• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה

statistics

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,

ראשית, אציין שעברתי על נושאים דומים שנפתחו כאן בעבר והם היו שימושיים מאוד. מקווה שאחרים ימצאו גם את האשכול הזה שימושי.

התוכנית היא להתחיל באוקטובר הקרוב מסלול דו-חוגי באוניברסיטה העברית בסטטיסטיקה (ומדע נתונים) וכלכלה.
המסלול להבנתי יושב על קו תפר שדי מתאים למה שאני מחפש: פן טכנולוגי מהכיוון של המסלול בסטטיסטיקה (כתיבת קוד, אלגוריתמים, מסדי נתונים וכו') ופן כלכלי/פיננסי מהמסלול בכלכלה.
ברור שאין ביכולתי לדעת מראש אילו תתי-תחומים באמת יימשכו אותי בהמשך הדרך, אך על סמך מה שאני מבין כיום, הכיוונים שיותר מושכים אותי הם בנקאות השקעות, קרנות השקעה פרטיות, שוק ההון וכו'.

אני מבין שלימודי הסטטיסטיקה יכולים להקנות כלים חשובים בתחומים הנ"ל כמו גם פותחים פתח לעולם של למידת מכונה, ביג דאטא וכו' (יותר לכיוון הייטק).
למרות שאני חושב שהפן הכלכלי/פיננסי מעניין אותי יותר מאשר הכיוונים בהיי-טק, אני עדיין חייב להתייחס לעניין המשכורות, שלהבנתי בתחומי הכלכלה/פיננסים הן לא גבוהות, והמצב טוב יותר בהייטק. חשוב לי לציין שמשכורת גבוהה בהייטק לא מושכת אותי כמו שמשכורת נמוכה מרתיעה אותי (גם אם מדובר בתחום שאני אוהב). כלומר, בהינתן האפשרות, אעדיף משכורת בינונית בתחום שאני אוהב מאשר משכורת גבוהה בתחום שפחות מדבר אליי.

כמה שאלות ברשותכם:
1. כאמור, אני מבין שהמשכורות בכלכלה לא גבוהות. האם הלימודים בסטטיסטיקה יעזרו להעלות את המשכורת? אשמח לשמוע טווח כלשהו בתחומים שציינתי (בנקאות השקעות, קרנות השקעה פרטיות, שוק ההון...). ראיתי באשכול קודם כאן שבייעוץ אסטרטגי/בנקאות השקעות אפשר להתחיל גם מ-15k. אשמח לעוד חוות דעת של אנשים מהתחום.
2. לאלו תפקידים מתקדמים בהמשך הקריירה בתחומים הנ"ל ולאילו משכורות ניתן להגיע?
3. האם קיימים תפקידי data analyst/data scientist בפיננסים? אם כן, האם יש הבדלים משמעותיים במהות התפקיד ובמשכורות לעומת הייטק?
4. לאילו משרות בהייטק אפשר להגיע מתואר ראשון בסטטיסטיקה ומדע נתונים ומהו טווח המשכורות למשרות הללו?

שאלה נוספת לגבי הלימודים עצמם:
5. יש לי אפשרות לשלב במסלול הלימודים הנ"ל מסלול מואץ לתואר שני במנהל עסקים (גם הוא בעברית). כלומר, סה"כ 4 שנים לתואר ראשון בסטטיסטיקה וכלכלה + תואר שני במנהל עסקים.
אני תוהה האם התואר השני במנהל עסקים יעזור לי מבחינת התקדמות לתפקידים יותר בכירים בעולם הבנקאות וההשקעות ומבחינת משכורות.
או שאם המשכורות נשארות נמוכות בכל מקרה, אולי כדאי לוותר ולשים דגש דווקא על לימודי המשך בסטטיסטיקה ומראש לכוון למשרות יותר רציניות בהייטק?

מקווה שלא עשיתי סלט.
תודה רבה מראש לכל מי שיטרח לענות!

ברוך הבא לפורום.

האם אתה ניגש לתוכנית רק בשביל משכורות? או כי אתה אכן נהנת משיעורי סטטיסטיקה בעבר ומוצא את התחום מעניין?

גם אני מתחיל ללמוד את אותו המסלול בבן גוריון.
מהתובנות שמצאתי לאחר מחקר מעמיק:
1. אפשרויות התעסוקה רחבות מאוד - בתור בוגר תואר ראשון בעיקר דאטא אנליסט. כבוגר תואר שני עם תזה זה כבר נהיה מעניין ומשרות דאטא סיינטס נפתחות בפנייך.
2. הידע התיאורטי שמסופק הוא חזק מאוד. מחובתך להשלים ידע תכנותי. אני יודע שבבן גוריון לומדים מבוא למדמח, אלגוריתמיקה, מבני נתונים ועוד כמה קורסים של מדמח. לא יודע מה המצב בעברית. בכל מקרה, תהיה בפיגור בתחום בהשוואה לבוגר מדמח.
3. אם הייתה לי אפשרות להתקבל, הייתי משלב יחד עם מדמח. מכיוון שאני לא מתקבל, בחרתי בכלכלה. גם כי זה מעניין אותי, וגם כי זה ייפתח לי דלתות נוספות. כנראה שתתקל בהמון אנשים שימליצו לך שלא ללמוד כלכלה אם אתה מכוון את עצמך לתחום הדאטא סיינטס. למרות זאת, חשוב לי להדגיש שבעיקר מה שמשחק תפקיד הוא התואר השני. אני יודע שבעברית נפתח תואר שני ייעודי בדאטא סיינטס ושבבן גוריון ניתן ללמוד תואר שני בתעשיייה וניהול\מערכות מידע במסלול לדאטא סיינסטס ללא השלמות. ממליץ לך לכוון את עצמך לשם כבר עכשיו.

עושה רושם שהמסלול תופס תאוצה ונהיה מאוד פופלרי. להערכתי, הוא מהווה אלטרנטיבה מצוינת לאנשים (כמוני) שלא התקבלו למדעי המחשב לאור תנאי הקבלה הגבוהים מאוד השנה. אומנם באמת עשיתי מחקר מאוד מעמיק ואני גם עובד בחברה גדולה עם מחלקת דאטא סיינטס גדולה שמרבית החבר'ה שם המליצו לי על התואר, אבל עדיין, אני רק "מלשב" בתחום. קח את מה שאני אומר בערבון מוגבל.
בהצלחה שיהיה (:

ברוך הבא לפורום.
תודה!
האם אתה ניגש לתוכנית רק בשביל משכורות? או כי אתה אכן נהנת משיעורי סטטיסטיקה בעבר ומוצא את התחום מעניין?
ממש לא ניגש למסלול "רק" בשביל משכורות. אם השיקול היחיד היה משכורת אז ישנם מסלולי לימוד רווחיים יותר שביכולתי להתקבל אליהם, או לחלופין, לא בהכרח שלימודים זה הכיוון שהייתי בכלל פונה אליו..

אולי זה לא הודגש מספיק אם זה הרושם שהתקבל, אך השאלות הנ"ל מגיעות לאחר שהמסלול הנ"ל עבר סינון מסוים של תחומי עניין שמדברים אליי ואני מעוניין ללמוד עליהם עוד ולהתמקצע בהם. בשלב הזה אני מנסה לאסוף מידע כדי להחליט האם האופק התעסוקתי (מבחינת אופי התפקידים) והשכר הצפוי מדברים אליי.
מה לעשות שאני לא ממש מעוניין להשקיע כמה שנים טובות ולגלות שבתחום שבחרתי ללמוד אני צפוי להרוויח טיפה יותר או אפילו פחות ממה שהרווחתי בעבודה ראשונה אחרי הצבא..

בקיצור, מחפש אנשים שעוסקים בעצמם בתחומים הנ"ל ויודעים לספר קצת על אופי התפקידים וטווחי השכר.

גם אני מתחיל ללמוד את אותו המסלול בבן גוריון.
מהתובנות שמצאתי לאחר מחקר מעמיק:
1. אפשרויות התעסוקה רחבות מאוד - בתור בוגר תואר ראשון בעיקר דאטא אנליסט. כבוגר תואר שני עם תזה זה כבר נהיה מעניין ומשרות דאטא סיינטס נפתחות בפנייך.
2. הידע התיאורטי שמסופק הוא חזק מאוד. מחובתך להשלים ידע תכנותי. אני יודע שבבן גוריון לומדים מבוא למדמח, אלגוריתמיקה, מבני נתונים ועוד כמה קורסים של מדמח. לא יודע מה המצב בעברית. בכל מקרה, תהיה בפיגור בתחום בהשוואה לבוגר מדמח.
3. אם הייתה לי אפשרות להתקבל, הייתי משלב יחד עם מדמח. מכיוון שאני לא מתקבל, בחרתי בכלכלה. גם כי זה מעניין אותי, וגם כי זה ייפתח לי דלתות נוספות. כנראה שתתקל בהמון אנשים שימליצו לך שלא ללמוד כלכלה אם אתה מכוון את עצמך לתחום הדאטא סיינטס. למרות זאת, חשוב לי להדגיש שבעיקר מה שמשחק תפקיד הוא התואר השני. אני יודע שבעברית נפתח תואר שני ייעודי בדאטא סיינטס ושבבן גוריון ניתן ללמוד תואר שני בתעשיייה וניהול\מערכות מידע במסלול לדאטא סיינסטס ללא השלמות. ממליץ לך לכוון את עצמך לשם כבר עכשיו.

עושה רושם שהמסלול תופס תאוצה ונהיה מאוד פופלרי. להערכתי, הוא מהווה אלטרנטיבה מצוינת לאנשים (כמוני) שלא התקבלו למדעי המחשב לאור תנאי הקבלה הגבוהים מאוד השנה. אומנם באמת עשיתי מחקר מאוד מעמיק ואני גם עובד בחברה גדולה עם מחלקת דאטא סיינטס גדולה שמרבית החבר'ה שם המליצו לי על התואר, אבל עדיין, אני רק "מלשב" בתחום. קח את מה שאני אומר בערבון מוגבל.
בהצלחה שיהיה (:

קודם כל, בהצלחה גם לך! שמעתי דברים טובים על המסלול בבן גוריון ואני חושב שיש להם אחלה מסלול.
כל תחום הדאטא נשמע לי מעניין בהחלט, אבל אם פערי השכר לא קריטיים לעומת משרות יותר "קלאסיות" של כלכלנים בבנקאות, שוק ההון, השקעות וכו', ייתכן שאעדיף דווקא את הכיוון ה"קלאסי" יותר.
חשוב להדגיש, אין לי באמת מושג האם וכמה בתחומים הנ"ל נעשה שימוש בכלים סטטיסטיים. כלומר,אני לא יודע כמה בפועל התפקיד של כלכלן באיזשהו בנק דומה בסוף לתפקיד של דאטא אנליסט בחברת הייטק כלשהי.
לגבי 3. בדיוק כאן נכנסת שאלה 5 מההודעה המקורית שלי. אם אתה נעול על העולם של דאטא סיינס וזה המקום שאתה רואה את עצמך בו בעתיד, אז תואר שני בדאטא סיינס ודומיו זה כמובן הכיוון המתבקש. אבל אני לא בטוח שזה הכיוון שאליו אני מעוניין להגיע. בגלל זה אני מתלבט אם עבור תפקידים בבנקאות לצורך העניין, לא יהיה עדיף דווקא תואר שני במנהל עסקים.

1.יצא לך לשמוע מחבר'ה בעבודה על המסלול של העברית?
2. מאחר ואתה אומר שיש לך זיקה לתחום, אם בא לך לענות, תוכל להרחיב קצת לגבי המשכורות בתחום של דאטא סיינס? בתפקידי כניסה ובתפקידים יותר בכירים?

שוב בהצלחה ואחלה שבוע!

מתנצל על האיחור בתגובה, היה שבוע קצת עמוס..

תודה!

ממש לא ניגש למסלול "רק" בשביל משכורות. אם השיקול היחיד היה משכורת אז ישנם מסלולי לימוד רווחיים יותר שביכולתי להתקבל אליהם, או לחלופין, לא בהכרח שלימודים זה הכיוון שהייתי בכלל פונה אליו..

אולי זה לא הודגש מספיק אם זה הרושם שהתקבל, אך השאלות הנ"ל מגיעות לאחר שהמסלול הנ"ל עבר סינון מסוים של תחומי עניין שמדברים אליי ואני מעוניין ללמוד עליהם עוד ולהתמקצע בהם. בשלב הזה אני מנסה לאסוף מידע כדי להחליט האם האופק התעסוקתי (מבחינת אופי התפקידים) והשכר הצפוי מדברים אליי.
מה לעשות שאני לא ממש מעוניין להשקיע כמה שנים טובות ולגלות שבתחום שבחרתי ללמוד אני צפוי להרוויח טיפה יותר או אפילו פחות ממה שהרווחתי בעבודה ראשונה אחרי הצבא..

בקיצור, מחפש אנשים שעוסקים בעצמם בתחומים הנ"ל ויודעים לספר קצת על אופי התפקידים וטווחי השכר.

קודם כל, בהצלחה גם לך! שמעתי דברים טובים על המסלול בבן גוריון ואני חושב שיש להם אחלה מסלול.
כל תחום הדאטא נשמע לי מעניין בהחלט, אבל אם פערי השכר לא קריטיים לעומת משרות יותר "קלאסיות" של כלכלנים בבנקאות, שוק ההון, השקעות וכו', ייתכן שאעדיף דווקא את הכיוון ה"קלאסי" יותר.
חשוב להדגיש, אין לי באמת מושג האם וכמה בתחומים הנ"ל נעשה שימוש בכלים סטטיסטיים. כלומר,אני לא יודע כמה בפועל התפקיד של כלכלן באיזשהו בנק דומה בסוף לתפקיד של דאטא אנליסט בחברת הייטק כלשהי.
לגבי 3. בדיוק כאן נכנסת שאלה 5 מההודעה המקורית שלי. אם אתה נעול על העולם של דאטא סיינס וזה המקום שאתה רואה את עצמך בו בעתיד, אז תואר שני בדאטא סיינס ודומיו זה כמובן הכיוון המתבקש. אבל אני לא בטוח שזה הכיוון שאליו אני מעוניין להגיע. בגלל זה אני מתלבט אם עבור תפקידים בבנקאות לצורך העניין, לא יהיה עדיף דווקא תואר שני במנהל עסקים.

1.יצא לך לשמוע מחבר'ה בעבודה על המסלול של העברית?
2. מאחר ואתה אומר שיש לך זיקה לתחום, אם בא לך לענות, תוכל להרחיב קצת לגבי המשכורות בתחום של דאטא סיינס? בתפקידי כניסה ובתפקידים יותר בכירים?

שוב בהצלחה ואחלה שבוע!

מתנצל על האיחור בתגובה, היה שבוע קצת עמוס..
לאור מה שאתה מתאר, עדיף לך ללמוד סטטיסטיקה וכלכלה. לדעתי זה מעולה, תוכל לקחת את זה גם לכיוון הדאטא סיינטס, גם לכיוון הבנקאות והפיננסים וגם לכיוונים אחרים - אי אפשר לזלזל בחשיבות של ידע בסטטיסטיקה ופיננסים. למעשה, ביחד עם תכנות מדובר בשלוש מיומנויות חשובות שתוכל לקחת איתך לכל מקום. לכן לדעתי זה מסלול מעולה, גם תעסוקה בתחומים מגוונים וגם ידע חזק.

בקשר לחבר'ה בעבודה שלי - אני עובד במכון מחקר, אם אתה רוצה לדבר איתי בפרטי אני אעשה לי יותר אאוטינג. המכון מחקר לא שייך לחברת הייטק אבל בהתנהלות שלו הוא הייטקיסטי לגמרי ומושך מוחות מאוד גדולים בגלל אופי העבודה והמחקר (שוב, בפרטי). המשכורות אצלנו משתנות. יש אצלנו שני חבר'ה מאוד חזקים עם נסיון צבאי שמרוויחים 30. יש סטטיטקאי וכלכלן עם תואר שני גם כן שמרוויח 18 (העבודה הראשונה שלו).
הייתי אומר שזה מתחיל ב17 בערך ומטפס. האנליסטים מרוויחים טיפה פחות, בערך 13-14.
אין אצלנו חבר'ה מהעברית אבל יצא לי לדבר עם כמה וכולם ממליצים. העבודה עצמה לצופה מהצד נראית מאוד מרתקת. פיתוח מודלים לחקר וחיזוי של דיסציפלינת מחקר מסיימת. אותם מודלים מוטמעים אחר כך בשטח. המון עבודה עם דאטא. להבנתי הדאטא אצלנו נחשבת "נקייה" כי היא עוברת הרבה שלבים בדרך, הצוות מתעסק ממש בתכלס. אני יודע שלרוב הרבה מהעבודה היא איסוף הדאטא. מבחינת הרכב האנשים - הרוב עם ידע סטטיסטי חזק. הרוב המוחלט מגיע מסטטיסטיקה, די הרבה מכלכלה, בודדים ממדמח.

מה שמעת על המסלול בבן גוריון? הוא חדש לגמרי ככה שאין בוגרים אבל ממבט על הסילבוס הוא המסלול הכי מזוקק שיש לתחום הds. מכיר חבר'ה שהולכים ללמוד את זה?

נערך לאחרונה ב:
תודה!
מכיר משהו דומה למשרות ושכר בפיננסים (בנקאות השקעות, שוק ההון וכו')?
אין אצלנו חבר'ה מהעברית אבל יצא לי לדבר עם כמה וכולם ממליצים.
רק ברשותך מוודא שהבנתי נכון, יצא לך לדבר עם חבר'ה מהעברית מהמסלול הנ"ל והם המליצו?
מה שמעת על המסלול בבן גוריון? הוא חדש לגמרי ככה שאין בוגרים אבל ממבט על הסילבוס הוא המסלול הכי מזוקק שיש לתחום הds. מכיר חבר'ה שהולכים ללמוד את זה?
בדיוק את זה. שהמסלול רציני מאוד ורלוונטי מאוד לתעשייה. התקבלתי לאותו מסלול (כלכלה + סטטיסטיקה) לעברית, ת"א ובן גוריון. המסלולים של העברית ובן גוריון קרצו לי יותר משל ת"א. עם זאת, אני מאמין שרמת הלימוד פחות או יותר זהה בשלושתן. השיקולים להעדפת העברית נבעה בעיקר מהעובדה שהם היחידים שמציעים להתחיל את התואר השני במנהל עסקים (שכבר הבנת שהכיוון הזה מאוד מדבר אליי) כבר תוך כדי התואר הראשון (סה"כ 4 שנים לתואר ראשון ושני לעומת 5 שנים), ומשיקולי נוחות כאלו ואחרים שאינם קשורים ישירות למסלול הלימודים עצמו.
ולא, לצערי לא. לא מכיר אף אחד בתחום. קורא בעיקר במקורות כאלו ואחרים באינטרנט.

אשמח לשמוע מעוד אנשים מהתחום הנ"ל, גם כאלו שנמצאים בתפקידים יותר "קלאסיים" של כלכלה ופיננסים. על אופי התפקידים בתחילת הדרך בתחומי בנקאות ההשקעות ושוק ההון, על התפקידים בהמשך הקריירה וגם טווחי המשכורות בתחום. אשמח לשמוע האם לדעתכם התואר שני במנהל עסקים יהיה שווה משהו בעולם הזה.

שוב תודה לטורחים לענות!

נערך לאחרונה ב:
תודה!
מכיר משהו דומה למשרות ושכר בפיננסים (בנקאות השקעות, שוק ההון וכו')?

רק ברשותך מוודא שהבנתי נכון, יצא לך לדבר עם חבר'ה מהעברית מהמסלול הנ"ל והם המליצו?

בדיוק את זה. שהמסלול רציני מאוד ורלוונטי מאוד לתעשייה. התקבלתי לאותו מסלול (כלכלה + סטטיסטיקה) לעברית, ת"א ובן גוריון. המסלולים של העברית ובן גוריון קרצו לי יותר משל ת"א. עם זאת, אני מאמין שרמת הלימוד פחות או יותר זהה בשלושתן. השיקולים להעדפת העברית נבעה בעיקר מהעובדה שהם היחידים שמציעים להתחיל את התואר השני במנהל עסקים (שכבר הבנת שהכיוון הזה מאוד מדבר אליי) כבר תוך כדי התואר הראשון (סה"כ 4 שנים לתואר ראשון ושני לעומת 5 שנים), ומשיקולי נוחות כאלו ואחרים שאינם קשורים ישירות למסלול הלימודים עצמו.
ולא, לצערי לא. לא מכיר אף אחד בתחום. קורא בעיקר במקורות כאלו ואחרים באינטרנט.

אשמח לשמוע מעוד אנשים מהתחום הנ"ל, גם כאלו שנמצאים בתפקידים יותר "קלאסיים" של כלכלה ופיננסים. על אופי התפקידים בתחילת הדרך בתחומי בנקאות ההשקעות ושוק ההון, על התפקידים בהמשך הקריירה וגם טווחי המשכורות בתחום. אשמח לשמוע האם לדעתכם התואר שני במנהל עסקים יהיה שווה משהו בעולם הזה.

שוב תודה לטורחים לענות!
כן דיברתי עם חבר'ה שסיימו את המסלול בעברית, כולם למדו כלכלה ולא עפו על זה ואת הסטטיסטיקה ממש ממש כן. כמעט כולם עובדים בחברות הייטק

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
C כמה שאלות לגבי מכרז קרקע ברמ"י נדל"ן 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
ש משהו לא מובן בשיעור התקרה לגבי קיצבה מוכרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2
oferM יעוץ קצר לגבי קרן כספית שוק ההון 3
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A כמה שאלות לגבי T Bills שוק ההון 4
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
P הוצל"פ - שאלות לגבי תיק איחוד אוף טופיק 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ העברת כספים לברוקר זר לבנק בחו״ל וספציפית לגבי IB שוק ההון 1
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה