• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי ב IRA

סשה

משתמש רשום
דירוג
3
היי לכולם,

לאחרונה ניידתי את הפנסיה שלי ל IRA. אני מתכנן להשקיע ב ETFים אמריקאים ורציתי לחדד את נושא המיסוי.
בגלל שזאות קופת גמל של חסכון לפנסיה אני אמור להיות פטור ממיסוי רווחי הון בארץ (לפחות עד שאני יוצא לפרישה). השאלה מה קורה כשאני מתנהל מול ה ETFים האמריקאים מבחינת מיסוי רווחי הון ותשלום דיוידנטים , מול ארה"ב ואיך זה משתקף עם המיסוי בארץ ?
תודה לעונים.

אתה משלם מס 25% לממשלת ארה"ב על כל הדיבידנדים שאתה מקבל מה-ETF, גם ב-IRA.
הניכוי קורה בארה"ב עוד לפני שזה מגיע לארץ, ואתה לא יכול לקבל על זה החזר במס הכנסה בארץ.

אתה משלם מס 25% לממשלת ארה"ב על כל הדיבידנדים שאתה מקבל מה-ETF, גם ב-IRA.
הניכוי קורה בארה"ב עוד לפני שזה מגיע לארץ, ואתה לא יכול לקבל על זה החזר במס הכנסה בארץ.

25% גם על רווחי הון של הקרן?

לא. אין ניכוי מס במקור כל רווחי הון ב IRA
מוזר, אם הרשויות האמריקאיות ממסות את הדיבידנד למה הם לא ממסות את רווחי הקרן עצמה. זה לא אמור להיות אותו הרווח בסה"כ בעיניהם ?

מוזר, אם הרשויות האמריקאיות ממסות את הדיבידנד למה הם לא ממסות את רווחי הקרן עצמה. זה לא אמור להיות אותו הרווח בסה"כ בעיניהם ?
זה הסכם אמנת המס בין ארהב לישראל.
נפלאות דרכי המחוקק.

כשאתה אומר שניידת את הפנסיה ל-IRA, הכוונה לקופת גמל?

זה הסכם אמנת המס בין ארהב לישראל.
לדעתי זו קונבנציה בין לאומית (או לכל הפחות אמריקאית).
אפילו בדין הפנימי בארה"ב (נגיד זה שחל על אזרחים ותושבים), מיקום רווחי הון מסווגים לפי מקום התושבות של הנישום. כלומר ישראלי אזרח ארה"ב שמחזיק ניירות ערך בארה"ב, הרווח נחשב לו כהכנסה ישראלית מבחינת הדין האמריקאי.
הבעיה עם אזרחי ארה"ב זה שהם ממוסים גם על רווחיהם ה"זרים", אז ה לא באמת עוזר שההכנסה מסווגת כישראלית.

לדעתי זו קונבנציה בין לאומית (או לכל הפחות אמריקאית).
אפילו בדין הפנימי בארה"ב (נגיד זה שחל על אזרחים ותושבים), מיקום רווחי הון מסווגים לפי מקום התושבות של הנישום. כלומר ישראלי אזרח ארה"ב שמחזיק ניירות ערך בארה"ב, הרווח נחשב לו כהכנסה ישראלית מבחינת הדין האמריקאי.
.
חידשת לי, תוכל להביא לינק למקום הספיציפי בINTERNAL REVENUE CODE או TREASURY REGS?

ממליץ לך להסתכל על קרנות איריות עבור חשבון IRA. תעשה חיפוש בפורום.

ממליץ לך להסתכל על קרנות איריות עבור חשבון IRA. תעשה חיפוש בפורום.

עכשיו כשאני חושב על זה, אני לא ממש רואה שום יתרון ברכישת ETFים. אני צריך לבצע המרה לדולרים, כל רבעון לשלם מס על דיבידנד, למכור אותן בסוף ולהמיר לשקלים בחזרה. כאילו מה הטעם ? אני יכול פשוט לקנות את המוצרים הסינטטיים שיש כיום בשוק הישראלי.
אלה אם כן אני מפספס משהו ?

עכשיו כשאני חושב על זה, אני לא ממש רואה שום יתרון ברכישת ETFים. אני צריך לבצע המרה לדולרים, כל רבעון לשלם מס על דיבידנד, למכור אותן בסוף ולהמיר לשקלים בחזרה. כאילו מה הטעם ? אני יכול פשוט לקנות את המוצרים הסינטטיים שיש כיום בשוק הישראלי.
אלה אם כן אני מפספס משהו ?
בהנחה שהמוצרים הישראלים נותנים את אותה תשואה (אחרי דמי ניהול) כמו הETFים הזרים אתה אכן צודק. הבעיה שזה לא בדיוק המצב...

בהנחה שהמוצרים הישראלים נותנים את אותה תשואה (אחרי דמי ניהול) כמו הETFים הזרים אתה אכן צודק. הבעיה שזה לא בדיוק המצב...
פרט ? אני הבנתי שעיקר הבעיה היא דמי הניהול וזה שהקרנות מוגבלות יש sp500 יש יורוסטוקס אבל אין קרן כמו.vxus או vti

פרט ? אני הבנתי שעיקר הבעיה היא דמי הניהול וזה שהקרנות מוגבלות יש sp500 יש יורוסטוקס אבל אין קרן כמו.vxus או vti
אאל"ט יש גם קרנות ישראליות שעוקבות אחרי MSCI WORLD.
בכל מקרה הנקודה שלי הייתה שיש הבדלים בין הקרנות הישראליות לזרות שמתבטאים בעיקר בתשואה אחרי דמ"נ.
לא רק דמי הניהול עצמם אלא גם המעקב שפחות יעיל ונותן בסופו של דבר משהו שדומה יותר לNTR (לעומת האיריות שהתשואה שלהן גבוהה יותר מNTR).

יש דמי ניהול בכמה רמות.
קודם כל דמי הניהול הישירים ב-ira נמוכים מאלה של קופ"ג מנוהלת.
מעבר לכך, etf-ים אירים או אמריקאים גובים דמי ניהול נמוכים יותר משל הנירות הסינטטים שנרכשים ע"י הקופות המנוהלות.

בהערכה גסה, ira חוסך לפחות 0.7 אחוז בשנה על הצבירה.

יש דמי ניהול בכמה רמות.
קודם כל דמי הניהול הישירים ב-ira נמוכים מאלה של קופ"ג מנוהלת.
מעבר לכך, etf-ים אירים או אמריקאים גובים דמי ניהול נמוכים יותר משל הנירות הסינטטים שנרכשים ע"י הקופות המנוהלות.

בהערכה גסה, ira חוסך לפחות 0.7 אחוז בשנה על הצבירה.
אתה שוכח את עניין "איכות המעקב" ו "מיסוי כפול".
מכל מיני סיבות (שנדונו בפורום), רוב הניירות הסנטטים הישראלים נותנים תשואה של NTR אבל בלי יכולת "להזדכות" על ה"מס" שמשולם על הדיבידנד (כלומר תצטרך לשלם מס מלא על עליית ערך מרגע הקניה)
לעומת זאת ניירות אמריקאים נותנים קצת יותר מNTR (רק 25% מס על דיבידנדים במקום 30%) והמיסוי יותר יעיל כי אתה לא משלם פעמיים מס על דיבידנדים.
באיריות (הצוברות) המצב בכלל יותר טוב כי המיסוי על דיבידנדים נמוך הרבה יותר, מה שגורר תשואה גבוהה בהרבה מNTR

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
E מיסוי על דיבידנדים ב-IRA מיסים 9
I מיסוי יהש (לא IRA) מיסים 1
N מיסוי מניות יהש בקניית ניירות ערך מ-IRA פוסטים מאיכות נמוכה 0
ג מיסוי בקרן השתלמות IRA מיסים 1
מ מיסוי ira מיסים 7
always.smile מיסוי דיווידנדים מניות חו״ל בתיק IRA מיסים 13
J מיסוי - כספי IRA מארה"ב שנתקבלו בירושה מיסים 24
O מיסוי אזרחי ארה״ב על קרן השתלמות (גמל) IRA מיסים 86
ERE בלי ה E מיסוי דיוידנדים מקרן סל שמחזיקה מניות בריטיות בגמל IRA מיסים 0
life מיסוי ב IRA - מה כדאי להשקיע? מיסים 51
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2
ס מיסוי על מענק מיסים 4
S רילוקיישן - היבטי מיסוי מיסים 1
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
N תכנון שנת שבתון - היבטי מיסוי מיסים 48

נושאים דומים

Back
למעלה