• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים)

• פותח הנושא A42
  • פורסם בתאריך
יש קבוצות פייסבוק בנושאים האלה, תקבל שם מידע רלוונטי ועדכני, נוודים דיגיטליים וכו'

• אהבתי
Reactions: A42
עדכון:
אחרי קצת חישובים התקציב לשנת טיול גדל ב70 אלף שקל
כל הכסף הולך להגיע מהחזרי מס

בגלל שאני מרוויח משכורת יחסית גדולה
ואנחנו מתחננים לטוב באמצע השנה (יולי) אז יצא מצב שאעבוד 6 חודשים בשכר נמוך [עריכה - *בשכר גבוה כמובן לבקשת A42]
ואז 6 חודשים ללא שכר
בסוף השנה אגיש החזר מס ואקבל את כל המס העודף ששלמתי ב6 חודשים הראשונים - הערכה שלי כ35 אלף שקל מס

בשנה שנחזור זה יהיה שוב אותו הדבר אבל הפוך, לא אעבוד 6 חודשים ואז 6 חודשים אעבוד
במקרה הזה לא אצטרך להגיש אחזר מס פשוט לא אשלם אותו מראש

קיצר כרגע ההכנסה השוטפת שלנו במהלך השנה תיהיה 270 אלף שקל
אולי באמת חלק מהסכום נמשיך לחסוך, כנראה תלוי באיזה מדינות נטייל בסוף

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
עדכון:
אחרי קצת חישובים התקציב לשנת טיול גדל ב70 אלף שקל
כל הכסף הולך להגיע מהחזרי מס

בגלל שאני מרוויח משכורת יחסית גדולה
ואנחנו מתחננים לטוב באמצע השנה (יולי) אז יצא מצב שאעבוד 6 חודשים בשכר נמוך
ואז 6 חודשים ללא שכר
בסוף השנה אגיש החזר מס ואקבל את כל המס העודף ששלמתי ב6 חודשים הראשונים - הערכה שלי כ35 אלף שקל מס

בשנה שנחזור זה יהיה שוב אותו הדבר אבל הפוך, לא אעבוד 6 חודשים ואז 6 חודשים אעבוד
במקרה הזה לא אצטרך להגיש אחזר מס פשוט לא אשלם אותו מראש

קיצר כרגע ההכנסה השוטפת שלנו במהלך השנה תיהיה 270 אלף שקל
אולי באמת חלק מהסכום נמשיך לחסוך, כנראה תלוי באיזה מדינות נטייל בסוף
תכנון מס מדהים (ברצינות, לא בציניות). מטייל על חשבון מס הכנסה.

נערך לאחרונה ב:
בשכר נמוך
*בשכר גבוה כמובן
@yossik אשמח בבקשה אם אפשר לערוך את זה

בהחלט!!!

החיסרון היחידי הוא שזה כסף חד פעמי, אם נחליט שאנחנו מאמצים את האורך חיים זה ובעצם פורשים מהעבודה באותו הזמן וממשיכים לטייל לעוד כמה שנים אז הדבר הזה לא יוכל להמשיך...

בכלל לא מטייל על חשבון מס ההכנסה. מטייל לגמרי על חשבונו. זו דוגמא נהדרת איך אפשר בכל זאת למצוא דרכים להקל בנטל המס בצורה לגמרי לגיטימית.

• אהבתי
בכלל לא מטייל על חשבון מס ההכנסה. מטייל לגמרי על חשבונו. זו דוגמא נהדרת איך אפשר בכל זאת למצוא דרכים להקל בנטל המס בצורה לגמרי לגיטימית.
זה צורת התבטאות, די בטוח שהכוונה מובנת. כבר במפורש שזהו תכנון מס מדהים (תכנון ולא תיחמון).

אם לחדד: נניח שאדם רוצה לקחת חופש של 12 חודשים בתקופה של 24 חודשים קלנדריים שמתחילים ב1.1 באיזשהי שנה.

לכאורה, הוא אמור להיות אדיש מבחינה כלכלית מתי להתחיל את הטיול, השיקולים אמורים לנבוע מעונות השנה במקום בו מטיילים.

בפועל, כפי שידידנו @A42 מדגים, תכנון המס האופטימלי הוא זה שבו הוא מתחיל את הטיול אחרי 6 חודשי עבודה מלאים, מטייל 12 חודשים, וחוזר לעוד 6 חודשים. זה הדרך לשלם כמה שפחות מס מיגיעה אישית.

זה צורת התבטאות, די בטוח שהכוונה מובנת. כבר במפורש שזהו תכנון מס מדהים (תכנון ולא תיחמון).

אם לחדד: נניח שאדם רוצה לקחת חופש של 12 חודשים בתקופה של 24 חודשים קלנדריים שמתחילים ב1.1 באיזשהי שנה.

לכאורה, הוא אמור להיות אדיש מבחינה כלכלית מתי להתחיל את הטיול, השיקולים אמורים לנבוע מעונות השנה במקום בו מטיילים.

בפועל, כפי שידידנו @A42 מדגים, תכנון המס האופטימלי הוא זה שבו הוא מתחיל את הטיול אחרי 6 חודשי עבודה מלאים, מטייל 12 חודשים, וחוזר לעוד 6 חודשים. זה הדרך לשלם כמה שפחות מס מיגיעה אישית.
לאט לאט לומדים שאי אפשר להיות אדיש מבחינה כלכלית לשום דבר.

כנראה שכמו שצריך להתחשב בעונות השנה, צריך להתחשב בשנת המס...:)

אני ארשום רק שבצורה כנה
התאריכים שבחרו הם בגלל שנת הלימודים של הילדים, זה מה שמנחה אותנו
התכנון מס הוא בונוס (-:

אבל כן בהחלט בחופשות אורכות כאלה זה שיקול משמעותי
מניח שאם אישתי היתה מרווחיה גם משכורת גבוה כמו שלי אז היינו יכולים לממן את כל הטיול ע"ב החזרי המס...

לא אעבוד 6 חודשים ואז 6 חודשים אעבוד
אולי פספסתי, אתה מתכוון להתפטר מהעבודה ומניח שתמצא עבודה ישר אחרי שתחזור אחרי שנה של טיול?

אולי פספסתי, אתה מתכוון להתפטר מהעבודה ומניח שתמצא עבודה ישר אחרי שתחזור אחרי שנה של טיול?
כן זה אחת האופציות
אופציה שניה זה שאצא לחל"ת מהעבודה ואחזור אחרי שנה או שאוריד משרה ואעבוד יום בשבוע מרחוק בזמן הטיול

זה בכל מקרה עוד שנתיים וחצי רק, אז זה משהו שמניח שאחליט לפני הטיסה רק ובשיתוף העבודה כמובן
כך או כך אני בתחום שיחסית יש לו ביקוש, וגם תמיד יכול לעבוד תקופה שפרילנסטר או בייעוץ

אישתי מורה, אז לה אין בכלל בעיה, היא פשוט תצא לשנת שבתון או משהו בסגנון

נערך לאחרונה ב:
קצת תובנות, ודברים שעבדו אצלי אבל לא מובטח שיעבדו אצלכם.
עקרונית - כמובן שלצאת לטיול. אם אתם רוצים ואתם יכולים - אל תחכו. לא צריך עוד סיבות.
אני יצאתי לטיולים ארוכים באוסטרליה עם 3-4 ילדים בגילאי 0.8 עד 12. אין צורך לדאוג שמא הילדים יפסידו משהו בלימודים. הטיול יעשיר אותם הרבה יותר מבית הספר. לגלות לך סוד - בבתי הספר גם ככה לא לומדים כלום. אם יש ילד שנכנס לשנה של בחינות בגרות זה קצת שונה אבל זה לא המצב שלך.
בנוגע לזוגיות - אם אתם זוג חברים ומתאימים ואוהבים ונועדתם, החוויה תחזק אתכם ואת הקשר ביניכם. ואם נועדתם להיפרד - הטיול יאיץ את הפרידה. וככה בשורה התחתונה תסבלו פחות. כך שבשני המקרים הרווחתם.
ובנוגע לטיול עצמו..
קודם כל מה שיפה בעניין הוא שאתם אדונים לעצמכם. לא טוב במקום מסויים ? ממשיכים הלאה. שטפונות ב X ? דלגו וסעו ישר ל Y. נמאס מהכל אחרי חצי שנה ואין לכם כח להמשיך? תחזרו. הכל בסדר. לא להתייחס לטיול כאל טיול אלא כמסע, בקצב אחר לגמרי, ולהתחשב בזה שיש גבול לכמה אפשר לתכנן דברים מראש.
ילדים קטנים מתעניינים ומעריכים דברים אחרת מהמבוגרים. כרגע זה ברור, אבל כשכולכם בחדר אחד/מכונית אחת חודשים שלמים, זה שונה. יותר מדי הרפתקאות מקומות טיסות תזוזות ומעברים יכולים להיות קשים עבורם ואז ייתכן שכל מה שהם ירצו זה לשבת בחדר עם טאבלט ולשחק, גם אם הם למרגלות ההר הכי יפה במדינה ומחר נסגר הפארק לחודשיים. כל ילד הוא אחר ותצטרכו להתחשב בזה. אני הייתי ממעיט במספר היעדים והתזוזות ומאריך את השהייה בכל יעד.
שיהיה המון בהצלחה!

אני יצאתי לטיולים ארוכים באוסטרליה עם 3-4 ילדים בגילאי 0.8 עד 12.
תודה רבה!!
אוסטריה היא בהחלט אחת היעדים שרצינו לעבור בהם
כמה זמן לדעתך להקדיש אם ככה לאוסטרליה? ובכמה מקומות לעבור מבחינת טיולי כוכב או להשכיר קרוואן? בשביל לא להעמיס במעברים רבים באמת?

את כל הפלוסים שבטיול קרוואן בטוח לא צריך לפרט.
השכרת קרוואן - משתלם רק לימים בודדים וגם אז לא כזה זול. אם הכוונה לטייל חודשים - יקר בטירוף. פשוט תקנו קרוואן ותמכרו אותו כשתסיימו איתו.
קרוואן שווה עם שירותים ומקלחת ומקום לכולכם זה עניין יקר - תחפש באתר gumtree מחירים של קרוואנים משומשים כדי לקבל מושג.
קחו בחשבון שקרוואן (גם זול וגם שכור) צריך לגרור ולשם כך תצטרכו ג'יפ רציני בסגנון לנדקרוזר וחבריו.. דלק הוא לא בחינם, והמהירות המקסימלית עם קרוואן היא 80 קמ"ש, לכן תתקדמו די לאט, ולפניכם הרבה מאד שעות נהיגה, והמון אריזות ופריקות.
באוסטרליה אסור להתמקם עם קרוואן תחת כל עץ רענן או על אי תנועה מזדמן. בחניון מוסדר המחירים נעים בין כלום לבין 100$ ללילה למשפחתכם עבור מקום חנייה הכולל חיבורי חשמל מים וכו'.
motorhome זו אפשרות נוספת - שוב, לא זול בכלל, שותה דלק ובהמון מקומות לא תוכלו לסוע איתו בשבילים ובדרכי גישה שכל ג'יפ נוסע בקלות.

זמן - אפשר אינטנסיבי ארבעה חמישה מקומות בחודש אחד, טיסות ממקום למקום, שהייה במלונות ובקרוואן פארקס (אלו בעצם כפרי נופש שחלקם משובחים ביותר) ושכירת רכב פה ושם לפי הצורך. הטיסות הן קצרות ונוחות ולא תיאלצו לנהוג במצטבר ימים רבים. זו יכולה להיות פשרה מצויינת.
ואפשר בכיפשלכם שלושה חודשים פלוס לסוע ברכב או בג'יפ+קרוואן ממלבורן ועד קיירנס צפונה לאורך החוף, (או מסלול אחר, יש כל כך הרבה אפשרויות ומקומות), מקומות העצירה יהיו תלויים בהעדפות שלכם, ובכמה זמן יש לכם. זה טיול חלומי שלא הייתי מתלבט לגביו בכלל.
אם אתם אוהבים ים - יש באוסטרליה 27000 ק"מ של חוף ים. אם אתם אוהבים מדבר - יש בלי סוף. הרים מושלגים - יש. יער גשם טרופי - יש. ביצות שורצות תנינים - יש. ערים בסגנון ת"א - גם יש. עמקים מרהיבים גבעות מוריקות ויקבים משובחים או פארקי שעשועים גדולים קאזינו וריביירה ומסעדה כל שני מטר - יש.
בטיול כוכב של 5-6 שבועות שישה שבעה מקומות תחוו את הכל.

לא נגעתי בכלל בטיולים שאפשר לעשות באוטובוס או ברכבת - גם מדהימים, גם לא יקרים במיוחד, אבל שוב עולם ומלואו ורק אתם יודעים מה מתאים לכם.

אוסטרליה גדולה - המרחק בין סידני לפרת' הוא כמו המרחק בין תל אביב ללונדון. קחו את הזמן לתכנן היטב איך ומה ואיפה....

את כל הפלוסים שבטיול קרוואן בטוח לא צריך לפרט.
השכרת קרוואן - משתלם רק לימים בודדים וגם אז לא כזה זול. אם הכוונה לטייל חודשים - יקר בטירוף. פשוט תקנו קרוואן ותמכרו אותו כשתסיימו איתו.
קרוואן שווה עם שירותים ומקלחת ומקום לכולכם זה עניין יקר - תחפש באתר gumtree מחירים של קרוואנים משומשים כדי לקבל מושג.
קחו בחשבון שקרוואן (גם זול וגם שכור) צריך לגרור ולשם כך תצטרכו ג'יפ רציני בסגנון לנדקרוזר וחבריו.. דלק הוא לא בחינם, והמהירות המקסימלית עם קרוואן היא 80 קמ"ש, לכן תתקדמו די לאט, ולפניכם הרבה מאד שעות נהיגה, והמון אריזות ופריקות.
באוסטרליה אסור להתמקם עם קרוואן תחת כל עץ רענן או על אי תנועה מזדמן. בחניון מוסדר המחירים נעים בין כלום לבין 100$ ללילה למשפחתכם עבור מקום חנייה הכולל חיבורי חשמל מים וכו'.
motorhome זו אפשרות נוספת - שוב, לא זול בכלל, שותה דלק ובהמון מקומות לא תוכלו לסוע איתו בשבילים ובדרכי גישה שכל ג'יפ נוסע בקלות.

זמן - אפשר אינטנסיבי ארבעה חמישה מקומות בחודש אחד, טיסות ממקום למקום, שהייה במלונות ובקרוואן פארקס (אלו בעצם כפרי נופש שחלקם משובחים ביותר) ושכירת רכב פה ושם לפי הצורך. הטיסות הן קצרות ונוחות ולא תיאלצו לנהוג במצטבר ימים רבים. זו יכולה להיות פשרה מצויינת.
ואפשר בכיפשלכם שלושה חודשים פלוס לסוע ברכב או בג'יפ+קרוואן ממלבורן ועד קיירנס צפונה לאורך החוף, (או מסלול אחר, יש כל כך הרבה אפשרויות ומקומות), מקומות העצירה יהיו תלויים בהעדפות שלכם, ובכמה זמן יש לכם. זה טיול חלומי שלא הייתי מתלבט לגביו בכלל.
אם אתם אוהבים ים - יש באוסטרליה 27000 ק"מ של חוף ים. אם אתם אוהבים מדבר - יש בלי סוף. הרים מושלגים - יש. יער גשם טרופי - יש. ביצות שורצות תנינים - יש. ערים בסגנון ת"א - גם יש. עמקים מרהיבים גבעות מוריקות ויקבים משובחים או פארקי שעשועים גדולים קאזינו וריביירה ומסעדה כל שני מטר - יש.
בטיול כוכב של 5-6 שבועות שישה שבעה מקומות תחוו את הכל.

לא נגעתי בכלל בטיולים שאפשר לעשות באוטובוס או ברכבת - גם מדהימים, גם לא יקרים במיוחד, אבל שוב עולם ומלואו ורק אתם יודעים מה מתאים לכם.

אוסטרליה גדולה - המרחק בין סידני לפרת' הוא כמו המרחק בין תל אביב ללונדון. קחו את הזמן לתכנן היטב איך ומה ואיפה....
ואוו המון תודה!!!
ממש מידע מועיל
בטוח שיהיו שאלות המשך שנתחיל את התכנון הממוקד
אבל זה בהחלט נותן כיוון ברור

תודה רבה!

שאלה מקדמית זה האם טיילתם הרבה עם הילדים בארץ ובחו"ל? אני שואל כי אצלי למשל קשה להסתדר כולם בטיול של שבועיים אז שנה נראה לי על גבול הבלתי אפשרי. הגדולה שונאת טבע והאחרת אוהבת טבע והקטן רוצה את החברים שלו. אם כן ואתם בקטע לכו על זה, אני נגד לדחות טיולים לעתיד.
מצד שני אני מעדיף לקחת את הטיול הגדול ולפרק אותו להרבה טיולים קטנים לאורך השנה ככה יש הרבה יציאות מהשגרה ואפשר לפעמים לנסוע בכל מיני הרכבים שונים.

שאלה מקדמית זה האם טיילתם הרבה עם הילדים בארץ ובחו"ל? אני שואל כי אצלי למשל קשה להסתדר כולם בטיול של שבועיים אז שנה נראה לי על גבול הבלתי אפשרי. הגדולה שונאת טבע והאחרת אוהבת טבע והקטן רוצה את החברים שלו. אם כן ואתם בקטע לכו על זה, אני נגד לדחות טיולים לעתיד.
מצד שני אני מעדיף לקחת את הטיול הגדול ולפרק אותו להרבה טיולים קטנים לאורך השנה ככה יש הרבה יציאות מהשגרה ואפשר לפעמים לנסוע בכל מיני הרכבים שונים.
כן אנחנו מטיילים הרבה בחול ובארץ
כולנו מאוד אוהבים טבע (למרות שאפשר לטעון שהילדים פשוט רגילים לזה מגיל 0)
בכל מקרה לנו דווקא בטיולי חול ארוכים יש איזה שהיא שלווה עם הילדים
בגלל שאין את המרדף היומי של השגרה / עבודה / מסגרות

עוד לא יצא לנו עם הילדים לעשות טיול של מעל חודש
אבל מתכננים טיול כזה בקיץ הקרוב
ובקיץ אחריו טיול של חודשים
בעיקר בשביל להגדיל את סרגל המאמצים (-;

אבל יכול להיות שהגדול שלי שאז אמור להיות בן10 , ישתנה ובהחלט נצטרך להתאים אליו את הטיול
אבל משתדלים לעבר אותו בתכנון של זה כבר מעכשיו

היי

חזרנו מטיול בדרום אמריקה עם הרכב זהה כמעט (גן חובה, כיתה ג וכיתה ו')

עלויות חודשיות של 15,000 ש"ח +1,000 ש"ח אקסטרות

לא כולל ויזות וטיסות

חיברנו לעניין קובץ אקסל עם הסברים בלינק המצורף

קובץ אקסל לתכנון מסע ו/או מעקב אחר הוצאות יומיות
וואו בלוג מדהים שעוד לא הכרתי
המון תודה!
עוד העמיק בו (-:

מדינות מרכז אמריקה דרום אמריקה ודרום מזרח אסיה יספיקו לכם 1000$ לחודש לאדם לחיות כמו מלך עם טיסות פנימיות ושכירת רכב. העלות של הטיול לחלוטין תלויה בכמה אחוז מהזמן תיהיו במדינות יקרות יחסית כמו אוסטרליה וכמה בדרום מזרח אסיה. ממליץ ממש על המלדיבים עם ילדים, יש איים עם איזורי שנורקלים עם צבים והמון דגים מדהימים + המלדיבים מקום יחסית זול.

• אהבתי
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
N טיול אחרי צבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 54
K טיול באנגליה צרכנות פיננסית 23
Y פקדון בזמן טיול גדול שוק ההון 1
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
4 טיול אחרי צבא התפתחות אישית 9
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
E טיול אחרי צבא אוף טופיק 47
T צפוניים, האם יכול להתאים מפגש-טיול בשישי הבא (30.12.2016)? אוף טופיק 24
c881 טיול סולידי - אוסטריה - מונגוליה 4 חודשים על אופנוע 125 סמק אוף טופיק 1
yossik ארה"ב - טיול מחוף לחוף במחיר סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T טיול סולידי אוף טופיק 3
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 22
ב חוזה שכירות לטווח ארוך נדל"ן 76
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y חיסכון מקסימלי- משקיע לטווח ארוך שוק ההון 4
TalYaro1 מסלול בחיסכון ארוך טווח עם נטייה וחשיפה לרכיבי P/E. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
י חסכון לטווח ארוך לנכדים שוק ההון 9
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
G איך לבחור אגח ממשלתי לטווח ארוך? שוק ההון 3
R השקעה לטווח ארוך שוק ההון 9
CoinCollector אג״ח ארוך - אסטרטגיה להשקעה שוק ההון 9
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
M השקעה בS&P 500 לטווח ארוך עם ניטרול מט"ח שוק ההון 3
R תיק השקעות עצמאי לטווח ארוך - מחקות מדד שוק ההון 3
ס חישוב תקבולים עתידיים - דיבידנדים לטווח ארוך שוק ההון 17
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
Y אופן ההשקעה באג״ח ממשלתי בינוני/ארוך שוק ההון 2
D השקעה באג"ח ארוך טווח כשהריבית נוטה לרדת שוק ההון 9
ז תכנון לטווח ארוך מבחינת צפי מס שוק ההון 4
מ השקעות במדדים לטווח ארוך שוק ההון 8
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
ס פתיחת תיק השקעה פאסיבי ארוך טווח שוק ההון 5
ש מדד עולמי 100% כחיסכון לטווח ארוך שוק ההון 5
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
A האם לטווח ארוך, שערי קרנות הריט משקפים את פוסטים מאיכות נמוכה 1
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
E שאלה על הלוואה לטווח ארוך השקעות אלטרנטיביות 10
י תהייה על מסחר אקטיבי בקרנות עולמיות לעומת החזקה לטווח ארוך שוק ההון 28
ס רווחי הון מובטחים בגלגול אגח ארוך שוק ההון 17
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
Rakli הצעה להלוואה לטווח ארוך צרכנות פיננסית 9
S דירה להשקעה לטווח ארוך נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה