• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפחתת מס רווחי הון דרך נק' זיכוי

ממה שאני מכיר 106 צבאי מכיל בדיוק את השדות של הסימולטור כמו כל 106 אחר. אם תרצה, תעלה צילום מסך שלו עם הפרטים האישיים מושחרים ואדגים לך.

שדה 157 נועד בשביל ריבית מקופת גמל, לא למס.
מס עבודה הולך לשדה 042.
מס רווחי הון מוזן בשדה 040.

כן, אבל רק:

ניחוש שלי שלא הזנת את נקודות הזיכוי לחיילים משוחררים מסדיר (ולא שולל משהו אחר שנובע מחוסר תאימות בשדות).
התייעצתי עם יעקב בפרטי והוא הציע שנעלה את ההתייעצות לפה שכולם יכולו ללמוד.
לפי מחשבון המס יצא לי שאני חייב כסף למס הכנסה (בין 6000 ל 2000) והדבר נראה לי תמוהה כי המס יורד לי מהשכר אוטמטית ובגלל שאני בברוקר ישראלי אני גם ממוסה אוטמטית על רווחים בסוףשנה .
הבקשה שלי מיעקב היא הסבר איפה אני מכניס כל דבר בסימולטר מס של מס הכנסה והאם הוא יכול לבדוק האם התוצאה שיצא לי היא נכונה או שפספסתי דברים.

מצורף למטה 106 של המשכורת הצבאית ו 867 של ההשקעות (הלא מוצלחות) [בלי להלשין לאיראנים]
משכורת :

השקעות :

דברים שאולי לא הכנסתי או לא הכנסתי נכון :
1. נקודות זיכוי מס בתור חייל משוחרר 3 שנים . (לדעתי הכנסתי).
2.הפרשות לפניסה / קופת גמל / ביטוחים
3. סיימתי לימודי תעודה ב2019 וב2021 . אני די בטוח שאני יכול לקבל עוד חצי נקודת זיכוי על התעודה של 2019 .
4. החזרים על זה שהשכר שלי לא מגיע לתקרה של נקודות הסיכוי המגיעות

---------------------------------------
שאלה נוספת שעלתה לי היא האם כדאי (ואם אני יכול) למשוך את דיווח המס לפעם ב6 שנים (כולל נקודות זיכוי שלא השתמשתי בהם / לא מימשתי את הזכאות עד התקרה) וכך להימנע משנה שבה אני צריך לשלם מס ואולי אפילו לקבל החזר עם ריבית.

דברים שאולי לא הכנסתי או לא הכנסתי נכון :
1. נקודות זיכוי מס בתור חייל משוחרר 3 שנים . (לדעתי הכנסתי).
2.הפרשות לפניסה / קופת גמל / ביטוחים
3. סיימתי לימודי תעודה ב2019 וב2021 . אני די בטוח שאני יכול לקבל עוד חצי נקודת זיכוי על התעודה של 2019 .
4. החזרים על זה שהשכר שלי לא מגיע לתקרה של נקודות הסיכוי המגיעות
סימנת שאתה תושב ישראל? קל לשכוח את זה כשמעתיקים מספרי סעיף מה 106 ל135.

התייעצתי עם יעקב בפרטי והוא הציע שנעלה את ההתייעצות לפה שכולם יכולו ללמוד.
בואו נתחיל:
Screenshot_20210725-222353_Chrome.jpg
Screenshot_20210725-222417_Chrome.jpg
Screenshot_20210725-222440_Chrome.jpg

הערות:
* אין מקום להזין רווחי הון, אז צירפתי אותם לדיבידנדים כי בגיל שלך אתה בכל מקרה משלם עליהם 25%.
* אין מקום למלא מס זר שנוכה בחול, אז יש שתי אופציות... להפחית מהדיבידנדים את המס שנוכה כפול 4, או לצרף את המס לשדה 040 (וצריך לשים לב שהמס לא יותר מרבע מהדיבידנדים מחול).
* עשיתי את השניים לעיל לצרכי הסימולציה בלבד, זו לא הדרך הנכונה למלא בדוח.
*הנחתי שיש לך הטבת חייל משוחרר למשך כל 2020, מתבטא בזה שהזנתי שתאריך השחרור שלך 12/2019, ככל ולא היית זכאי להטבה במשך כל השנה (כי השתחררת ב2018 או לחלופין ב2020), אז כנראה שכבר לא יהיה לך החזר אלא חוב. כל חודש שווה שישית נקודת זיכוי שזה 378 שח.

ברכות יש לך החזר מס של 58 שח.

נערך לאחרונה ב:
בואו נתחיל:
צפה בקובץ המצורף 356
צפה בקובץ המצורף 357
צפה בקובץ המצורף 358

הערות:
* אין מקום להזין רווחי הון, אז צירפתי אותם לדיבידנדים כי בגיל שלך אתה בכל מקרה משלם עליהם 25%.
* אין מקום למלא מס זר שנוכה בחול, אז יש שתי אופציות... להפחית מהדיבידנדים את המס שנוכה כפול 4, או לצרף את המס לשדה 040 (וצריך לשים לב שהמס לא יותר מרבע מהדיבידנדים מחול).
* עשיתי את השניים לעיל לצרכי הסימולציה בלבד, זו לא הדרך הנכונה למלא בדוח.
*הנחתי שיש לך הטבת חייל משוחרר למשך כל 2020, מתבטא בזה שהזנתי שתאריך השחרור שלך 12/2019, ככל ולא היית זכאי להטבה במשך כל השנה (כי השתחררת ב2018 או לחלופין ב2020), אז כנראה שכבר לא יהיה לך החזר אלא חוב. כל חודש שווה שישית נקודת זיכוי שזה 378 שח.

ברכות יש לך החזר מס של 58 שח.
קודם כל תודה רבה!

מספר שאלות בנוגע לתוצאה :
1.אם אני חייב מס - האם הם כבר ידעו לקחת את זה ממני או שאני עלול לקבל הפתעה עוד כמה שנים ?

2. בנוסף במידה ואני חייב מס האם עדיף לי במקרה כזה לדחות את תשלום המס (עד 6 שנים) ולראות אולי תהיה שנה שבה החוב יתקזז וירד גם למצב שהם חייבים לי (למשל אני השנה עם הפסדים לא קטנים ובלי רווחים בנתיים בשוק ההון)?

3. יש לי לדעתי חצי נקודת זיכוי שאני יכול לקבל בגין סיום לימודי תעודה שאותה אני יכול לממש ב2020 או ב2021 . האם עדיף לממש אותה בשנה שבה אני בוודאות חייב מס ?

4. יש הבדל בין התהליך שעשית כרגע לבין אם הייתי מקבל טופס כזה מIB ?

אם אני חייב מס - האם הם כבר ידעו לקחת את זה ממני או שאני עלול לקבל הפתעה עוד כמה שנים ?
לפי החוק היבש אם לא ניכו ממך מס במקור בכמות הנכונה (כלומר יש לך חוב), על פניו יש לך חובת הגשה של דוח שנתי.
עם זאת, הרוב הגדול לא מגיש במצב זה וזה עובר מתחת לרדאר. לא לוקח אחריות על הנכתב.

בנוסף במידה ואני חייב מס האם עדיף לי במקרה כזה לדחות את תשלום המס (עד 6 שנים) ולראות אולי תהיה שנה שבה החוב יתקזז וירד גם למצב שהם חייבים לי (למשל אני השנה עם הפסדים לא קטנים ובלי רווחים בנתיים בשוק ההון)?
הם לא עושים קיזוזים בין שנים.
את ההחזר על שנה X תקבל לבנק, והם ירצו שתשלם את החוב לשנה Y כולל ריבית עליה.
אם תגיש אחרי 6 שנים גם הריבית תתפח, ואתה גם מסתכן שהם יתנו לך קנס על זה שלא הגשת דוח שנתי בזמן כאשר היית חייב.

יש לי לדעתי חצי נקודת זיכוי שאני יכול לקבל בגין סיום לימודי תעודה שאותה אני יכול לממש ב2020 או ב2021 . האם עדיף לממש אותה בשנה שבה אני בוודאות חייב מס ?
בהחלט, נקודת זיכוי לא עוזרת בשנה שאתה לא חייב במס.

יש הבדל בין התהליך שעשית כרגע לבין אם הייתי מקבל טופס כזה מIB ?
מבחינת הסימולטור לא, מבחינת דוחות מס הכנסה כן.
כלומר, גם בסימולטור היית צריך לחשב כמה יוצא לך הרווח הון בשקלים, והדיבידנדים בשקלים, כדי להזין אותם בסימולטור.

שלום, לא הצלחתי למצוא תשובה לשאלות הנ"ל לאורך השרשור, אשמח לעזרה:

1. במידה ויש ברשותי נק' זיכוי משני סוגים - נק' תושב שתקפות על כל סוג הכנסה, ונק' ילדים שתקפות רק על הכנסה מעבודה - האם חישוב המס מבוצע בצורה המיטבית עבורי, או שיש חובה להשתמש קודם בנק' זיכוי תושב? לדוגמה: אם הרווחתי בשנה 58,860 ש"ח מעבודה, ועוד 10,000 ש"ח מרווחי הון. האם ניתן להשתמש קודם כל בנק' הזיכוי בגין ילדים ולהזדכות על ההכנסה מעבודה - ואז להשתמש בנק' זיכוי תושב ולהזדכות על ההכנסה מרווחי הון? וכך בעצם לקבל החזר של 2,500 ש"ח על המס רווחי הון ששולם?
או שמא חישוב המס מתבצע כך שקודם אני מחויב לנצל את נק' זיכוי תושב על ההכנסה מעבודה, ואז נשארות לי נק' הזיכוי בגין ילדים שלא ניתן לנצל על הכנסה מרווחי הון? מקווה שהסברתי את השאלה באופן ברור.

2. יש לי רווחי הון מקופת גמל להשקעה, וקיבלתי טופס 857 המעיד על ניכוי המס שבוצע, אבל לא מופיעים בו מספרים תואמים לדו"ח השנתי. האם עלי להכניס רווחים אלה לסעיף 141 ("דיבידנד ורווח ממניות הניתנות לפדיון - מס בשיעור של 25%) או לסעיף 142 ("ריבית על פקדונות ותכניות חיסכון - מס בשיעור שלא יעלה על 25%")?

תודה מראש על הסבלנות ועל התשובות

@rotsham

1. אני מניח שאתה מדבר על הטבות מס ליישובים. הן לא לכל הכנסה, אלא רק ליגיעה אישית.
...מי שהיה במשך כל שנת המס תושב ביישוב מוטב שהניקוד הכולל שלו הוא ... זכאי באותה שנה לזיכוי ממס בשיעור ... מהכנסתו החייבת מיגיעה אישית עד לתקרת הכנסה ...
לדעתי אתה יכול לחשב איך שנוח לך כל עוד הסדר הבסיסי נשמר: קודם ניכויים, אח"כ זיכויים.
(זה משנה בכלל? נראה לי שזה רלוונטי רק במקום שאפשר לבחור בין ניכוי לזיכוי, כמו בהפקדות פנסיוניות.)

2. איזה מספרים לא תואמים? חלק מחברות הפיננסים כותבות בטופס 857 את מספרי שדות מס הכנסה.
גמלה"ש זה כנראה שדה 157 ולא 142.

נערך לאחרונה ב:
מבחינת הסימולטור לא, מבחינת דוחות מס הכנסה כן.
כלומר, גם בסימולטור היית צריך לחשב כמה יוצא לך הרווח הון בשקלים, והדיבידנדים בשקלים, כדי להזין אותם בסימולטור.

אבל בעיקרון מלכתחילה IB לא מורידים לי מס רווח הון, לא עדיף פשוט למכור ולקנות את כל הניירות ערך שלי בדצמבר, וכל עוד אני לא אמור לשלם מס הכנסה פשוט לא לעשות שום דבר?
איך זה עובד בכלל עם IB באמת?
אני מעדיף שהבסיס קנייה שלי של כל נייר ערך יהיה יותר גבוהה כל עוד אני לא אמור לשלם מס, אם אני מסתכל 30 שנה קדימה אני מניח שזה משמעותי.
אני ביישוב מזכה ולא משלם שקל על המשכורת שלי, זאת אומרת שיש לי 2.25 נקודות זיכוי שאני לא מנצל בכלל, כמה מס רווח הון ממכירה של ניירות ערך אני יכול לחסוך בשנה? מה התהליך?

וכל עוד אני לא אמור לשלם מס הכנסה פשוט לא לעשות שום דבר?
עדיין תצטרך להגיש דוח שנתי.
יש דוגמא פרטית של איך אני הגשתי בדף פרופיל שלי.

נקודות זיכוי שאני לא מנצל בכלל, כמה מס רווח הון ממכירה של ניירות ערך אני יכול לחסוך בשנה?
כל נקודת זיכוי שווה 2616 לשנה, אז 2.25 זה 5886.
תכפיל פי 4 ואתה מקבל שתוכל למכור מניות ברווח הון של 23,544 בשנה מבלי לשלם מס (בתנאי שלא תרוויח שקל נוסף ממקור אחר).
זיכוי ישוב מזכה לא ניתן לניצול על הכנסות פאסיביות.

עדיין תצטרך להגיש דוח שנתי.
יש דוגמא פרטית של איך אני הגשתי בדף פרופיל שלי.

כל נקודת זיכוי שווה 2616 לשנה, אז 2.25 זה 5886.
תכפיל פי 4 ואתה מקבל שתוכל למכור מניות ברווח הון של 23,544 בשנה מבלי לשלם מס (בתנאי שלא תרוויח שקל נוסף ממקור אחר).
זיכוי ישוב מזכה לא ניתן לניצול על הכנסות פאסיביות.
אוקיי, אז למרות זאת שלא "ארוויח" שום דבר לשנים הקרובות, אני עדיין מחויב לדווח? שוב, המטרה לזה למכור ואז ישר לקנות בחזרה.
כאילו... גם אם מס הכנסה יבואו ויגידו הופה חבר, אני פשוט אוכל להוכיח שאני לא אמור לשלם לא? או שזה לא עובד ככה?

אוקיי, אז בעיקרון כל שנה אני אמור למכור מניות (יש לי VWRA\CSPX, זה משנה?) ברווח הון של 23,544 שקל, ולקנות ישר.
ויוצא שחסכתי 176,580 ישיר ברווחי הון ב30 שנה?
נשמע מדליק דווקא.

עכשיו, ההחזר מס כביכול זה רק דיווח של ההכנסות שלי נכון? זה לא משנה שIB לא מורידים מס במכירה כמו תיקי השקעות ישראלים, במקרה של תיק ישראלי אני אקבל את זה בתור החזר, ובמקרה של תיק אמריקאי אני מלכתחילה לא משלם, אז זה רק "הוכחה על הנייר" למס הכנסה שלא הייתי אמור לשלם?

גם אם מס הכנסה יבואו ויגידו הופה חבר, אני פשוט אוכל להוכיח שאני לא אמור לשלם לא? או שזה לא עובד ככה?
אתה צריך לדווח על אירועי מס בחו"ל.
במקרים בהם זה הסיבה היחידה להגשת דוח שנתי, אז הם מקלים ומאפשרים לעשות רק דיווח מקוצר ולשלם את המס (אם יש).

דיווח מקוצר זה פשוט להראות להם את החישובים של כמה רווח והפסד יצא. מה הרווח נטו, כמה מס נגזר מזה, ולהראות להם ששילמת באתר תשלומים של מס הכנסה.

אז זה רק "הוכחה על הנייר" למס הכנסה שלא הייתי אמור לשלם?
זה לא רק הוכחה, זה חובת דיווח.
העיקרון המנחה הוא שעל כל דבר שאין ניכוי מס במקור, אתה מחויב לדווח בצורה כזאת או אחרת.

אוקיי הבנתי.
ונגיד ואני רוצה בעל מקצוע לטפל בדברים האלה (לפחות לפעם הראשונה), אני צריך יועץ מס או רואה חשבון?

אני מניח שהתכוון למה שכתב, 2.25 נק על תושבות שתקפות לכל הכנסה
אכן התכוונתי למה שכתבתי - נק' תושבות שתקפות לכל הכנסה +נק' ילדים שתקפות רק ליגיעה אישית.
אני מבין שהרווחים מגמל להשקעה נכנסים לשדה 157..
אשמח לתשובה לשאלה הראשונה - האם חישוב המס מבוצע בצורה המיטבית עבורי, או שיש חובה להשתמש קודם בנק' זיכוי תושב?

הסימולטור של מס הכנסה מספיק סמכותי?
תודה
חיפשתי ולא הצלחתי למצוא סימולטור שמשלב גם מס רווח הון, מצאתי רק את הסימולטור של מס הכנסה משכירים
אפשר קישור בבקשה? (ואל תשכח לאשר מיד;);))
תודה מאוד, על כל ההודעות המושקעות והפוסטים הנהדרים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 1
כ פריסת הכנסה מקריפטו? (לצורך הפחתת מס) מיסים 2
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
B הפחתת מס רכישה על דירות להשקעה ל- 5% שוק ההון 0
H הפחתת הפרשות פנסיוניות לטובת שכר נטו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
כ הפחתת סיכון לפני ובפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ל הפחתת מחיר מימוש בסטארטאפ לאופציות קיימות מיסים 4
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
M הפחתת מבטא פוסטים מאיכות נמוכה 26
ב הפחתת דמי ניהול הלכה למעשה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
LtWorf הפחתת הון במזומן שוק ההון 7
guesto הפחתת ניכוי דיבידנדים במקור מיסים 2
ל הפחתת דמי ניהול בביטוח מנהלים שוק ההון 15
Yuval328 הפחתת דמי ניהול בפנסיה צרכנות פיננסית 6
hommie הפחתת ריבית פד נדל"ן 0
A הפחתת דמי ניהול בקופת גמל צרכנות פיננסית 2
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה