• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יומנו של דביל :-)

כנגד קרנות השתלמות נזילות
באיזה בית השקעות?

הופתעתי אתמול לגלות שהפניקס (שנכנסה לנעלי הלמן אל דובי) בנוסף להרעה בדברים אחרים, מאפשרת הלוואה של רק 45% מקרן נזילה (במסלול s&p) ולא 80% כפי שהיה בהלמן

אוטוטו חתונה, אללא היסטור הסכום.
מגיע לזה בידיעה שאני מפסיד בוודאות סכום שאני יכול לעמוד בו. לא נורא, העיקר שתהיה חוויה חד פעמית!

מחשבות רבות על אפיקי יזמות שונים, מרגיש לאחרונה צורך ליצור משהו חדש - עסק / יזמות כלשהי / כל דבר שייתן לי יכולת להגשים את עצמי עוד קצת וכמובן להגדיל הכנסות.

בלי קשר, עובד בשוטף על לייצר עוד הון להשקעות הבאות. כרגע שם עין על ארה"ב, עוקב אחרי מה שקורה לראות אולי השוק ישתנה..

החלטתי לבצע מעקב על "השווי שלי", בדומה להרבה אנשים שמתעדים ביומן המסע שלהם.
זו דרך נחמדה בשבילי לעקוב אחרי המספרים.
אשתדל מאוד לעשות זאת אחת לשנה +/-.

הנחות:
** שווי נכסים יהיה באומדן ולפי נכסים שנמכרים באיזור + היכרות שלי ושל אנשי מקצוע.
** השתלמות + פנסיה - לא לפי דוחות סופיים אלא מה שמראה לי באותו רגע נתון כשאני נכנס לאפליקציה של בית ההשקעות.
** הכסף של החתונה מנוטרל בצד.
** השווי הינו לפני מס.

חישוב שווי:
שווי נכסי נדל''ן - 5.6m
משכנתאות - (1.062m)
הלוואת בלון - (550k).
הלוואות קצרות מועד - (100k).
קרן חירום - 90k.
פנסיה + השתלמות - 357k.

סה״כ שווי לפני מס - 4.335m ש''ח.

מגיע לזה בידיעה שאני מפסיד בוודאות סכום שאני יכול לעמוד בו. לא נורא, העיקר שתהיה חוויה חד פעמית!
אם זו חתונה גדולה אז רוב הסיכויים שתצאו ברווח.
אישית, לא ברור לי הנושא הזה של חתונות, מצד שני אם יוצאים אם רווח בסוף אז אולי זה מסתדר.

אישית, לא ברור לי הנושא הזה של חתונות, מצד שני אם יוצאים אם רווח בסוף אז אולי זה מסתדר.
לא גדולה, ואין איך לצאת ברווח מהאירוע (אצלי לפחות)

לאו דווקא.
ככל שמספר המוזמנים גדול יותר, יש סיכון שנכנסו לרשימה מוזמנים שהקשר איתם די מרוחק והם יביאו סכום קטן יותר.
הבן שלי סיפר שמה שהעביר אותם לרווח זה הכספים מההורים והסבים. אילו היה עושה חתונה שכוללת רק אותם ועוד קצת דודים וחברים קרובים ולא היה מזמין מקום באיזה אולם אירועים מופלץ, היה עושה רווח גדול יותר וגם היה עושה את אמא שלו שמחה יותר...
לא נורא, העיקר שתהיה חוויה חד פעמית!
הדור הזה זקוק לפרופורציות בחיים, מגפה לא עזרה אז אולי מלחמה עולמית או אבטלה עולמית יעזרו?
(אשכנזית כמוני רוצה שכולם יהיו ספרטנים יותר, לא לקחת את זה כבד)

הדור הזה זקוק לפרופורציות בחיים, מגפה לא עזרה אז אולי מלחמה עולמית או אבטלה עולמית יעזרו?
(אשכנזית כמוני רוצה שכולם יהיו ספרטנים יותר, לא לקחת את זה כבד)
בואי נגיד שהחתונה היא לא בדיוק בשבילי (הרחבתי על זה קצת לפני).

וגם בהסתכלות אחרת - חסכתי מספיק על הנאות בחיים, לשמחתי אני יכול להרשות את זה לעצמי..

כיף מאוד לקרוא ותודה על השיתוף, בהחלט זה יוצר לי FOMO רציני בכל הקשור בהשקעות בנדל"ן.

הצלחת בגיל צעיר גם לקנות דירה וגם לנהל עסק חיי לילה בתל אביב? כל זה בעודך סטודנט עם משרה?? מאוד מרשים בעיני

אז עברנו בשעה טובה את החתונה!
הייתה חוויה מטורפת חד פעמית. אומנם אין הנחתום אבל העידו גם כל הספקים ואפילו בעלי האולם - אחת החתונות היותר מטורפות שהם היו בהם. האנרגיות היו שיא, היו רוב מוחלט של צעירים שלא הפסיקו להרים ולרקוד, ופשוט הייתה מסיבה!

בשורת הרווח נרשם נזק כלכלי הרבה הרבה הרבה יותר קטן ממה שחשבתי (גם כי השתמשתי בכל הקשרים שיש לי, וגם כי אנשים פירגנו ברמות). אין מבסוט ממני בפן הזה.

עושים עכשיו גיחה לחו"ל לסופ"ש ארוך להירגע קצת, ואח"כ מתכנן ירח דבש יותר רציני של שבועיים וחצי-שלושה.

ולעניינים היותר מעניינים:

בתהליכים של פתיחת עסק נוסף, סוג של שירות משלים לעסק הקיים שיש לי. מצד אחד זה התרגשות להקים חברה חדשה, מצד שני, הרבה עבודה וזה יקח זמן עד שיהיה אפשר לקצור פירות.

במקביל, אני מנסה ליזום אקטיבית תהליך של פינוי בינוי במתחם בו יש לי דירה. אני מכיר את התהליך היטב וזה לא פשוט, בעיקר בגלל האוכלוסיה, אבל גם שם מקווה שנוכל לזרז תהליכים כדי שנוכל להינות מהאפסייד. אני אוסף איתי ומפעיל כל בעל דירה בעל מרץ שרוצה לקחת חלק אקטיבי.

כמו שנראה לי כבר כתבתי, אני חושב שלאור האינפלציה, השוק בארהב יכול לשנות מגמה ולהתחיל להיות מעניין מאוד. אני בבחינה תמידית של מה שקורה שם במאקרו, וברגע שיהיה רלוונטי (הלוואי), אתחיל להיכנס למיקרו של תתי השווקים, והמטרה היא להיכנס לשוק זה.

לא רוצה לחטוף לו את השרשור, במשפט - התחתנו באולם בתאריך לא מיוחד, בריכוז חרדי למרות שהם לא, בתעריף הנחה של כ40 ש"ח למנה. לא השקיעו בשום דבר מלבד זה.

אז עברנו בשעה טובה את החתונה!
הייתה חוויה מטורפת חד פעמית. אומנם אין הנחתום אבל העידו גם כל הספקים ואפילו בעלי האולם - אחת החתונות היותר מטורפות שהם היו בהם. האנרגיות היו שיא, היו רוב מוחלט של צעירים שלא הפסיקו להרים ולרקוד, ופשוט הייתה מסיבה!

בשורת הרווח נרשם נזק כלכלי הרבה הרבה הרבה יותר קטן ממה שחשבתי (גם כי השתמשתי בכל הקשרים שיש לי, וגם כי אנשים פירגנו ברמות). אין מבסוט ממני בפן הזה.

עושים עכשיו גיחה לחו"ל לסופ"ש ארוך להירגע קצת, ואח"כ מתכנן ירח דבש יותר רציני של שבועיים וחצי-שלושה.

ולעניינים היותר מעניינים:

בתהליכים של פתיחת עסק נוסף, סוג של שירות משלים לעסק הקיים שיש לי. מצד אחד זה התרגשות להקים חברה חדשה, מצד שני, הרבה עבודה וזה יקח זמן עד שיהיה אפשר לקצור פירות.

במקביל, אני מנסה ליזום אקטיבית תהליך של פינוי בינוי במתחם בו יש לי דירה. אני מכיר את התהליך היטב וזה לא פשוט, בעיקר בגלל האוכלוסיה, אבל גם שם מקווה שנוכל לזרז תהליכים כדי שנוכל להינות מהאפסייד. אני אוסף איתי ומפעיל כל בעל דירה בעל מרץ שרוצה לקחת חלק אקטיבי.

כמו שנראה לי כבר כתבתי, אני חושב שלאור האינפלציה, השוק בארהב יכול לשנות מגמה ולהתחיל להיות מעניין מאוד. אני בבחינה תמידית של מה שקורה שם במאקרו, וברגע שיהיה רלוונטי (הלוואי), אתחיל להיכנס למיקרו של תתי השווקים, והמטרה היא להיכנס לשוק זה.
מרשים! ממש השפן של אנרג'ייזר...

לא מאמין שעברה כמעט שנה.
מעדכן בקצרה דברים שקרו בדרך וקצת מחשבות לעתיד:

שיתפתי שרציתי לפתוח עסק חדש, זה די צלח בתור התחלה, אבל אחד השותפים שהיה צריך להיות הכח התפעולי - עובר שינוי בחיים ולא מתאים לפעילות. אנחנו כרגע חושבים מה לעשות.
כמו תמיד, שיעור ראשון בעסקים - בחר את השותפים שלך בקפידה.

אני נשאב יותר ויותר לתחום היזמות בצד התחדשות עירונית ומחובר ליזם חזק ומוכר שהוא גם חבר טוב. מנסה למצוא דרך להתחבר איכשהו בצורה עצמאית לפעילות החברה שבבעלותו.

אחרי בחינה קפדנית של שוק מסויים בארה"ב וציפייה להיפוך מגמה שלא הגיע בעוצמות שציפיתי לו - הגעתי ל2 מסקנות:
1. אין לי באמת יתרון שם.
2. קשה לי עם המחשבה לתפעל מרחוק ולסמוך על כל-כך הרבה גורמים בדרך.
ולכן, קיבלתי החלטה שההשקעה לא מתאימה לי ואמשיך להשקיע בארץ.

אנחנו חיים בתקופה מעניינת. הרבה דברים קורים. דברים שהעולם "לא ראה" לפני, ומעניין מאוד בעיניי להסיק מסקנות מהאירועים האלה בעולם בכלל ובארץ בפרט.

המטרה שלי לא השתנתה והיא מול העיניים כל יום, כל היום. ובכל יום אני שואל את עצמי האם עשיתי הכל כדי להתקדם לעברה.

מנגד, בזמן האחרון הגעתי עם עצמי לתובנה מאוד קריטית - לחיות חיים של ערך, ולא רק של מטרות.
שנים רבות ראיתי רק מטרות מול העיניים, הדבר הפך אותי לאדיש לחלוטין מהדרך. לא נהנתי מתקופות מסוימות.
שלא תתבלבלו, אני מודה על מה שהשגתי וזה סופר קריטי להיות חדור מטרה. אבל בסוף חיים פעם אחת, השנים עוברות, וחשוב מאוד להינות מהדרך ולמלא גם את הנפש, כי היא מנוע קריטי ביותר להתקדמות בחיים.

חישוב שווי:
שווי נכסי נדל''ן - 6.5m
משכנתאות - (1.03m)
הלוואת בלון - (550k).
קרן חירום + עו"ש - 300k
פנסיה + השתלמות - 408k.

סה״כ שווי לפני מס - 5.678 ש''ח.

אין לי מושג באיזה חומר בעירה אתה ממלא את עצמיך אבל התהליך ששיתפת בהחלט מעורר השראה.

אפשר לשאול האם חלפו בראשך מחשבות "קיצוניות/מנותקות" מהסוג של: רעידת אדמה גדולה בארץ, מלחמה, או צלילה של נניח 40% במחירי הדיור?

אנחנו חיים בתקופה מעניינת. הרבה דברים קורים. דברים שהעולם "לא ראה" לפני, ומעניין מאוד בעיניי להסיק מסקנות מהאירועים האלה בעולם בכלל ובארץ בפרט.
בעיני, כל מה שהורינו ואנו גדלנו עליו לא יהיה עוד. ואני לא בטוח שזה טוב. GPT גם ככה יחליף אותנו בהכל, מניח שאפילו ברומנטיקה בשלב זה או אחר.. ;)

אין לי מושג באיזה חומר בעירה אתה ממלא את עצמיך אבל התהליך ששיתפת בהחלט מעורר השראה.
תודה
אפשר לשאול האם חלפו בראשך מחשבות "קיצוניות/מנותקות" מהסוג של: רעידת אדמה גדולה בארץ, מלחמה, או צלילה של נניח 40% במחירי הדיור?
אני לא נותן לפחד לנהל לי את קבלת ההחלטות, אבל אני כן מנהל את הסיכונים.
רעידת אדמה ו/או מלחמה זה מה שנקרא דברים ברומו של עולם ואין לי שליטה עליהם, בניהול הסיכונים שלי ההסתברות שהם יקרו ויתחילו להפגיז את כל הבניינים שיש לי בהם דירות / תהיה רעידת אדמה ארצית שתפיל את כל הבניינים היא לא גבוהה.
ירידת מחירים היא דווקא כן משהו ריאלי, אני מחזיק נדלן באיזורים ביקוש בגוש דן, בקרבת תשתיות טובות כמו רכבת קלה וכו'. קשה לי מאוד מאוד מאוד לראות ירידה של 40%, אבל כחלק מניהול הסיכונים אני שומר על מינוף שאני יודע שאני יכול לעמוד בו.

חישוב שווי:
שווי נכסי נדל''ן - 6.5m
משכנתאות - (1.03m)
הלוואת בלון - (550k).
קרן חירום + עו"ש - 300k
פנסיה + השתלמות - 408k.

סה״כ שווי לפני מס - 5.678 ש''ח.
הדרך שלך מעניינת מאוד נהנה לקרוא ולקבל ערך תודה רבה.
אשמח אם תשתף לגבי מצב המשכנתאות הקיימות והלוואת הבלון, האם ביצעת פעולות במהלך השנה האחרונה לצמצום \ שינוי מבנה ההלוואות בעקבות עליות הריבית? לאיזה מטרה ההלוואת בלון מבחינתך והאם היא עדיין כדאית?
לגבי הלוואת הבלון (פריים מינוס חצי) היו במהלך השנה האחרונה ירידות בשווקים ובנוסף הריבית עלתה כלומר ההחזר הסופי של הלוואה גדל איך אתה מתייחס לזה?
בנושא הנדל''ן אתה מחזיק בדירות באזור המרכז וציינת על התעניינות בשוק הנדלן בחו''ל , האם שקלת בדיקה של נכסים באזורי פריפריה שונים בארץ ומה הדעה שלך בנושא?
באופן כללי איך כל מה שציינתי בא לידי ביטוי בניהול סיכונים שלך וכיצד אתה רואה את הדברים מסקרן מאוד.

הדרך שלך מעניינת מאוד נהנה לקרוא ולקבל ערך תודה רבה.
אשמח אם תשתף לגבי מצב המשכנתאות הקיימות והלוואת הבלון, האם ביצעת פעולות במהלך השנה האחרונה לצמצום \ שינוי מבנה ההלוואות בעקבות עליות הריבית? לאיזה מטרה ההלוואת בלון מבחינתך והאם היא עדיין כדאית?
לגבי הלוואת הבלון (פריים מינוס חצי) היו במהלך השנה האחרונה ירידות בשווקים ובנוסף הריבית עלתה כלומר ההחזר הסופי של הלוואה גדל איך אתה מתייחס לזה?
בנושא הנדל''ן אתה מחזיק בדירות באזור המרכז וציינת על התעניינות בשוק הנדלן בחו''ל , האם שקלת בדיקה של נכסים באזורי פריפריה שונים בארץ ומה הדעה שלך בנושא?
באופן כללי איך כל מה שציינתי בא לידי ביטוי בניהול סיכונים שלך וכיצד אתה רואה את הדברים מסקרן מאוד.
שמח לשמוע שהתעניינת.

כל המשכנתאות וגם ההלוואה שימשו לרכישת נדל״ן.
היו לי 2 הלוואות שפיצר שהסתכמו ב100k טוטאל, וסגרתי אותן עם מזומן שהיה לי כשראיתי שהריבית עולה ועולה, מתוך הבנה שסך הריבית ששילמתי אחרי העליות הייתה כ-6% נטו, והן גם הפריעו לי לתזרים מאוזן (מההכנסות משכירויות).

לא רואה איך "ירידות בשווקים" מתקשר, אבל העלאות הריבית כפי שציינתי כן השפיעו על קבלת ההחלטות.

לא משקיע או בודק על פריפריה. פחות בשבילי.

עדיין משתלם להשקיע בנדל"ן בסביבת ריבית שכזו?
תלוי עסקה כמובן.

דווקא בגלל שזה זמן לא סטנדרטי, ויש שינויים בכל המשק, ויש חוסר וודאות - זה זמן מעולה לעקוב באדיקות ואולי בהמשך למצוא עסקה מעניינת.

בסוף הכל זה עניין של האם זה משרת לי את המטרה והאם המספרים עושים שכל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ptom יומנו של Late Bloomer יומני מסע אישיים 13
משקיע בתבונה יומנו של המשקיע בתבונה יומני מסע אישיים 8
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
F יומנו של פעור יומני מסע אישיים 12
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
שם משתמש בעייתי יומנו של מדען פחדן יומני מסע אישיים 61
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 10
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 12
J יומנו של 'סתם עוד אחד' יומני מסע אישיים 7
ה יומנו של שאפתן יומני מסע אישיים 15
א יומנו של פליט רוח יומני מסע אישיים 5
ע יומנו של תוהה וטועה יומני מסע אישיים 18
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 44
ה יומנו של בן המדתא יומני מסע אישיים 1
N יומנו של מתלבט יומני מסע אישיים 27
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
E יומנו של יזם יומני מסע אישיים 11
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
Shlom Mizrahi יומנו של צעיר שאפתן יומני מסע אישיים 31
CRT יומנו של CRT יומני מסע אישיים 25
ח יומנו של חסר המזל יומני מסע אישיים 16
Wonko יומנו של וונקו השפוי יומני מסע אישיים 292
OiNK יומנו של אוינק - ת״א יא חביבי יומני מסע אישיים 36
S יומנו של עוד זוג יומני מסע אישיים 57
benjamin יומנו של סגפן יומני מסע אישיים 16
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 5
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה