מטרות מטרות מטרות

הנושא בפורום 'פיתוח אישי' פורסם ע"י Nimbus, ‏17/6/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. Nimbus

Nimbus משתמש סולידי

לאחרונה נכנסתי לעולם ההתפתחות האישית ובכל מקום מדברים על מטרות, השאלה היא איך בדיוק קובעים את האסטרטגיה ומהי הטקטיקה?
    איך אני יודע מה אני באמת רוצה בחיים?
    איזה שאלות אני צריך לשאול את עצמי על מנת להכיר ולהבין איך אני פועל?

אשמח לתובנות של זקני השבט :)

2. albert yaron

albert yaron משתמש ותיק

נערך לאחרונה ב: ‏17/6/20
  3. wake_up

wake_up משתמש ותיק

התפתחות אישית זה תחום מאוד רחב.

לאן אתה רוצה להגיע? מה השאיפות שלך? לא חלומות, שאיפות. אלה רצונות שאתה מגדיר.
    איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 או 10 שנים למשל?
    אם היית יכול לעשות כל דבר (מקצוע\עיסוק כלשהוא), מה היית רוצה לעשות?

4. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

זה קצת גדול מדי, בכל תקופה יש מטרות אחרות.
    אולי תתחיל עם קביעת מטרות לחמש שנים הקרובות (אסטרטגיה) ואז תבנה את אבני הדרך לשם (טקטיקה)?

5. רונה

רונה משתמש ותיק

יש הרבה דרכים לגשת לזה... אתה יכול לחשוב על זה במונחים של קטגוריות, קריירה בריאות זוגיות משפחה תחביבים וכו', ופשוט לחשוב איפה אתה היום בכל קטגוריה ואיפה היית רוצה להיות עוד חצי שנה או איזה פרק זמן שאתה בוחר.

אתה יכול לשאול את עצמך במה תמיד הייתי טוב? במה תמיד עזרתי לאחרים? בתור מה אחרים תמיד מכירים אותי? מה גורם לי להישאר ער עד 4 בבוקר לחלוטין מרצוני? לרוב האנשים השאלות האלה יעלו משהו, גם אם עולה לך משהו ואתה ישר אומר "נהה" תעצור שנייה ותשקול אותו שוב, למה אתה פוסל אותו בעצם?
    יש לי חברה שהייתה עוברת על כל רשימת התארים באוניברסיטה ותמיד פוסלת הכל, עד שאמרתי לה "למה לא אדריכלות? זה ישלב גם את הצד האמנותי שלך וגם את הצד הטכני" ואז משהו הקליק לה בראש למרות שהיא דילגה על אדריכלות כל פעם שהיא ראתה את זה עד אותו רגע. בקיצור - תבוא עם ראש פתוח ותזרוק את כל הדעות הקדומות שלך ותנסה להבין איזה מקצועות באמת קיימים ואיך הם באמת וכמה קשה או קל יהיה. הכי טוב לשאול מישהו שכבר נמצא בתעשייה.

חשוב לזכור שיש סיכוי לא רע בעיקר בעידן שלנו להחליף מטרות ורצונות וקריירות לעיתים תכופות, אז תשתדל להישאר גמיש ובלי הרבה מטען כדי שתוכל להסתגל לשינויים בקלות. לדוגמה, אל תלך ללמוד מקצוע נישתי מאוד שלא ישאיר לך הרבה ביד אם הוא ייעלם מהעולם / יירד הביקוש / מהר מאוד לא תהיה רלוונטי אליו. תלמד כמה שיותר כלים שיוכלו לשמש אותך לכמה שיותר דברים (בלי להתפזר יותר מדי), ולא משנה מה אתה עושה תמיד שיהיה לך את הנקסט סטפ בראש או לפחות תשתדל להגיע למקום עם פוטנציאל לכמה שיותר דלתות פתוחות ולא למקום שהוא dead end

בקיצור למצוא מה אתה רוצה לעשות זה לא קל, שמור על ראש פתוח וקח את הזמן. לדבר עם אנשים אחרים על דברים שהם עוסקים בהם יכול לעזור לך לקבל תמונה אמיתית.

Body Solid אוהב/ת את זה.
  6. Spinier

Spinier משתמש ותיק

אני אולי לא מזקני השבט אבל אלה 2 הסנט שלי בנושא.
    משהו קטן לגבי "התפתחות אישית" - אין ספק שזה משהו חשוב אבל בתוך כל העולם הגדול הזה יש הרבה מלכודות וסכנות שצריך להיזהר מהן.
    העולם הזה יכול ליצור תחושת אשלייה מסוכנת שבסוף רק תתקע אותך. ממליץ לך לראות את הסירטון הזה שמסביר בצורה מפורטת וגם מעניינת את הנושא.

ובאופן כללי, אף אחד לא יוכל לתת לך תשובות מה אתה באמת רוצה בחיים או איזה שאלות לשאול.
    לדעתי כל אחד עובר מסלול שונה בחיים ודבר אחד שהשפיע עלי לא בהכרח ישפיע עליך.

אלה כמה נקודות שאני אימצתי לעצמי ואני מאוד מאמין בהן.
    1. תיהיה בן אדם טוב, אתה לא יודע איך בסוף הנקודות יתחברו בעתיד. (גם לטובה וגם לרעה)
    2. תמיד תיהיה סקרן, תשאל שאלות ואל תיקח כל דבר שאומרים לך כמובן מאליו.
    3. אתה עושה משהו? תנסה לעשות אותו הכי טוב שאפשר.
    - אתה עובד במכירות - תנסה להיות איש המכירות הכי טוב שאתה יכול להיות.
    - אתה בזוגיות - תנסה להיות הבן זוג הכי טוב שאתה יכול להיות.
    - אתה עובד במסעדה שמכינה המבורגים? תנסה להכין את ההמבורגרים הכי פאקינג טובים וטעימים שאתה יכול.
    4. איזון - אני אישית מאוד מאמין בזה ולדעתי קיצוניות זה משהו שיכול להיות מאוד מסוכן. לא משנה באיזה תחום.

7. wake_up

wake_up משתמש ותיק

שאל את עצמך שאלות ממוקדות כמו מה שכתבת -''מה אני רוצה לעשות\להיות בחיים?''
    שחרר, תתעסק במשהו אחר ותן לתת המודע להביא לך את התשובה. התשובה יכולה להגיע מהר או לאט, אי אפשר לדעת.
    זה יעזור אם תענה על השאלות בתגובות כדי שנוכל לכוון אותך.

אתה יכול לעשות סיעור מוחות עם עצמך או עם אחרים. תכתוב על דף תחומים שאתה מתעניין בהם ותתחיל לבדוק אותם-האם זה מתאים לך? האם זה משהו שהיית עושה גם אם לא היו משלמים לך על זה? לאיזה תחומים אתה נמשך?
    אם היית פוגש את עצמך-מהעתיד, איך הוא היה נראה? איך הוא לבוש? איך הוא מתנהג? מה הוא עושה? וכו'. כל פרט קטן יעזור כדי להפוך את הדמיון למציאות.

משה אוהב/ת את זה.
  8. Nimbus

Nimbus משתמש סולידי

הפוסט נעלם..

מצד אחד אין לי מושג אך מצד שני עניתי באחד הציטוטים, לא היה לי סדר כרונולוגי.

החיים מאוד דינאמיים אז לשם אני חותר...

במה תמיד הייתי טוב? בייעול משימות, בלסכם ולתמצת דברים, בללמד אנשים אחרים, להסתכל על הדברים הקטנים ולנתח דברים לפרטי פרטים, בלהיות רגוע ושקול בניהול משברים (רוגע וקור רוח מאפיינים אותי) , בלארגן דברים ( הכוונה בתור ילד תמיד הייתי מארגן יציאות, הסעות, נסיעות, בתי מלון, טיסות וכו' ובעבודה הקודמת הייתי מארגן את פרוייקטים מאפס ומרים אותם ), אני אדם אמין ( קראתי הסופש את הספר של דייל קרנגי - כיצד לרכוש ידידים והשפעה ומסתבר שאני כבר מיישם 90% ממנו ), להוות אוזן קשבת לאנשים ולהניע לפעולה ( בסגנון של קואצ'ר ) ובעל סגנון חשיבה ייחודי.
    להוות אוזן קשבת ולהניע לפעולה, ייעוץ באופן כללי, חקירה על נושאים מסויימים, בייעול תהליכים, בקבלת פרספקטיבה ניטרלית על סיטואציות מסויימות ( בסופו של דבר הכל מתקשר לייעוץ ).

בתור מה אחרים תמיד מכירים אותי? בתור הפסיכולוג, הבוגר האחראי, החכם, המתחכם והשנון, איש שיחה מעניין, האדם שכדאי להתייעץ איתו.

מה גורם לי להישאר ער עד 4 בבוקר לחלוטין מרצוני? ללמוד נושאים חדשים, לקרוא ספר ( רק עיוני! ), לראות סרטונים ביוטיוב שיעשירו אותי בידע כזה או אחר, לדבר על החיים ולנהל שיחות עומק, לעבוד על פרוייקטים אישיים ( התשוקה לדבר מסויים יכולה להשאיר אותי ער במשך שנים ) והתפתחות אישית כזאת או אחרת .
    פעם הייתי שלילי ופוסל דברים בלי שום סיבה מיוחדת, היום אני אוהב להתנסות ולפתוח את הראש לתחומים נוספים.

לגבי הכלים / כישורים אני משתדל ללמוד עכשיו אבל אני קצת מתפזר, מודה באשמה.
    אני מפחד לבחור משהו לא רלוונטי / לא אדע להשתמש בו לנכון ואז להתחרט.

מכיר את הסרטון, ראיתי אותו ברגע שיצא.
    אני משתדל ליישם את הדברים ולסנן מידע כפול שלא תורם.

אני גם אימצתי עקרונות והם די חופפים, אני תמיד טוב לכולם, תמיד סקרן, אוהב ללמוד ותמיד רוצה להצטיין ולא זורק זין ( פעם הייתי זורק הרבה ושיניתי את זה לטובה ).
    בנוגע לאיזון, אני קצת מנסה לבדוק את הגבולות ולאחר מכן מתאזן בדיוק כמו כשמעבירים הילוכים ברכב

אני נמשך לתחום של פסיכולוגיה ( מעניין אותי יותר להבין מה גורם לאדם לעשות ולחשוב משהו מאשר להבין איך מכונה פועלת ), פילוסופיה ( טוב לנפש ), כלכלה ועסקים ( נמשך לרעיון הפיננסי ויש רצון לדעת איך העולם פועל ), שיווק ( בקטע הפסיכולוגי ) התפתחות אישית, ספורט, קצת עיצוב גרפי וכתיבת תוכן.

אם הייתי פוגש את עצמי בעתיד הייתי רואה אדם רציני עם ביטחון,דומיננטי, אסרטיבי בעל כושר שכנוע ויכולות משא ומתן, ממוקד, שנון וחכם עם חשיבה מיוחדת, בעל יכולת התבטאות מעולה ואדם שליו.
    הוא יודע איך להתלבש, כנראה לבוש פורמאלי.

מצד אחד אני אוהב לשלוט על הכל מאחורי הקלעים ולהפעיל אנשים וסיטואציות כמו בובות אך מצד שני הייתי רוצה לבנות מותג סביב עצמי ( לדוגמה טוני רובינס ) ולהתעסק בניהול פרונטלי.

מה הוא עושה? נפגש ומדבר עם המון עם אנשים ( סביבת עבודה מאוד חשובה לי, למחשבים יש לב קר ), שואל שאלות, לומד כל הזמן, מלמד ומפתח אנשים אחרים, פשוט אומר לאנשים מה לעשות בהתאם לתמונה שיש לו בראש ומתפעל אותם למקסימום ייעול במינימום מאמץ.
    יש אפשרות גם לניהול משברים.

אני לא מחכה עד שהדברים האלה יקרו, אני משתדל לפעול לפיהם כל יום.
    אני יוזם פגישות עם אנשים מצליחים ולא מפחד לקבל לא ( המון מפרגנים ) ומקיף את עצמי בהמון אנשים כאלה. אין לי שום בעיה להרים טלפון למישהו כזה אחרי שנים של נתק, מזל שאף אחד לא שונא אותי :)
    פעם הייתי מעדיף להתבכיין ולהאשים את העולם בכל מה שקורה לי, היום המחשבה שלי אחרת לגמרי ויש לי אנרגיות לטרוף ולשנות את העולם.

9. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

טוב ששינית את המחשבות האלו.
    הלכתי לראות נושאים קודמים שכתבת בהם וגיליתי שכל מה שאתה מספר לעצמך על עצמך (כולל העצמי העתידי) הוא ממש חדש דנדש מהשנה האחרונה.
    בתור בחורה מקשישה אני אומרת שטוב לעוף על עצמך אבל כדאי להישאר מחובר למציאות. הדרך להתפתחות עוברת דרך הבנה רציונאלית מה הן החולשות שלי כיום שאני צריך להתגבר עליהן בדרך ובהקשר למטרות שלי, כלומר - לא מה שהחברה טוענת שזו חולשה אלא מה שיקשה על השגת המטרה שלך.
    ממה שאתה כותב, נראה שטים רובינס הוא המודל שלך. רובינס יודע לשווק נהדר את הסיפור שלו (מילדות אומללה לחיים מאושרים ונהנתנים) אבל יכול להיות שהרבה מזה פייק ואז בעצם אתה נשען על מודל מזויף. תישאר אותנטי לעצמך ותנסה לדמיין איך באמת החיים של נימבוס צריכים להיות כדי שהוא יהיה מסופק בחייו.
    בהצלחה!

10. wake_up

wake_up משתמש ותיק

כל עוד אתה מפחד, לא תוכל לזוז סנטימטר קדימה.

תתחיל מרשימה של דברים שאתה רוצה לעשות. תכתוב הכל וליד כל דבר תציין מה אתה צריך בשביל שזה יקרה. נניח שאתה פסיכולוג ואתה צריך רכב כדי להגיע לקליניקה. ליד הקליניקה תכתוב: רכב. תמשיך עד שיהיה לך כל מה שאתה צריך מול העיניים. תן ציון לכל דבר שאתה רוצה לעשות, למשל 1 נמוך; 5 גבוה.
    תבחן מה קיבל את הציון הכי גבוה בכל מיני פרמטרים ותחליט לפי זה. תפסול את כל מה שלא מתאים לך ותישאר רק עם מה שמתאים.

תקרא ברשת או תשאל אחרים שעוסקים במה שאתה רוצה לעסוק בו-איך הם התחילו? מה צריך בשביל להתחיל?
    ככל שתדע יותר- תפחד פחות וכך תוכל לקבל החלטה טובה יותר.

נשמע שאתה אדם-של-אנשים (people's person). נראה לי שיתאים לך עיסוק שקשור להפקת אירועים, קואוצ'ר או עוזר אישי לדוגמה.
    זה מה שאני מסיקה ממה שכתבת.
    יש הכוונה מקצועית וכל מיני שאלוני אבחון כאלה ואחרים ברשת שיכולים לתת לך כיוון ראשוני.

11. albert yaron

albert yaron משתמש ותיק

אני רואה את הפוסט. כמעט כל ההתכתבויות נעלמו, אבל פוסט הפתיחה שריר וקיים. לפחות עבורי.
    יש שם קישור לקובץ המלווה את התהליך.

12. Nimbus

Nimbus משתמש סולידי

תהליך השינוי האמיתי התחיל לפני שנה בערך.
    לפי דעתי ודעת אחרים אני מאוד אותנטי.
    עד לפני כמה שנים ניסיתי לחקות אנשים ולא להיות עצמי, משום שלא אהבתי את הדמות שמופיעה במראה.
    ככל שעבר הזמן הפנמתי את העובדה שכולם שונים במידה כזאת או אחרת, ואם ארצה להיות יוצא דופן אני לא יכול ללכת אחרי העדר ופשוט נתתי לעצמי לצאת החוצה.
    לפי דעתי אני רואה את המציאות כפי שהיא ולא מציאות מדומיינת, זאת הסיבה שעדיין יש לי חששות לבצע צעדים, לגיטימי לגמרי אבל אני מודע לזה ומוכן לעבוד.
    בנוסף לכך, אני מאוד מודע ליתרונות והחסרונות שלי. עשיתי רשימה של דברים שאני טוב ודברים שאני צריך לשפר ובמקום להסתכל עליה ולקוות לטוב, אני פועל ורואה תוצאות.
    אחת הבעיות שלי היא התפתחות מאוחרת / דחיינות, לדוגמה- נפתחתי כאדם מאוחר, זוגיות מאוחרת,
    התחלתי להכיר את עצמי יחסית מאוחר ( גיל 25-26 ), עדיין לא נרשמתי ללימודים ועדיין גר עם ההורים ( מקווה לצאת עוד השנה ).
    טוני רובינס הוא אחלה דוגמה לדמות שתיארתי אבל האמת זה לא הכיוון שלי.

אני אוהב להיות בסביבת אנשים אבל לא "אדם של אנשים".
    במקרה שלי מגיל קטן החכמה באה על חשבון יחסי האנוש ( כמו אצל המון אנשים ), וכשרציתי לשנות את זה פעלתי לטובת המטרה.
    היום אני יכול להגיד שמבחינת יחסי אנוש אני אחלה, אבל לא הכי טוב בעולם.
    אין לי כישורים בין אישיים ברמה מעולה וכישורי שכנוע כאלה ואחרים, "תהיה אתה" זה משפט שמנחה אותי וזה די עובד, אין תלונות מצד הסביבה ואני חביב ( וזה עזר לי המון בחיים, לא היו חסרונות ).
    "ככל שתדע יותר- תפחד פחות וכך תוכל לקבל החלטה טובה יותר."
    זאת הסיבה שאני צמא לידע, ככל שאדע יותר ככה אוכל לשחק את המשחק בצורה טובה יותר ויעילה.
    נוסף לכך, זאת אחת הסיבות שהחלטתי להכיר את עצמי לעומק על מנת לדעת איך לתפעל את "המכונה".
    "כל עוד אתה מפחד, לא תוכל לזוז סנטימטר קדימה."
    הרצון להתגבר על הפחד מניע אותי , זה אולי לא יקרה עוד 5 דקות אבל זה יקרה בקרוב.
    אני כל הזמן חושב על איך אני יכול לצאת מאזור הנוחות ובמקום להגיד לא לאפשרויות, אני אומר כן כדי לצאת מהאזור הנוח של לא לעשות כלום.

אני חשבתי שאתה מדבר על כל ההתכתבויות של התהליך שאותו אדם עבר.
    אסתכל על הקישור.
    אולי אתחיל לעדכן את הפוסט הזה בתהליך שאני עובר.

Mr. Bigglesworth אוהב/ת את זה.
  13. wake_up

wake_up משתמש ותיק

דרך אחת לצאת מאיזור הנוחות הקיים היא ליצור בראש איזור נוחות חדש שאליו תרצה להגיע.
    דמיין לפרטי-פרטים את איזור הנוחות החדש: איך הוא נראה?
    ככל שהתמונה שתצייר במוח תהיה בהירה יותר מבחינת פרטים, כך תוכל לפעול יותר בקלות ובמהירות כדי לעבור לאיזור הנוחות החדש.

הפחד הוא לעזוב את הנוח והמוכר, אבל איזור הנוחות הקיים מתעתע בנו הרבה פעמים. כביכול זה מקום טוב ונוח להיות בו, אבל אם רוצים להגיע למשהו בחיים, צריך לפעול. החלטה דורשת הבנה של המציאות שצריך להשתנות. זה יכול לפעמים להפחיד, אבל צריך להסתכל לפחד בעיניים.
    רק אחרי שתבין איזה שינוי אתה רוצה לעשות ולאן אתה רוצה להגיע, תוכל לקבל את ההחלטה ולעבור לאיזור נוחות חדש.

לפעמים, אחרי שמחליטים על שינוי מקבלים ''דרייב'' לפעול ומתפלאים על הקלות שבה דברים נעשים, אבל הכל מסתכם בהחלטה לפעול.
    תפעל-תתקדם בחיים. לא תפעל-תישאר באותו מקום עוד 20 שנה.
    תתחיל מהפעולה הכי קטנה שאתה יודע שאתה צריך לעשות. משם תתקדם לפעולה הקטנה הבאה וכך הלאה.

נסה לדמיין ''מה יקרה אם...(הכנס כאן פעולה שבחרת לעשות כדי להתקדם)''?

תזיז את הפחד הצידה ותתמקד בדברים אחרים. הפחד לא תמיד מפחיד כמו שהוא נראה. לפעמים זה סתם ''אדם קטן שעושה צל גדול''.

RonaR אוהב/ת את זה.
  14. soject

soject משתמש ותיק

אני גם קצת מבולבל מן החיים כרגע, גם בגילך אחרי שעזבתי תואר ראשון באמצע מחוסר עניין וכרגע לא יודע לא פני מועדות.
    אבל אנסה לייעץ לך בנוגע לאזור הנוחות גם כן.
    אתה צריך קצת כאוס בחיים שלך, ממה שאני מבין מההודעות שלך אתה נמצא במקום שמאד נוח לך כרגע. אתה אצל ההורים, ומתפזר כל היום בין סרטוני יוטיוב וחשיבה העל העתיד.
    לא צריך ללכת על התפר של כאוס וסדר, צריך ללכת בזיגז (ין ויאנג), כאוס נותן לך אפשרות להתפתח, להעז ולפרוץ קדימה אל הלא נודע, סדר נותן לך לא לשקוע ביום יום מבחינה גופנית ומנטלית מחשש מן הלא נודע. נראה לי שכרגע חסר לך קצת כאוס בחיים, אולי באמת לעבור מן ההורים יעזור, התחלת עבודה חדשה או לימודים.
    תהפוך את המילים שלך למעשים.

רונה, Alkr4153 ו-RonaR אוהבים את זה.
  15. Nimbus

Nimbus משתמש סולידי

ממש לא נוח לי עם ההורים, אין לי את האפשרות לעזוב מהיום למחר כי רוב ההוצאות של הבית עלי, אבל אני עובד על זה.
    בימים האחרונים חשבתי על מה שאמרת על הכאוס, על הבלאגן שאני צריך להכניס לחיים ונזכרתי בדיוק בכאוס שגרם לי להתעורר.
    אולי אדחוף חזק יותר את הרעיונות שלי ואולי גם אתחיל לימודים.
    בעצם לא אולי, פשוט אעשה את זה.

soject אוהב/ת את זה.
  16. Nimbus

Nimbus משתמש סולידי

היי לכולם, במקום לפתוח פוסט חדש ארצה לשאול אתכם שאלה.
    תמיד רציתי להיות חלק מעולם העסקים ולהשתלב בחוג הסגור של האנשים "הכבדים" או סתם להיות שם ודבר בתחום.
    הפעם רציתי לשאול לגבי לימודים אקדמאיים שאולי יכולים לעזור לי בהמשך הדרך.
    התייעצתי עם אנשים שעשו תואר ראשון במנהל עסקים ולטענתם עדיף להימנע מזה כתואר ראשון.
    התייעצתי עם כלכלנים ולטענתם יש הבדל של שמים וארץ בין חומר הלימוד בתואר לבין הפרקטיקה שלאחר מכן.
    התייעצתי עם משפטנים שרק סיימו תואר ועדיין לא עשו את בחינות ההסמכה, לטענתם הם כן קיבלו ראיית עולם שונה וכלים שפיתחו אותם מקצועית ואישית.
    לגבי ראיית חשבון, נראה לי קצת מסלול מייגע אבל אצטרך להתייעץ עם אנשים שכבר עשו את זה.

אני בכלל חשבתי על לשלב מדעי המחשב וכלכלה בפתוחה, או אולי רק מדעי המחשב כדי התבסס על המשכורות העתידיות ולהתפתח משם.

אפשר לשמוע את דעתכם בבקשה?

17. chen15

chen15 משתמש ותיק

למה אתה מתכוון?
    איך ניראה סדר יום של אנשים "כבדים"?
    במה הם עוסקים? מה הם עושים כל היום?

+100
    הייתי שם. רציתי להיות אשת עסקים אז הלכתי לתואר ראשון במנהל עסקים. בקצרה: אפס. כלום. גורנישט. תואר לשם תואר ותו לא.

התובנה שלי מהסיפור האישי שלי:
    קצת קשה לשלב את הלך הרוח וסדר היום של שכיר עם זה של יזם/איש עסקים/ יו ניים איט.

אז אם אתה רוצה לעשות עסקים תפתח מיומניות רלוונטיות ותנסה לקדם את עצמך לשם, על פני מאמצים שבסוף היום יביאו אותך למשרה של 8 עד 4, או 9 עד 5...

ו... אם בסוף כן הולכים בראש של שכיר, אז לדעתי, חדמשמעית מדמח. פשוט השכר שם עולה על כל השאר, לפחות ב30 השנים הראשונות...

18. Nimbus

Nimbus משתמש סולידי

סדר יום של אנשים "כבדים" בדרכ זה להיפגש עם אנשים ולחפש הזדמנויות ( כשאתה מגיע לרמה כזאת זה הרבה יותר קל ונגיש ),לכבות שריפות איפה שצריך ולתת שירותי ייעוץ.
    אני עובד בחברה שמספקת שירותים עסקיים לאנשים כאלה אז רוב היום אני בקשר איתם.
    למזלי יש לי עם מי להתייעץ מידי פעם.

חשבתי על שילוב של מדמח כדי שתהיה לי רשת ביטחון ואולי זאת גם הזדמנות לפתוח את הראש מבחינה טכנולוגית.
    אתחיל לעשות קורסים קטנים ואראה איך זה מתקדם.

19. בתאל השאפתנית

בתאל השאפתנית משתמש רשום

Nimbus
    אני לא יודעת בן כמה אתה,
    כי גיל חשוב פה, לכל גיל יש את האתגרים שלו...

אתה נשמע מאוד משכיל אך מבולבל,
    אני ממליצה לך לקחת מאמן אישי \ מאמנת אישית מומחית עם ניסיון רב, זה יעלה לך כסף רב,
    אבל זה יהיה שווה לך את זה,
    ואם תמצא את המאמן הנכון לך, שיבין אותך, וגם שילמד אותך איך להתמקד ולהבין את עצמך בצורה כזאת שתדע מה החולשות שלך
    ושתוכל לדלג דרך החולשות שלך במסלול החיים,
    אז אתה תחסוך לעצמך הרבה ''טעויות'' בדרך (דוגמא לטעות זה ביזבוז זמן וכסף על תואר שלי יתאים לך מבחינת אופי\תואר שתבין שלא יקדם אותך בחייך,
    או בכללי אולי אתה לא צריך תואר ראשון..)

אני ממליצה לך לקרוא פוסטים של הסולידית, לא כולם על שוק ההון, אלא גם על חיסכון, על לימודים ועוד..
    הפוסטים של הסולידית יתנו לך מבט שונה על חיים (שאפשר לעשות דברים אחרת חוץ מצבא-טיול לחו''ל-תואר-עבודה-משכנתא)
    וזאת לדעתי המטרה של הסולידית - לתת לאנשים נקודת מבט אחרת, שונה על החיים.. לגרום להם להתעורר..

לגבי הודעתך הראשונה, ממליצה לקרוא ספרים על קואוצ'נג, למשל ספר קואוצ'ינג יהודי ספר פראקטי וחזק שאפשר לעבוד איתו לבד,
    ובכללי בניית מטרות זה משהו שלייף קואוצ'ר =מאמן אישי יכול ללמד אותך.

אני למדתי לבנות מטרות ועושה זאת פעם בשנה לקראת סוף שנה האזרחית,
    ולאורך השנים למדתי לשכלל את המטרות השנתיות שלי בכך שיש להן נגזרת של מטרות חצי שנתיות, מטרות רבעוניות,
    ולרדת ברזולוציה של מטרות חודשיות, שבועיות, ויומיות !
    כי החיים שלנו מורכבים מהיום הזה- מהווה!!
    וכל יום ביומו אנחנו יכולים לשנות את עתידנו בכך שנעשה פעולות כלשהן,
    ואם נעשה פעולות ספציפיות שנגזרות ממטרות ה5-10 שנתיות, אז נסלול לעצמנו את העתיד שאנחנו רוצים,
    גם אם בתנאי האי וודאות כמו קורונה לייף שפקדה אותנו..

דוגמא שלי - היו לי מטרות גדולות לעצמי לשנת 2020, ולקח לי כמה חודשים להתאפס על עצמי ולהבין שהעולם השנה
    ומשתנה, והמטרות שלי כבר לא תקפות, אז בניתי לעצמי מטרות חדשות, שמתאימות לתקופת הקורונה ולסגרים!

בהצלחה במסע חייך ! מוזמן לעדכן מה החלטת ולאן פנית בדרכך :)

20. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש ותיק

היי @Nimbus, אם אתה הוא אותו Nimbus מהפורום של מאפי, אתה אמור לדעת היטב כיצד מציבים מטרות ואף הופכים אותן למשימות קונקרטיות בצורה נכונה הרבה יותר ממה שתוכל למצוא בפורומים או במעגלים אחרים העוסקים בהתפתחות אישית. לדעתי לפחות.. האם זה אתה?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מטרות לשנה החדשה פיתוח אישי ‏31/12/15
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.