• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ פנסיוני

אספרסו

משתמש רשום
דירוג
4
בוקר טוב לכולם!

לאחרונה נפגשתי עם סוכן פנסיוני, קניתי ממנו מספר מוצרים, ביטוח וניוד קופות, ושילמתי 450 שקלים כפי שסוכם מראש.
הסוכן ייעץ לי במשך 4 שעות ולמדתי ממנו המון, ובנוסף הוא נסע שעה לכל כיוון. הרגשתי שהעסקה הוגנת. מעין שכר טרחה.
אבל אמא שלי מתעקשת שהוא לא צריך לקבל תשלום בגלל שהשיחת 'ייעוץ' הפכה לשיחת מכירה.

מה נהוג במקרה כזה?

הסוכן שיווק לי במשך 4 שעות ולמדתי ממנו המון
תיקנתי לך.
סוכן הוא לא יועץ. הוא איש מכירות.

מה נהוג במקרה כזה?
נהוג שאם יש הסכם אז מכבדים אותו. כלומר, אם סיכמתם על תשלום של 450₪ אז זה מה שאתה צריך לשלם לו.

אמא שלך צודקת בזה שהוא כנראה מקבל תשלום גם מחברות הביטוח על זה שמכר לך מוצרים, וגם יש הרבה סוכנים שהפרקטיקה שלהם היא להציע לך שעת "ייעוץ" בחינם, ובתקווה למכור לך מוצרים וכך להרוויח.
אבל אם סיכמתם, זה לא משנה. להבא תדע שיש סוכנים שכביכול עובדים בחינם.

אבל זה לא מה שצריך להטריד אותך...
מה שצריך להטריד אותך זה שקיבלת ייעוץ מאיש מכירות שהוא לא יועץ פנסיוני. אתה צריך להבין שכשאיש מכירות המטרה שלו הוא למכור, גם אם המוצר לא משרת אותך.
אתה יכול לשאול אותו גם בדיעבד אם אתה היית היחיד שתגמל אותו על אותה פגישה.

סליחה ו-4 שעות הסברים זה לא שווה ערך?
גם אם בסוף לא היית לוקח דרכו שום תוכנית פנסיונית, הוא הרצה לך לא?
כמו שנאמר - הסכם צריך לקיים.
מה שאתה לא חייב לעשות, זה להשאר עם התוכנית שהוא בנה לך.
מוזמן לפרט כאן מה קיבלת בפירוט מלא.
אתה יכול למשל לדרוש שיוזיל לך את דמי הניהול. זה לבד יקזז את ה-450 שח, אבל כנראה מה שהכי יוזיל לך עלויות זה ללכת לחברות שנותנות את דמי הניהול הכי זולים בלי סוכן.

סוכנים רבים נוהגים היום לגבות שכר טרחה, במידה והתוצאה של זה היא הנחות במוצרי הפרט והתאמה נכונה מדובר בעסקה מנצחת.
(יעוץ פנסיוני (מיועץ) לעולם לא יעלה 450 שקלים לארבע שעות)

סוכנים רבים נוהגים היום לגבות שכר טרחה,
סוכנת הביטוח שלי אמרה לי שהיא עוברת לעבוד במודל הזה כי יש כוונת מחוקק (או שזה כבר קרה?) להפסיק את תשלומי
חברות הביטוח לסוכני הביטוח דרך אחוז מסויים מהביטוח/פנסיה שהסוכן הצליח להחתים את הלקוח עליו (כלומר, שבעצם הלקוח משלם ולא החברה וזה לא שקוף ללקוח). זה נכון, @נדב ?

תודה על הדעות!

זה ההמלצות שקיבלתי: (מחירים לגילאי 21-25)

עלות - כולל הנחה הסבר
פיצוי בגין מחלה קשה ₪ 20 פיצוי של 100 אש"ח בגין גילוי של רשימת 32 מחלות קשות וארועים רפואיים חמורים+ הכפלת סכום ביטוח למקרה סרטן חו"ח
ביטוח תאונות אישיות ₪ 32 הראל "זהב" - 100 אש"ח מוות / נכות מתאונה 20 אש"ח שברים וכוויות...
חסר ביטוח סיעוד משלים לקופ"ח :

ביטוח סיעודי:
פיצוי 5 שנים מחלה + תאונה ₪ 41 פיצוי 3 אש"ח פרמיה קבועה 5 שנים
פיצוי תאונה משלים לקופ"ח ₪ 10 5 אש"ח משלים לקופת חולים
פיצוי לכל החיים עם 5 שנים המתנה ₪ 48 פרמיה קבוע לכל החיים - ראה אפשרות פרמיה משולבת.. למטה

אפשרות א' סה"כ ₪ 150

* פרמיה קבועה סיעוד עם 5 שנות המתנה ₪ 22 פרמיה משתנה עם הגיל - בעתיד מעבר לפרמיה קבועה ללא הצהרת בריאות

אפשרות ב' סה"כ ₪ 124

@אספרסו , אני שמח שפתחת את השרשור הזה מהסיבה שהוא מחדד שוב את הטעויות של משקיעים צעירים או בתחילת דרכם.
כפי שהוותיקים בפורום כבר חזרו אין ספור על עניין ייעוץ אוביקטיבי לעומת 'מטעם'.
ייעוץ אוביקטיבי זה ע"י יועץ השקעות או מתכנן מס חיצוני.
כול ייעוץ אחר וגם אם הוא מגיע מהבנקאי המסור ואהוב שלך 5 שנים זה לא ייעוץ - זה כמו זבן של שואבי אבק בחנות עם ידע כלכלי/פיננסי אבל ההמלצות שלהם, בשורה התחתונה, זה למכור לך את מרכולתם.
כולנו עברנו את התהליך הזה בצורה כזו או אחרת ומטרת הדיונים בפורום הזה לחלוק מיידע שקשור לכיס שלנו.

אשמח אם תוכלו לפרט מה נחוץ ומה לא.
ראיתי שבבלוג מומלץ על ביטוח בסיסי בעלות של 25-50. עם זאת כל הביטוחים שהסוכן הציע נשמעים לי חשובים.

אשמח אם תוכלו לפרט מה נחוץ ומה לא.
ראיתי שבבלוג מומלץ על ביטוח בסיסי בעלות של 25-50. עם זאת כל הביטוחים שהסוכן הציע נשמעים לי חשובים.
בא נתחיל פשוט - שברת יד. מה יעזור לך 20 אש״ח? יגרום לך להחלים מהר יותר? יגרום לך לכאוב פחות?
העלות 35 שח - זה כ-4000 שח ב-10 שנים, לא כולל עליית עלות הביטוח ולא כולל עלות חלופית של להשקיע את הכסף, יחד זה יהיה קרוב יותר ל-10,000 שח. הסיכוי שלך לשבור את היד הוא 50% ב-10 שנים? ממש לא. וגם אם כן, זה לא נותן כלום.
סיעודי למשל - הסיכוי שלך להיות סיעודי בגיל 20 הוא אפס. וגם אם כן, מי שהופך לסיעודי לא שורד בד״כ יותר מ-5 שנים.
ב-5 שנים הללו אין לך משפחה שתדאג לך? יש לך משפחה שתלויה בך?
סכום למקרה מוות - יש לך אישה/ילדים שתלויים בך כלכלית? אם לא למה אתה צריך את זה? יגרום לך להרגיש יותר טוב?
יש לך מושג מה הסטטיסטיקות מאחורי הביטוחים שעשית?

סיעודי למשל - הסיכוי שלך להיות סיעודי בגיל 20 הוא אפס. וגם אם כן, מי שהופך לסיעודי לא שורד בד״כ יותר מ-5 שנים.
רק הערה קטנה, יש סיכוי גדול מאפס בכל גיל. תאונות לא קורות רק בגיל מבוגר והן בהחלט יכולות להפוך אותך לסיעודי. גם הסטטיסטיקה לגבי
חמש שנים קשורה יותר לגיל מבוגר ולא לגיל צעיר. דווקא הייתי ממליצה על ביטוח סיעודי מהרגע שאינך מבוטח ע"י ההורים. ההוצאות המתמשכות יכולות להרוס כל משפחה ממוצעת מבחינה נפשית, פיזית ופיננסית כאחד.

תאונות הייתי מוותר
מחלות קשות - זה לא הביטוח הראשון שהייתי עושה לעצמי
חסר לי כאן כל עולם הבריאות - או שיש לך אותו כבר?

יש לך מושג מה הסטטיסטיקות מאחורי הביטוחים שעשית?

האם בתור צרכן ביטוח לפני הקניה אתה בודק את הסטטיסטיקה למקרה? אם כן אשמח לדעת איפה
הייתי מצפה מרשות שוק ההון והביטוח שיוודאו שאין פרמיות גבוהות מידי. הרי כל ביטוח מצריך אישור שלהם.

האם בתור צרכן ביטוח לפני הקניה אתה בודק את הסטטיסטיקה למקרה? אם כן אשמח לדעת איפה
הייתי מצפה מרשות שוק ההון והביטוח שיוודאו שאין פרמיות גבוהות מידי. הרי כל ביטוח מצריך אישור שלהם.
אם תעשה ביטוח נגד כל דבר שעלול לקרות ללא כל התייחסות לסבירות שהוא יקרה ולנזק אם יקרה, איך אתה יודע אם אתה לא משלם כסף סתם?
מוכן לשלם 1000 שח בחודש בשביל לקבל 10,000 שח חד פעמי אם יפגע בך ברק? מוכן לשלם 10 שח בחודש למקרה שהמיקרופון בטלפון יפסיק לעבוד?
אפשר לבטח הכל כולל הכל, וחברות הביטוח ישמחו שתעשה את זה, מבחינתם שכל המשכורת שלך תלך על ביטוחים, לא אכפת להן. וסוכן הביטוח מרוויח גם הוא על כל ביטוח שהוא מוכר לך, אז האסטרטגיה שלו היא להפחיד אותך כמה שיותר.
אתה כצרכן צריך לעשות ביטוחים על הדברים שאין ביכולתך לעמוד בהוצאה הכלכלית שלהם אם הם יקרו, ושיש להם סיכוי סביר שיקרו (ולא יהרגו אותך). למשל לבטח נגד פגיע של אסטרואיד שישמיד רוב האנושות - לא כדאי כי לא תשרוד. לבטח נגד שבירת מסך בטלפון - לא כדאי כי אתה יכול לעמוד בזה ותלמד פעם הבאה לקנות מגן או טלפון עמיד יותר או זול יותר. לבטח נגד הרס של הבית שלך שהוא הנכס הכי גדול שלך, כנראה כדאי כי זה עלול לקרות ולא תוכל להתאושש מזה בקלות.

נערך לאחרונה ב:
בביטוח יש 3 מרכיבים
עלות, הסתברות הארוע, ומחיר הנזק
ולכל מבוטח יש העדפות אישיות אדם צעיר יכול לבטח את עצמו בביטוח חיים שהוא ארוע מאוד נדיר אבל הנזק למשפחה משמעותי

אני בעד ביטוח חיים, בריאות וסיעוד בתור הכיסוי הבסיסי (לפי צורך אישי וצבירה)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
A ייעוץ פנסיוני - סקירה צרכנות פיננסית 3
א הערכת ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 1
י ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 9
עמיאל החזר מס על ייעוץ פנסיוני צרכנות פיננסית 0
עש לילה ייעוץ פנסיוני לקראת פרישה צרכנות פיננסית 0
R ייעוץ פנסיוני בבנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
ה כותבי מאמרי ייעוץ פנסיוני [שאינני מסכים עמם]: אוף טופיק 2
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
S ייעוץ המונים התפתחות אישית 38
I ייעוץ בנוגע להשקעה נדל"ן 18
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
Y המלצה על ייעוץ פיננסי צרכנות פיננסית 0
ח "ייעוץ" השקעות בבנק שוק ההון 6

נושאים דומים

Back