באוקראינה.
הוא לא מעז לצאת למלחמה.

להשוות לא אומר שזה בדיוק אותו הדבר, אבל יש בהחלט נקודות דמיון. יש לך השוואה יותר טובה? מלחמת יום כיפור אולי? גם אז ארצות הברית לא הייתה צריכה לשלוח נשק לישראל?
עד עכשיו תוך חודש נהרגו כנראה יותר מ-20 אלף בני אדם במלחמה של פוטין באוקראינה. זה רק תוך חודש. אם סופרים את מלחמות העבר שלו, המספרים גדולים הרבה יותר. כמה צריכים למות כדי שאפשר יהיה להשוות? הרי אם הוא יממש את איומיו, וישתמש בנשק גרעיני, שיוביל למלחמת עולם שלישית, השואה תיראה כמו פיקניק. בדיוק בגלל זה המערב זהיר מאוד עם פוטין ומנסה להציל אותו מתבוסה. הבעיה היא שהוא רק רואה בזה חולשה של המערב ומקבל יותר תעוזה במחשבה שיוכל להסלים בלי תגובה מהמערב המורתע.
השואה הייתה רצח עם בכוונה תחילה, בהיסטוריה המודרנית היו רק שלוש כאלה, שואת היהודים באירופה על ידי הגרמנים, השמדת בני הטוטסי ברואנדה על ידי בני ההוטו ורצח העם של שבטי ההררו והנאמה על ידי הגרמנים באפריקה.
המקרים האלה היה רצח מכוון של גברים, נשים, זקנים וטף רק בגלל השתייכות אתנית.

מה שקורה באוקראינה זאת מלחמה, זה לא רצח עם. וכמות ההרוגים לא קשורה להגדרת המקרה, ראה מלחמת העולם הראשונה, מליוני הרוגים ועדיין אף אחד לא קורא לה שואה.

השמדת בני הטוטסי ברואנדה על ידי בני ההוטו
טוב שהזכרת את זה, כי אני זוכר את זה היטב. בדיוק ביקרנו ביד ושם מבית הספר ואמרו לנו "לעולם לא עוד". באותו הזמן הראו בטלוויזיה את רצח העם ברואנדה ולאף אחד לא היה אכפת. זה די הדהים אותי ואני זוכר זאת היטב. העולם אגב לא עשה כלום. הוא אפילו הוציא משם את החיילים שהיו שם.
אחרי זה אנשים עוד באים בטענות לבעלות הברית שלא עזרו ליהודים יותר.
ולגבי אוקראינה, אנחנו חודש בתוך המלחמה. מי שמנע עד עכשיו אסון כבד יותר הוא הצבא האוקראיני עם עזרה מסויימת, אבל מוגבלת במשלוחי נשק מארה"ב ואירופה, שהצליח לעצור את התקדמות הצבא הרוסי. אף אחד לא יודע עד לאן זה עוד יגיע, ולאן זה עלול היה להגיע אם הצבא הרוסי לא היה נעצר בדרכו לקייב. הרוסים תקפו מדינה שלווה ועושים שם דברים נוראים. לילד שנהרג זה לא באמת משנה אם הוא מת בתאי הגזים או מפצצה גרמנית או מפצצה רוסית.

לילד שנהרג זה לא באמת משנה אם הוא מת בתאי הגזים או מפצצה גרמנית או מפצצה רוסית.
נכון, וזה נורא שאנשים מתים סתם.
אבל זה לא רצח עם!
יש פה מלחמה.
אגב, גם לרוסים מתים חיילים.
למה אף אחד לא מרחם עליהם? כי הם הצד התוקפן.
מלחמה תמיד גורמת להרג של אנשים
רצח עם זה לא.

צילומי לווין ממריאופול. אף אחד לא באמת יודע כמה הרוגים יש שם.

089d0000-0a00-0242-926b-08da121350f0_w3171_n_st_d2.jpg

הרוסים אומרים שהם באו לאוקראינה לדאוג לזכויותיהם של דוברי רוסית. במריופול לרוב המוחלט של האוכלוסיה שפת האם היא רוסית. ככה הצבא הרוסי דואג לזכויות שלהם, והוא עוד לא סיים.

כן.
האינטרסים הישראליים יותר חשובים בעיני מלעזור לאוקראינה.
אתה יכול לא להסכים עם זה, אבל איך לעזאזל זה קשור ל:

לא כל אחד שעושה משהו שלא מוצא חן בעיניך זה מיד אומר שהוא מקבל שוחד או מושחת או משהו בסגנון.
מותר לאנשים לחשוב ולעשות ההפך ממה שאתה חושב

השיטה של פוטין היא לקנות פוליטיקאים בכל העולם. אז הם מחוייבים אליו וגומלים לו כשהוא צריך. תקשיבו לגארי קספרוב. הוא מדבר על זה הרבה. הוא אדם חכם ומבין הרבה דברים. אנחנו לא באמת יודעים מה קורה מאחורי הקלעים, אבל כאשר מדברים על אינטרסים עלומים, זה האינטרס הראשון שצריך להיבדק. ראינו כבר את האינטרסים בפרשת הצוללות ובעוד פרשות. איכשהו האינטרסים תמיד מתיישרים עם הכסף. אולי זה סתם צירוף מקרים, אבל זה צירוף מקרים ממש מוזר.

נערך לאחרונה ב:
ההפרדה שערכת מעניינת.
די ברור שהשאלה השניה מורכבת ומכתיבה התנהלות ישראלית זהירה מאד.
אבל דווקא בגלל שהפרדת, מעניין אותי מה הטיעון של מי שעונה "לא" לשאלה הראשונה. בהנחה שמדובר על התנהגות מוסרית, אני לא מבין איך אפשר להצדיק אי תמיכה באוקראינים (כמה, איך, מתי וכו', אלו כבר שאלות מסדר שני).
א. האם בישראל רואים ערך אידאולוגי בלעזור לאוקראינה? אולי כן ואולי לא.
טיעון אידאולוגי נגד עזרה לאוקראינה בסכסוך, בעשורים האחרונים ישראל לא עזרה לרוב המדינות שהיו בסכסוך, מדוע הסכסוך באוקריאינה יותר חשוב מהסכסוך באתיופיה, קמרון או בורמה?

לא מאוד חזק הטיעון ברמה המוסרית, אבל כן ברמה הפרקטית שאי אפשר לפתור את כל המלחמות בעולם.

טיעון שני - הרבה מדינות, חברות ואזרחים כבר עוזרים לאוקראינה אז לא צריך אותנו.

בתור אזרח אם היו נותנים לי אפשרות לתרום לאזרחים במצוקה הייתי בוחר מדינה שאינה אוקראינה בגלל הטיעון הזה.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B קרקע שנרכשה לפני קום המדינה נדל"ן 5
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
מ המדינה שברה את הכללים שהסכמנו עליהם. איך אנחנו שוברים אותם עכשיו מהצד שלנו? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 167
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
כ הכרזת המדינה על מתחמי פינוי בינוי מועדפים - יש יתרון? נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה להחרים מניות? פוסטים מאיכות נמוכה 59
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
D התייעצות - מסלול צוערים לשירות המדינה התפתחות אישית 6
R כלכלה vs מדע המדינה ויחסים בין לאומיים התפתחות אישית 8
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
י מימון השכלה גבוהה על ידי המדינה בארה"ב אוף טופיק 0
flower קרקעות בבעלות המדינה נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
א השקעות במדינות מתפתחות בערבות המדינה שוק ההון 10
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
liranviper קרן השקעות הייטק בעידוד המדינה שוק ההון 4
Fitch השתתפות המדינה בתשלום לגנים החל מגיל 3 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
עמוס מה רווח המדינה ממס רווחי הון אוף טופיק 12
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
גרהם עוד כתבה על "למה המדינה לא משלמת לי כסף" צרכנות פיננסית 4
I אז אם שאלתם את עצמכם מה אוכל נשיא המדינה שמעון פרס אוף טופיק 10
wa11a תקציב המדינה אוף טופיק 10
ETL ליברלנד: המדינה החדשה באירופה לא תתערב כלל בחיי האזרחים אוף טופיק 1
Y איפה הכי זול להמיר שקלים לדולרים? שוק ההון 2
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
י העיר הכי כדאית להשקעה פוסטים מאיכות נמוכה 6
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
כ כרטיס אשראי cashback הכי משתלם 2023? צרכנות פיננסית 92
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? אוף טופיק 2
L איך להיכנס לחברות גלובאליות/אמריקאיות הכי מהר ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
I דרך הכי טובה להיפטר מרכב ישן? צרכנות פיננסית 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

Back
למעלה