1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י אברום, ‏15/3/19.

1. אברום

אברום משתמש סולידי

מבירור מול הגופים הפיננסיים בהם מתנהלים המוצרים שלי (קה"ש, קופ"ג), אני יכול לאסוף כמה הלוואות באותם תנאים לסך כללי של כ100K שח. התנאים הם גרייס לשלוש שנים בP-0.5. בלי עמלת פירעון מוקדם.
    השאלה איך להשקיע את הכסף כדי להנות מהפרשי הריבית של ההשקעה מול ההחזר החודשי, ובסוף להחזיר את הקרן.
    אשמח לרעיונות.
    בהנחה שזה פרק זמן קצר מידי לכל השקעה גם פאסיבית בשוק ההון כולל קרנות מחקות אפילו בפיזור רחב מאוד. והפריים יכול לעלות בשלוש שנים גם בכמה אחוזים (אבל מקסימום פורע מוקדם, מה שמצריך את ההשקעה גם להיות נזילה כל רגע)
    מצד אחד ההלוואה הזאת בתנאים טובים מידי מכדי לפספס אותה, והמינוף מתבקש. מאידך מנסה להישאר רציונלי ולראות אם יש משהו שמתאים.
    רעיונות להשקעה? האם יש עוד שיקולים לקחת בחשבון חוץ מהסיכון על עלית הפריים?

2. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

2 אגורות שלי:
    במידה ויש לך השקעה מצוינת שווה לחפש הלוואה טובה.
    לא שווה לחפש השקעה טובה להלוואה מצוינת.

במידה ואתה רוצה משהו חסר סיכון כמעט, תצטרך פיקדון צמוד לפריים,אין סיכוי שתמצא יותר מפריים מינוס חצי ולכן בטוח זה לא יהיה.

3. אבא קיפוד

אבא קיפוד משתמש רשום

אני לקחתי הלוואות כאלו (ל7 שנים) והחזרתי הלוואות למשכנתא שהיו עם ריביות גבוהות משמעותית.

אם יש לך קרוב משפחה עם משכנתא שאתה סומך עליו, תוכל להרוויח על פער הריביות בהלוואות שלו.
    בדרך כלל הלוואות כאלה מקה״ש אפשר גם לקחת כשפיצר ול7 שנים.

קובי_חדש ו-נעם בלה בלה אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.