• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה היתרונות של השקעה בנדל"ן ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי

• פותח הנושא Ymf
  • פורסם בתאריך
כן, אני בטוחה..לקחתי ייעוץ ממישהו מומחה לנושא לפני שנהייתי עצמאית.
זה אכן נכון שהם מקזזים מהתשלום אם יש מקורות פנסיה אחרים (אין הכוונה לביטוח לאומי שלנו, פה יש אמנה בין שתי המדינות) ולכן הפסקתי להפקיד לביטוח מנהלים שלי ואני חוסכת בדרכים אחרות. אבל אלא אם תהיה לה הכנסה ממש גדולה מקרן הפנסיה - זה לא אמור לקזז את הכל, ממש עשיתי חישוב עם היועץ הזה, וישבנו על תרחישים של כל מיני הכנסות (הרי לא ידעתי מראש כמה אני הולכת להרוויח בתור עצמאית). בשום מקרה לא היה מצב שאני לא מקבלת כלום בסוף, זה מוריד קצת.. וגם את זה אפשר לסדר בתכנון פיננסי נכון שאני בוודאי אעשה כאשר אגיע לגיל המתאים.
משהו מאוד מוזר כאן... ההפחתה ב ss benefits (wep זה רק כשיש קצבת ביטוח לאומי ממשלתית ממדינה זרה. במקרה שזה מישראל, אין הפחתה בגלל שזה לא נחשב קצבה תלויית עבודה ( זה לא קשור לאמנה. זה משהו פנימי בכללי ה wep)
הכנסות מפנסיות פרטיות, ביטוחי מנהלים וכדומה לא קשורות בכלל.

הכנסות מפנסיות פרטיות, ביטוחי מנהלים וכדומה לא קשורות בכלל.
הסבר? האם זה אמור להיות מדווח ל wep או לא.
בנושא ביטוח לאומי בישראל:
https://secure.ssa.gov/poms.nsf/lnx/0200307290
תמצית:
Pensions based only on residence or citizenship in a particular country; i.e., the pension is not based on work.
EXAMPLES:
  • Australia and New Zealand pay social (insurance) security benefits which are financed entirely from general revenue. There is no direct tax to either employees or employers to support the program. Both countries pay the benefits to all residents and may pay benefits abroad in certain situations.​
  • In Israel, the National Insurance Institute (NII) pays a flat-rate old-age pension to qualifying Israeli residents. The NII pension is payable whether a person worked or did not work.​
Since the basis for payment of the Australian, Israeli and New Zealand pensions are not derived from an individual’s work-related earnings, these benefits do not cause the WEP to apply.

הסבר? האם זה אמור להיות מדווח ל wep או לא.
בנושא ביטוח לאומי בישראל:
https://secure.ssa.gov/poms.nsf/lnx/0200307290
תמצית:
Pensions based only on residence or citizenship in a particular country; i.e., the pension is not based on work.
EXAMPLES:
  • Australia and New Zealand pay social (insurance) security benefits which are financed entirely from general revenue. There is no direct tax to either employees or employers to support the program. Both countries pay the benefits to all residents and may pay benefits abroad in certain situations.​
  • In Israel, the National Insurance Institute (NII) pays a flat-rate old-age pension to qualifying Israeli residents. The NII pension is payable whether a person worked or did not work.​
Since the basis for payment of the Australian, Israeli and New Zealand pensions are not derived from an individual’s work-related earnings, these benefits do not cause the WEP to apply.

לא מדווח. התפלאתי מאוד על איש המקצוע שהזכירו כאן. או שהוא לא הובן, או שלא הבנתי את ההודעה לגבי ביטוח מנהלים, או שהוא לא איש מקצוע;)

נערך לאחרונה ב:
אחרי כמה זמן שימוש הקרדיט שלי נחשב "טוב" על מנת לקבל תנאי משכנתא טובים? (אגב - הם טובים מהתנאים בישראל?)
אני מניח שזה יקח לפחות שנה. 1040 את מגישה בצורה מסודרת?
זה לא עניין הציון, הציון חשוב אבל לא פחות חשובה ההיסטוריה. גם עם ציון מעולה שבמעולים אבל עם היסטוריה דלה לא תקבלי משכנתא אבל אולי יש קומבינה.

@FIYaacov תצטרף לדיון על פנסיה בבקשה. מניח שתדע לפסוק

מעבר לזה יש עוד יתרונות לבעל אזרחות בקנית נדל"ן?
פטור מהמס החדש שיושת על משקיעים זרים (אאל"ט, החל מ2018 כלומר בדיווחים הקרובים. כלומר הפגיעה החדשה שתחול על משקיעים עם אזרחות ישראלית בלבד לא תחול עלייך)

לא מדווח. התפלאתי מאוד על איש המקצוע שהזכירו כאן. או שהוא לא הובן, או שלא הבנתי את ההודעה לגבי ביטוח מנהלים, או שהוא לא איש מקצוע;)
שוב - לקחתי ייעוץ ממישהו (יועץ פיננסי אמריקאי שעלה לארץ אגב..) שמכיר את החוקים פה ומכיר את החוקים שם. נאמר לי שאכן צפוי קיזוז בתשלומיהפנסיה מארה"ב אם יהיו לי הכנסות ממקורות אחרים - כגון קרנות פנסיה/ביטוחי מנהלים (לא מתשלומי קצבת ביטוח לאומי ישראלית) וכמובן מעבודה. אם אתם אומרים שקרנות פניסה/ביטוחי מנהלים לא אמורים להיות כלולים בזה אלא רק מקורות שקשורים ישירות לעבודה - אז אולי לא הבנתי נכון (למרות שלא נראה לי... ממש ישבנו ועשינו חישוב, הבאתי גם את דוח הפנסיה האחרון על מנת לראות כמה אני צפויה לקבל שם כל חודש)

פטור מהמס החדש שיושת על משקיעים זרים (אאל"ט, החל מ2018 כלומר בדיווחים הקרובים. כלומר הפגיעה החדשה שתחול על משקיעים עם אזרחות ישראלית בלבד לא תחול עלייך)
לא מכירה את נושא המס החדש... יש לך מקורות? זה מעניין אותי כי בכל הדיונים הרבים שאני רואה ברחבי הרשת על כדאיות השקעה בארה"ב והנהירה הגדולה להשקעה בנדלן שם .. אף אחד לא מזכיר את זה. גם את נושא מס הירושה (ללא-אמריקאים) אף אחד לא מזכיר ולא ממש מכירים את הנושא..

בתור עצמאית (עוסק מורשה) פה בארץ - אני מחויבת לשלם מס של 15% על ההכנסות שלי לביטוח לאומי של ארצות הברית (מה שלא הייתי צריכה לעשות כשכירה) - בתמורה לכך אני צוברת זכויות לקבלת קצבת פנסיה מהם כשאגיע לגיל פרישה (הצבירה היא ל 10 שנים - אחרי 10 שנים אתה זכאי לפנסיה מהם).
הפנסיה שם היא לא כמו פה - שאתה משלם לפי כמה שאתה מרוויח אבל מקבל בסוף אותו דבר כמו מי שהרוויח פחות ממך (ושילם פחות ממך..) שם מי ששילם יותר מקבל יותר (עד גבול מסוים כמובן.. יש הכנסות מהם והלאה כבר לא תקבל יותר - נוסחאות מסובכות, עזוב..) מחישוב שעשיתי נראה שאחרי 10 שנים של תשלום (לא גבוה יש לומר.. אני לא עושה פה מליונים בתור עצמאית..) אני עומדת לקבל יותר ממה שאקבל מביטוח לאומי בישראל (שם אני צפויה לחסוך מעל 30 שנה..) . גם קצבת הילדים שאני מקבלת על ילדי (שגם הם בעלי אזרחות אמריקאית) - כפולה ממה שמקבלים פה..
אז לאמריקאים אמנם יש חובת הגשה של דוחות שנתיים, ואכן יש מגבלות של השקעות שאפשר לעשות פה אבל אפשר להתגבר על זה בקלות יחסית (גרם לי לפתוח חשבון ב IB ולהחשף לכל כך הרבה יותר אפשרויות השקעה מגוונות ומעניינות - ובעלויות סופר נמוכות - אז למעשה רק הרווחתי) - אם אתה מנצל את היתרונות שיש לך כאמריקאי ולא מפחד לנסות דברים חדשים - החובות האלה והבירוקרטיה האמריקאית נסבלים לחלוטין.

אני מניח שזה יקח לפחות שנה. 1040 את מגישה בצורה מסודרת?
זה לא עניין הציון, הציון חשוב אבל לא פחות חשובה ההיסטוריה. גם עם ציון מעולה שבמעולים אבל עם היסטוריה דלה לא תקבלי משכנתא אבל אולי יש קומבינה.
בהחלט מגישה, לא מפספסת ולא מתעסקת עם ה IRS ...
הבנתי שחשובה ההיסטוריה, כבר ראיתי כמה סרטוני יוטיוב בנושא.. טוב, נתחיל לצבור אותה. מה שממש מעניין זה כל ההטבות שיש להם בכרטיסי האשראי, ואיזה מגוון של תוכניות, מרגישה עלובה עם הכרטיס פליי קארד שלי.. אבל כאמור - צריכה עוד ללמוד את הנושא.
מבינה שהכרטיס הראשון צריך להיות secured נכון? כי רק ככה מתחילים לצבור היסטוריה.. ואחרי כמה זמן לבקש כרטיס נוסף וגם שם - להתחיל להשתמש ולשלם בזמן (קטע שצריכים בצורה אקטיבית לשלם.. שלא יורד ישר מהחשבון - לא ברור למה)

בהחלט מגישה, לא מפספסת ולא מתעסקת עם ה IRS ...
הבנתי שחשובה ההיסטוריה, כבר ראיתי כמה סרטוני יוטיוב בנושא.. טוב, נתחיל לצבור אותה. מה שממש מעניין זה כל ההטבות שיש להם בכרטיסי האשראי, ואיזה מגוון של תוכניות, מרגישה עלובה עם הכרטיס פליי קארד שלי.. אבל כאמור - צריכה עוד ללמוד את הנושא.
מבינה שהכרטיס הראשון צריך להיות secured נכון? כי רק ככה מתחילים לצבור היסטוריה.. ואחרי כמה זמן לבקש כרטיס נוסף וגם שם - להתחיל להשתמש ולשלם בזמן (קטע שצריכים בצורה אקטיבית לשלם.. שלא יורד ישר מהחשבון - לא ברור למה)
תראי בניגוד לבנקים רגילים, SDFCU רגילים לעבוד עם אמריקאים תושבי חוץ ודיפלומטים (היעוד של הCU הזה הוא הSTATE DEPARTMENT) , ככה שהם מבינים היטב שיהיה קשה להראות היסטוריה טובה אבל ב1040 טובים (כלומר גם עם הכנסה טובה) הם כן יתחשבו.
מנסיוני איתם הם אישרו לי אשראים גבוהים מאד יחסית, ו"יש עם מי לדבר" שם, כלומר את יכולה לשלוח הודעות לקצין אשראי והוא קורא/מקשיב לך.
אפילו הלוואה לרכישת רכב בארץ אישרו לי שם.
כשאת באה לבקש אשראי גם אם לא מבקשים איזה מידע ספציפי עדיף שתנדבי מידע שיכול לעזור לך ותהיי כנה. מנסיוני זה עוזר.
לדוגמא ביקשתי LOC גבוה, אישרו לי רק 2,000$, ערערתי וביקשתי הגדלה, הסברתי להם שאין לי ממש כוונה להשתמש בזה ושזה יותר מיועד לחורים קטנים בתזרים או OVERDRAFT PROTECTION וגם שאני מנסה לבנות את הCS שלי ושזה יכול לעזור לי. הגדילו לי ל10,000$.
לא מצאתי בית טוב יותר לתושבי חוץ יותר טוב משלהם, אא"כ את במחלקת לקוחות אולטרה VIP או משהו כזה.

בתור עצמאית (עוסק מורשה) פה בארץ - אני מחויבת לשלם מס של 15% על ההכנסות שלי לביטוח לאומי של ארצות הברית (מה שלא הייתי צריכה לעשות כשכירה) - בתמורה לכך אני צוברת זכויות לקבלת קצבת פנסיה מהם כשאגיע לגיל פרישה (הצבירה היא ל 10 שנים - אחרי 10 שנים אתה זכאי לפנסיה מהם).
הפנסיה שם היא לא כמו פה - שאתה משלם לפי כמה שאתה מרוויח אבל מקבל בסוף אותו דבר כמו מי שהרוויח פחות ממך (ושילם פחות ממך..) שם מי ששילם יותר מקבל יותר (עד גבול מסוים כמובן.. יש הכנסות מהם והלאה כבר לא תקבל יותר - נוסחאות מסובכות, עזוב..) מחישוב שעשיתי נראה שאחרי 10 שנים של תשלום (לא גבוה יש לומר.. אני לא עושה פה מליונים בתור עצמאית..) אני עומדת לקבל יותר ממה שאקבל מביטוח לאומי בישראל (שם אני צפויה לחסוך מעל 30 שנה..) . גם קצבת הילדים שאני מקבלת על ילדי (שגם הם בעלי אזרחות אמריקאית) - כפולה ממה שמקבלים פה..
אז לאמריקאים אמנם יש חובת הגשה של דוחות שנתיים, ואכן יש מגבלות של השקעות שאפשר לעשות פה אבל אפשר להתגבר על זה בקלות יחסית (גרם לי לפתוח חשבון ב IB ולהחשף לכל כך הרבה יותר אפשרויות השקעה מגוונות ומעניינות - ובעלויות סופר נמוכות - אז למעשה רק הרווחתי) - אם אתה מנצל את היתרונות שיש לך כאמריקאי ולא מפחד לנסות דברים חדשים - החובות האלה והבירוקרטיה האמריקאית נסבלים לחלוטין.

האם חשבונות הפנסיה וקה״ש לא יצרו לך חוות מס?
הבנתי שיש אסכולות שונות לגבי כן/לא תשלום מס על הסכומים הנצברים בפנסיה ובקרנות ההשתלמות (שבארץ מקבלות הטבת מס הן על ההפקדה מעביד/עובד והן על רווחי ההון). רואה החשבון שלי כנראה מהמחמירים, וכל שנה הייתי צריכה לשלם סכומים לא מבוטלים בכלל...

הבנתי שיש אסכולות שונות לגבי כן/לא תשלום מס על הסכומים הנצברים בפנסיה ובקרנות ההשתלמות (שבארץ מקבלות הטבת מס הן על ההפקדה מעביד/עובד והן על רווחי ההון). רואה החשבון שלי כנראה מהמחמירים, וכל שנה הייתי צריכה לשלם סכומים לא מבוטלים בכלל...
צודקת - יש אסכולות שונות.. זה תחום אפור . רואה החשבון שלי אינו מהמחמירים

זה לא רק אסכולות שונות. יש בחוק חלוקה בין מי שמרוויח יותר מ 120k בשנה. למי שמרוויח פחות. לעניין מיסוי רווחים בקרנות 402b.
בכל מקרה, עוד לא פגשתי איש מקצוע שמדווח בנושא הזה באופן עקבי יכול להסביר לפי מה בדיוק הוא מדווח...
לגבי אי ניכוי הפחת על דירת הירושה, זה צריך להעלות דגל אדום לגבי המומחיות שלו (כמובן שיכולים להיות הסברים. כמו ירושה ישנה שכבר ניצלה את כל הפחת, אי כדאיות לקבלת שמאות לשווי הבית בעת הירושה וכו). כדאי מאוד לבדוק איתו.
בנוסף, לפי השרשור הנוסף (הגיל שלכם והצבירה), אני משער שבעבר לא דיווחתם בארהב על הפנסיה. כדאי לבדוק איך אתם מתכננים לדווח על הקצבה שתקבלו בפנסיה.

זה לא רק אסכולות שונות. יש בחוק חלוקה בין מי שמרוויח יותר מ 120k בשנה. למי שמרוויח פחות. לעניין מיסוי רווחים בקרנות 402b.
בכל מקרה, עוד לא פגשתי איש מקצוע שמדווח בנושא הזה באופן עקבי יכול להסביר לפי מה בדיוק הוא מדווח...
לגבי אי ניכוי הפחת על דירת הירושה, זה צריך להעלות דגל אדום לגבי המומחיות שלו (כמובן שיכולים להיות הסברים. כמו ירושה ישנה שכבר ניצלה את כל הפחת, אי כדאיות לקבלת שמאות לשווי הבית בעת הירושה וכו). כדאי מאוד לבדוק איתו.
בנוסף, לפי השרשור הנוסף (הגיל שלכם והצבירה), אני משער שבעבר לא דיווחתם בארהב על הפנסיה. כדאי לבדוק איך אתם מתכננים לדווח על הקצבה שתקבלו בפנסיה.

יש לך המלצה לאיש מקצוע ל- second opinion?
הקצבה שלי לא אסטרונומית (בלשון המעטה) ובן הזוג לא אמריקאי (למזלנו).

יש לך המלצה לאיש מקצוע ל- second opinion?
הקצבה שלי לא אסטרונומית (בלשון המעטה) ובן הזוג לא אמריקאי (למזלנו).
לא. לא מכיר באופן אישי.
לקבל את כל העמדות השונות בהן נוקטים רואי חשבון בארץ, נראה לי שאת יכולה לקבל כאן. כמו שכתבתי, זה לא שיש לרואי החשבון הסברים מאוד טובים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מה היתרונות של השקעה בארה"ב ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי שוק ההון 1
M מה היתרונות של המדד עולמי(בלאקרוק) אל מול הסנופי? ושאלה על כסף בעו"ש שוק ההון 6
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 9
J מהם היתרונות של VTI/VXUS מול הקרנות של בלאקרוק? שוק ההון 2
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
J מה היתרונות של ברוקר ישראלי? שוק ההון 6
S מה היתרונות של ריבית נמוכה? שוק ההון 7
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
Y האם שווה להחזיק חשבון בחו"ל ואם כן כיצד? מה היתרונות והחיסרונות? פוסטים מאיכות נמוכה 9
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Homer מה היתרונות להשאיר כסף בקופת גמל ? צרכנות פיננסית 6
ט מה היתרונות בעבודה מול 2 ברוקרים? שוק ההון 1
C מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק? שוק ההון 2
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה