• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ בנוגע להשקעה

itzikn

משתמש רשום
דירוג
2
היי שלום לכולם ,
שמי איציק בן 42 נשוי +3 בנות( 12,10,7) גרים ברחובות .
הכנסה נטו משותפת כ 19K , אין צפי לעליה משמעותית ( עובד בתעשייה אווירית) .
ברשותנו דירה ללא משכנתא ( הערכת עלות של 1.9M ) .
הון עצמי 100K שמשאיר למקרה חירום ותפעול שוטף.
קרן השתלמות קיימת אך לא מתכוון לגעת .
מעוניינים במידה ונקבל חיזוק לקו המחשבה לקנות דירה להשקעה כאשר המימון יילקח על חשבון הבית הקים .
ניתן לקבל עליו 900K אך לא נראה לי שקניה של בית במחיר כזה תהיה רלוונטית כי זה מביא אותי להחזר של 5K למשך 25 שנים כולל ביטוחים ( סדר גודל.... ) - מה גם שעל שירה כזו ניתן לקבל 3.3K בערך אז אין לי יכולת השלמה לסכום .
חושבים על כוון 650K-600K שיוצר החזר של 3.1K ואני מאמין שכירות על שירות כאלה סביב 2K ולכן גם במקרה זה יש השתתפות של למעלה מ 1K ( בנוסף מודע לכל האלמנטים סביב דירה כזו כמו תחזוקה וסביבה ) .
א. מה דעתכם באופן כללי ?
ב. דירות במחיר זה יכולות להיות באזורים מסוימים מאוד באשקלון , שדרות , נתיבות , קריית גת .
הכי אטרקטיבית עם צפי לפיתוח נראית לי אשקלון לאחר חקר שוק .
ג. אשמח לשמוע דעות אבל אציין שהיות ואין לנו הון עצמי ששם אני יכול למדוד את התשואה באחוזים מול כל אפיק אחר , פה אני מייצר כסף מהקירות שאני גר בהם ( משלם משכנתא עם ריבית 3 אחוז מול שכירות על הסכום של 2-2.5 אחוז ) , אך הראייה היא לטווח ארוך עם רצון וציפיה להשקיע במקום שתיתכן בו תוכנית לפיתוח .

תודה מראש לכולם .

אז התוכנית היא לשלם מהכיס כרגע לפחות 50,000 ש"ח (לא ניתן לקבל מימון על מס רכישה, דמי תיווך, עו"ד וכו'), במשך 25 שנים לשלם יותר מ1000 ש"ח בחודש (וזה סכום שילך ויעלה כנראה) כדי שעוד 25 שנים בהיותך בן 67 תהיה לך עוד דירה שתכניס לך כ2000 ש"ח בחודש?

ב. דירות במחיר זה יכולות להיות באזורים מסוימים מאוד באשקלון , שדרות , נתיבות , קריית גת .
הכי אטרקטיבית עם צפי לפיתוח נראית לי אשקלון לאחר חקר שוק .

לגבי אשקלון, בתקציב של 600-650 אלף ש"ח אולי תצליח לקנות דירה במצב רע, בשכונת שמשון שהיא שכונה ממש אבל ממש על הפנים.
אל תשכח להוסיף עלויות מתווך ועו"ד פלוס מס רכישה.

מעבר לכך שיהיה לך תזרים שלילי, תוריד לפחות חודש/חודשיים שכירות בשנה בחישובים שלך על תיקונים ועל זה שהדירה ריקה.
בכל זאת מדובר על דירות בבניינים ישנים בני 50-60 שנה.

ומשהו אחרון, לי יש דירה בעיר בגוש דן ואני גר בעיר אחרת בגוש דן. המרחק לחלוטין לא רציני אבל עם הפקקים בזמנים נורמלים לפני הקורונה הייתי נתקע לפעמים שעה על הכביש רק כדי להגיע לדירה.
המרחק הוא קריטי והוא עולה לך כסף, לםעמים אין עצבים לקפוץ לדירה בשביל איזו שטות או להראות אותה לכל מי שמתקשר. אני למשל הייתי קובע עם כמה אנשים ומראה להם אותה בימי שישי, הביקוש של גוש דן איפשר לי את זה גם אם איבדתי דייר פוטנציאלי פה ושם.
המרחק בין מקום מגורייך לערים שאתה מתעניין לקנות דירה בהן הוא לא מבוטל, קח את זה בחשבון.

אבל , מה אם נרצה למכור את הדירה לצורך העניין ולא למטרת הכנסה פאסיבית .
נניח שערך הדירה יהיה לפחות 1M.....עדיין מהלך לא נכון ?

מציע לך לבדוק דירות שיש באזור פיתוח עתידי, כבישים, רכבות, אזורי פינוי בינוי וכו'. על פניו אני הייתי הולך על זה, כמובן אחרי בדיקה של ריביות משכנתא והוצאות נוספות כמו שהזכירו פה. לראות בסוף כמה % תשואה יוצא לך נטו. לא לעשות חישוב קר של כמה שכירות תקבל מול כמה משכנתא תשלם חודשי כי זה חישוב פשוט מעוות. (לא מומחה ולא מייעץ)

אז התוכנית היא לשלם מהכיס כרגע לפחות 50,000 ש"ח (לא ניתן לקבל מימון על מס רכישה, דמי תיווך, עו"ד וכו'), במשך 25 שנים לשלם יותר מ1000 ש"ח בחודש (וזה סכום שילך ויעלה כנראה) כדי שעוד 25 שנים בהיותך בן 67 תהיה לך עוד דירה שתכניס לך כ2000 ש"ח בחודש?[/QUO
נכון , זה נשמע קצת מוזר .
אני מודע לכל ההצואות הנלוות , מכיר ומחושב מבחינת שכירות , זמנים שהבית ריק ...
אך..יש לי אופציות אחרות שאתה יכול להמליץ שאולי לא עברו בראשי ועדיין יכולות להיות מעניינות בהתאם למצב המתואר שלי ?
אין משמעות לערך הבית בסוף?

מציע לך לבדוק דירות שיש באזור פיתוח עתידי, כבישים, רכבות, אזורי פינוי בינוי וכו'. על פניו אני הייתי הולך על זה, כמובן אחרי בדיקה של ריביות משכנתא והוצאות נוספות כמו שהזכירו פה. לראות בסוף כמה % תשואה יוצא לך נטו. לא לעשות חישוב קר של כמה שכירות תקבל מול כמה משכנתא תשלם חודשי כי זה חישוב פשוט מעוות. (לא מומחה ולא מייעץ)
אין לי ספק שיש הוצאות נוספות , ריביות משכנתא ועוד הרבה דברים , מודע לכולם ( אך לא פורטו כאן) , החישוב היה קר לצורך עמידה וקבלת פידבק על מהלך מסוג זה , ברור שיש עוד חישובים נוספים כשנכנסים טיפה לעומק .
לגבי אזור , אני מרחובות , הכי טוב עבורי היה לפי דעתי רמלה - לוד בתור השקעה אך המחירים שם נעים סביב 850K לפחות עבור 3 חדרים ושכירות של 3K , ככה שההחזר שלי להפרש גדול אבל שם יש פיתוח ואופק להתחדשות ....

אז התוכנית היא לשלם מהכיס כרגע לפחות 50,000 ש"ח (לא ניתן לקבל מימון על מס רכישה, דמי תיווך, עו"ד וכו'), במשך 25 שנים לשלם יותר מ1000 ש"ח בחודש (וזה סכום שילך ויעלה כנראה) כדי שעוד 25 שנים בהיותך בן 67 תהיה לך עוד דירה שתכניס לך כ2000 ש"ח בחודש?
נכון , זה נשמע קצת מוזר .
אני מודע לכל ההצואות הנלוות , מכיר ומחושב מבחינת שכירות , זמנים שהבית ריק ...
אך..יש לי אופציות אחרות שאתה יכול להמליץ שאולי לא עברו בראשי ועדיין יכולות להיות מעניינות בהתאם למצב המתואר שלי ?
אין משמעות לערך הבית בסוף?

אני לא יכול להמליץ כי אסור לי אבל אפשר להשקיע בשוק ההון, אם תשקיע היום 50,000 ש"ח ותוסיף כל חודש 1,500 ש"ח בחודש בוודאות יהיה לך עוד 25 שנים הרבה מאד כסף, סדר גודל של 1,000,000 ש"ח זו הנחה סבירה ואף יותר מזה אם תבחר בתיק אגרסיבי יותר וכל זאת מבלי למנף כלל, בדגש על בית המגורים שלך ומשפחתך.

אני לא יכול להמליץ כי אסור לי אבל אפשר להשקיע בשוק ההון, אם תשקיע היום 50,000 ש"ח ותוסיף כל חודש 1,500 ש"ח בחודש בוודאות יהיה לך עוד 25 שנים הרבה מאד כסף, סדר גודל של 1,000,000 ש"ח זו הנחה סבירה ואף יותר מזה אם תבחר בתיק אגרסיבי יותר וכל זאת מבלי למנף כלל, בדגש על בית המגורים שלך ומשפחתך.

כלומר כל אפשרות להשקעה בדירה לא רלוונטית ?

באיזה מקרה היא הייתה הופכת לאקטואלית מבחינתי , על פי דעתך ?

רלוונטית מאד, למה לא?
כבר עכשיו כמו שאתה אומר, הכל שאלה של אלטרנטיבות ואני רק הצגתי לך אחת כזו שלדעתי היא עדיפה אבל זו רק דעתי.

כמובן שדירה להשקעה רלוונטית , אך השאלה מה היו תנאי הבסיס שלפי דעתך הייתה הופכת אותה לרולוונטית עבורי ?

נערך לאחרונה ב:
כמובן שדירה להשקעה רלוונטית , אך השאלה מה היו תנאי הבסיס שלפי דעתך הייתה הופכת אותה לרולוונטית עבורי ?
לדעתי האישית דירה שניה בארץ הרבה פחות אטרקטיבית אלה עם זה חצי מקצוע.
גם במידה וכן כדאי להתחיל עם הון עצמי של כמה עשרות אחוזים.
לא אמרת כמה אתם חוסכים בחודש,נתון חשוב.

לדעתי האישית דירה שניה בארץ הרבה פחות אטרקטיבית אלה עם זה חצי מקצוע.
גם במידה וכן כדאי להתחיל עם הון עצמי של כמה עשרות אחוזים.
לא אמרת כמה אתם חוסכים בחודש,נתון חשוב.
מצליחים לחסוך 1500 שקל בחודש פלוס מינוס .

א. מה דעתכם באופן כללי ?

היי

יש הגיון בחשיבה שלך על הנייר, אך בפועל זה עלול להיות שונה.

תלוי ביכולת החיסכון החודשית שלכם, מדובר בהשקעה במינוף של 100%,
במיקומים עם אוכלוסיות יעד של שוכרים חלשים מבחינה סוציואקונומית.

מדובר בשוק נדל"ן לאחר שנים ארוכות של עליות מחירים ושכירויות, קשה בשלב זה לראות רצף של שנים
של עליית שכירויות בפריפריות.

מדובר בנכסים ישנים ואולי במצב פיזי ירוד.

כדי לשקול בחיוב השקעה זו במטרה ליצור הכנסה חודשית פסיבית בגיל פרישה,
עליך להיות בעל יכולת להכיל תזרים חודשי שלילי, יכולת חסכון חודשי של לפחות 6,000 ש"ח,
וקופת חירום של 30,000 ש"ח עבור הנכס בלבד (עבור שיפוצים או פינוי שוכר שאינו משלם).

היי

יש הגיון בחשיבה שלך על הנייר, אך בפועל זה עלול להיות שונה.

תלוי ביכולת החיסכון החודשית שלכם, מדובר בהשקעה במינוף של 100%,
במיקומים עם אוכלוסיות יעד של שוכרים חלשים מבחינה סוציואקונומית.

מדובר בשוק נדל"ן לאחר שנים ארוכות של עליות מחירים ושכירויות, קשה בשלב זה לראות רצף של שנים
של עליית שכירויות בפריפריות.

מדובר בנכסים ישנים ואולי במצב פיזי ירוד.

כדי לשקול בחיוב השקעה זו במטרה ליצור הכנסה חודשית פסיבית בגיל פרישה,
עליך להיות בעל יכולת להכיל תזרים חודשי שלילי, יכולת חסכון חודשי של לפחות 6,000 ש"ח,
וקופת חירום של 30,000 ש"ח עבור הנכס בלבד (עבור שיפוצים או פינוי שוכר שאינו משלם).

אשמח לדעת איך הנתון של 6K התקבל ?
זה יכולת חיסכון עבור התאור של קניית דירה ב 650K?

קופת חירום קיימת .

אשמח לדעת איך הנתון של 6K התקבל ?
זה יכולת חיסכון עבור התאור של קניית דירה ב 650K?

קופת חירום קיימת .

אתה צריך להוסיף למחיר הנכס עלויות תווך, עו"ד, מס רכישה בשיעור של 5%, ואולי שיפוץ קוסמטי.

יש כאן השקעה במינוף של 100%, עם סיכוי סביר לתזרים חודשי שלילי,
יתכן נכס שזקוק ליותר הוצאות עבור תחזוקה,
מדובר בתקופה של 20 שנים לפחות עד שתהנה מסילוק המשכנתא.

מאחר ואתה מעיד על סיכוי נמוך לעלייה בשכר, אתה חשוף לעלייה בטוחה
בעלויות המחיה בשנים אלו (לכן אתה זקוק למרווח בטחון של הכנסה פנויה בעיתוי הנוכחי כדי לחסוך).

יתכן במהלך השנים פגיעה בשכר העבודה בגיל מבוגר יותר.

עלויות מימון ללא קבלת שכירות במקרה של פינוי שוכר שאינו משלם במשך חודשים ארוכים עד לפינוי ובנוסף עלויות עו"ד לפחות 25K.......

לכן בעיתוי הנוכחי יכולת חסכון חודשי של 6,000 ש"ח תעזור לך להגדיל את קופת החירום ולהכיל את ההשקעה.

נערך לאחרונה ב:
מאחר ואתה מעיד על סיכוי נמוך לעלייה בשכר, אתה חשוף לעלייה בטוחה
בעלויות המחיה בשנים אלו (לכן אתה זקוק למרווח בטחון של הכנסה פנויה בעיתוי הנוכחי כדי לחסוך).
ולא לשכוח עלית ריבית אפשרית ב20+ שנים.
לפעמים נראה שאנשים שכחו שהריבית נמוכה מאוד היסטורית וחושבים שהתשלום על המשכנתא הולך להיות קבוע עשרות שנים.

חסכון של 6 שנים (אפשר אפילו בהשקעה במניות, אם אתה לא לחוץ על השנה המדויקת) יאפשר לך לקנות דירה לבת הגדולה, עם יותר הון עצמי התחלתי ופחות ענייני מס.

זה לא יעוץ או המלצה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
A ייעוץ בנוגע לפתיחת עסק מכניס פאסיבית שוק ההון 16
R ייעוץ אסטרטגי התפתחות אישית 2
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
S ייעוץ המונים התפתחות אישית 38
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
Y המלצה על ייעוץ פיננסי צרכנות פיננסית 0
ח "ייעוץ" השקעות בבנק שוק ההון 6
C ייעוץ דיווח רווח / הפסד הון לקראת מעבר לברוקר ישראלי שוק ההון 0
N ייעוץ לגבי השכרת רכב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3