• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפחתת מס רווחי הון דרך נק' זיכוי

תודה
חיפשתי ולא הצלחתי למצוא סימולטור שמשלב גם מס רווח הון, מצאתי רק את הסימולטור של מס הכנסה משכירים
אפשר קישור בבקשה? (ואל תשכח לאשר מיד;);))
תודה מאוד, על כל ההודעות המושקעות והפוסטים הנהדרים
תשים את רווחי ההון בשדה 141 (בהנחה ואתה מתחת לגיל 60, המיסוי על דיבידנדים ורווחי הון זהה)

בואו נתחיל:
צפה בקובץ המצורף 356
צפה בקובץ המצורף 357
צפה בקובץ המצורף 358

הערות:
* אין מקום להזין רווחי הון, אז צירפתי אותם לדיבידנדים כי בגיל שלך אתה בכל מקרה משלם עליהם 25%.
* אין מקום למלא מס זר שנוכה בחול, אז יש שתי אופציות... להפחית מהדיבידנדים את המס שנוכה כפול 4, או לצרף את המס לשדה 040 (וצריך לשים לב שהמס לא יותר מרבע מהדיבידנדים מחול).
* עשיתי את השניים לעיל לצרכי הסימולציה בלבד, זו לא הדרך הנכונה למלא בדוח.
*הנחתי שיש לך הטבת חייל משוחרר למשך כל 2020, מתבטא בזה שהזנתי שתאריך השחרור שלך 12/2019, ככל ולא היית זכאי להטבה במשך כל השנה (כי השתחררת ב2018 או לחלופין ב2020), אז כנראה שכבר לא יהיה לך החזר אלא חוב. כל חודש שווה שישית נקודת זיכוי שזה 378 שח.

ברכות יש לך החזר מס של 58 שח.
היי, שאלה ברשותך,

אני משרת בקבע ברמת פעילות א' ומתוקף כך זכאי ‏לזיכוי ‏מס ‏בשיעור ‏של ‏%5, זאת בנוסף ל4.25 נק' זיכוי שיש לי בתור חייל משוחרר מסדיר, עכשיו אני לא קרוב לנצל את שתי ההטבות במלואן במסגרת המשכורת- האם אני יכול להשתמש בשתי ההטבות על מנת להתקזז על רווחי הון אל מולן?

לצורך העניין אסיים את השנה עם הכנסה משכר של 92,000 לערך, מה שיוצר על פי מחשבון מס הכנסה למיטב הבנתי חבות מס של 9,861 ש''ח,

זאת בעוד שווי נק' הזכות שלי ממס הכנסה (4.25) הוא 11,118 ושווי ההטבה במס של ה5% הוא 4,600 ש''ח לערך, האם זה אומר שאני פשוט מחבר ביניהם (15,718), מוריד את חבות המס (כאמור 9,861) ונשאר עם 5,857, האם על כל הסכום אני יכול להזדכות אל מול מס רווחי הון?

או שלדוגמא הם מקזזים אל מול חבות המס מהשכר קודם את נק' הזיכוי ואז לא ניתן להשתמש בזיכוי המס של ה5% אל מול מימוש רווחי הון?

שאלה נוספת, איך נספרות השנתיים בהן אני זכאי ל2 נק' זיכוי נוספות?
סיימתי שירות סדיר ב01.04.21, האם זה אומר שאני זכאי ב2021 ל1.5 נק' זיכוי נוספות ובשנת 2023 תהיה לי 0.5 נק' זיכוי?
או שזה לשנתיים קלנדריות ופשוט בשנים 2021-2022 אני זכאי ל2 הנק' הנוספות ללא קשר לתאריך השחרור במהלך השנה?

תודה רבה על העזרה ועל שיתוף הידע!

אני משרת בקבע ברמת פעילות א' ומתוקף כך זכאי ‏לזיכוי ‏מס ‏בשיעור ‏של ‏%5, זאת בנוסף ל4.25 נק' זיכוי שיש לי בתור חייל משוחרר מסדיר, עכשיו אני לא קרוב לנצל את שתי ההטבות במלואן במסגרת המשכורת- האם אני יכול להשתמש בשתי ההטבות על מנת להתקזז על רווחי הון אל מולן?
נקודות זיכוי לחייל משוחרר תקפות רק נגד שכר עבודה.
זיכוי לרמת פעילות א+ תקפה רק לשכר מרמת פעילות א+.

אבל... המס כן מחושב לך בצורה מיטבית, לכן תוכל לנצל עד 2.25 נ.ז. המקוריות (שבמקרה זה יוצא בערך הפער שנשאר לך).

סיימתי שירות סדיר ב01.04.21, האם זה אומר שאני זכאי ב2021 ל1.5 נק' זיכוי נוספות ובשנת 2023 תהיה לי 0.5 נק' זיכוי?
בערך זה. זה מחושב חודשי.
כלומר, מה שציינת נכון בתנאי שעבדת בצורה רציפה (מה שקורה בקבע).

אבל... המס כן מחושב לך בצורה מיטבית, לכן תוכל לנצל עד 2.25 נ.ז. המקוריות (שבמקרה זה יוצא בערך הפער שנשאר לך).
זאת אומרת שאם אני משקלל את כלל תשובתך יש לרשותי 2.25 נק׳ זיכוי רגילות, 1.5 מתוקף היותי חייל משוחרר (מאפריל עד סוף השנה), ו5% זיכוי על רמת פעילות א׳, וסדר הירידה שלהם מחבות המס הוא מיטבי לכן נק׳ הזיכוי הרגילות הן האחרונות לרדת ובמה שיוותר מהן ניתן להשתמש אל מול מימוש רווחי הון- (במקרה שלי כ 1.75 נק׳ זיכוי)

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
טופס 867 מבית ההשקעות
קצת הזנחתי את זה, אבל הברוקר שלח לי את האישורים הבאים(בקשר לרווחי הון בשנה שעברה):
IMG_20211223_041251__01.jpg

אני רואה שהמסמכים כבר מלאים בכל הפרטים הרלוונטים, האם אני צריך למלא משהו נוסף?
או פשוט לשלוח רק את אישור מספר 1 אונליין(מקווה שיש אופציה כזאת) למס הכנסה ואקבל אוטומטית את ההחזר?

אני רואה שהמסמכים כבר מלאים בכל הפרטים הרלוונטים, האם אני צריך למלא משהו נוסף?
או פשוט לשלוח רק את אישור מספר 1 אונליין(מקווה שיש אופציה כזאת) למס הכנסה ואקבל אוטומטית את ההחזר?
אתה צריך למלא את טופס 135 + 1322 עם הפרטים מתוך הטפסים הללו.
בנוסף צריך למלא כל הכנסה אחרת שהייתה לך בשנת המס. למשל אם יש הכנסה מעבודה אז להעתיק את הערכים מטופס 106 אל השדות המתאימים בטופס 135.

את הכל אתה יכול למלא, לצרף ולהגיש בפורטל המקוון שפתחו מס הכנסה לבקשת החזרי מס.

בערך זה. זה מחושב חודשי.
כלומר, מה שציינת נכון בתנאי שעבדת בצורה רציפה (מה שקורה בקבע).
היי,

בעקבןת סיום שנת המס הקודמת, אני מתחיל לעסוק בקבלת החזרי המס, למיטב הבנתי אני צריך להמתין פשוט לחודש מרץ בו הצבא יוציא לי טופס 106, ובית ההשקעות יוציא טופס 867, ולאחר מכן להגיש בקשה להחזר מס באמצעות מילוי 135+ 1322 וזהו?

האם עליי לעשות זאת עד תאריך ספציפי בשנת 2022 או שאין הגבלת זמן (זכור לי שיש להגיש בקשות עד אפריל של השנה העוקבת)

תודה!

בעקבןת סיום שנת המס הקודמת, אני מתחיל לעסוק בקבלת החזרי המס, למיטב הבנתי אני צריך להמתין פשוט לחודש מרץ בו הצבא יוציא לי טופס 106, ובית ההשקעות יוציא טופס 867, ולאחר מכן להגיש בקשה להחזר מס באמצעות מילוי 135+ 1322 וזהו?
אם יש גם הפסדי הון לגלגל מ/אל 2021, צריך בנוסף את 1344.
האם עליי לעשות זאת עד תאריך ספציפי בשנת 2022 או שאין הגבלת זמן (זכור לי שיש להגיש בקשות עד אפריל של השנה העוקבת)
החזר מס אפשר להגיש עד 6 השנים המלאות האחרונות שנסתיימו (למשל במהלך 2022 אפשר לבקש החזר על כל אחת מהשנים 2016-2021).

אם יש גם הפסדי הון לגלגל מ/אל 2021, צריך בנוסף את 1344.

החזר מס אפשר להגיש עד 6 השנים המלאות האחרונות שנסתיימו (למשל במהלך 2022 אפשר לבקש החזר על כל אחת מהשנים 2016-2021).
לא הבנתי את כוונתך בנוגע להפסדי ההון- ככלל יצאתי מורווח מהשוק מבחינת מימושים ב2021, אך חלק מהניירות מימשתי בהפסד קטן (בערך 8 ניירות ברווח ו2 בהפסד, כשההפסד הוא סכום קטן יותר ולכן מגן המס לא מכסה הכול), האם עליי להגיש את 1344?

לא הבנתי את כוונתך בנוגע להפסדי ההון- ככלל יצאתי מורווח מהשוק מבחינת מימושים ב2021, אך חלק מהניירות מימשתי בהפסד קטן (בערך 8 ניירות ברווח ו2 בהפסד, כשההפסד הוא סכום קטן יותר ולכן מגן המס לא מכסה הכול), האם עליי להגיש את 1344?
לא, כי אתה לא מגלגל הפסד הון משנה לשנה אלא רק מקזז הפסד מול רווח בתוך אותה שנת מס.

אם היית מסיים בהפסד הון נטו, היית יכול לגרור אותו מ2021 ל2022 וכו' בעזרת 1344.

לא, כי אתה לא מגלגל הפסד הון משנה לשנה אלא רק מקזז הפסד מול רווח בתוך אותה שנת מס.

אם היית מסיים בהפסד הון נטו, היית יכול לגרור אותו מ2021 ל2022 וכו' בעזרת 1344.
הבנתי, תודה רבה לך על המענה!

שני דברים אחרונים:
האם יש תאריך ספציפי בו הגופים צריכים ליצור 867 ו106?
והאם אני חייב להוסיף את כל ה867 שקיימים (כעיקרון היה לי רווח בחשבון במיטב, רווח בקופ''גלה מחיסכון לכל ילד, והפסד קטן בPEPPER INVEST), יוצא לי סך הכול 3 טפסים של 867?

שני דברים אחרונים:
האם יש תאריך ספציפי בו הגופים צריכים ליצור 867 ו106?
במהלך מרץ (לרוב בימים האחרונים של החודש) אתה אמור לקבל את כולם. בחלק מהחברות זה טופס שניתן להוריד באתר האישי.
והאם אני חייב להוסיף את כל ה867 שקיימים (כעיקרון היה לי רווח בחשבון במיטב, רווח בקופ''גלה מחיסכון לכל ילד, והפסד קטן בPEPPER INVEST), יוצא לי סך הכול 3 טפסים של 867?
לא זוכר אם קופל"ג זה 867 או טופס אחר עם ניכוי מס במקור, אבל כן - כל חשבון מאלו שציינת צריך להפיק לך טופס.

במהלך מרץ (לרוב בימים האחרונים של החודש) אתה אמור לקבל את כולם. בחלק מהחברות זה טופס שניתן להוריד באתר האישי.

לא זוכר אם קופל"ג זה 867 או טופס אחר עם ניכוי מס במקור, אבל כן - כל חשבון מאלו שציינת צריך להפיק לך טופס.
ועל פניו אני אמור להסתדר לבד עם מילוי הטופס למס הכנסה, סך הכול העתק הדבק של נתונים?

ועל פניו אני אמור להסתדר לבד עם מילוי הטופס למס הכנסה, סך הכול העתק הדבק של נתונים?
החלק של 1322 מנוסח בצורה קצת מבלבלת, יש מדריכי וידאו בגוגל שמפרטים איך למלא אותו. כדאי להיעזר בהם בפעם הראשונה.

כל ה867 שקיימים (כעיקרון היה לי רווח בחשבון במיטב, רווח בקופ''גלה מחיסכון לכל ילד, והפסד קטן בPEPPER INVEST), יוצא לי סך הכול 3 טפסים של 867?
אגב, אם לא משכת מגה"ש, הרווח הרשום הוא 0.

אם אין לך חובת הגשה, 135 + 1322 מספיקים (למיטב ידיעתי).
יש לו דיבידנדים ומס שנוכה בחול.
הוא צריך גם טופס 1324
לפי החוק היבש אם היו לך הכנסות מחו"ל, אתה מחויב לדווח עליהם ב1324
האם זה נכון גם במידה וכל ההכנסות מחול מופיעות ב 867 המצורף לדוח ? (אין ברוקר זר)

אם הבנתי נכון מהדוגמה שלך בנספח ד - 1324 שדה 431 רשמת את המס שנוכה בחול, זה המקום היחיד שבו זה נרשם, השדה אינו מועבר לטופס הראשי, אז חייבים למלא 1324 ולו בשביל לקבל את הזיכוי מס זר.
נכון ?!

ועוד שאלה, אתה יודע האם אפשר להגיש דוח מקוצר 135 יחד עם 1324 במידה וכל ההכנסות מופיעות ב 867 כנ״ל ?

אם הבנתי נכון מהדוגמה שלך בנספח ד - 1324 שדה 431 רשמת את המס שנוכה בחול, זה המקום היחיד שבו זה נרשם, השדה אינו מועבר לטופס הראשי, אז חייבים למלא 1324 ולו בשביל לקבל את הזיכוי מס זר.
נכון ?!
נכון.

ועוד שאלה, אתה יודע האם אפשר להגיש דוח מקוצר 135 יחד עם 1324 במידה וכל ההכנסות מופיעות ב 867 כנ״ל ?
בהחלט ניתן.

@FIYaacov
תודה.
אם היו רק דיב׳ ללא רווחי/הפסדי הון, הטופס 1322 מיותר ונשארנו עם 1324 בלבד ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 1
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 2
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
B הפחתת מס רכישה על דירות להשקעה ל- 5% שוק ההון 0
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ל הפחתת מחיר מימוש בסטארטאפ לאופציות קיימות מיסים 4
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M הפחתת מבטא פוסטים מאיכות נמוכה 26
ב הפחתת דמי ניהול הלכה למעשה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
LtWorf הפחתת הון במזומן שוק ההון 7
guesto הפחתת ניכוי דיבידנדים במקור מיסים 2
ל הפחתת דמי ניהול בביטוח מנהלים שוק ההון 15
Yuval328 הפחתת דמי ניהול בפנסיה צרכנות פיננסית 6
hommie הפחתת ריבית פד נדל"ן 0
A הפחתת דמי ניהול בקופת גמל צרכנות פיננסית 2
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה