• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חשש מבעיית פרטיות בשואב רובוטי סיני

vigaror

משתמש רגיל
דירוג
374
הצטבר לי סכום כסף בכרטיסי מתנה שעומדים לפוג תוקף, בעקבות זה חשבתי לקנות שואב רובוטי סיני (roborock s6 pure או viomi se ששניהם מחברות בת של xiaomi),
ועלה לי חשש בנוגע לפרטיות - ממה שאני מבין הרובוטים האלו ממפים את הבית ומעלים את המיפוי לחברה, שימוש באפליקציה שלהם דורש GPS + הרשמה עם פרטים אישיים.

מצד אחד אני לא מצליח לחשוב על בעיה אמיתית שיכולה להיווצר מזה מצד שני עדיין יש לי חשש קטן.
מה דעתכם?

ואם יש לכם המלצות/חוויות על הרובוטים האלו אשמח לשמוע

יש לך טלפון סיני? אתה קונה בעליאקספרס? אם כן הסינים כבר יודעים עליך הכל כולל איפה אתה גר.
אם אתה דואג מהרשאת ה-GPS באפליקציה, באנדרואיד מערכת ההפעלה דורשת לאשר הרשאת מיקום כדי שהאפליקציה תוכל להתחבר למכשירים קרובים.

אני משתמש בטלפון ישן עם חשבון נפרד ורשת אלחוטית נפרדת לכל מכשירי ה-iot

עם חשבון נפרד ורשת אלחוטית נפרדת לכל מכשירי ה-iot
זה תמיד נכון לעשות, כולל חסימת גישה לרשת הפנימית ואפילו בין מכשירים באותה הרשת הנפרדת

יש לך טלפון סיני? אתה קונה בעליאקספרס?
טלפון סיני אין לי ולא הייתי קונה
בעליאקספרס אני קונה עם אשראי חד-פעמי (אשראי של דואר ישראל), אבל כן נותן שם וכתובת

בעליאקספרס אני קונה עם אשראי חד-פעמי (אשראי של דואר ישראל), אבל כן נותן שם וכתובת
אבל אתה עושה משלוח הביתה ויש ת.ז. בשביל המכס אז הם כבר יודעים מי אתה ואיפה אתה גר

כולל חסימת גישה לרשת הפנימית ואפילו בין מכשירים באותה הרשת הנפרדת
אפשר לעשות את זה בנתב ביתי?
או שקניתם ציוד יותר מתקדם?

אם הוא לא ממש פשוט אז כן. תבדוק בממשק הניהול שלו.
אם יש לך אפשרות להגדיר Guests Network זה גם אמור להיות דומה, אבל תוודא במדריך למשתמש של הנתב שלך.

זה תמיד נכון לעשות, כולל חסימת גישה לרשת הפנימית ואפילו בין מכשירים באותה הרשת הנפרדת
חסימה בין מכשירים לא עשיתי כי יש אפליקציות שנותנות להפעיל את המכשירים בלי שרת, אבל הכל מופרד. אגב, איפה שאפשר לבחור שרת באירופה, עדיף בגלל ה-gdpr, אפילו שהם אומרים לישראלים להשתמש בשרת סיני.

תלוי בנתב. יש לרובם גם אפשרות לשים קושחה כמו openwrt שמלאה בפיצ'רים כאלה ובכלל אני מעדיף אותה.

מהו הנכס/קנין (asset) אתה מעוניין להגן עליו?
אחרי זה אפשר לפעול עפ"י שיטה הידועה של threat modeling
Step 1: Asset Identification
Step 2: Surface Attack Analysis
Step 3: Attack Vectors
Step 4: Analysis
Step 5: Prioritization
Step 6: Security Controls​

מהו הנכס/קנין (asset) אתה מעוניין להגן עליו?
אחרי זה אפשר לפעול עפ"י שיטה הידועה של threat modeling

מה שעולה לי לראש: שלא יוכלו לפרוץ לי למחשבים, להאזין לתקשורת וכדומה.

אבל אני חושש מהמקרים שאני לא חושב עליהם, מה אפשר לעשות עם מידע כזה (מיפוי של בית, מיקום של בית, כתובת אימייל וטל)?

לא כולם מצלמים. היה לנו Eufy robovac 11 בלי מצלמה ובלי מיפוי. היו לו ביקורות מעולות והוא אכן היה טוב - יותר טוב מאיי-רובוט משוכלל בפי כמה מחיר שקנינו אחרי שהבטריה של האפי הפסיקה להטען. החסרון שלו היה שהוא התנגש בקירות, ושהבטריה הפסיקה להטען אחרי כשנתיים. מאז יש להם דגמים חדשים - חלק עם מצלמה ו-או מיפוי וחלק בלי.

יש לך טלפון סיני? אתה קונה בעליאקספרס? אם כן הסינים כבר יודעים עליך הכל כולל איפה אתה גר.
אם אתה דואג מהרשאת ה-GPS באפליקציה, באנדרואיד מערכת ההפעלה דורשת לאשר הרשאת מיקום כדי שהאפליקציה תוכל להתחבר למכשירים קרובים.
אני אוסיף אפילו מעבר - אם מחשבי לנובו מספיק טובים לרכש עבור הצבא (!) אז קל וחומר שרוגלה סינית טובה לך גם לבית.

אני זוכר שפעם כשהייתי כבר בקבע אולי שאלתי קצין אחד אם זו לא בעיה בגלל רוגלה סינית פוטנציאלית כבר ברמת החומרה. הוא פשוט הסתכל עלי ואמר: ״תראה... הבחירה היא בין זה לבין רוגלה אמריקאית בכל מקרה״ (זה היה אחרי החשיפה של אדוארד סנודן).

אני אוסיף אפילו מעבר - אם מחשבי לנובו מספיק טובים לרכש עבור הצבא (!) אז קל וחומר שרוגלה סינית טובה לך גם לבית.

אני זוכר שפעם כשהייתי כבר בקבע אולי שאלתי קצין אחד אם זו לא בעיה בגלל רוגלה סינית פוטנציאלית כבר ברמת החומרה. הוא פשוט הסתכל עלי ואמר: ״תראה... הבחירה היא בין זה לבין רוגלה אמריקאית בכל מקרה״ (זה היה אחרי החשיפה של אדוארד סנודן).
אני מעדיף לפחות להבין את מי שמרגל אחריי וסינית אני עדיין לא מבין :)

תמיד אפשר לוותר על החיבור ל - wifi ועל פיצ'רים מסוימים.

אני מעדיף לפחות להבין את מי שמרגל אחריי וסינית אני עדיין לא מבין :)
הנקודה היא שזה לא רציונלי להעדיף רוגלה אחת על האחרת. אין באמת שום סיבה להעדיף רוגלה אמריקאית על פני סינית - בייחוד אם אתה nobody.

ומה הבעיה עם סינית? אחלה שפה לדעת, במאה ה-21. אני ממליץ - חזרתי ללמוד אותה בעצמי, אחרי הפסקה.

הנקודה היא שזה לא רציונלי להעדיף רוגלה אחת על האחרת. אין באמת שום סיבה להעדיף רוגלה אמריקאית על פני סינית - בייחוד אם אתה nobody.

ומה הבעיה עם סינית? אחלה שפה לדעת, במאה ה-21. אני ממליץ - חזרתי ללמוד אותה בעצמי, אחרי הפסקה.
לא רוצה שום קשר לכאלה שהיו שמחים למצוא נחש או ציפורן של עטלף בשעועית הקפואה שלהם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כתבה בכלכליסט - חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S פנסיה/השתלמות - חשש מעודף משקל לשוק האמריקאי. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ר חשש מרטיבות בדירה לקניה נדל"ן 9
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
H חשש להתמוטטות בניין נדל"ן 89
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
S דירה להשקעה בחו"ל - רצון עז להשקיע מול חשש עז מעקיצות וחברות ניהול נכלוליות נדל"ן 4
D חשש מהחיסון. האם אני פועל נכון? אוף טופיק 5
F למה קיים חשש מירידות? שוק ההון 46
M חשש מהונאה בקניית דירה נדל"ן 5
H חשש מקניית רכב יד 2 צרכנות פיננסית 45
A חשש מ 100% מניות בקרן השתלמות שוק ההון 17
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
TheOneTech שירותי אחסון דברי ערך במגירות פרטיות צרכנות פיננסית 9
D יצירת קשר ושליחת הודעות פרטיות אוף טופיק 1
Benjamin W חברות פרטיות יוכלו לגייס באמצעות הבורסה? TASE UP?! שוק ההון 4
NightStyle צעדים לחסימה(פרסומות), אבטחה, פרטיות(מעקב),מהירות הגלישה ברשת. שתפו! אוף טופיק 34
P אין כבר דבר כזה פרטיות? אוף טופיק 89
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
O השקעה בקרנות נדל"ן פרטיות אמריקאיות נדל"ן 5
לאץ' שימוש בחשבון ESPP להשקעות פרטיות שוק ההון 6
P פרטיות אחסון onedrive בענן של מעסיק אוף טופיק 2
לא חשוב שמות מחפש ספקים של תיבת דואר אלקטרוני מספיק מוכרים אבל שמכבדים את פרטיות המשתמשים אוף טופיק 41
Benjamin W מימון המונים לחברות פרטיות ללא תשקיף שוק ההון 0
Y שליחת קישורים או איימלים בהודעות פרטיות או בפורום. אוף טופיק 13

נושאים דומים

Back
למעלה