• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפסדתי 2000 שקל בווינר

• פותח הנושא Mars
  • פורסם בתאריך
מס הכנסה

עריכה: והם גם עומדים לזכות יותר
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3733660,00.html
אושר בכנסת: המיסוי על זכיות מהימורים יגדל ב-2019
ועדת הכספים אישרה שהמיסוי של 35% יחול מזכייה של 30.5 אלף שקל ומעלה, במקום 50 אלף שקל כיום. המהלך צפוי לפגוע בהכנסות הטוטו והלוטו
מזכיר ויכוח של שני ארגוני פשע (רשות המיסים והטוטו) שמחלקים בינהם רווחים/טריטוריות.

עוד משהו מתוך הכתבה:
מהלך נוסף שאושר הוא הארכת צמצום נקודות זיכוי במס למסיימי תארים. ההחלטה קובעת כי נקודת הזיכוי שמקבלים מסיימי תארים אקדמיים יהיו לשנה אחת בלבד במקום 3 שנים למסיימי תואר ראשון ושנתיים למסיימי תואר שני. וועדת הכספים החליטה להאריך את הוראת השעה המצמצת את תקופת מתן נקודות הזיכוי ב-4 שנים בלבד, זאת בניגוד לכוונת הממשלה להאריך ב-7 שנים את הוראת השעה.
מישהו בכלל יכול להסביר למה מסיימי תארים אמורים לקבל נקודות זיכוי?
עכשיו מנסים להוריד את העיניין הזה. אבל למה זה היה קיים מלכתחילה?

מישהו בכלל יכול להסביר למה מסיימי תארים אמורים לקבל נקודות זיכוי?
כי השכלה תורמת לעושר הרוחני של המדינה (שהופך מאוחר יותר לעושר אמיתי - מיסוי על אקסיטים, משכורות גבוהות בהייטק וכו)

אם כבר מה שמרגיז אותי זה:
"הורים לילדים עד גיל 18 זכאים לנקודות זיכוי ממס הכנסה בגין כל ילד, וזאת בנוסף לשאר נקודות הזיכוי הניתנות בגין הורות
ההטבה ניתנת רק לאחד ההורים: במקרה שההורים נשואים תינתן ההטבה לאישה ..."
ידעת שנשים שיש להן הרבה ילדים (לא נגיד מאיזה מגזר) אפקטיבית לא משלמות מס הכנסה?

נשים שיש להן הרבה ילדים (לא נגיד מאיזה מגזר) גם לא מגיעות לסף המס או לא עובדות...

כי השכלה תורמת לעושר הרוחני של המדינה (שהופך מאוחר יותר לעושר אמיתי - מיסוי על אקסיטים, משכורות גבוהות בהייטק וכו)

"הורים לילדים עד גיל 18 זכאים לנקודות זיכוי ממס הכנסה בגין כל ילד, וזאת בנוסף לשאר נקודות הזיכוי הניתנות בגין הורות

אם אשתי לא עובדת מגיע לי נקודות זיכוי (על ילדים)במקומה?,,,עבור 2 ילדים

נערך לאחרונה ב:
היי לא ממש קראתי אבל אם אתה יכול לקנות כרטיסי גירוד בכסף של הווינר, זו אופציה נחמדה להחזיר את הכסף. לקנות 200 כרטיסי גירוד של 5 שקל. בטח תחזיר חלק מהכסף.
בכל מקרה אני זוכר את המונדיאל (2010) האחרון ששלחתי בו ווינר ב10 שקל. ארורה תהיה ספרד שלא הכניסה גול לפני סיום ה-90 דקות. הפסד כלכלי נוראי בשבילי אז בתור חייל עני, עוד בתקופה שהשכר של החיילים עמד על 350 שקל..

כן, אני אוהב את הריגוש הזה של ההימור כמו ההרגשה של שתיית אלכוהול אבל כמו כל סם צריך לרסן את עצמך ולדעת איפה עובר הגבול..

מצאת על מה להתרגז...
אם מה שמרגיז אותך זה ש"לא נגיד מאיזה מגזר" מרוויח כאן משהו, די ברור לי שמגזר הפורום מרוויח מזה יותר. העשירונים הגבוהים מרוויחים הכי הרבה מכל הטבות המס האלו והאחרות (בגדול).
בכל מקרה, כשמתרגזים על מגזר גם בגלל שהם עובדים וגם בגלל שהם לא, זה קצת מצחיק.

ברור שזה טוב שיש יותר אנשים עם תואר ראשון. אבל התואר כבר מסובסד, לכן אין שום סיבה להוסיף הטבות דרך נקודות זיכוי.
זו כנראה הסיבה שהם רוצים לבטל את ההטבה הזו עכשיו (בנתיים רק להקטין את מספר השנים זה תקף בהן, אבל הכיוון ברור).
אם כבר רוצים לשפר, אז אפשר להגדיל את הסבסוד על שכר לימוד או לשלם מענק למסיימי התארים.
מערכת המיסוי צריכה להיות פשוטה ככל האפשר. רצוי לבטל את כל השיטה הזו של נקודות הזיכוי ושהמס יהיה אחיד לכולם.

כי השכלה תורמת לעושר הרוחני של המדינה
מצד אחד נכון,
מצד שני נקודת הזיכוי מעודדת דווקא ללמוד תארים עם משכורות גבוהות.
באמת... כאילו שזיכוי במס של 7000 שח, על פני 3 שנים (עוד לפי הזיכוי הגבוה הישן) ייגרמו למישהו ללמוד או לבחור תואר מסויים.

באמת... כאילו שזיכוי במס של 7000 שח, על פני 3 שנים (עוד לפי הזיכוי הגבוה הישן) ייגרמו למישהו ללמוד או לבחור תואר מסויים.
ברור שלא... הם הולכים (בין היתר) בגלל המשכורת הגבוהה.

אני דיברתי מהצד של הממשלה, שדורשת משכורת X מבוגר התואר לפני שיזכה לנצל את הזיכוי.

היי לא ממש קראתי אבל אם אתה יכול לקנות כרטיסי גירוד בכסף של הווינר, זו אופציה נחמדה להחזיר את הכסף. לקנות 200 כרטיסי גירוד של 5 שקל. בטח תחזיר חלק מהכסף.

facepalm

ממליץ לך לקרוא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
L Nvidia 2023 לעומת intel שנת 2000 שוק ההון 18
ל Russell 2000 etf שוק ההון 1
G מתחם 2000 ראשל"צ נדל"ן 17
Tim_Duncan משקיעי מדדים בשנות ה-2000 שוק ההון 20
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
מ מניות שהרכיבו את מדד sp 500 בשנת 2000 שוק ההון 16
E המרת מט'ח בחשבון מרג'ין IB - מינימום 2000$? שוק ההון 5
א מנייה עם 2000 P/E שוק ההון 2
S מכירים ETF שעוקב אחרי המדד העולמי או המדד העולמי ללא ארצות הברית שקיים עוד לפני המשבר של שנת 2000? שוק ההון 7
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
yossik ברכות לסולידית - 2000 חברים אוף טופיק 12
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
ביולוג ירושלמי קרן ADQ של ממשלת אבו דאבי רוכשת את השליטה בהפניקס ב- 2.3 מיליארד שקל. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 93
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
I דולר\שקל שוק ההון 12
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
Z האם בחירת שקל כמטבע בסיס בIBKR יוצר בעיות בדוחו"ת למס אחר כך? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N מופסד 60 אלף שקל... שוק ההון 343
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
ר סימולציה 10 מיליון שקל נדל"ן 15
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
א הבאתי היום לקבצן 500 שקל צרכנות פיננסית 123
M שער דולר/שקל שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה