• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כלכלת ישראל ומלחמה

די בטוח שיש תרגולת בהנדסה שרצים בתוך שדה מוקדים שצריך כנראה עם הנעלים והכל
תשאל את אחיך
כן, אם רוצים לאכלס שורה חדשה בבית העלמין.

אבל המטרה של צהל היא להגן על אזרחי מדינת ישראל קודם כל
ולא על עצמו
ומספיק לשמוע את סיפורי הגבורה מעכשיו על איך חיילים בודדים מול עשרות חיילים נלחמו והקריבו את חייהם להציל חיי אזרחים
החיילים האלו והאזרחים שקפצו לתופת עשו זאת מתוך תחושת שליחות ומספר הצל"שים הוא ביחס ישיר לכשלון של העוסקים במלאכה בדרך קבע.
דרך אגב, החיילים הללו הם גם אזרחי מדינת ישראל, נכון כשהם שמים מדים הם אמורים להיות חגורת ההצלה של האוכלוסיה כולה...
אבל גם חגורת הצלה כדאי שתעמוד בתקן ואם היא עובדת עם ציוד מיושן שמתאים למלחמה מלפני 50 שנה, היא לא שווה את המחיר שלה.

נ.ב.
אם כבר מור"ק, אז גם אני שמעתי על חיילים ביום כיפור שהיה להם רק עוזי, מול חיילים עם AK47 שהטווח שלו גדול יותר...
והם יורים על האוייב, האוייב יורה, פוגע בהם ואז יש לו גם זמן לעצור ולעשות "תנועות מזרחיות ים תיכוניות", כי כדורי העוזי מגיעים רק לאמצע הדרך.
אז החיילים גדולים, טובים וחזקים, אבל אם אתה רוצה לנצח, כדאי שתיתן את הציוד הנדרש.

בוא תסביר לי איך עולם המילואים עובד ומה הרציונל מאחורי זה שלאנשי היחידות המיוחדות חסר ציוד?
אם יש לך פייסבוק, תיכנס לפוסט שכתב גל ענבר אתמול. הוא מסביר בדיוק איך זה עובד.
הממשלה כגוף מקצועי טובה בהרבה דברים אבל לא בכל מה שנוגע לפיצוי,
אנחנו קיבלנו פיצוי עבור מלחמת לבנון השניה, לפני 13 שנה. המלחמה היתה במהלך יולי-אוגוסט ואנחנו קיבלנו פיצוי הוגן לגמרי בערך 3 חודשים אחר-כך.
לעומת זאת בתקופת הקורונה נתנו לנו פיצוי ואז לקחו לנו אותו.

מתייחסת רגע להיבטים כלכליים נוספים שלא ראיתי שעלו:

אני מעריכה שיקח זמן עד שניראה הנפקות חדשות בבורסה בתל אביב,
יכול להיות שגם הנפקות של חברות ישראליות בבורסות בחול תיקחנה עוד זמן.

מיזוגים, רכישות, D.D, התרחבות עסקית משמעותית - גם לא הזמן.

המשמעות המיידית היא שלל אנשי מקצוע בסביבה הזו שיצטרכו לחפש פתרונות אחרים למקורות ההכנסה שלהם.

בסוף המערכת הפיננסית שלנו בישראל לא כזו מסועפת, כולם קשורים לכולם, ופערים גדולים מידי בין ציפיות לתוצאות הם לא תותים לאף אחד. כשזה קורה לכולם ביחד...

אני חושבת שלצפות למיתון בנסיבות האמורות זה סביר.
והשאלה כמה זמן ייקח המבצע הצבאי משפיעה מאוד על היבטים של מעבר ממיתון להחלמה כלכלית.
כרגע אין תשובות עדיין לשאלות הללו...

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שזה מאוד תלוי במה יקרה עם לבנון
אם לבנון תצטרף, תהיה פה מלחמה גדולה וקשה
אם נשאר רק בגיזרת הדרום, להערכתי הרע מאחורינו.

ברמה הפוליטית, אחרי דבר כזה, כמעט בלתי אפשרי יהיה להעביר את "חוק הגיוס" שאומר שחרדים משתמטים מקבלים תנאים זהים לקרביים
ואפילו מהפכה משפטית יהיה קשה לקדם פה, לדעתי ביבי איבד הרבה מכוחו (למרות שחלק מהציבור שלו מטורלל ויגיד שהשמאל אירגן את המתקפה כדי לתרפד את ההפיכה המשפטית)
ז"א חוקים גרועים יהיה קשה לקדם, וזה יחזק את הכלכלה ואת דירוג האשראי.
לגבי חוק הגיוס אני נוטה להסכים
למה אתה חושב שיהיה קשה לקדם את ההפיכה המשפטית?

הליכוד עם 19 מנדטים לפי הסקרים כרגע, אני לא חושב שהוא יקבל שוב 32 מנדטים בשום מצב אחרי המחדל הזה.
הציבור שהכי הופקר ונדפק מכל המצב הזה הוא רוב הקולות שלו.
כנ״ל בן גביר, אני לא חושב שהוא עובר את אחוז החסימה בבחירות הבאות, כמות השנאה שהוא מקבל מהמצביעים שלו היא מטורפת.
כן? דווקא בסקר של מעריב שהליכוד ירד ל19 מנדטים בן גביר עלה במנדט. על בסיס מה אתה אומר את זה?

כן? דווקא בסקר של מעריב שהליכוד ירד ל19 מנדטים בן גביר עלה במנדט. על בסיס מה אתה אומר את זה?
איך מודדים חלק ממפלגה כיום, שדווקא הוא מקבל מנדט נוסף?
מה עם נעם, כמה מנדטים נוספים הם מקבלים? מספיק כדי להכנס בעצמם?

לגבי חוק הגיוס אני נוטה להסכים
למה אתה חושב שיהיה קשה לקדם את ההפיכה המשפטית?
כי נדמה לי שאפילו רוב תומכיה יסכימו שאח אפשר לשקם את המדינה באווירת הקיטוב הנורא שהיא הביאה.
מעבר לזה, אולי כדאי שהממשלה תתחיל לעבוד אחרי שהיא עסקה כמעט רק בנושא הזה.

כי נדמה לי שאפילו רוב תומכיה יסכימו שאח אפשר לשקם את המדינה באווירת הקיטוב הנורא שהיא הביאה.
מעבר לזה, אולי כדאי שהממשלה תתחיל לעבוד אחרי שהיא עסקה כמעט רק בנושא הזה.

לצערי, נראה לי שהשיר הזה מתאים כאן.

אני לא עושה כלום (כלומר, ממשיך כרגיל). מחכה לראות את ההתפתחויות ונראה מה יקרה אחרי המלחמה. לא אופטימי לטווח הרחוק. אם הייתי בפוזיציה לקראת השקעה בנדל"ן הייתי מחכה עם זה

הליכוד עם 19 מנדטים לפי הסקרים כרגע, אני לא חושב שהוא יקבל שוב 32 מנדטים בשום מצב אחרי המחדל הזה.
הציבור שהכי הופקר ונדפק מכל המצב הזה הוא רוב הקולות שלו.
כנ״ל בן גביר, אני לא חושב שהוא עובר את אחוז החסימה בבחירות הבאות, כמות השנאה שהוא מקבל מהמצביעים שלו היא מטורפת.
לא חושב שהליכוד + הבנגבירים לא יקבלו ביחד פחות מ40 מנדטים. תוסיף לזה את החרדים וזה כמעט 60-60.
אבל כן, מאמין שבבחירות הבאות ואלו שאחריהן הגוש ה"דמוקרטי" ינצח, אבל מה יקרה עוד 10 שנים? 15 שנים? בלי החלטות מאוד מאוד קשות בשנים הקרובות הבעיה הדמוגרפית לא תיפטר.

לצערי, נראה לי שהשיר הזה מתאים כאן.
לקואליציה היו פחות מ 55 מנדטים בסקרים לפני המחדל הנוכחי. מי שחושב שהיא מתחזקת עכשיו לא קולט מה קורה בציבור, לדעתי ומי שחושב שאפשר לשקם את המדינה באווירת המלחמה הפנימית שהיתה כאן עד לאחרונה גם כן מפספס משהו.
כרגיל, ימים יגידו.

לדעתי יש פה שאלה הרת גורל שפחות מתייחסים אליה
והכל נגזר ממנה

והשאלה היא

מה המטרה של ישראל במלחמה הזאת

האם לעשות קצת שרירים להחזיר את הכבוד ולחזור לקונספצייה ההזויה של /אוסלו /התנתקות /שקט תמורת שקט וכו'

או שהולך להיות שינוי תפיסה

הבדל בין השניים הוא אורך זמן המלחמה ותגובת הסביבה הערבית הכוללת (5 זירות)
שיכולה להוביל את ישראל ללא כל ציניות 20 שנה אחורה(אפשר לשמוע את יצחק בריק בעניין הזה)

ולכן לדעתי אי אפשר באמת לענות על השאלה כל עוד לא נדע מה המטרות האמיתיות של מדינת ישראל

והשאלה היא

מה המטרה של ישראל במלחמה הזאת
אחרי ההדחה של הציונות הדתית מקבינט המלחמה לטובת גנץ ואייזנקוט, ואחרי שהתברר שמזכיר המדינה יושב בו ומאשר את החלטותיו, אני חושב שהשאלה שלך קיבלה תשובה.

אחרי ההדחה של הציונות הדתית מקבינט המלחמה לטובת גנץ ואייזנקוט, ואחרי שהתברר שמזכיר המדינה יושב בו ומאשר את החלטותיו, אני חושב שהשאלה שלך קיבלה תשובה.
תרחיש,
1. צה״ל נכנס וכובש חצי עזה.
2. צה״ל רודף ופוגע ברוב מחבלי החאמס ומשמיד את התשתיות בשטח שבשליטתו.
3. ??????????????

מה בדיוק השלב הבא בהינתן הממשלה הזו ?

אופציה 1 , צה״ל מפנה את עזה. החמאס חוזר לשם ותוך כמה שנים חזרנו למצב ההתחלתי.
אופציה 2, צה״ל מפנה את עזה ומעביר את השלטון שם לרשות הפלסטינית.
אופציה 3, צה״ל נשאר בעזה שנים רבות.

בהינתן הממשלה הנוכחית שלדעתי תישאר בשלטון לפחות עד הבחירות הבאות, למשל על ידי הקמת ועדת חקירה שתימשך כמה שנים טובות, ״נחכה לסיום החקירה ונחליט בהתאם״

אז, איפה נהיה עוד שלוש שנים לפני הבחירות הבאות ?

לדעתי, נהיה בסבירות גבוהה באופציה 3 בסבירות יותר נמוכה באופציה 1 .

הסבר,
אופציה 2, זו בדיוק האופציה שביבי ניסה למנוע על ידי טיפוח החמאס ב 15 שנים אחרונות. ומעבר אליה זו הודעה בכשלון של מר בטחון העילוי העולמי.
ביבי לא יכול להרשות לעצמו תעמולת בחירות שאומרת שהחמאס חזר לעזה.
האופציה העדיפה על סמוטריץ ובן גביר היא כמובן מספר 3 וביבי לא יעז לפרק את הממשלה לפני הבחירות מכיוון שגם הוא יודע לקרוא סקרים.

מכיון שלדעתי מדובר בשנים רבות, איפה זה ישאיר את כלכלת ישראל ? תקציב הבטחון הנוסף שיידרש ? וזה בלי לקחת בחשבון את עלות השיקום או חזיתות נוספות.

מאיפה יבוא הכסף ?

נערך לאחרונה ב:
מה בדיוק השלב הבא בהינתן הממשלה הזו ?
יש עוד הרבה תרחישים שכוללים מעורבות של גורמים נוספים אזוריים ועולמיים.
מרגע שהסכסוך הפך להיות עימות בין מעצמתי, הרכב הממשלה הוא בעל חשיבות שולית. בלינקן כבר יושב בקבינט כמי שמכתיב החלטות וביידן לא בא לכאן רק כדי להביע תמיכה, אלא בעיקר כמנהל הארוע (ובעל המאה). אני לא מזלזל באותנטיות של הנאומים המרגשים, אבל הוא נכנס לשנת בחירות ואף חנמאל לא יהיה זה שקובע איך היא תיראה.
ואף על פי כן בגלל שיש המון גורמים מעורבים, חלקם לא רציונליים, חלקם עם צורת חשיבה שמאד זרה לנו, ובגלל שכשיש המון פעילות צבאית אף אחד לא יכול לצפות מראש את כל התוצאות, אי הוודאות גדולה ותשאר גדולה. מה שבטוח זה שכאשר ישראל תצטרך להחליט מה עושים, היא תצטרך להתחשב (במידה רבה מאד) בידידותיה ובראשן ארה"ב.

הי, יש את השרשור של המלחמה במקביל
אנחנו פה בהיבטים הכלכלים, עד כמה שאפשר למקד
תודה

ואפילו מהפכה משפטית יהיה קשה לקדם פה, לדעתי ביבי איבד הרבה מכוחו (למרות שחלק מהציבור שלו מטורלל ויגיד שהשמאל אירגן את המתקפה כדי לתרפד את ההפיכה המשפטית)
מסוגל לדמיין ממשלה אחרת שהיא לא בראשות ביבי, שמעבירה רפורמה משפטית אחד לאחד, רק בלי לקרוא לה "הרפורמה המשפטית של לוין". כחלק מהתיקונים הדרושים במדינה בכל הגזרות: צבא, משטרה, מגזר ציבורי.. מערכת המשפט אינה יוצאת דופן ואף מהווה סמל לכל חוסר התפקוד שרץ במדינה עד כה והביא אותנו למשבר הנוכחי.

להפקיד כלכלה מסמלי שלטון זה דיי בלתי-אפשרי. אני נוטה לצדד בגאו-פוליטיקאים מן העבר שנהגו להביט על מדינה כאורגניזם חי, כל מערכת תלויה באחרת והכל קשור להכל. אם אחד מתחיל לקרוס, בסופו של דבר זה יהיה דומינו.

מסוגל לדמיין ממשלה אחרת שהיא לא בראשות ביבי, שמעבירה רפורמה משפטית אחד לאחד, רק בלי לקרוא לה "הרפורמה המשפטית של לוין". כחלק מהתיקונים הדרושים במדינה בכל הגזרות: צבא, משטרה, מגזר ציבורי.. מערכת המשפט אינה יוצאת דופן ואף מהווה סמל לכל חוסר התפקוד שרץ במדינה עד כה והביא אותנו למשבר הנוכחי.

להפקיד כלכלה מסמלי שלטון זה דיי בלתי-אפשרי. אני נוטה לצדד בגאו-פוליטיקאים מן העבר שנהגו להביט על מדינה כאורגניזם חי, כל מערכת תלויה באחרת והכל קשור להכל. אם אחד מתחיל לקרוס, בסופו של דבר זה יהיה דומינו.
הרכיב העיקרי של השתלטות הממשלה על הועדה למינוי שופטים לא יעבור לעולם, אבל בהחלט ייתכן שאם הביביזם יישאר איתנו אחרי לכתו של המנהיג, יושגו תוצאות דומות על ידי השתלטות על המערכת המשפטית מבפנים.
לגבי חוסר תפקוד, נדמה לי שטענת הממשלה נגד המערכת המשפטית אינה על חוסר תפקוד, אלא שהיא צברה יותר מדי כוח והממשלה מעוניינת שהכוח הזה יעבור אליה.

נראה כאילו ממשיכים במשחקים הפוליטיים, לא תעביר לי כסף, אני לא אעביר לך כסף. מדהים. פוליטיקאים קטנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ הקמה אפשרית משטרת דת והשפעתה על כלכלת ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 405
ש ת"א 125 מול אינדקס כלכלת ישראל שוק ההון 22
Tsachi01 כלכלת הפלטפורמה אוף טופיק 95
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
L איך כלכלת שבדיה עובדת? אוף טופיק 7
C כלכלת בחירות - הטבות סוציאליות בדיור נדל"ן 7
Izik פיטר שיף-כלכלת ארהב שוק ההון 38
S כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית צרכנות פיננסית 15
yossik קריסת כלכלת יוון אוף טופיק 32
א מרגיש מרומה (אינטראקטיב ישראל) צרכנות פיננסית 17
צ ניכוי במקור בIB / אינטראקטיב ישראל מיסים 30
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 16
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
H הטבת מילואים ברשות מקרקעי ישראל נדל"ן 19
SwingMan חלופות להשקעה באג"ח של מדינת ישראל שוק ההון 1
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה