• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה?

קודם כל תודה על השיתוף, ממש מעניין לראות את זה מבעד לעיני מעסיק.

לפי מה שאתה רושם , העלאת המשכורת היא אמצעי לשמר את העובד שלא יעבור למקום אחר ולכן ינתן בערך הסכום שיבטיח את זה ,היא כנראה מוגבלת ל25% מעל הממוצע, ואין לה כנראה הרבה קשר לכמה העובד תורם לעסק , והכניס לעסק.
האם יש אפשרות לדבר על לקשור הישגים עם שכר או שזה בעייתי בתפקידים שאינם תפקידי מכירות ולא מתוגמלים כבר בצורה כזאת ?

מה במקרה אחר - שבו העובד מקבל הזמנות לעשות תפקיד חדש כי הוכיח את יכולותיו - האם אז ההסתכלות על השכר תשתנה - ז"א השכר לעובד יהיה כמקובל בשוק לתפקידים כאלה ואם יהיה צורך בעתיד לתוספת תהיה על הבסיס הנ"ל ?
בכיף.

אני חושב שמאד מאד קשה להכליל...ולא כל עסק דומה.
זה שילוב של כמה פרמטרים, כמו:
1. מה סוג החברה(גדולה? קטנה?)
2. מה הרווחיות של החברה(במידה והעסק לא מאד רווחי/או ללא ההשקעה מסיבית חיצונית כמו VC אזי אז הגמישות תהיה נמוכה ).
3. מה השווי האישי שלך והאימפקט שלך על החברה...איפה העובד ממוקם מבחינת קריטיות בחברה. כאן צריך גם להבין את החברה וגם להסתכל בצורה כמה שיותר כנה על עצמך.
4. מה השכר בשוק עבור התפקיד...או לפחות מה הטווח.
5. כמובן גם דברים פחות "אובייקטיבים" כמו קשר עם המנהל, הצוות וכו...
ועוד...

סתם כמה דוגמאות:

1. נגיד ותוכניתן סביר בחברה גדולה(כמה מאות עובדים +)...כנראה שאם יעלה נושא שכר, אז יטופל בהתאם לנוהל ולא יעשו יותר מידי מאמצים או שינויים...גם בגלל שהערך שלו הוא לא כזה גבוה וגם משום שלא ירצו לפתוח את תיבת פנדורה.
2. נגיד תוכניתן מעולה שמחזיק חלקים חשובים מהקוד והמוצר שמייצר הכנסות גבוהות ו/או בדרך לשם בחברה עם מימון משמעותי...במקרה של חברה קטנה יהיה הרבה יותר מקום לדבר...
3. עובד בtelemarkting בעסק עם רווחיות נמוכה , גם אם הוא תותח יחסית לממוצע, כנראה שלא יוכל לשנות באופן מהותי את התגמול שלו.

בסופו של דבר זה משחק של גודל(בחברה קטנה בדרך כלל יש יותר גמישות), רווחיות גבוהה של העסק ו/או מימון חיצוני הדורש צמיחה(VC) והמיקום האישי של העובד בתוך הארגון.
תותחי על בארגונים קטנים ורווחים יעשו תגמול יפה מאד.

בכיף.

2. מה הרווחיות של החברה(במידה והעסק לא מאד רווחי/או ללא ההשקעה מסיבית חיצונית כמו VC אזי אז הגמישות תהיה נמוכה ).
3. מה השווי האישי שלך והאימפקט שלך על החברה...איפה העובד ממוקם מבחינת קריטיות בחברה. כאן צריך גם להבין את החברה וגם להסתכל בצורה כמה שיותר כנה על עצמך.
ועוד...

סתם כמה דוגמאות:

1. נגיד ותוכניתן סביר בחברה גדולה(כמה מאות עובדים +)...כנראה שאם יעלה נושא שכר, אז יטופל בהתאם לנוהל ולא יעשו יותר מידי מאמצים או שינויים...גם בגלל שהערך שלו הוא לא כזה גבוה וגם משום שלא ירצו לפתוח את תיבת פנדורה.
2. נגיד תוכניתן מעולה שמחזיק חלקים חשובים מהקוד והמוצר שמייצר הכנסות גבוהות ו/או בדרך לשם בחברה עם מימון משמעותי...במקרה של חברה קטנה יהיה הרבה יותר מקום לדבר...
3. עובד בtelemarkting בעסק עם רווחיות נמוכה , גם אם הוא תותח יחסית לממוצע, כנראה שלא יוכל לשנות באופן מהותי את התגמול שלו.

בסופו של דבר זה משחק של גודל(בחברה קטנה בדרך כלל יש יותר גמישות), רווחיות גבוהה של העסק ו/או מימון חיצוני הדורש צמיחה(VC) והמיקום האישי של העובד בתוך הארגון.
אוקי. זה מה שיקרה בשטח.

למרות שלגבי 3(עובד טלמרקטינג בחברה עם רווחיות נמוכה) אני לא מבין למה כך המצב.
נגיד אני עובד טלמרקטינג שמביא פי 2 הזמנות מהעובדים האחרים.
אז עדיף, כלכלית(וגם מבחינת צמיחה של העסק) לתת לי העלאה של אפילו 80% מאשר לשכור שני עובדים,ועדיין לצאת ברווח.

למרות שאני מבין את הפיתוי לנסות לתת את התוספת המינימלית האפשרית שתשאיר את העובד.

נערך לאחרונה ב:
אוקי. זה מה שיקרה בשטח.

למרות שלגבי 3(עובד טלמרקטינג בחברה עם רווחיות נמוכה) אני לא מבין למה כך המצב.
נגיד אני עובד טלמרקטינג שמביא פי 2 הזמנות מהעובדים האחרים.
אז עדיף, כלכלית(וגם מבחינת צמיחה של העסק) לתת לי העלאה של אפילו 80% מאשר לשכור שני עובדים,ועדיין לצאת ברווח.

למרות שאני מבין את הפיתוי לנסות לתת את התוספת המינימלית האפשרית שתשאיר את העובד.
תראה, מאד קשה להכליל...באמת עסקים הם מאד שונים...ומנהלים הם מאד שונים.

במידה ואתה טוב , עושה שיחה מכבדת ומקצועית ובא "חמוש" במידע(בשוק מרוויחים ככה X, אני תורם לארגון Y)...אני לא רואה בעיה בלעשות שיחה...את "הלא" כבר יש לך.

תראה, מאד קשה להכליל...באמת עסקים הם מאד שונים...ומנהלים הם מאד שונים.

במידה ואתה טוב , עושה שיחה מכבדת ומקצועית ובא "חמוש" במידע(בשוק מרוויחים ככה X, אני תורם לארגון Y)...אני לא רואה בעיה בלעשות שיחה...את "הלא" כבר יש לך.
צודק

תוסיף דיסקליימר

אם עובד היה אומר לי את זה, היה מפוטר באותו רגע

ברור שזה לגיטימי לציין את האימפקט שלך. מקומות עבודה רציניים ביותר ממש מודדים את התרומה של לפרויקטים לפי המטריקות שעליהן נמדד הארגון.

ולא הייתי מתייחס לזה כאילו מה שאמר @האזרח הקטן יאמר על ידי העובד באופן טיפשי ואגרסיבי, אלא כחלק מדברי שכנוע ושקיפות של העבודה שלו.

אחד מהדברים שקצת קשים בעולם העבודה בישראל, הם שהיכולת של עובד נמדדת הרבה פעמים רק על צדדים רכים או לא מדידים, כמו "הצליח לרתום את עובדי הפרויקט בצורה נעימה" ולא "בזכות ניהול נכון של אנשי הצוות בפרויקט העובד והצוות הוציאו לפועל את פרויקטים 1,2 ו3, שהניבו לחברה x או תרמו להתקדמות בפרויקט y".

ולגבי פותח השרשור, אפשר להגיד ולבקש הכל. נשמע לי לגיטימי לדרוש העלאה אחרי זמן קצר בהתאם לתוצאות. החשוב פה הוא מודעות עצמית, ולדעת לעשות את זה בצורה חכמה ונעימה עד כמה שניתן לכל הצדדים על מנת לקבל את מה שתרצה מחד, ומאידך לא "לשרוף גשרים". בסוף היכולת האישית שלך להתחבר לאנשים בארגון ולהעביר את המסר היא הכי חשובה פה לדעתי, על אף התרומה שלך.

במקום העבודה שלי, מתמחרים לפי אנשים* ולא לפי תפיקד
אבל אם מישהו רווחי הוא בהחלט יקבל העלאת שכר משמעותית.
*זה אומר שאם מגייסים לתפקיד מסוים מישהו עם יותר נסיון/השכלה/תואר עם שם יותר מפוצץ/גיל יותר מבוגר הוא יקבל יותר.
פחות משנה מה הוא עושה= מה תהיה התרומה שלו לחברה.
וכלהשכר הוא 'חוזה אישי' שזה אומר שקולגות שעושים אתאותה עבודה מקבלים משכורות בפערים משמעותיים (באחוזים, 20% ויותר)
בשביל העלאת שכר 'רגילה' מספיק שתעבור שנה ושמרוצים ממך בכללי. בשביל העלאה משמעותית צריך לדבר בנתונים:
הגדלתיאתפרויקט ב40%, הבאתי את.. וקישרתי ל.. והתרומה שלי משמעותית לכם-
זה מה שמדבר להנהלה.
ארגון גדול, כ1000 עובדים.

במקום העבודה שלי, מתמחרים לפי אנשים* ולא לפי תפיקד
אבל אם מישהו רווחי הוא בהחלט יקבל העלאת שכר משמעותית.
*זה אומר שאם מגייסים לתפקיד מסוים מישהו עם יותר נסיון/השכלה/תואר עם שם יותר מפוצץ/גיל יותר מבוגר הוא יקבל יותר.
פחות משנה מה הוא עושה= מה תהיה התרומה שלו לחברה.
וכלהשכר הוא 'חוזה אישי' שזה אומר שקולגות שעושים אתאותה עבודה מקבלים משכורות בפערים משמעותיים (באחוזים, 20% ויותר)
בשביל העלאת שכר 'רגילה' מספיק שתעבור שנה ושמרוצים ממך בכללי. בשביל העלאה משמעותית צריך לדבר בנתונים:
הגדלתיאתפרויקט ב40%, הבאתי את.. וקישרתי ל.. והתרומה שלי משמעותית לכם-
זה מה שמדבר להנהלה.
ארגון גדול, כ1000 עובדים.
היי , קראתי את התגובה שלך ויש שני דברים שאני לא מצליח להבין ואשמח שתחדד .

מה היא העאלת שכר 'רגילה' ? לפי מה היא נמדדת?

ולמה מספיק שתעבור שנה? ולמה דווקא שנה? האם יש כאן חוקיות כלשהיא? בוודאי שלא.
אשאל על עצמי - נכנסתי עם שכר התחלתי לתפקיד X ללא ידע מקצועי. בחודשיים אינטנסיבים השקעתי המון מאמצים, ידע ותרמתי לארגון. הידע והתרומה שלי לארגון עלתה בצורה אקספונינצלית ביחס לעובדים אחרים (חדשים/ותיקים). אני אישית לא אחכה שנה להעאלה, אבל גם לא יודע מתי כן לפנות ולבקש.

@בהתחלה מאד אמורפי התיאור של השכר.

איפה שאני עובד זה עובד ככה:
לכל תפקיד יש טווח שכר, כאשר תפקיד מוגדר כמקצוע (לדוגמה מהנדס תוכנה) ורמה (מ 4 ועד 10). רמה 6 היא כ 10 אחוז מכח העבודה במקצוע מסויים, רמה 10 זה לא יותר מכמה עשרות מתוך עשרות אלפים.

בכל שנה מתבצעת הערכת עובדים. המנהל קורא משובים שניתנים מעובדים אחרים, כותב את המשוב שלו ומדרג את העובד שלו ביחס למה שהוא חושב שמגיע לעובד ביחס לעובדים באותו תפקיד בארגון.
הדירוג הוא: בלתי מספיק, 1, 2, 3, ומעל המצופה. בלתי מספיק הם ה 10 אחוז התחתונים, 1 זה 25 אחוז התחתונים, 2 זה החציון, 3 זה 25 אחוז עליונים ומעל המצופה הם ה 10 אחוז העליונים.
המנהל מגיע עם הדירוג לישיבה של כלל מנהלי הארגון (שלוקחת כשבוע), כל אחד מציג את הדירוג שלו ומתקיים דיון על הדירוג של כל עובד כך שהמנהלים יכולים להחליט שלעובד מגיע יותר או פחות ממה שניתן.
לאחר הדיון, ה HR מחליטים על טווח השכר עבוד תפקיד ומיקום גיאוגרפי כדי להיות תחרותיים ביחס לשוק המקומי. לפי הדירוג מוחלט מה יהיה המיקום בטווח השכר של אותו עובד.
עובד שקיבל מעל המצופה יהיה ב 90 אחוז מהטווח, אם שנה הבאה יקבל שוב מעל המצופה יהיה ב 100 אחוז מהטווח של אותה השנה.
עובד שקיבל 3, יהיה בין 50 ל 75 אחוז מהטווח לפי הביצועים שלו בשנה הקודמת וכך הלאה...

עובד שקיבל קידום כמו מעבר לרמה הבאה, יהיה ממוקם ב 25 אחוז התחתונים של הטווח למשך השנה הראשונה בתפקיד. זו עדיין תהיה העלאה של כ 30 אחוז ביחס לקצה הטווח של הרמה הקודמת.
עובד חדש שמגיע לחברה לרוב מתמקח ומצליח להכנס בטווח העליון של השכר. כתוצאה מזה, בשנה הראשונה הוא יראה העלאת שכר קטנה מאד של אחוזים בודדים.

מעבר לזה, יש מנגנוני שימור שמופעלים כאשר עובד עם דירוג גבוה מקבל הצעה תחרותית מחברה מתחרה. במקרים כאלה, ניתן לקבל החרגה ולבקש שכר מעל הטווח כדי להתמודד עם ההצעה.

שלום לכולם, בזכות הסולידית רכשתי הרבה ידע פיננסי, אני ממשיך ללמוד וקורא באינטרנט ודואג לפזר את הידע לכל ירצה לשאול.
הפורום כאן שופע באנשים איכותיים, בדיונים מרתקים ושאלות מעניינות.
אשמח לשמוע את חוות הדעת של בעלי ניסיון בחיים שמבוגרים ממני וחברי הפורום היקרים שלא דואגים להזניח את הנושא הפיננסי בחיים :)

אני בן 24, החלטתי שאני רוצה להיות עצמאי והתחלתי בהליכי פיתוח של חנות דיגיטלית. אני עוסק פטור(שנה שנייה) מטרת העל שלי היא להיות עצמאי בעל עסק.
כרגע התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש כשכיר (בשביל לממן את העסק ואת עצמי), במסגרת גיוס רחב שהחברה ביצעה נכנסו כ 10-15 עובדים. מבין כולם אני בולט בפער קיצוני בזכות קליטה סופר מהירה של אופן העבודה והמערכות איתם עובד העסק, שירותיות וענייניות כלפי לקוחות, חשיבה מסחרית להגדלת הרווחים ולמעשה כל מה שעסק מציב כמטרה - אני מצליח לספק.
למעשה אפילו קיבלתי שני לקוחות אסטרטגים והשבחים לא מפסיקים להגיע מדרגים המנהלים.
המקום הוא רחב עם הרבה עובדים ויש אווירה משפחתית וקטנה, הזמן עובר בצורה מהירה (מאוד, לחיוב) ואני באמת נהנה להגיע ולעבוד שם.
אני מקפיד באופן הדוק להראות נכונות לעזרה, ללמידה של נושאים חדשים , להתפתחות אישית ולא פחות חשוב - לנסות להבין כיצד למקסם רווחים עבור העסק.

כרגע הברוטו הוא 9 ועם מקום עבודה נוסף שאני עובד בו בשישי שבת יוצא שאני סוגר ברוטו של 12.5 עבור חודש עבודה של 240 שעות בערך (רק כהיותי שכיר, לא כולל העסק שלי שטרם התחיל למכור)

בראייה קדימה, אני צפוי לקבל עוד לקוחות והעומס עליי יגדל ויחד איתו הניסיון שלי, המיומנות והידע המקצועי ועל כך אני מעוניין לבקש העאלת משכורת בחודש הרביעי או החמישי שלי בחברה אך לא יודע אפילו כמה לבקש, מה נהוג ומה הם הקלפים שלי מול צוות ההנהלה.
מעבר לרצון להרוויח יותר אני גם מעוניין ללמוד יותר, לשאוב יותר וכמובן להתפתח בפן האישי.
אשמח כאן לתובנות, שאלות חזרה ומקווה שיהיה דיון פורה ומשכיל לכולם :)
jamie מעניין לשמוע מה עשית ואיך היתה התוצאה.

שמח לבשר לציבור העוקבים שקיבלתי העאלה של 25% משכר היסוד :) - מה שמקרב אותי כמעט לשכר נטו של 10,000 ש"ח לאחר הורדות.
כמו שנאמר - תכוון לירח, מקסימום תפגע בכוכבים :)

היעד הבא - קרן השתלמות והתפתחות מקצועית אישית.

מברוק!

תוסיף דיסקליימר

אם עובד היה אומר לי את זה, היה מפוטר באותו רגע
לא הבנתי מה הבעייה עם זה?
ולמה לפטר באותו רגע? מה ההיגיון בזה?

לא הבנתי מה הבעייה עם זה?
ולמה לפטר באותו רגע? מה ההיגיון בזה?
הוא הסביר בהמשך, זו הייתה בדיחה על הטעות שלי בסכום.

בכיף.

ועוד...

סתם כמה דוגמאות:

כן בגדול זה נכון אבל:

בחברה גדולה הדרך להתקדם היא לא העלאה במשכורת אלא מעבר לתפקיד אחר בשכר יותר גבוה ,ובעסק גדול יש יותר הזדמנויות כאלה למי שטוב.

ושאלה:: כשאתה מדבר על חברה קטנה עם רווחיות גדולה ,האם מדובר בעיקר בתחום ההייטק,מוטות יצוא? או שהאם יש כאלה גם חברות גם בשוק המקומי,ואם כן איך מאתרים אותם? באילו מגזרים וכו?

כן בגדול זה נכון אבל:

בחברה גדולה הדרך להתקדם היא לא העלאה במשכורת אלא מעבר לתפקיד אחר בשכר יותר גבוה ,ובעסק גדול יש יותר הזדמנויות כאלה למי שטוב.

ושאלה:: כשאתה מדבר על חברה קטנה עם רווחיות גדולה ,האם מדובר בעיקר בתחום ההייטק,מוטות יצוא? או שהאם יש כאלה גם חברות גם בשוק המקומי,ואם כן איך מאתרים אותם? באילו מגזרים וכו?
יש המון חברות בהמון תחומים, כמובן שהייטק הוא אחד מהם(והייטק זה תחום רחב מאד...עם שונות גדולה).
אבל בגדול צריך למצוא, כמו בהשקעות, חברות שפועלות באיזשהי נישה שאין בה הרבה תחרות ויש לחברה איזשהו יתרון תחרותי/מסחרי ובתקווה אחד שהוא לא יותר מידי זמני...
יש תחומים שלא משנה מה תעשה יש חסם עליון לרווח של החברה בשל תחרות מסיבית, רגולציה חוסר ביתרונות תחרותיים וכו...וברגע שיש חסם עליון כזה כמובן שזה יורד גם לשכר ולתגמול של האנשים שעובדים באותו עסק...
מצד שני אם יש עסק "שמדפיס כסף" ומצאת אחד כזה ובו אתה טלנט אמיתי...אתה יכול להרוויח לא מעט.(בחלק מהעסקים שלי למשל, בתקופות טובות, אנשים טובים שרכבו על הגל עשו משכורות בעבודה הראשונה שלהם אחרי התואר משמעותית יותר ממהנדסי תוכנה מנוסים מאד בFAANG נגיד...)

אני עובד בתחום של שיווק אונליין(שהוא בעצמו תחום מאד רחב) ושם יש הרבה פינות כאלו...צריך למצוא אותם.

נערך לאחרונה ב:
התגעגעתם ?
הרבה מים עברו בנהר ובחודשים הקרובים אני אבצע שיחה נוספת.

מה מצב השוק היום?
אצלנו ברמה הכללית המספרים מראים עלייה בנפח העבודה, לעומת זאת השוק מצטמצם.

לפני שנצלול לנתונים, מה מקובל כאשר המעסיק מסרב לבצע העאלה ? מעולם לא קרה לי.
האם מחפשים מקום עבודה חלופי, או יש בדק בית ?

יהיה מעניין לקרוא דעות נוספות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
A קידום או משכורת התפתחות אישית 13
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
E משכורת למפתח full stack ג׳וניור התפתחות אישית 5
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 44
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
K מס בריאות בתלוש משכורת צרכנות פיננסית 2
S לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ? אוף טופיק 33
unrealx חישוב משכורת אונליין - עזרה אוף טופיק 19
M פעם ראשונה שמרוויח משכורת יומני מסע אישיים 61
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
ה קורסים קצרים (עד 3 חודשים) שישדרגו משכורת התפתחות אישית 20
ק עזרה בהבנת תמהיל משכורת ומשמעויות אוף טופיק 5
P דרך לחשב רטרואקטיבית משכורת ברוטו מנטו? צרכנות פיננסית 23
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
chaim תלושי משכורת צרכנות פיננסית 5
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה