• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מניות שהרכיבו את מדד sp 500 בשנת 2000

מתעניין

משתמש סולידי
דירוג
14
אהלן חברים,

לפעמים אני חושב לעצמי מה אם הייתי משקיע במניית אפל 1000 שקל בשנת 2000 או מה אם הייתי משקיע את אותו סכום במניית אמזון ודוגר עליהם עד עצם היום הזה, בלי איזונים ובלי כלום.
אני רוצה לעשות לעצמי מחקר קטן(אם יש כבר מחקר כזה אשמח לשמוע את התובנות) מה היה קורה אם הייתי לוקח את 500 המניות שהרכיבו את מדד sp 500 בשנת 2000 ושם על כל אחד מהם 1000 שח ושוכח מהם עד היום מבלי לגעת בכלום (אתעלם מהעלויות הגבוהות שזה היה יוצר בתחילת בניית התיק וגם מהדיבדנדים שפחות מעניין אותי כרגע).

והאם יש גם אפשרות לדעת מה קרה למניות שכבר לא נמצאות במדד משנת 2000?

אני רוצה לעשות לעצמי מחקר קטן(אם יש כבר מחקר כזה אשמח לשמוע את התובנות) מה היה קורה אם הייתי לוקח את 500 המניות שהרכיבו את מדד sp 500 בשנת 2000 ושם על כל אחד מהם 1000 שח ושוכח מהם עד היום מבלי לגעת בכלום
מעניין באמת,הימור שלי פחות מהמדד עצמו אבל אני לא בטוח בכלל.
אתעלם מהעלויות הגבוהות שזה היה יוצר בתחילת בניית התיק וגם מהדיבדנדים שפחות מעניין אותי כרגע
למה? מה מטרת המחקר?
אתה מתכוון ספציפית לכול אחת?
מאמין שאפשר אבל מדובר בעבודת מחקר רצינית ואולי גם חלק מהנתונים יהיו בתשלום(אולי תמצא מחקר שכבר בדק את זה)
בכללי דיי ברור שהם פשטו רגל הפכו לחברות קטנות או התמזגו עם חברות אחרות.

למה? מה מטרת המחקר?
אממ לא בשביל משהו מיוחד אולי בסוף יתגלה משהו חיובי שאחליט להשקיע בדרך כזו או אחרת.
בגדול מעניין אותי מה היה קורה אם היה נותנים לסוסים החזקים להמשיך לדהור בלי כל שנייה לנסות לאזן אותם כי הם יצאו מאיזו מגבלה מסויימת או כי הם עשו מספיק תשואה ועכשיו היא נהפכה ל-"בועה" שבפועל היא המשיכה לשבור עוד שיא ועוד שיא.

למה להתעלם מהדיבידנדים?
בגדול כי אני חושב שזה סתם יסרבל את הבדיקה.
הרי מה הייתי עושה עם דיבדנדים האלו? משקיע אותם מחדש? איפה משקיע אותם? זה סתם יהיה חכמה בדיעבד.
אם התוצאות של הבדיקה יהיו טובות דיבדנדים פשוט יהיה עוד בונוס נחמד אבל כרגע פחות מעניין אותי.

בגדול כי אני חושב שזה סתם יסרבל את הבדיקה.
הרי מה הייתי עושה עם דיבדנדים האלו? משקיע אותם מחדש? איפה משקיע אותם? זה סתם יהיה חכמה בדיעבד.
אם התוצאות של הבדיקה יהיו טובות דיבדנדים פשוט יהיה עוד בונוס נחמד אבל כרגע פחות מעניין אותי.
זה די קריטי לבדיקה. בין אם היית משקיע אותם חזרה ובין אם לא.

בגדול מעניין אותי מה היה קורה אם היה נותנים לסוסים החזקים להמשיך לדהור בלי כל שנייה לנסות לאזן אותם כי הם יצאו מאיזו מגבלה מסויימת או כי הם עשו מספיק תשואה ועכשיו היא נהפכה ל-"בועה" שבפועל היא המשיכה לשבור עוד שיא ועוד שיא.
אם אתה רוכש קרן מחקה מדד ולא נוגע בה זה בדיוק מה שאתה עושה...
ההבדל הוא, בדרך שהצעת, שאתה מחזיק גם חברות שיוצאות מהמדד ולא רוכש את אלו שנכנסו במקומן.

אם אתה רוכש קרן מחקה מדד ולא נוגע בה זה בדיוק מה שאתה עושה...
ההבדל הוא, בדרך שהצעת, שאתה מחזיק גם חברות שיוצאות מהמדד ולא רוכש את אלו שנכנסו במקומן.
זה הבדל גדול מאוד......אבל זה גם לא ההבדל היחיד,המשקל של החברות במדד הוא לפי משקל שוק ולא שווה(רק בנקודת ההתחלה)כמו שהוא תיאר.
כן אבל לא דיברת על לבחור את הסוסים המנצחים,חשבתי שאתה מניח שזה לא אפשרי(בשבילך).
נחזור לדוגמה שלך ונתרגם לדולרים, האלף שלך באמזון בשנת 2000 הגיעו לבערך 54 אלף,השאלה מה קרה לשאר 499 אלף שהשקעת.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_S&P_500_companies#Selected_changes_to_the_list_of_S&P_500_components

לפי ספירה שלי כ 50% מהחברות שהיום במדד נכנסו אליו אחרי שנת 2000
וכ 10 אחוז מהם נוסדו החל מ 2000

מה שקרה לאילו שיצאו, החלוקה שם, מתפזרת בין: הפכו לפרטיות, שווי שוק ירד, נרכשו, התמזגו\התפצלו

כן אבל לא דיברת על לבחור את הסוסים המנצחים,חשבתי שאתה מניח שזה לא אפשרי(בשבילך).
נחזור לדוגמה שלך ונתרגם לדולרים, האלף שלך באמזון בשנת 2000 הגיעו לבערך 54 אלף,השאלה מה קרה לשאר 499 אלף שהשקעת.
בהחלט לא דיברתי על הסוסים המנצחים שזה אדע בדיעבד כעבור 20 שנה.
שמתי על כל ה-500 סוסים בשנת 2000 את אותו הסכום ובניגוד למדד שאנחנו רגילים לעקוב שדואגים לאזן את המנצחים(כי עלו יותר מדי) אני נותן לו להמשיך לדהור עד עצם היום הזה.
אוקיי אמזון הבנו(היו כלולים במדד sp 500 בשנת 2000?)
לגביי השאלה של מה קרה עם שאר ה499 מניות זה גם מה שמעניין אותי, השאלה אם אפשר לברר כזה דבר.

אני מדבר על בלי איזונים, שגר ושכח.
אתה חייב להגדיר את ה 01.01.2000 כתקופה שווה מדידה?
או שזה יותר משוחרר מזה?

לגביי שאלת האיזון
ישנן קרנות שמאזנות סקטוריאלית ואז בתוך הסקטורים, ישנן קרנות שמאזנות ללא סקטורים (את כלל המניות)
האיזון לרוב מתבצע ע"י מכירת המנצחות וקניית המופסדות

לגביי שגר ושכח, זה מה שהמדד שרגיל עושה ה s&p 500 , זה שמחזיק לפי שווי שוק, לא מבצע איזוני מחיר

מחשבה מבריקה

ובכן, התוצאה הראשונה שם מדצמבר 2005
אז יש שם קובץ אקסל:
https://web.archive.org/web/2005120...andardandpoors.com:80/spf/xls/index/sp500.xls

עכשיו יש מספר דברים לעשות:
למצוא את אילו שלא קיימות היום
למצוא את אילו שלא היו קיימות אז
להשאיר את החופפים
להביא נקודות מחיר של כל הטיקרים
להחליט על מועדי קנייה (רבעון, חודש, שנה)
לשים כמה שקלים על כל טיקר
במקביל לבצע זאת על המדד ה"רגיל"

לגביי שתי הקבוצות הראשונות-שניות, לבדוק מה סיבת היציאה, אם שינוי טיקר, אז לבצע שינוי ידני בקבוצה החופפת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 29
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
N תכנון מכירת מניות ESPP - ריבית והצמדה עבור החזר המס מיסים 5
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
JaywalkerPenguin מניות דואליות שוק ההון 9
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
י שברי מניות בפסגות טרייד שוק ההון 5
N אסיפת בעלי מניות שוק ההון 6
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
E מניות preffered שוק ההון 0
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
N חיפוש מדד לפי מניות שוק ההון 6
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
A מכירת מניות בשנה קלנדרית ללא שכר - משתלם? מיסים 3
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
S השקעה חוזרת במדד ומסחר בשברי מניות שוק ההון 10
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
M נתוני מסחר של מניות ישראליות להורדה או דרך API שוק ההון 5
B אפשרי לדווח מס ממכירות של מניות לפי LIFO ? מיסים 4
S חלוקת תקציב בין נדלן ושוק ההון (מניות) נדל"ן 6
B מס על מכירת מניות מאקזיט מיסים 5
D קרן צוברת מניות dividend aristocrats? שוק ההון 1
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
H פתיחת תיק מניות במיטב דש שוק ההון 4
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ה מיטב גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות, תשואה לא מוסברת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Z אתר שמציג אחוזי IV לאופציות של מניות באופן מרוכז שוק ההון 3
Z מיסוי מניות E-Trade ו IBI - ניכוי מס מלא - הייטק מיסים 8
ה תובנות עצות על תיק מניות קיים שוק ההון 3
יבגני וולף אינדקס עולמי של מניות שמחלקות דיבידנד לפי DGI שוק ההון 13
W העברת מניות לאחותי - השלכות מיסוי מיסים 0
D האם אחזקת תיק מניות במספר ברוקרים שונים מחייבת בהגשת דוח שנתי? שוק ההון 7
א פסטרנק שוהם מניות שוק ההון 2
א מניות דיבידנד ומס ירושה שוק ההון 16
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
fizban התיק של Fizban (מדדים - 93%, מניות - 7%) שוק ההון 18
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
O האם בשלב הצבירה 100 אחוז מניות מבחינה רציונלית טהורה דעתכם? פוסטים מאיכות נמוכה 5

נושאים דומים

Back
למעלה