• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הצבת מטרות - אחת אחת או במקביל ?

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

אני מרגיש לאחרונה שהגעתי ליעדים שהצבתי לעצמי עד 2021. חשבתי רבות והגעתי לכמה מטרות חדשות שנפשי חפצה בהם.

אני נמצא בדילמה, ואשמח לעצות.

ניסיתי בתחילה לגשת לכל היעדים, והרגשתי שאין לי מספיק אנרגיה להכל, מה שנקרא spreading thin, ואני לא מצליח לקדם את כל התחומים בצורה מספקת, או שאולי רק ההרגשה שלי.

ואז ניסיתי להתרכז במה שבוער לי הכי, אבל אז הרגשתי שאני "יושב בכלוב סגור" שאני לא מתעסק בשאר התחומים, ואז חושב עליהם כשאני מרוכז במשהו אחד. ניסיתי כך כל תחום אחד-אחד, וראיתי שאני מתחיל לחשוב על התחום האחר ומרגיש "למה אני גם לא מקדם אותו".

מה דעתכם ? מה המינון הנכון ? האם לעשות דבר-דבר, גם אם זה מרגיש משעמם לפעמים ו"פיספוס" שאני לא נותן לעצמי את שאר התחומים, אבל להיות מפוקס לייזר או במקביל ?

@deussex
לפעמים גישה של לטפל קודם במשימות שקל לטפל בהם או שהם קצרות במהותם, נותנות תחושה של התקדמות כי אתה מסיר אותם מהשולחן.
לעיתים גישה של טיפול במקביל היא עדיפה, כי לא כל הדברים תלויים בך, ולכן אם קידמת משהו ועכשיו אתה מחכה לתשובה מגורים חיצוני, זה לא הגיוני לא לעבור לטפל במשהו אחר בינתים.
אני נוהג לעשות לעצמי רשימה של משימות ולקדם אותם במקביל עד לסיומם.
עוד עצה זה לעשות לך סדר עדיפויות בין המשימות, מה שחשוב לך יותר, מן הסתם יש לטפל בו קודם.

אם תוכל לפרט על מה מדובר ספציפית העצות יהיו יותר ממוקדות.

אם תוכל לפרט על מה מדובר ספציפית העצות יהיו יותר ממוקדות.
בגדול - התקדמות בקריירה, מציאת זוגיות, רכישת רכב.

בקריירה, זה דורש ממני תהליך התמקצעות, לימודים נוספים ואקסטרה שעות יום יום מחוץ לשעות העבודה.

זוגיות - זה לעבוד על עצמי, לאחר שהייתי הרבה זמן בקשר וקצת חלוד בנושא של להכיר - לעבוד על עצמי מבחינה חיצונית, מנטאלית, לחזור להכיר נשים חדשות, לצאת לדייטים (זמן, אנרגיה, התמודדות עם דחיות שגם לוקח אנרגיה).

רכב - ללמוד איך לחפש נכון, לחפש רכבים באינטרנט, להיפגש עם מוכרים, וכו' וכו' - זמן ואנרגיה.

@deussex
קודם כל אני כבר מבחין שיש פה 2 נושאים אסטרטגים ואחד טקטי(רכב).
לעניות דעתי, הנושא הטקטי פחות חשוב, אלא אם כן אתה ממש זקוק לו להתפרנס, להתנהל בעולם. אכן נושא בעייתי. רכב חדש לא הייתי קונה, לא כלכלי. ורכב משומש זה באמת כאב ראש למצוא לבד. בנושא הזה הייתי אומר כך, אם אתה יכול לוותר על רכב אז עדיף. אם לא, הייתי הולך לסוכנות שיש לה הרבה רכבים ואתה יכול לראות הרבה הצעות ולסגור הכל במקום אחד. זה יחסוך הרבה זמן ואנרגיות. לדעתי אתה צריך להחליט על תקציב ולגשת למקום כזה, נראה לי באיזור פי גלילות יש ריכוז של סוכנויות כאלה. אתה יכול לסגור את כל התהליך תוך מספר ימים. זה עניין של החלטה.

2 הנושאים האחרים מצריכים טיפול יותר ארוך טווח. הייתי מתחיל קודם כל בכל נושא לכתוב תוכנית מפורטת, לחלק אותו למשימות יותר קטנות.

בקריירה אז הייתי מכוון למטרה הסופית ומתחיל לבצע בצעדים קטנים בהתאם לתוכנית.

לגבי זוגיות, מהניסיון שלי, אין כל כך מה לעבוד על עצמך, אלא אם זה משהו מהותי שמפריע לך אישית(ואולי בלי קשר לזוגיות) אז הייתי עושה עבודה עם איש מקצוע. אבל באופן כללי, לא מאמין שאפשר להשתנות יותר מידי וגם לא נכון להשתנות עבור מישהו אחר. מה שכן זה תהליך ארוך למצוא בת זוג. פשוט עניין של סטיטיסטיקה, ככל שיוצאים יותר, סיכויי ההצלחה גדלים. כן, צריך אורך נשימה והתמדה.

לסיכום, רכב במידה ונדרש ,ביצוע מידי וקצר.
קריירה וזוגיות במקביל.
מקווה שעזרתי.

לגבי רכב - כמה בוער לך ללמוד את הנושא הזה? האם אתה רוצה להתעמק בזה כי אתה מתעניין באיך מכונית מודרנית עובדת, או שאתה רוצה סה״כ לקנות רכב שעומד בדרישות שלך?
בנוגע לראשון, תוכל להציב לעצמך יעדים קטנים וכל פעם להתקדם קצת (גלישה בפורומים בנושאים האלו בזמן המת, קריאת ביקורות ברשת וכו').
בנוגע לאחרון, לדעתי בארץ זה לא פשוט לקנות רכב אם אין לך רקע.
יש יותר מדי נוכלים שרק מחפשים להיפטר מהצרה שלהם, ולא פשוט לעלות עליהם או להבין מה זה רכב דפוק.
בגלל שמדובר פה בנושא די כבד ויקר, שוב הייתי ממליץ לקרוא במקומות הנכונים ולצבור ידע (כמו שאני מתחבר לפורום כדי לקרוא על דעות של אנשים בשוק ההון, אנטי-צרכנות, התפתחות אישית) או ללכת לבעל מקצוע שזה התפקיד שלו - למצוא לך את הרכב שאתה מוצא.
אני אישית מגיל 13 הבנתי שמה שמעניין אותי בחיים זה מחשבים ורכבים. עד היום אני כל הזמן קורא בזמן מת כל מיני ביקורות על דגמים מסוימים, תקלות, וכו' וכו'.
אני כמובן לא מצהיר על עצמי כאיזה גאון רכבים, אבל כן יצא לי להתלוות לקרוב משפחה מכונאי רכב שהיה עוזר למשפחה במקרים של קניית/מכירת רכב וכו'. כמות השקרנים והשקרים שנתקלנו בהם היא איומה.
יש כלי באינטרנט שנקרא "סליקת ביטוח" שדרכו אתה מוציא היסטוריית תאונות לרכב. אתה משלם 10 שקלים ממלא פרטים ומקבל קובץ pdf עם ההיסטוריה. רכבים שהיו נראים חדשים מבחוץ - רובם עברו תביעות שכמובן המוכר "לא ידע עליהם" ואין לו מושג על מה אני מדבר.
וזה כל-כך מתסכל - אתה משקיע מהזמן האישי שלך כדי לקנות כלי תחבורה שעולה הון, וצריך להתעסק עם נוכלים בתחפושת.
בכנות? הלוואי שלא הייתי יודע את כל הדברים האלה - ככה היה לי פחות ידע ופחות כאב ראש ממה שהולך פה.
בכל אופן שתדע שכמעט לכל דבר יש מקור ידע. השאלה היא אם אתה באמת רוצה להיכנס לזה, או לשלם למישהו שיעשה את זה בשבילך (כמו שאני מעדיף לדוגמה לשלם לאינסטלטור מאשר לנסות לתקן נזילה בעצמי).
בהצלחה! :)

לא נכון להשתנות עבור מישהו אחר
+1
מה שכן זה תהליך ארוך למצוא בת זוג. פשוט עניין של סטיטיסטיקה, ככל שיוצאים יותר, סיכויי ההצלחה גדלים. כן, צריך אורך נשימה והתמדה.
לא רק עניין של סטטיסטיקה, גם עניין של בשלות - בלי רשימת מכולת, בלי פנטזיות, עם חיבור יותר טוב לתחושות שלך בזמן אמת, עם יכולת גבוהה של סבלנות, סובלנות והכלה, עם יכולת לתקשר בנינוחות ובלי "פוזות". זה כמובן דורש סדרה של מפגשים עם אותה בחורה ולא מסקנות חפוזות לאחר יציאה או שתיים.
כמות לא מגדילה את ההצלחה בהכרח, תלוי מה קורה במפגשים.

השאלה היא אם אתה באמת רוצה להיכנס לזה, או לשלם למישהו שיעשה את זה בשבילך (כמו שאני מעדיף לדוגמה לשלם לאינסטלטור מאשר לנסות לתקן נזילה בעצמי).
כן, מתסכל בהחלט. לשלם למי למשל ?

עכשיו בדקתי במיוחד בגוגל, ולצערי לא עלו תוצאות של אותם אנשי מקצוע שהתכוונתי אליהם.
אני כן יודע שהם פעילים בפייסבוק ובפורומי רכבים (לא יודע אם מותר לפרסם פורום ואם נחשב "מתחרה") אבל אני יודע שאם תגגל פורום רכב בגוגל תבין על מה אני מדבר (גילוי נאות, אני גולש ומגיב שם תקופה די ארוכה).
אם אתה רוכש רכב מהחברה - יוכלו להמליץ לך על דגם לפי הדרישות שלך. אם זה לא מהחברה, שוב, יוכלו להמליץ לך על דגמים שכדאי שתתמקד עליהם ואולי הם יוכלו להכווין אותך לאנשי מקצוע שיעזרו לך למצוא את מה שאני מחפש.
אני מתנצל שההודעה הקודמת נוסחה בצורה כזו שזה נשמע קל למצוא את בעלי המקצוע הנ''ל, לא ידעתי שזה נסתר מגוגל.
אולי יש לקרובי משפחה שלך / חבר של חבר מכונאי רכב שתוכל להתייעץ איתו על דגמים / אם יוכל להצטרף אליך לרכישה ולהכווין אותך יותר?

ניסיתי בתחילה לגשת לכל היעדים, והרגשתי שאין לי מספיק אנרגיה להכל
בלי להתייחס ספציפית למטרות שכתבת בהמשך, אני נוטה להתקדם רוחבית בהשגת מטרות. אף פעם אין לנו רק מטרה אחת - תיקונים בבית, בדיקות רפואיות, ניהול העסק, תכנון חופשות, תיאומי פגישות חברים ומשפחה וכן הלאה - יש מספיק זמן במעגל יומי להקצות בין דקות לשעות לכל מטרה.

כדאי גם להבין שמטרות כלשהן הם בעצם מהות החיים עצמם, ולחשוב האם אי פעם אפשר להשיג את המטרה הזו, או שזה בעצם תהליך שצריך לחיות אותו. (ככה זה מרגיש לי עם התפתחות מקצועית)
ככה שזה משהו שאני אישית מכניס במינונים קטנים יחסית ונכונים בצורה רוחבית, כי אני מבין שזה אף פעם לא באמת נגמר.

זוגיות קצת קשה להכניס לרובריקה, אבל זה בהחלט משהו שכדאי לדעתי להשקיע בו בצורה רוחבית וארוכת טווח מאשר נקודתית.

קניית רכב יכולה להיות פשוטה יותר. תציב את המטרות שחשובות לך שתשיג בקניית הרכב. (חדש? שיהיה עסקה משתלמת במיוחד? משהו אמין וסבבה? או בעצם משהו מיוחד?)
תקצה X זמן לחיפוש, ותנסה לעמוד בזה. הרי אתה יכול גם עשרות שנים ללמוד על רכבים עד שתבין מה הרכב הכי טוב שיש בשבילך..
זמן = כסף. אם יש לך כסף יותר מזמן, לא הייתי משקיע יותר מדי זמן במשימה הזו.
המשימות האחרות יותר תלויות זמן.

לא תמיד זה רלוונטי אבל טריק נחמד לקדם את עצמך בכמה תחומים ״במקביל״ זה לעשות להם stacking.
דוגמא בנאלית זה למשל:
1. אני רוצה ללמוד שפה מסוימת
2. אני רוצה ללמוד נושא מסוים

אז אני אנסה ללמוד את הנושא המסוים בשפה שאני רוצה ללמוד (לצד מילון כלשהו, כמובן).

לא בטוח שזה רלוונטי למקרה שלך אבל לפעמים זה עובד (יש אנשים שמשתמשים בשיטה הזו כדי ללמוד שפה חדשה בזמן שהם מתרגלים שפה ״ישנה״)

לא תמיד זה רלוונטי אבל טריק נחמד לקדם את עצמך בכמה תחומים ״במקביל״ זה לעשות להם stacking.
דוגמא בנאלית זה למשל:
1. אני רוצה ללמוד שפה מסוימת
2. אני רוצה ללמוד נושא מסוים

אז אני אנסה ללמוד את הנושא המסוים בשפה שאני רוצה ללמוד (לצד מילון כלשהו, כמובן).

לא בטוח שזה רלוונטי למקרה שלך אבל לפעמים זה עובד (יש אנשים שמשתמשים בשיטה הזו כדי ללמוד שפה חדשה בזמן שהם מתרגלים שפה ״ישנה״)
לא מנסיון, סתם תוהה.
על גבי הפורום זה נשמע באמת רעיון טוב.
השאלה כמה זה עובד בפועל... קל לי לתאר מצב שבו מנסים ללמוד משהו מורכב, בשפה שלא בקיאים בה ובסוף יוצא קשה בריבוע ומוותרים. יוצא קריח משני הכיוונים.

אולי זה יכול לעבוד יותר טוב במקרים אחרים, כשלפחות מכירים את האינטרפייס טוב.
נגיד משהו כמו להתנדב בתחום שאתה רוצה ללמוד ואז זה סוג של 2 ציפורים במכה.

השאלה כמה זה עובד בפועל... קל לי לתאר מצב שבו מנסים ללמוד משהו מורכב, בשפה שלא בקיאים בה ובסוף יוצא קשה בריבוע ומוותרים. יוצא קריח משני הכיוונים.
ברור שזה לא תמיד מתאים, וזה גם בטח תלוי בסבלנות שלך.
זו הסיבה שגם במשפט הראשון וגם במשפט האחרון בפוסט כתבתי שזה לא תמיד רלוונטי :)

. מה שעוזר לי זה להסתכל על כל הדברים שמטרידים אותי ולהגיע באופו מודע להחלטה שלילית - איזה תחומים לא לקדם בכלל בתקופה הקרובה. יש לא מעט דברים ששראוי שאעשה ואני לא עושה, העניין שאת רובם זה מתוך החלטה מודעת. מיעוטם זה בגלל תכנון לא נכון של הזמן או ציפיות לא מציאותיות. בגדול את שאר הדברים כן לקדם.

מאוד קל להיות עסוקים במטלות לא כלכך חשובות נניח רכב - אבל רכב כנראה שהיא מטלה שניתנת לפיתרון על ידי כסף ולכן ככלל אצבע לא מאוד חשובה. יש ערך כלכלי ללמוד אותה -אבל אם יש לך דברים יותר גדולים על השולחן כמו לפתח את הקריירה ראוי לשים את הזמן שם ולא בתחום שגם אם יש לו ערך אין לו פונטציאל לשנות את החיים בצורה משמעותית.

. מה שעוזר לי זה להסתכל על כל הדברים שמטרידים אותי ולהגיע באופו מודע להחלטה שלילית - איזה תחומים לא לקדם בכלל בתקופה הקרובה. יש לא מעט דברים ששראוי שאעשה ואני לא עושה, העניין שאת רובם זה מתוך החלטה מודעת. מיעוטם זה בגלל תכנון לא נכון של הזמן או ציפיות לא מציאותיות. בגדול את שאר הדברים כן לקדם.

מאוד קל להיות עסוקים במטלות לא כלכך חשובות נניח רכב - אבל רכב כנראה שהיא מטלה שניתנת לפיתרון על ידי כסף ולכן ככלל אצבע לא מאוד חשובה. יש ערך כלכלי ללמוד אותה -אבל אם יש לך דברים יותר גדולים על השולחן כמו לפתח את הקריירה ראוי לשים את הזמן שם ולא בתחום שגם אם יש לו ערך אין לו פונטציאל לשנות את החיים בצורה משמעותית.
הגעתי למסקנה דומה, על דרך השלילה, ונשארה הקריירה (רכב בצד, גם זוגיות), שמתי לב אבל שנושא הזוגיות גם בוער, שלא מרצון, יצא לי להיות לאחרונה בחברת נשים שממש בטעם שלי, והרגשתי שזוגיות חסרה לי מאוד, אפילו שלא ממש בא לי כל כך לעבוד על הנושא הזה. פרדוקס.

לגבי הקריירה יש לי אנרגיות להתעסק עם זה, אבל בנושא הזוגיות לצד הרצון, אין לזה אנרגיות. חח איך פותרים את זה.

נערך לאחרונה ב:
לגבי הקריירה יש לי אנרגיות להתעסק עם זה, אבל בנושא הזוגיות לצד הרצון, אין לזה אנרגיות. חח איך פותרים את זה.
בגדול הקשב שלך כנראה מנותב לתחומים אחרים שבמודע או שלא במודע יותר חשובים לך כרגע.
אבל יכול להיות גם שכדאי להיכנס לעומק העניין ולחשוב על תזונה, פעילות גופנית, פיתוח של תחביבים ותחומי פנאי,
או אולי אפילו טיפול.

אתה אולי לא רוצה זוגיות, אלא אהבה.
כלומר, אתה רוצה לאהוב ולהרגיש נאהב, אבל אתה לא מעוניין להתעסק בכל הטקסים שהחברה שלנו יצרה סביב נושא הזוגיות.
זו נראת לי תחושה די לגיטימית.

איך פותרים את זה?
לא יודע. :)

הרגשתי שזוגיות חסרה לי מאוד, אפילו שלא ממש בא לי כל כך לעבוד על הנושא הזה. פרדוקס.
נראה לי שכולנו כך בתחום כזה או אחר.
"בסטיאן רצה להיות שונה, אך להשתנות לא רצה" (הסיפור שאינו נגמר).

שמעתי פעם טיפ למי שאין לו אנרגיה לספורט - שילבש בגדי ספורט ויצא לעשות הליכה של 100 מטר.
זה יעד בכלל לא קשה, לכן אפשר להתגבר עליו. ואז בדרך כלל כשיוצאים - מקבלים פתאום כוחות להמשיך עוד קצת.
ניסיתי את זה כמה פעמים בתקופות עם פחות רצון לספורט, וזה עבד לי :)

גם בתחום הזוגיות אפשר אולי לנסות לקבוע יעדים התחלתיים נמוכים מאוד -
לא "אני מחפש קשר עם אהבת חיי" או "הקמת משפחה" שזו מטלה גדולה ומרתיעה,
אלא נניח: השבוע אני קובע דייט אחד.
אחרי שיושבים בדייט, יש מצב שיהיה נחמד ופתאום יהיו אנרגיות חדשות ורצון פנימי להמשיך...

או בקיצור - להתחיל להיפגש בקטנה, ו"עם האוכל בא התיאבון".

בדיוק כמו שקרה לך בפועל, אגב:
יצא לי להיות לאחרונה בחברת נשים שממש בטעם שלי, והרגשתי שזוגיות חסרה לי מאוד

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
בייניש הצבתי מטרות ואני יודע מה אני מחפש, אבל אני לא יודע איך להרים את הכפפה ולהשקיע את כספי שוק ההון 3
C פידבק לתיק השקעות מטרות משולבות שוק ההון 10
N מטרות מטרות מטרות התפתחות אישית 21
צ מטרות יומני מסע אישיים 0
I שיפור החיסכון הפנסיוני אל מול מטרות צרכנות פיננסית 11
alnetsto ריבוי מטרות שוק ההון 7
אורי מטרות לשנה החדשה התפתחות אישית 7
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה