• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טירדות של בחורה הומנית

אלה91

משתמש רשום
דירוג
23
היי,

חדשה פה :)

אז נעים מאוד אלה בת 30 בוגרת תואר ראשון בתקשורת שיווקית מקריית אונו ( מאז 2016).

גרה בתל אביב, עובדת בתור עוזרת מנכ"ל כבר 6 שנים.

מבחינת לימודית/שכלית..הממ..
אוהבת להגדיר את עצמי דיי הומנית, פחות עם יכולת הקשורה במדעים מדוייקים ומספרים על שלל צבעיהם.

אז ככה..פייר, אני רוצה שינוי.

אבל..
אבל אז אני מסתכלת על עצמי בראייה הכי אובייקטיבית שיש, לא מתוך התמסכנות או משהו... ו..יוצא ש..

אין לי איזהשהוא כישרון יוצא דופן שאני יכולה לנתב אותו למשהו מקצועי.

כלומר,
אין לי כישרון אומנותי/עיצובי יוצא דופן, מוח חריף ואנליטי או כל מתנת אל אחרת שאני יכולה ליצור בעזרתה כסף.

בנוסף, כל המקצועות שנכנסים בתחום הטיפולי, ושיסלחו לי כל הנפשות הטהורות שכן עובדים במקצוע, אחות, קלינאית תקשורת, עובדת סיעודית וכו', זה פשוט לא בשבילי, לא משהו שאוכל להתמודד איתו.

אני מגדירה את עצמי בחורה ממוצעת, שקדנית, חרוצה, עם הרבה הרבה תחת לשבת ללמוד ולהתקדם,

עשיתי 4 יח"ל במתמטיקה בתיכון עם מאמץ עילאי, אנגלית 5 יח"ל והייתי מצטיינת דיקן בתואר שלי..

יודעת ללמוד ולהשקיע אפילו מאוד אוהבת.

אבל אני פשוט לא יודעת מה ללמוד. במה להתמקצע הפעם (מהתואר הראשון כמובן, כלום לא יצא).

ואז..ואז קורה דבר מצחיק..

איזהשהוא קול באוזן שלוחש לי... לכי..לכי ללמוד משפטים.

עכשיו תבינו, זה לא שיש לי PASSION למקצוע או איזושהיא הכרה מוקדמת איתו ורצון לעסוק בתחום..

אלא בגלל ש..
היי,
זה מקצוע..
צווארון לבן..
כסף ממוצע בסופו של דבר..(מספיק לי)
לא צריך יכולת אנליטית חריפה במיוחד או מוח על חלל, אלא רצון לשבת, ללמוד, לקרוא, לדגור.

מתאים לי!

נכון הרבה שעות - אבל
היי מי לא קורע את התחת היום בעבודה

נכון אולי קצת מקצוע שחוק, עם שוק רווי - אבל
באותה נשימה חברות שלי שכן הלכו לכיוון הזה,
הם דווקא בסדר גמור,
כבר כמה שנים בתעשיה, באו עם תואר ממכללה בלי שום יתרון או קשרים ויתברגו סך הכול סבבה בתעשייה.

עכשיו אני שואלת בקול רם, מה כאילו, לבחורה הומנית שכמוני, האופציה היחידה לעבוד במקצוע צווארון לבן זה משפטים?

*תכנות למשל, ניסיתי, אך ללא ההצלחה המוח מסרב לקלוט.
*קומסטיקה פחות מדבר אליי ובכלל.. רוצה להיות שכירה..אין לי חלום להיות עצמאית

אנא, אשמח לשמוע עצות מכם בכלל, ובפרט מאנשים הומניים שכמוני שכיום עושים משהו, קמים בבוקר למקצוע וסך הכול שמחים בחיים.

תודה :)

כדאי שתחפשי ברשת ''רשימת מקצועות'' ותראי למה את מתחברת.

אין לי איזהשהוא כישרון יוצא דופן שאני יכולה לנתב אותו למשהו מקצועי.
תתפלאי, אולי יש לך איזה כשרון נסתר?
גיליתי שאני יכולה לשיר ודי טובה בכתיבת תסריטים.

אפשר גם ללכת על כיוון של ניהול אולי MBA או תעשייה וניהול איפה שהקרבה שלך למנהל בכיר יכולה להיות ייתרון. למדת שיווק אז אולי משהו בנושא של מכירות, אולי פסיכולוגיה כדי להגיע לHR או אבחון תעסוקתי שאלה מקצועות צווארון לבן.

לא צריך יכולת אנליטית חריפה במיוחד או מוח על חלל, אלא רצון לשבת, ללמוד, לקרוא, לדגור.
ובעיקר לכתוב, לשכנע, להתעמת.
להשקיע הון כדי להיות מתחילה בגיל 35, עם תעודה בינונית, בלי תשוקה למקצוע, קשרים או התמחות ייחודית...
הייתי בודק עוד אפשרויות שאולי יתאימו יותר לכישורייך ונטיותייך.

עובדת בתור עוזרת מנכ"ל
את לא אוהבת את העבודה? או לא מרוויחה מספיק?
אני מכירה אישה אחת שבצעירותה התחילה בעבודה כזאת, בינתיים המנכ"ל הפך לטייקון מוכר מאד והיא נשארה יד ימינו עד היום. ככל שהעסקים שלו גדלו, כך המשכורת שלה הלכה ותפחה עד שהפכה להיות בין מקבלי השכר הגבוהים בארץ. היא כמובן גם למדה והתפתחה ונכנסה לדירקטוריונים שונים.

את לא אוהבת את העבודה? או לא מרוויחה מספיק?
אני מכירה אישה אחת שבצעירותה התחילה בעבודה כזאת, בינתיים המנכ"ל הפך לטייקון מוכר מאד והיא נשארה יד ימינו עד היום. ככל שהעסקים שלו גדלו, כך המשכורת שלה הלכה ותפחה עד שהפכה להיות בין מקבלי השכר הגבוהים בארץ. היא כמובן גם למדה והתפתחה ונכנסה לדירקטוריונים שונים.
מרגישה מבוזבזת, זה מזכירות לכל דבר רק סוג של פרמיום מזכירה

מרגישה מבוזבזת, זה מזכירות לכל דבר רק סוג של פרמיום מזכירה

אולי תבררי האם אפשר לקבל עוד אחריות?
יכול להיות שזה יביא לך סיפוק וגם יפתח אותך לעולמות אחרים

אישית אני עושה במקום העבודה שלי הרבה פרוייקטים קטנים. פה ושם אני רואה מקום שהופ אפשר לשפר בו את התהליך ואני לא מחכה שמישהו יגיד לי.
המנהל שלי לפעמים אומר לי אפילו "די, די כבר עם הרעיונות" אבל נותן לי לעשות מה שאני רוצה ואחר כך שנינו קוצרים את המחמאות.

לפעמים יש תהליכי עבודה שכל כך מובנים במערכת ואם מסתכלים עליהם מבחוץ בעין ביקורתית- מבינים שיש איפה לשפר אותם

זה גם מה שעושה עורך הדין מהסוג שאת מכוונת אליו, רק אחרי 5 שנים של לימודים ופחות כמה עשרות אלפים בחשבון
בגלל זה עד היום לא הלכתי על משפטים, פשוט זה עדיין צץ מידי פעם כאופציה כי אני פשוט לא רואה משהו אחר, אז זה בא והולך כמו שזה מגיע

להיות עוזרת מנכ"ל זה מצויין ותוכלי להתפתח ולהתקדם הרבה יותר מלא מעט תארים

מדוע עוזרת מנכ"ל אינו נחשב כצוארון לבן בעינייך? זה לא שאת גוררת צינורות השקיה או מניחה בלטות.
לא הייתי בשום אופן משקיע הון בלימודי משפטים אם זה לא מעניין אותך. כלל לא בטוח שתשפרי את מצבך.
לא הצלחתי לקרוא בפוסט שלך מה את רוצה לעשות. עד שלא תמצאי את זה, אני לא חושב שתתקדמי.

• אהבתי
Reactions: Roi
מדוע עוזרת מנכ"ל אינו נחשב כצוארון לבן בעינייך? זה לא שאת גוררת צינורות השקיה או מניחה בלטות.
לא הייתי בשום אופן משקיע הון בלימודי משפטים אם זה לא מעניין אותך. כלל לא בטוח שתשפרי את מצבך.
לא הצלחתי לקרוא בפוסט שלך מה את רוצה לעשות. עד שלא תמצאי את זה, אני לא חושב שתתקדמי.
במה אתה עוסק אם יותר לי לשאול?
אני לא מאמינה בלעבוד במה שאתה רוצה..אני מאמינה בלעבוד במשהו שיכניס כמה שיותר ואני יכולה לסבול אותו..לא חייבים לאהוב..

אני מצטרף לכל המגיבים שלפני שאמנו לך להישאר עוזרת של המנכ״ל. אם הצלחת מלכתחילה להגיע לעמדה הזו, יכול מאוד להיות שיש לך כישרון יוצא דופן לתחום הקורפורט. יש מקום לשקול לעשות MBA כדי להתפתח הלאה במסלול הזה - אולי במסלול כמו שיש במכללה למנהל, שאנשים שכבר עובדים בתחום לומדים את ה-MBA כלימודי ערב.

לא צריך יכולת אנליטית חריפה במיוחד
מהכרות של התחום דרך בת הזוג, זה בעיקר מה שצריך במשפטים. גם בייצוג בבתי משפט, גם בניסוח חוזים, גם בהערכת סיכונים משפטיים, ובטוח בעוד תתי תחומים משפטיים שאני לא מכיר. מאיך שאת כותבת נשמע לי שאת דווקא יותר אינטלגנטית ממה שאת חושבת. בגדול נשמע שאת בכיוון הנכון ויש לך את המוטיבציה ואת האנרגיות והגישה, וזה שווה הרבה מאוד וכבר מבדל אותך מ99.5% מהאוכלוסיה.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
S קרן High של Simplify שוק ההון 2
K רישום בטאבו של כל הבניין נדל"ן 3

נושאים דומים

Back
למעלה