• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כסף בעו"ש

לפי כל התגובות פה אני מבין שאף אחד לא לוקח ברצינות את כלל האצבע של להשאיר בקרן חירום חצי שנה מחיה?
דווקא לוקחים ברצינות מירבית
לכל אחד הקרן חירום תופסת צורה אחרת, חלק בעוש בנזיל, חלק בפקדון תקופתי (יומי שבועי) בבנק, חלק במסגרות האשראי אשר קבעו לעצמם, חלק מתחת לבלטות או בארנק הקר
כל מי שהתייחסת אליו, פשוט החליט שכל הכסף יעבוד גם בשיגרה וגם בחירום

הבעיה היא כשאין לך את הכסף המושקע הראשוני שמספיק לך לקרן החירום (כהגדרתה האישית והפרטנית) אם תצטרך
נניח בשנה הראשונה שלך להשקעה או שאתה בתחילת חיי העבודה

פי 4 מקרן החירום ההראשונית שמוגדרת?
פי 4 מקרן החירום שבחרת להגדיר כרגע.
הקרן הראשונית חסרת משמעות. החיים משתנים, ההוצאות החודשיות משתנות ומכאן גם הדרישות שלנו וקרן החירום שלנו.

10-20 אלף ש״ח לבלת״מים ולשקט נפשי (אני לא אוהב לשלם בתשלומים לרוב). כל מה שנצבר מעבר אני זורק להשקעה.

כמה כסף אתם נוהגים להשאיר בעובר ושב?
אני מדבר על מצב בו קרן החירום שלכם סגורה בקרן כספית או כל מקום אחר שאינו העובר ושב, אתם נטולי חובות והתחייבויות, ומשקיעים באופן סדיר את כספכם באסטרטגיה כזו או אחרת.
הרבה מעבר לתגובות כאן, סדר גודל של 30-50 אלף. בלי סיבה מיוחדת. לא משלם כלום בתשלומים. ארנונה משלם שנתית. שכ״ד תשלום מס משלם שנתי. לפעמים מעביר לפקמים וקרנות כספיות, לא תמיד. שוב, אין סיבה מיוחדת.

אז אם אני מפרק את התשובה שלך, ככה זה נראה:
משכורת> השקעה עד לרזרבה שנקבעה> ירידת חיובים
אני צודק? סליחה שאני חופר על זה פשוט זאת נראית לי באמת בדרך הנכונה והייתי רוצה אולי לאמץ אותה בהמשך...
אכן צודק. אני התרגלתי לזה, אבל נראה שזאת התנהלות שלא מתאימה לכל אחד וצריך משמעת חזקה לחסוך קודם את הכסף.

אין ספק שבשלבי החיסכון הראשוניים קרן חירום היא קריטית.
אבל ברגע שהחיסכון שלך גדול משמעותית מקרן החירום, הקרן הופכת להיות מיותרת ומעכבת.
+1
וברגע שהחיסכון ממש גדול זה כבר לא משנה אם יש או אין קרן חירום כי זה הופך לאחוז זניח.

אני משאירה בערך 1,500 ש"ח בחשבון האישי, ושכ"ד לחודש בחשבון המשותף עם בן הזוג.

כמו הרבה אנשים כאן:
המשכורת נכנסת--> החיובים יורדים --> היתרה הולכת להשקעות--> מעריכים תקציב לחודש הקרוב (ברמת "שים לב שהחודש נצטרך גם לשלם ביטוח רכב שיעלה לנו x- יש לנו y ש"ח להוציא החודש).

קרן החירום בגובה 3 חודשי מחיה נוחים (לא תקציב עצמות יבשות).

קניות גדולות, משלם בתשלומים כמה שיותר, אבל בשביל להתרגל להוציא מיד את כל מה שצורכים אני מוציא מהחשבון באופן מיידי את היתרה.
לא עדיף לשלם תשלום אחד ואז להוציא מהחשבון (אני מקווה שהבנתי מה זה אומר אלא אם כן אתה מתכוון למזומן מהכספומט), ובמועד החיוב יירד כל הסכום וזהו?

לא עדיף לשלם תשלום אחד ואז להוציא מהחשבון (אני מקווה שהבנתי מה זה אומר אלא אם כן אתה מתכוון למזומן מהכספומט), ובמועד החיוב יירד כל הסכום וזהו?
נניח וקונים ב10,000 ש''ח ויש אפשרות ל36 תשלומים.
אקח את ההלוואה החינמית הזו. אבל כדי לא להתרגל לאכול היום את מה שיבוא מחר, אני מוציא בפועל 10,000 ש''ח מהחשבון כבר היום לטובת כספית/מניות לפי הצורך.

בין 1000 ש״ח לשכר הדירה בעו״ש.
יש לי קרנות כספיות לחירום בגודל של 3 חודשי מחייה. אני אוהב שיש להן נזילות יומית.

נניח וקונים ב10,000 ש''ח ויש אפשרות ל36 תשלומים.
אקח את ההלוואה החינמית הזו. אבל כדי לא להתרגל לאכול היום את מה שיבוא מחר, אני מוציא בפועל 10,000 ש''ח מהחשבון כבר היום לטובת כספית/מניות לפי הצורך.
פסיכולוגית, יש היגיון, ובכל מקרה כל אחד ומה שעובד לו.
כלכלית, לא תמיד תשלומים הם תשלום בעתיד על צריכה היום. אם אתה קונה מקרר, למשל, אז המצב הפוך - אתה משלם היום (או בשנים הקרובות בתשלומים) על צריכה עתידית.

כמו הרבה אנשים כאן:
המשכורת נכנסת--> החיובים יורדים --> היתרה הולכת להשקעות--> מעריכים תקציב לחודש הקרוב (ברמת "שים לב שהחודש נצטרך גם לשלם ביטוח רכב שיעלה לנו x- יש לנו y ש"ח להוציא החודש).
אני אעבור לשיטה הזו. העברתי כרטיס אשראי עם חיוב ב 15 ל-2 לחודש, ויש איזה העברה קבועה שאני מעביר דוקא ב-25 לחודש מסיבות הסטוריות, כנראה אזיז גם ל-2, זה לא שכל חודש אני אפדה קרן כספית ב 24 בשביל זה.
בדקתי שנה אחורה את ההוצאות, חוץ מכמה צ׳קים גדולים (שאפשר לפדות קרן כספית עבורם) לא היו שום חיובים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
S כסף בעו״ש שוק ההון 3
M מה היתרונות של המדד עולמי(בלאקרוק) אל מול הסנופי? ושאלה על כסף בעו"ש שוק ההון 6
N מה כדאי לעשות עם כסף בעו"ש שאצטרך בטווח הקרוב? שוק ההון 6
O שאלה על כסף ששוכב בעו"ש שוק ההון 12
S שמירה על כסף שיושב בעו"ש שוק ההון 3
L מה עושים עם כסף בעו"ש שוק ההון 13
U עכשיו כשהשוק קורס כמה כסף אתם משאירים בעו"ש ? אוף טופיק 27
sigler05 ניתן להוסיף כסף ששוכב בעו"ש לקרן השתלמות? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
א דרכים להרוויח יותר כסף מעבודה כשכיר יזמות והגדלת הכנסות 11
ש.ב. סגירת כסף לילדים - חלוקה שווה אוף טופיק 43
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
ג'וני לנד איך למוכר הנעלים יש כסף לקנות עגבניות? אוף טופיק 4
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
B העברת כסף מ IB לצורך תשלום צרכנות פיננסית 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
O התלבטות לאן לנתב כסף פנוי כל חודש שוק ההון 5
S רגע לפני מעבר ל-IRA התיעצות אחרונה - האם לנייד כסף מקרן הפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A מס על משיכת כסף מקרן מחקה מדד מיסים 9
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
ר איך להבין לכמה כסף אני זקוקה בחודש? שוק ההון 19
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
C IB - ריבית על כסף בחשבון שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א משכנתא-האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? שוק ההון 0
שמירה על ערך כסף לאזרח אמריקאי צרכנות פיננסית 0
א משכנתא- האם למשוך ממסלול פריים או לשחרר כסף מקופות? נדל"ן 28
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
א השקעת כסף מחשבון אמריקאי בארה"ב שוק ההון 10
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
A עיתוי העברת כסף לחו"ל - מה השיקולים? שוק ההון 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
M העברת כסף לארה"ב (סכומים קטנים) צרכנות פיננסית 2
נ מהיכן למשוך כסף, קג"ל או תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L גרמניה לכמה חודשים, איך מסתדרים עם כסף וחסכון בעמלות? צרכנות פיננסית 2
O משיכת כסף מBinance השקעות אלטרנטיביות 4

נושאים דומים

Back
למעלה