• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מופסד 40k שח

לא זכורה לי אף קריסה, לא ב-2008 ולא באף שנה אחרת מימי חיי, שבעקבותיה כוחות צבא היו צריכים לפנות מדי יום מאות גופות מבתי חולים, כי אין איפה לקבור אותן. לא הייתי קורה למה שקורה עכשיו עורבא פרח.
אפשר להחיל את ההיגיון שלך כמעט על כל משבר בשוק ההון. אם היית מחפש, כנראה שהיית מוצא שמכלול התנאים שהביאו לכל ירידה חדה בבורסה היווה מצב ייחודי שטרם נראה כמותו, גם אם לא היה דרמטי כגון אלפי הרוגים ברחבי העולם. מה אמרת בתקופה שהחוב של סין איים להחריב את הכלכלה ב-2015 ומה עשית עם התיק כאשר בסוף 2018 הסנופי ירד ב-20 אחוזים בעקבות מלחמת הסחר בין סין וארה"ב, ברקזיט, האטת הכלכלה העולמית והניסיונות הרוסיים לערער את המערב?

טיבו של המשקיע הפרטי הקטן הוא שבממוצע, הוא לא יודע כלום, ואין לו שום דרך לנתח את שוק ההון מלבד לרסיסי מידע שמגיעים אליו ממקורות מפוקפקים. בכל שחר ההיסטוריה, להחזיק את הכסף בעיתות משבר היה ההחלטה הנכונה לאנשים שנכנסו לשוק ההון מתוך ציפיה לראות רווחים בטווח הארוך. מי שנכנס לשוק מציפיה שהראלי של העשור האחרון ימשיך לעד, שישלם על הטעויות שלו.

לפותח השרשור, אני מופסד בהרבה יותר מ-40 אלף שקל, ואין לי שום כוונה להפסיק להפקיד ולאזן את התיק. הפסדים הם חלק מהמשחק, ואם אתה לא מסוגל לישון בלילה בגלל מה שמתחולל עם התיק שלך, כנראה שהבורסה לא מתאימה לך. גם אם תנעל הפסדים עכשיו, 40 אלף שקל הם שכר לימוד נסבל, לדעתי, כדי לדעת ששוק הון הוא לא בשבילך.

נערך לאחרונה ב:
כן. מאיטליה.
https://www.foxnews.com/world/italy-military-coronavirus-dead-bodies-bergamo-cremated-funerals

זה התחיל כשהיו להם 500 מתים ביממה, היום אנחנו כבר מדברים על 800 והיד עוד נטויה.

יכול להיות שזה לא יהיה כל כך חמור במדינות אחרות, ויכול להיות שכן. ארה"ב ככל הנראה נמצאת רק בתחילתה של ההתפרצות.
מדהימה אותי ההנפצה הזאת.
לא זכורה לי אף קריסה, לא ב-2008 ולא באף שנה אחרת מימי חיי, שבעקבותיה כוחות צבא היו צריכים לפנות מדי יום מאות גופות מבתי חולים, כי אין איפה לקבור אותן. לא הייתי קורה למה שקורה עכשיו עורבא פרח.

ציטוט מהכתבה:
The mayor of Bergamo, Giorgio Gori, received help from 12 neighboring northern Italian towns to cremate 67 of the dead
Even operating around the clock, Bergamo’s crematorium could only cremate 25 bodies a day
מדובר כאן על שריפת גופות, ועל עיר שמסוגלת לשרוף רק 25 גופות ביום, ולכן ביקשה עזרה מערים שכנות בשריפה של 67 גופות נוספות. עד היום מתו שם 93 אנשים מהמחלה.

עם כל הצער שבדבר, על זה אתה מבסס את חומרת המצב הכלכלי?

אפשר להחיל את ההיגיון שלך כמעט על כל משבר בשוק ההון

נכון, רק שהמשבר הנוכחי הוא לא משבר בשוק ההון. המשבר בשוק ההון הוא רק אחת ההשלכות שלו.

מה אמרת בתקופה שהחוב של סין איים להחריב את הכלכלה ב-2015 ומה עשית עם התיק כאשר בסוף 2018 הסנופי ירד ב-20 אחוזים בעקבות מלחמת הסחר בין סין וארה"ב, ברקזיט, האטת הכלכלה העולמית והניסיונות הרוסיים לערער את המערב?

אמרתי שזה ייפתר כי זה היה משבר מדומה שלכל העולם היה ברור שייפתר והיה תלוי ברצון הטוב של שני אנשים מאוד ספציפיים. כל הרצון הטוב שבעולם לא יכול לפתור את המשבר הנוכחי.

אמרתי שזה ייפתר כי זה היה משבר מדומה שלכל העולם היה ברור שייפתר והיה תלוי ברצון הטוב של שני אנשים מאוד ספציפיים.
כמוני כמוך. על איזה נתונים ביססת את ההחלטה הזאת? בשורה התחתונה לא היה לך שום מידע מה קורה בשיחות הפנימיות בין המעצמות, מהן ההשלכות ארוכות הטווח של הצעדים הנלקחים, ומתי החיכוך הזה יסתיים. גם משברים "מדומים" יכולים לייצר נזק עצום.
כל הרצון הטוב שבעולם לא יכול לפתור את המשבר הנוכחי
בסופו של דבר נתגבר על הוירוס והכלכלה תתאושש. אני סך הכל מנסה להמנע מלנחש מתי כדאי להכנס חזרה.

איך שהו זה הפך לנורמה כאילו קריסה זה 50% בגלל ששתי הקריסות האחרונות הביאו את השוק ל 50%?

אם אתה יכול להרשות לעצמך לאבד 50% ממנו בלי לאבד שינה בלילה זה לא אומר ש50% זו הירידה המקסימלית זה אומר שבטווח עצום של זמנים התיק שלך לא אמור להדאיג אותך בכלל.
תזכור גם שירידה ל50% ממה שהיה לפני המשבר זו ירידה של SNP ל1650

חוץ מזה שאם אתה משקיע חמש שנים אז התיק שלך היה ברווח לפני המשבר ולכן אתה סה"כ מופסד פחות ממה שdrawdown מראה
אני די בטוח שלא נכנסת בשיא עם כל הכסף...

• אהבתי
Reactions: ITS
כל הרצון הטוב שבעולם לא יכול לפתור את המשבר הנוכחי.

לא נכון.

רצון טוב יכול לייצר חיסונים ותרופות, רצון טוב יכול לייצר נהלי בדיקה מעקב ובידוד.

עם כל הכבוד לקורונה, במה הוא יותר גרוע מפוליו, חצבת, שפעת, אדמת, אבעבועות, שחפת ועוד מליון מחלות קשות יותר שהודברו?

התשובה היא שהוא חדש ולא מוכר. עוד קצת זמן הוא יהיה ישן ומוכר, ואז ההיסטריה תעלם, אפילו אם אנשים ימשיכו למות ממנו, כמו שממשיכים למות משפעת ושאר המחלות.

אני למדתי מזה שצריך לקחת את מדד שילר כמקור רציני למידע של תשואה-סיכון לשוק וכשהוא עולה כדאי להחזיק יותר אגח ופחות מניות כשהוא יורד אפשר לקחת יותר מניות

כשיש ריח של משבר באויר אפשר לקחת עם כמה אחוזים בודדים של התיק TVIX שבמקרה שהשוק יעלה זה הפסד קטן ביותר ובמדינה ויש משבר הוא מגן חזק
(רק המלצה לעצמי)
רק מה שעולה לי בראש בשלוף
בנתיים מה שהיה היה וציך להמשיך קדימה בכל הכוח!
למה מדד שילר?
הוא חוזה גם וירוסים?

@PassiveInvest
אמרת שהכסף הוא בערך ל8 שנים. אז מה זה משנה שעכשיו מציעים לך לקנות ב40% ממה שקנית? למה זה רלוונטי בכלל?
אם לא היית מסתכל על מחיר הנייר, זה היה משפיע עלייך באיזושהי צורה או שהחיים שלך היו ממשיכים כרגיל?

אם היית קונה בית, וכל יום מישהו היה בא אלייך לחלון וצועק כמה הוא מוכן להציע לך על הבית,
האם כשהיה מגיע ל40% פחות ממה ששילמת, היית מוכר לו "כי זה ירד הרבה" ?

בהנחה שהשקעת במדדים רחבים, אתה בעלים חלקי בחברות מצליחות ויצרניות. החברות האלה ימשיכו לייצר כסף ורווחים גם אחרי המשבר הנוכחי.
אם אתה יוצא אתה מפסיד פעמיים -
1) נועל את ההפסדים שלך ומפסיד 40%.
2) מפסיד חוסן פסיכולוגי. בעוד X זמן כשהשוק יתקן ויהיה שווה למשל 140% ממה שהשקעת, אתה תרגיש חרטה, עצב, תסכול.
אם תישאר ותנשוך שפתיים, בעוד X זמן אתה תהיה גאה בעצמך.

לא ממליץ ולא מייעץ.

@PassiveInvest
אמרת שהכסף הוא בערך ל8 שנים. אז מה זה משנה שעכשיו מציעים לך לקנות ב40% ממה שקנית? למה זה רלוונטי בכלל?
אם לא היית מסתכל על מחיר הנייר, זה היה משפיע עלייך באיזושהי צורה או שהחיים שלך היו ממשיכים כרגיל?

אם היית קונה בית, וכל יום מישהו היה בא אלייך לחלון וצועק כמה הוא מוכן להציע לך על הבית,
האם כשהיה מגיע ל40% פחות ממה ששילמת, היית מוכר לו "כי זה ירד הרבה" ?

בהנחה שהשקעת במדדים רחבים, אתה בעלים חלקי בחברות מצליחות ויצרניות. החברות האלה ימשיכו לייצר כסף ורווחים גם אחרי המשבר הנוכחי.
אם אתה יוצא אתה מפסיד פעמיים -
1) נועל את ההפסדים שלך ומפסיד 40%.
2) מפסיד חוסן פסיכולוגי. בעוד X זמן כשהשוק יתקן ויהיה שווה למשל 140% ממה שהשקעת, אתה תרגיש חרטה, עצב, תסכול.
אם תישאר ותנשוך שפתיים, בעוד X זמן אתה תהיה גאה בעצמך.

לא ממליץ ולא מייעץ.
יפה אמרת!

זאת עובדה? מאיפה הסיפור הזה?
כן זה באמת קורה. חיפוש פשוט בגוגל יראה לך שכן.
נו, ו... ? אז מה?
אני מאוד חדש בעולם ההשקעות וחדש בפורום. קראתי כאן ובמקומות נוספים לפני שנכנסתי לתחום, ואני בטוח שעשיתי טעויות בתיק, ועוד אעשה. אבל פשוט מדהים אותי לראות שבדיוק מה שמדברים עליו בכל ספר השקעות למתחילים/פוסט ראשון בכל בלוג שקיים בנושא - קורה עכשיו. גם פה. ההתנהגות הלא רציונלית בזמני משבר היא בדיוק אותו דבר כל פעם, ואיך אנשים פשוט לא לומדים מהעבר.

מדובר כאן על שריפת גופות, ועל עיר שמסוגלת לשרוף רק 25 גופות ביום, ולכן ביקשה עזרה מערים שכנות בשריפה של 67 גופות נוספות. עד היום מתו שם 93 אנשים מהמחלה.

עם כל הצער שבדבר, על זה אתה מבסס את חומרת המצב הכלכלי?

איפה ההנפצה בדיוק? אתה מבין בכלל מה זה אומר שהקרמטוריום עובד 24/7 ולא עומד בקצב?
מה עם העובדה (כן, גם זו עובדה) שלא עושים אינטובציה לחולים מעל גיל 60, כי נאלצים לתעדף במי לטפל?

אבל לשאלתך, לא, אני לא מבסס על זה את חומרת המצב הכלכלי. עם כל הצער שבדבר, מה שקורה בברגמו לא מעניין אף אחד בעולם.
הדבר היחיד שמעניין את העולם הוא מה קורה בוול סטריט והאמת היא שהמשבר הזה עוד לא הגיע לשם, אבל הוא בדרך. ב-10 במרץ היו בכל ארה"ב 1000 חולים מאובחנים, עם 31 שנפטרו. היום - פחות משבועיים - אנחנו מדברים על 27,000 חולים ו-350 שנפטרו. זה קצב התפשטות כמו באיטליה, ולכן אם זה ימשיך (ואין סיבה שלא, ארה"ב לא נקטה עד כה צעדים דרסטיים) אנחנו עלולים לראות את אותם מראות של משאיות שמפנות גופות מבתי חולים בניו יורק וסן פרנסיסקו ומיאמי. ואז כולנו נתגעגע לימים שה-SP500 היה 2300.

רצון טוב יכול לייצר חיסונים ותרופות, רצון טוב יכול לייצר נהלי בדיקה מעקב ובידוד.

עם כל הכבוד לקורונה, במה הוא יותר גרוע מפוליו, חצבת, שפעת, אדמת, אבעבועות, שחפת ועוד מליון מחלות קשות יותר שהודברו?

רצון טוב לא יכול לייצר לא חיסון ולא תרופה. רק מחקר וניסויים קליניים יכולים לייצר אותם.
הקורונה לא יותר גרוע מהמחלות שציינת, אבל הוא התפרץ עכשיו בצורה חובקת עולם ומאיים להביא לקריסת מערכות הרפואה בכל המדינות המערביות, השאר לא.

צודק. הם לא מפנים מאות, הם מפנים עשרות. בקצב הנוכחי זה בלתי נמנע שזה יגיע גם למאות, אלא אם כן יתחילו לבנות קרמטוריום חדש.

צודק. הם לא מפנים מאות, הם מפנים עשרות. בקצב הנוכחי זה בלתי נמנע שזה יגיע גם למאות, אלא אם כן יתחילו לבנות קרמטוריום חדש.
מפנים עשרות באופן חד פעמי. זה רחוק ממאות מדי יום.
ייתכן שיגיעו למספרים האלה שאתה טוען. לא יודע. אבל זו כבר הערכה שלך. לא עובדה. להציג את זה כעובדה זו ההגדרה להנפצה.

אם אתה מתכוון "חד פעמי" במובן שהקורונה היא מגיפה חד פעמית וברגע שהיא תפסק, יפסיקו גם לפנות את הגופות מברגמו, אז כן, זה חד פעמי.

איך שהו זה הפך לנורמה כאילו קריסה זה 50% בגלל ששתי הקריסות האחרונות הביאו את השוק ל 50%?
מה? שתי הקריסות האחרונות לא הביאו את השוק ל-50%. למעשה היו מאז 2008 לפחות 3 קריסות שהגיעו לכל היותר ל-20%. (ועוד עשרות/מאות ״נפילות״ בסדר גודל של 1%-5%)

אז בכל קריסה יש משהו חדש? אני חושב שזה לא מפתיע.
על פי רוב, להתמודד עם מצבים שכבר חווינו אנחנו יודעים.

מה? שתי הקריסות האחרונות לא הביאו את השוק ל-50%. למעשה היו מאז 2008 לפחות 3 קריסות שהגיעו לכל היותר ל-20%. (ועוד עשרות/מאות ״נפילות״ בסדר גודל של 1%-5%)
אני מדבר על ירידה רצינית ולא קפיצה מדבר על מה שמתיחסים אליו כ"המקרה הגרוע ההיסטורי הסביר"
לרוב מניחים שמאוד לא סביר שיקרה משהו כמו השפל הגדול + מלחמת עולם

אבל סביר שיקרה משברים כמו ב 2000 או 2008

היו הרבה "קריסות" מ2008 עד 2020 שהתבררו כעורבא פרח
מספיק שהייתם יוצאים בזמן אחת מהם והייתם מופסדים עשרות אחוזים
אתה בטוח שמי שיצא מופסד בעשרות אחוזים?
הירידות עדיין לא נגמרו ויש עוד דרך ארוכה למטה, שאם תשאל אותי הירידות הרציניות אפילו עוד לא התחילו.
באפריל מתחילה עונת הדוחות, ומה שקורה עכשיו בצפון איטליה זה מה שהולך לקרות בוול סטריט עוד שבועיים שלושה. בינתיים כל החברות יושבות בשקט ועושות פרצוף של הכל בסדר, אבל בדוחות הן כבר לא יוכלו להסתיר את גודל הזוועה, ואז גם יתחילו הפיטורים ההמוניים כי הן יאלצו להראות שהן עובדות משהו לקצץ בהוצאות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
N מופסד 60 אלף שקל... שוק ההון 343
ס אם הייתם יכולים להשקיע עד 40k ללא מס אבל מחפשים סיכון נמוך שוק ההון 6
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
M דירה להשקעה ב2.5 מיל שח נדל"ן 4
H מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING? שוק ההון 140
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
I האלטרנטיבה הטובה ביותר לסגירת חוב של פחות מ10 אלף שח צרכנות פיננסית 11
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
ד דירה ב100,000 שח בבטומי נדל"ן 19
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
ט קיבלתי הודעה על החזר מס - 16 שח וזה לא הגיוני צרכנות פיננסית 6
מ עזרה בתמהיל משכנתא ל350 אלף שח נדל"ן 12
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
Y סקר עמלות במסחר עצמאי בסכומים גדולים - (מאות אלפי שח) צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה