• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהם היתרונות של VTI/VXUS מול הקרנות של בלאקרוק?

Jackl56

משתמש רגיל
דירוג
74
שלום,

אני מתלבט לגבי VTI/VXUS מול הקרנות של בלאקרוק, למשל : iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR ו-iShares Core S&P 500 UCITS ETF.
אשמח אם תוכלו להגיד לי אם הבנתי את התמונה הגדולה של היתרונות והחסרונות:

הבנתי שהיתרונות של בלאקרוק על פני VTI/VXUS ב-IB הם:
1) עלות דיבידנד נמוכה יותר של 15% במקום 25%
2) מדובר בקרן צוברת, וזה מאוד נוח שלא צריך לעשות עוד פעולה כדי להשקיע את הדיבידנדים בחזרה
3) אין צורך בהמרת שקלים לדולרים. העלות ב-IB עבור הפעולה היא די אפסית, אבל בכל זאת זה יותר נוח
4) אין צורך בטפסים מול מס הכנסה במקרה של רווח
עוד דברים שאני מפספס?

בצד של החסרונות אני מוצא:
1) דמי ניהול טיפה גבוהים יותר (0.15% במקום 0.05% בערך)
2) פיזור פחות טוב בבלאקרוק
עוד דברים שאני מפספס?

בהינתן זה שהתיק שלי ב-IB נמצא בהפסד (בערך 20%) - אם אני מוציא את הכסף, אני לא צריך לעדכן את מס הכנסה, נכון? (זה רק במקרה של רווח שאני צריך לעדכן אותם?)
ולמעשה הדבר היחיד שאפסיד במקרה שאוציא מ-IB ואכנס לברוקר ישראלי לבלאקרוק - זה שבעתיד יילקח ממני יותר מס (כי המחיר בסיס שבו אני ״אכנס״ לשוק עכשיו הוא נמוך יותר)

תודה

בהינתן זה שהתיק שלי ב-IB נמצא בהפסד (בערך 20%) - אם אני מוציא את הכסף, אני לא צריך לעדכן את מס הכנסה, נכון? (זה רק במקרה של רווח שאני צריך לעדכן אותם?)
אתה לא צריך לעדכן אבל מאוד כדאי לך לעשות את זה בדו"ח השנתי כדי להשתמש בהפסד לקיזוז מרווחים באותה שנה או רווחים עתידיים בשנים הבאות.

בצד של החסרונות: החסרון המרכזי: באמריקאיות תשלם 25% מס על דיבידנד פעם אחת. באיריות תשלם 15% פעם ראשונה (בקבלת הדיבידנד) ו25% כשתוציא כסף מהקרן (במידה ואתה מורווח).

ביתרונות יש גם עניין של מס ירושה מעל סכום מסוים באמריקאיות (נדמה לי 60K דולר), אבל אנשים פה ספקנים לגבי הסיכוי שייגבו אותו בפועל.

צבירה זה לא בהכרח יתרון זה גם תלוי בזמן שאתה מחזיק כי אתה משלם מס כפול במכירה. בזמן פרישה מוקדמת נניח עדיף מחלקת.
סיבה אישית נוספת שאני מחזיק בVT זה כי יהיה לי יותר קל לעשות רילוקיישן אם ארצה כשאני מחזיק את התיק שלי בIB

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
S מהם דמי הניהול הכי הנמוכים שאפשר להשיג היום בפנסיה מקיפה מחקה מדד s&p500 לצבירה של מעל מיליון? פוסטים מאיכות נמוכה 11
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
T מהם המרכיבים של תמריץ איכותי ומהו האינטרס של המעסיק בעניין אוף טופיק 23
Level מהם המקומות הטובים ביותר לקנות זהב/כסף פיזי בישראל ? השקעות אלטרנטיביות 3
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
ש מהם אפיקי ההשקעה/חיסכון הקיימים בשוק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4
E דיורית "בדירות המתאימות לכך", מהם התנאים? נדל"ן 0
M ביטחונות - מהם? שוק ההון 5
Q מהם החסרונות בחשבון עוש דיגיטלי? צרכנות פיננסית 61
adamshalev המוסדיים ישיבו עשרות מיליוני שקלים ללקוחות מהם גבו דמי טיפול צרכנות פיננסית 2
לא חשוב שמות מהם כל המושגים הכלכליים שנער צריך לדעת ביום הולדתו ה-18? צרכנות פיננסית 17
גרהם הלמן אלדובי - מישהו הצליח לקבל מהם שירות? צרכנות פיננסית 17
P מהם הייתרונות של קניית נייר ערך זר דרך חשבון המתנהל בחו"ל ? שוק ההון 4
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
M מה היתרונות של המדד עולמי(בלאקרוק) אל מול הסנופי? ושאלה על כסף בעו"ש שוק ההון 6
Y האם שווה להחזיק חשבון בחו"ל ואם כן כיצד? מה היתרונות והחיסרונות? פוסטים מאיכות נמוכה 9
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 9
Homer מה היתרונות להשאיר כסף בקופת גמל ? צרכנות פיננסית 6
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
Y מה היתרונות של השקעה בנדל"ן ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי נדל"ן 36
Y מה היתרונות של השקעה בארה"ב ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי שוק ההון 1
ט מה היתרונות בעבודה מול 2 ברוקרים? שוק ההון 1
J מה היתרונות של ברוקר ישראלי? שוק ההון 6
C מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק? שוק ההון 2
S מה היתרונות של ריבית נמוכה? שוק ההון 7
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 2
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה