• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשש להתמוטטות בניין

מהזווית של ביטוח הבניין, ובהנחה שהבניין לא הוכרז כמסוכן על ידי מהנדס העיריה, איך אני אמור לדעת שהבניין שלי "בלוי" ולכן הביטוח שלי לא יכסה אותו?
אחרי שהבניין יקרוס חברת הביטוח תעדכן אותך שזה קרה בגלל נזק לא מכוסה.
חצי מדינת ישראל גרה בבניינים ישנים.
לא כל בניין ישן במצב רע. בניין שנבנה בשנות הארבעים או בשנות השישים זה לא אותו דבר. וגם בבניין ישן הסיכוי לקריסה נמוך, אחרת היית שומע כל יומיים על בניין שקרס.

כן. מפחיד.

ביטוח משכנתא מכסה בעת קריסת בניין? האם הכסף שיקבל, עובר ישירות לבנק?
מהי שנת הבנייה של הבניין הזה?
האם דייר יכול למכור את הזכויות שלו בקרקע? עד כמה זה בעייתי?

ביטוח משכנתא מכסה בעת קריסת בניין?
בגדול לא. אולי אפשר להתווכח אם זה נקרא התפוצצות.

האם הכסף שיקבל, עובר ישירות לבנק?
כן, ואם סכום הביטוח עוברת את סכום יתרת המשכנתא, היתרה עוברת ללקוח.

האם דייר יכול למכור את הזכויות שלו בקרקע? עד כמה זה בעייתי?
לא רואה בעייה, אתה צריך למצוא קונה ולסגור את המשכנתא לפני המכירה.

. לכן יש חשיבות לאתר מקומות בהם הטיח נשר ולטייח מחדש.
הלוואי שזה היה כ"כ פשוט, זה לא.
הזיון נחלד ומתנפח, הניפוח מפוצץ את הבטון וגם את הטיח, לא מספיק לתקן את הטיח, צריך לתקן גם את הזיון ואם אי אפשר אז לעבות את העמודים.
, איך אני אמור לדעת שהבניין שלי "בלוי" ולכן הביטוח שלי לא יכסה אותו?
אתה לא, אתה יכול להביא איש מקצוע שיתן לך חוות דעת.
- עזרא וביצרון, שעושה את הבנייה ותיקון הליקויים עצמם וזה במחיר מסובסד לדיירים.
עזרה וביצרון לא עושות כלום, הם לכל היותר מנהלות את המכרז לתיקון הבניין, הם גם לא מסבסדות את התיקון, רק מחלקות את זה להרבה תשלומים ללא ריבית.

בגדול לא. אולי אפשר להתווכח אם זה נקרא התפוצצות.

כן, ואם סכום הביטוח עוברת את סכום יתרת המשכנתא, היתרה עוברת ללקוח.

לא רואה בעייה, אתה צריך למצוא קונה ולסגור את המשכנתא לפני המכירה.

בבניינים ישנים, הכיסויים הם בדר"כ מאוד יקרים?
האם יש כיסוי ספציפי לקריסת בניין? או כיסוי בכל המקרים?

עזרה וביצרון לא עושות כלום, הם לכל היותר מנהלות את המכרז לתיקון הבניין, הם גם לא מסבסדות את התיקון, רק מחלקות את זה להרבה תשלומים ללא ריבית.

לא אמרתי שעזרא וביצרון מסבסדים. אמרתי שהמחיר מסובסד, ואולי כדאי לתקן שהמחיר פשוט יותר זול ממה שאפשר להשיג. אולי כי זה מכרז בכמויות גדולות שרק חברה עירונית יכולה להשיג, אולי העירייה עצמה מסבסדת, לא מכיר עד כדי כך.
יודע שהבניין ליד דיבר עם כמה קבלנים וזה היה משמעותית יותר יקר לעשות בעצמך מאשר דרך עזרא וביצרון.

אחרי שהבניין יקרוס חברת הביטוח תעדכן אותך שזה קרה בגלל נזק לא מכוסה.

לא כל בניין ישן במצב רע. בניין שנבנה בשנות הארבעים או בשנות השישים זה לא אותו דבר. וגם בבניין ישן הסיכוי לקריסה נמוך, אחרת היית שומע כל יומיים על בניין שקרס.
הבניין שקרס בחולון נבנה בשנות השבעים כמדומני.

נראה לי שיש ציפייה גדולה מבעלי דירות/וועדי בתים שהם באמת ידאו לזהות נזקים וסיכונים בזמן ולפעול. הם לא מהנדסי בניין! לא ברור איך הנושא הזה לא מטופל לרוחב כל המדינה.

נראה לי שיש ציפייה גדולה מבעלי דירות/וועדי בתים שהם באמת ידאו לזהות נזקים וסיכונים בזמן ולפעול. הם לא מהנדסי בניין!
ועד הבית לא צריך לדעת לבצע בדיקה הנדסית אבל הוא כן יכול להזמין בדיקה פעם בכמה שנים של איש מקצוע שיבצע סקירה מקיפה.

נראה לי שיש ציפייה גדולה מבעלי דירות/וועדי בתים שהם באמת ידאו לזהות נזקים וסיכונים בזמן ולפעול. הם לא מהנדסי בניין! לא ברור איך הנושא הזה לא מטופל לרוחב כל המדינה.
מקווה שעם שני הבניינים שקרסו בימים האחרונים תהיה יותר מודעות שתתורגם לבדיקות.

מקווה שעם שני הבניינים שקרסו בימים האחרונים תהיה יותר מודעות שתתורגם לבדיקות.
אני לא בטוח. במיוחד בבניינים ישנים יש פחות נכונות של בעלי הדירות להשקיע בנכס בין אם בגלל מצב כלכלי או שהדייר אינו בעל הדירה או שיש ציפייה לפינוי בינוי/תמ"א בטווח הבינוני. מילא עלות הבדיקה, זה כסף קטן, אבל להתחיל לתקן ליקויים שמתגלים יכול בקלות להגיע לאלפי שקלים ויותר למשפחה.

עזרה וביצרון נותנים מענק של כ 5000שח לדירה וכ 10000שח לבניין (20000שח אם הוכרז מבנה מסוכן).
בנוסף, הלוואות ללא ריבית והצמדה, ליווי ופיקוח הנדסי, ליווי בשנת בדק, מימון עבור סרבני שיפוץ, ייעוץ אדריכלי.
בקיצור, הרבה כסף שנחסך.

עזרה וביצרון נותנים מענק של כ 5000שח לדירה וכ 10000שח לבניין (20000שח אם הוכרז מבנה מסוכן).
מקבל את התיקון. זה אכן יפה וחדש יחסית.
זה סדר גודל של 10% הנחה.

האמת היא שאני לא יודע איך להתייחס לזה.
מצד אחד, אכן טרגדיה בלתי צפויה. מצד שני, שוב פעם התייחסות למדינה כאחראית לכל. מצד שלישי, המדינה לקחה אחריות בהרבה מקרים אחרים (הבנק של אתי אלון, קריסת חפציבה, מניות הבנקים).

נערך לאחרונה ב:

מצד אחד, אכן טרגדיה בלתי צפויה. מצד שני, שוב פעם התייחסות למדינה כאחראית לכל.
כולם רצים לדירה כאילו זה כלות הכל, אין סיכונים וכו' במקום להבין שזה רק עוד נכס, אתה פשוט גר בו.
כמו שמישהו כתב כאן לא מזמן, כאילו לא רוצים לתת למציאות לשנות את דעתם.

מצד אחד, אכן טרגדיה. מצד שני, שוב פעם התייחסות למדינה כאחראית לכל.
מתוך חמלה המדינה או העיריה יכולה לסייע לאנשים בימים הראשונים כדי שלא יישנו ברחוב ובעלות אפסית. למשל עזרה של חודש שכר דירה למשפחה זה גרושים ויכול מאוד לסייע לאותן משפחות להתארגן מחדש בלי לקבל החלטות פזיזות (למשל שבירת קרן השתלמות לא נזילה).

הלוואי שזה היה כ"כ פשוט, זה לא.
הזיון נחלד ומתנפח, הניפוח מפוצץ את הבטון וגם את הטיח, לא מספיק לתקן את הטיח, צריך לתקן גם את הזיון ואם אי אפשר אז לעבות את העמודים.

כתבה מרגיזה, כי הכותרת מציגה כעובדה דברים שברור מהכתבה שהם ספקולציה ("היו סדקים, הדיירים טיפלו בצבע").

עם זאת, הרעיון של בדיקה תקופתית לבניינים (כמו טסט לאוטו) פעם ב 20-30 שנה, הוא רעיון טוב לדעתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S פנסיה/השתלמות - חשש מעודף משקל לשוק האמריקאי. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ר חשש מרטיבות בדירה לקניה נדל"ן 9
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
V חשש מבעיית פרטיות בשואב רובוטי סיני אוף טופיק 21
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
S דירה להשקעה בחו"ל - רצון עז להשקיע מול חשש עז מעקיצות וחברות ניהול נכלוליות נדל"ן 4
D חשש מהחיסון. האם אני פועל נכון? אוף טופיק 5
F למה קיים חשש מירידות? שוק ההון 46
M חשש מהונאה בקניית דירה נדל"ן 5
H חשש מקניית רכב יד 2 צרכנות פיננסית 45
A חשש מ 100% מניות בקרן השתלמות שוק ההון 17
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
E חוב חברת ניהול בניין שמוטל על שוכר נדל"ן 14
ה כמה זמן לוקח לבנות בניין נדל"ן 3
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
I בניין ללא היתר בנייה נדל"ן 7
לארוצה רישום בניין משותף נדל"ן 8
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
V בניין ישן עם מספר דירות למכירה, בעיה? נדל"ן 11
F מה אתם אומרים על הנדסאי בניין ? אוף טופיק 1
ב מתלבט בין הנדסת חשמל להנדסת בניין באוניברסיטת אריאל התפתחות אישית 9
ט מגורים בשכנות: רכישת קרקע ובניית בניין מגורים/ רכישת מס' דירות בפרוייקט קבלני/ ליקוט דירות שכנות נדל"ן 16
ס בניין עם יסודות חשופים? אוף טופיק 0
adamshalev היתר בניה/הרחבה על גג בניין אוף טופיק 24

נושאים דומים

Back
למעלה