• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות מנוהלות - חלק ג' - קרנות גידור

תגידו, אם כבר קרנות גידור... לפימי טרק רקורד מהטובים בעולם, הנהלה מוכרת, משקיעים גדולים ידועים, מנהלים מושקעים אישית... למה בעצם ללכת למישהו אחר? אין בארץ אף קרן גדולה עם רקורד דומה, וקרנות קטנות/חדשות סיכון נראה גדול יותר. מה דעתכם?
אני לא מכיר שום מקום בו ניתן לראות את התשואות של פימי מהקמתה ב-1996. לפעמים שומעים על תשואה על השקעה ספציפית או בתקופה קצרה יחסית וזה ממש לא רלוונטי. אם יש לך גישה לרקורד שלהם, אשמח לראות אותו. כמובן אחרי דמי ניהול והצלחה.

אני לא מכיר שום מקום בו ניתן לראות את התשואות של פימי מהקמתה ב-1996. לפעמים שומעים על תשואה על השקעה ספציפית או בתקופה קצרה יחסית וזה ממש לא רלוונטי. אם יש לך גישה לרקורד שלהם, אשמח לראות אותו. כמובן אחרי דמי ניהול והצלחה.
בבקשה:
http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3415765,00.html
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000718283

הם נחשבים לאחת מקרנות הPE הטובות בעולם.

אלו שתי כתבות עיתונאיות עם מידע חלקי מאוד. אני מדבר על דו"חות מסודרים שניתן לראות בהן מה היו ההשקעות בכל שנה ומה הייתה התשואה בכל שנה ובכל קרן שלהם בנפרד.

לדוגמא, משהו כזה:
http://www.berkshirehathaway.com/letters/letters.html

BH הינה חברה ציבורית אז בוודאי שדוחותיה פתוחים לציבור הרחב.
המידע של חברות PE אינו פומבי, אם יש לך כמה מיליונים להשקיע תוכל לפנות אליהם ישירות ואני מניח שתקבל את כל המספרים, לחלופין יש חברות יעוץ שתמורת שכר זניח של כמה אלפי דולרים יספקו לך כמה מידע שרק תרצה, לדוגמא:
https://www.preqin.com/

אוקיי, אז אם המידע לא פומבי וסודי בעצם אז עדיף לא להסתמך יותר מידי על פרסומים מיד שניה לגביו, זה הכל.

היי חברים,

במידה והייתי רוצה להשקיע בקרן גידור, מתלבטת בין כמה, האם יש דרך לנתח זאת מבחינת תשואות?
יש קרנות גידור קטנות, יש גדולות ולכל אחת אסטרטגיית השקעה שונה, כיצד ניתן להכניס את השיקולים הללו לניתוח?

תודה מראש!

@Lihi
מעבר לנאמר פה, יש שרשור על עדן אלפא בפורום ובשניהם יש התייחסויות מעולות לשאלות הללו.
בקרן גידור יש מעט משמעות לתשואות עבר. יותר חשוב להבין במה משקיעים, במי, ומה את מצפה מעצמך שיקרה כאשר הקרן אחרי עלויות ומיסים תפגר אחר מדד ייחוס במשך שנים.

אם אני זוכר נכון, באחת מהתייחסויותיו, אדם הביע תהייה לגבי אפקיטביות ההשקעה במתווה זה, אל מול האלטרנטיבות.
ואף ציין כי יקדיש לכך עוד זמן מוגדר ואז יבצע אולי שינוי בתמהיל ההשקעות.
(או שהשינוי האפשרי נובע סיבה אחרת..)
@adamshalev ??

@fliper לא ברור לי למה אתה מתכוון. אני מחזיק עדן אלפא קרוב לשנתיים וללא כוונה לשנות עמדה בעתיד הנראה לעין. לא ממליץ.

שאלות קיזוז הפסד מקרן גידור - קראתי וניסיתי להבין מה קורה במקרה של קרן שיש לה תשואה שלילית בסוף שנה/ במכירה של האחזקות בקרן באמצע שנה בהפסד, אודה למומחים אם יאשרו/יסתרו. סעיף 92 בפקודת המס מדבר על קיזוז והפסד הון אבל כידוע קרנות גידור יש להן חוקים נפרדים לפעמים מבחינת מס הכנסה.
1) להבנתי, ניתן לקזז הפסד מק"ג באותה שנה מול רווח מק"ג, הדבר מצריך הגשת טופס למס הכנסה. - נכון?
2) המשקיע חייב לקזז כנגד רווח באותה שנה, ורק במקרה שאין לו יותר רווח לקזז כנגדו הוא מעביר את ההפסד לשנה הבאה (בהגשת טופס נוסף). בעבר, העברת ההפסד הייתה מוגבלת לשבע שנים אך מאז תיקון 132 אין הגבלה על מספר השנים.- אמת?
3) האם התשובה לשאלות הקודמות משתנה אם מדובר במשקיע שנשאר בקרן בסוף שנה ויש לקרן תשואה שלילית או במשקיע שפדה בהפסד באמצע שנה?

שאלה - מה המיסוי לישראלי המשקיע בקרן גידור זרה?
הכוונה היא השקעה בקרן שנסחרת (לדוגמה) באיי קיימן ואני רוכש יחידות שלה - יש לה ISIN וציטוט שווי פעם בחודש.
לקרן אין שום זיקה לישראל (המנהלים וכל החברות הקשורות בארה"ב)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
adamshalev השקעות מנוהלות - חלק ד' - קרנות סל אקטיביות שוק ההון 6
adamshalev השקעות מנוהלות - חלק ב' - לחקות את ה-Guru's שוק ההון 3
adamshalev השקעות מנוהלות - חלק א' - להשקיע עם ה-Guru's שוק ההון 19
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 5
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
ס הוראת קבע לתיק השקעות שוק ההון 8
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
ה אסטרטגיית השקעות לבת 21 יומני מסע אישיים 5
כ פרדוקס לימודי השקעות שוק ההון 6
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה