• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסבת מקצוע לביישנים.

אתה מציג פה כמה גישות לא מאוד טיפוסיות...
אין לך מושג כמה פעמים אני שומע את זה ביום :roll:
אולי זה גם משתנה לפי תחום...
אמת, אני לא אומר שהגישה שבה אני משתמש היא נכונה לכל דבר.
אך עם זאת בשלב הנוכחי של ההיכרות שלי עם השיטה, זה הדבר שעובד הכי טוב בשבילנו בשלב הנוכחי של קצב גדילת החברה שלנו.
חוץ מזה רוב המנהלים המוערכים אצלנו just get the job done . בשקט, ביעילות, ובלי דרמה.
גם אצלנו, ובלי הרבה רעש. ההבדלים הם רק ברקע של האנשים ובתהליכי ההכשרה שאנחנו עורכים להם.
אין ספק שהגישה שלך יכולה להצמיח מנהלי פרויקטים, ומנהלי מוצר מוצלחים.
לשם אנחנו שואפים (ובינתיים מצליחים אפילו).
מה שאתה מתאר לא נשמע במידה הנכונה.
אולי, אבל זה בסך הכל הבדלי גישות ניהוליות.
מנקודת המבט שלי אני מעדיף את הגישה הנוכחית, אבל אם תצליח להוכיח לי שאני טועה ואפשר להגיע להישגים אחרים בשיטות אחרות, אני אהיה מוכן לשקול זאת.

אני יכול להעיד שרוב המנהלים המוערכים איפה שאני עובד, גדלו במקצוע
זה סה"כ מאוד טבעי.. אנשים מתקדים לרוב בתחום שלהם, וסביר להניח שמלכלתחילה אנשים שלמדו מדמ"ח או בוגרי 8200 הם אנשים איכותיים ואמבציוזיים.
אין ספק שחובת ההוכחה היא עלי.. אבל אם פעם מהלך כזה היה נראה לי בלתי אפשרי, בשנה האחרונה גיליתי שכשאני מנסה לעשות דברים מחוץ לתחום ה"מומחיות" שלי, אני לומדת מאוד מהר ומצליחה. מעבר לזה שיש לי באמת את כל שאר המיומנויות והידע למעט תכנות שנדרשים.

בכל מקרה.. אתמול התחלתי ללמוד תכנות ווב, אז אחלו לי בהצלחה :).

לצערי הרב, תקרת השכר בתחום שלי די נמוכה. שכירים יכולים לחלום על 15-16, ושכירות אפילו פחות.
אני יודע שאת אוהבת להיות שכירה, אבל כגם וגם, תקרת השכר עשויה לשאוף לאינסוף.

אני מרגישה שאני חייבת לכם עדכון.
מזה כמה שבועות אני רשמית מועסקת, כפרודקט מנג'ר, לא פחות, ובינתיים כולם מרוצים.

הגיעו אלי למשרה הזאת בזכות נטוורקינג.

בנוסף בשבועיים האחרונים בזכות הנטוורקינג פנו אלי עוד כמה חברות מאוד נחשבות שקיבלו את קורות החיים שלי, שנאלצתי להשיב להן בשלילה (בעוד האגו שלי עושה ריקוד נצחון קטן).

לעומת זאת, מהמשרות שפורסמו באתרי הדרושים ובלינקדאין - לא חזרו אלי אפילו פעם אחת.
שלחתי מעל ל-100 קו"ח, בחלקם עם קאבר לטרז מנוסחים היטב.

למשרה שהתקבלתי אליה, נקבתי בציפיות שכר במטרה להתמקח. הם לא התמקחו. כך שלמעשה קיבלתי יותר ממה שרציתי ו 50% יותר, מהשכר במשרה האחרונה שלי.

מבחינת מוכנות לראיונות - למדתי לראיונות כאילו אני לומדת למבחני הלשכה של עורכי הדין. בן הזוג קיטר, אבל לקחעל עצמו את הילדים והבית בזמן שאני התמסרתי ללימודים בתכנית שבניתי לעצמי בהתאם למשרות שהתראיינתי אליהן.
הצטרפתי לקבוצות פייסבוק וואטסאפ של מנהלי מוצר, וביקשתי בדיסקרטיות עזרה מאנשים שהתרשמתי שהם חביבים. אנשים ממש יצאו מגדרם כדי לעזור לי.
ממש הופתעתי לטובה מטוב ליבם של אנשים.
מקובל בתחום לתת מבחני בית, אז ליקטתי את כל מבחני הבית שיכולתי למצוא, ופשוט פתרתי אותם אחד אחד, ושלחתי לאנשים טובים שנתנו לי פידבק.
במשרה שאליה התראיינתי היה לי סבב מבחנים במקום, והופתעתי לגלות שאני באמת שוחה בחומר ויודעת לענות על הכל.

העצה הכי גרועה שקיבלתי הייתה "תנסי להתחיל מלמטה". אני כל כך שמחה ש"חייתי בסרט" והתעקשתי ללכת בדרך שלי.

ובא לי להתייחס לכמה משפטים שנאמרו פה (שום דבר אישי גאיז)-

כי זה מה שאת מחפשת לראות, בדיוק כמו שאשה שתנסה להכנס להריון תראה סביבה רק הריוניות ואשה שתרצה להתחתן תראה את כולן בשמלות כלה. אבל כמו שאמרו לך, זה רחוק מלהיות דבר מקובל ב"תעשיה".

פחות ראיתי בהיסטוריה האישית שלי אנשים מחוץ להייטק שלא מכירים את עולם התוכנה והוצנחו ישירות לתפקידי פרודקט.

אלה משפטים ששמעתי שוב ושוב.. מאוד קשה, זה כמעט לא קורה, זה מאוד יוצא דופן, עדיף שתנמיכי ציפיות.. וכו' וכו'.

כל אחד יודע מה היכולות שלו. אם מישהו באופן עקבי מצטיין מול אתגרים חדשים, אין סיבה להניח שדווקא בהסבה מקצועית פתאום יכשל.
אם אתה בנאדם יוצא דופן, סביר להניח שתצליח במקומות בהם יוצאי הדופן מצליחים.

נערך לאחרונה ב:
@נולי שאפו שצלחת את האתגר!!
הגיעו אלי למשרה הזאת בזכות נטוורקינג.
בנוסף בשבועיים האחרונים בזכות הנטוורקינג פנו אלי עוד כמה חברות מאוד נחשבות שקיבלו את קורות החיים שלי, שנאלצתי להשיב להן בשלילה (בעוד האגו שלי עושה ריקוד נצחון קטן).
תוכלי קצת יותר לפרט על הנטוורקינג, כיצד עשית, לספר על התהליך שעברת?
מזה כמה שבועות אני רשמית מועסקת, כפרודקט מנג'ר, לא פחות, ובינתיים כולם מרוצים.
ובכל זאת, החלטתי לנסות להשתלב בהייטק. אם כבר לאכול חרא ולא להיות מוערך, שיהיה בשביל שכר של עשירון עליון.
לדעתי, אם תצטייני בתפקיד (ועושה רושם שאכן כך) תאכלי הרבה פחות חרא ותהיי הרבה יותר מוערכת.

@מתכנת @Drizzy
המשמעות הייתה בסופו של דבר להכיר אנשים שקשורים לתחום שהייתי רוצה לעסוק בו, ליצור עליהם רושם טוב ויחסי ידידות ולהיעזר בהם בשליחת קורות חיים, התיעצויות מקצועיות - כמו איזה נושא ללמוד ומאיפה, איך לשפר את קורות החיים, לקבל פידבק על הפיצ' שלי, ולבקש אינטרו מול אנשים אחרים.

במישור הוירטואלי הצטרפתי לכל קבוצות הפייסבוק שהצלחתי למצוא, וניסיתי להיות פעילה בהן ולתת ערך, לענות על שאלות בצורה מפורטת כשידעתי את התשובה, לתייג אנשים שידעתי שידעו תשובה או שיש להם תובנות וכו'. יש גם הרבה קבוצות וואצאפ שמפרסמים אותן בקבוצות הפייסבוק, אז ביקשתי להצטרף.

במישור הפיזי התחלתי ללכת למיטאפים וכנסים. יש כאלה המון ואינסוף. פה הייתי צריכה לצאת מאזור הנוחות שלי.
https://www.meetup.com/

השתדלתי ללכת עם חבר או חברה שהבינו את הקושי שלי, והציגו אותי בפני אנשים.
שמתי לב שאם אני סתם עומדת, ולא קוברת את עצמי בנייד, אנשים ניגשים אלי, וזה נחמד.
אחרי כמה מיטאפים מתחילים להכיר פרצופים, ונוח להצטרף למעגלי שיחה.
לפעמים הייתי אמיצה במיוחד וניגשתי לאנשים ואמרתי "הי, אנחנו מכירים מהפייסבוק!" הרוב המכריע של האנשים דווקא שמח לראות אותי.
פה ושם מצאתי את עצמי בראיונות עבודה בלתי פורמאליים. בחלקם עשיתי פאדיחות רציניות. שיחות שהתחילו ב"שמעתי עלייך דברים מדהימים, בואי נדבר" הסתיימו ב"טוב.. אולי שווה לך לנסות להגיש קורות חיים כגרפיקאית" אבל גם מזה למדתי מה לא לומר ואיך לא להציג את עצמי.

לנשים יש כמה מעגלים נהדרים למיטאפים:
לידווית' https://www.facebook.com/LeadWith/
XXUX https://www.facebook.com/groups/xxuxisrael/

גם לגייז:
https://www.facebook.com/lgbtech/

וללסביות באופן ספציפי:
https://www.facebook.com/groups/1590565734540969/

אבל גם גברים סטרייטים יכולים למצוא פינה:
https://www.facebook.com/groups/IsraeliProductManagers/

אפשר לעקוב אחרי מקומות ספציפיים:
https://www.meetup.com/at-wix/events/
https://www.campus.co/tel-aviv/en/events/

@נולי
אז בעצם פעלת לא כביישנית (כמו בנושא השירשור) אלא כאשת נטוורקינג מנוסה.
העיצות שנתנו לך (ושלא אהבת) מיועדות לאנשים רגילים, עבורם גם אם הם בעלי אייקיו גבוה ומוכשרים בתחומם, דלתות לא נפתחות בקלות ולכן הם הולכים במסלול הרגיל (תואר בתחום הרלוונטי, להתחיל מלמטה).

אז בעצם פעלת לא כביישנית (כמו בנושא השירשור) אלא כאשת נטוורקינג מנוסה.
נאלצתי להתעלות מעל הנטייה הטבעית שלי... זה היה האתגר האמיתי פה.

דלתות לא נפתחות בקלות ולכן הם הולכים במסלול הרגיל (תואר בתחום הרלוונטי, להתחיל מלמטה).
לאף אחד דלתות לא נפתחות בקלות.
אבל בסופו של דבר, הרבה יותר קל, מהיר, זול ואפקטיבי לעשות מעצמך צחוק כמה שבועות בתקווה להשתפר עוד ועוד עד שאתה מצליח לפצח את הנוסחה לפתיחת דלתות, מאשר ללכת לעשות איזה בוטקמפ, לעבוד שנתיים בתפקיד א', שנה בתפקיד ב' ובעוד 3-4 שנים להגיע לאותו המקום.

נאלצתי להתעלות מעל הנטייה הטבעית שלי... זה היה האתגר האמיתי פה.
כל הכבוד! הסיפור שלך באמת מדהים.

אני התייחסתי לקטע הזה:
אלה משפטים ששמעתי שוב ושוב.. מאוד קשה, זה כמעט לא קורה, זה מאוד יוצא דופן, עדיף שתנמיכי ציפיות.. וכו' וכו'.

כל אחד יודע מה היכולות שלו. אם מישהו באופן עקבי מצטיין מול אתגרים חדשים, אין סיבה להניח שדווקא בהסבה מקצועית פתאום יכשל.
את ייחסת את ההצלחה שלך לכך שאת מצטיינת באופן עקבי בדברים חדשים, בעלת אייקיו גבוה וכד'.
אבל בעצם מה שעזר לך הוא משהו אחר. את התגברת על הביישנות והלכת על הדרך של הנטוורקינג (להידחף, להיעזר באנשים אחרים שלא חייבים לך כלום, לעשות צחוק מעצמך). לרוב האנשים המופנמים זה לא משהו שקל כל כך לעשות...

לאף אחד דלתות לא נפתחות בקלות.
אבל בסופו של דבר, הרבה יותר קל, מהיר, זול ואפקטיבי לעשות מעצמך צחוק כמה שבועות בתקווה להשתפר עוד ועוד עד שאתה מצליח לפצח את הנוסחה לפתיחת דלתות, מאשר ללכת לעשות איזה בוטקמפ, לעבוד שנתיים בתפקיד א', שנה בתפקיד ב' ובעוד 3-4 שנים להגיע לאותו המקום.
נכון.

כל הכבוד לך, בהצלחה ובהנאה בתפקיד החדש!
בעיני זה משפט המפתח:
שמתי לב שאם אני סתם עומדת, ולא קוברת את עצמי בנייד, אנשים ניגשים אלי, וזה נחמד.
יש אנשים שזה קורה להם, ויש אנשים שלא (אני למשל. יודעת, הייתי בהמון כינוסים וסתם עמדתי, איש לא ניגש). את אחת מברי המזל או הכשרון שכן. היכולות הגבוהות האחרות שלך בלי ספק היו הכרחיות אף הן, אבל לא בטוח שהן מספיקות לאלו שאיש לא פונה אליהם כשהם סתם עומדים.

יש אנשים שזה קורה להם, ויש אנשים שלא
נקודה ממש טובה.
בפעמים הראשונות, גם אלי אף אחד לא ניגש.
אני חושבת שמתישהו הפרצוף שלי התחיל להיות מוכר לאיזו מאסה קריטית של אנשים, וברגע שאחד ניגש לומר "הי.. את זאתי מהזה, אני זה מההוא" זה כאילו פרץ סכר, ואחרי שאנשים ראו שאני כבר דיברתי עם מישהו, הם מרגישים יותר בנוח לפנות. אולי גם משהו בחוסר הבטחון או הגמלוניות שאני הקרנתי השתנה..

את ייחסת את ההצלחה שלך לכך שאת מצטיינת באופן עקבי בדברים חדשים, בעלת אייקיו גבוה וכד'.
שמע.. להשיג ראיון עבודה, זה דבר אחד. לעבור את הראיון זה דבר אחר ולהצליח בתפקיד זה בכלל.
בסופו של דבר אנשים הפנו אותי להתחיל מלמטה לא כי הם חשבו שאני לא אצליח בנטוורקינג, אלא כי הם האמינו שאני כנראה לא אצליח בתפקיד כי אני מתחום אחר ושונה.
כמו שאמרתי בתחילת השרשור, לי לא היה ספק שאם אצליח להגיע לראיונות, אני עוברת אותם. בכל ראיון שהיה לי (חוץ מהלא-פורמאליים שהזכרתי קודם)- עברתי שלב. גם הצלחתי להציג את הידע הנדרש, וגם הצלחתי להציג את הנקודות הרלוונטיות בעבר המקצועי שלי שהתלכדו עם הצרכים של המעסיק.
בשבועות האחרונים, למרות שי לי עולם חדש של טרמינולוגיות, מונחים ולוגיקות שאני לומדת, אני סה"כ רואה שהתפקוד שלי לא רע בכלל ואני מקבלת פידבקים חיוביים.
בקיצור -אם אתה אדם שכל חייו הצליח להתמודד עם אתגרים (ואגב, אני לא חושבת שזה בהכרח קשור לאייקיו - מכירה אנשים מבריקים שחיים חיים מאוד בינוניים), אין סיבה שלא תצליח גם עם האתגר מהסוג הזה, ואל תיתן לעצמך להאמין שזה בלתי אפשרי.
אם יש אנשים בעולם הזה שכן הצליחו, זה אומר שגם לך יש סיכוי להצליח.

לרוב האנשים המופנמים זה לא משהו שקל כל כך לעשות...
אני יודעת.
אני מקווה שהסיפור שלי יעודד אותם לא לחשוש.

עברתי על כל השרשור וכבר הכנתי הצעות בראש, רק כדי להגיע בסוף לעדכון האחרון :)

משמח לראות שבסוף הצלחת בדרך שלך. בתור מישהו שגם עבר הסבת תחום לפני שנה (אמנם בין שני תחומי הייטק, אבל כאלה שהניסיון באחד לא שווה כמעט כלום באחר) והתעקש לשמור על רמת תנאים דומה ולא להתחיל ממש מהתחתית ולהתפשר על הכל (פסלתי הרבה תחומים מראש, התעקשתי על קרבה לבית, וכו'), הזדהתי עם הרבה ממה שכתבת - בעיקר עם זה שרוב ההזדמנויות במצב שכזה מגיעות מחברים וקשרים אישיים ונטוורקינג, ולא מאתרי דרושים או חברות השמה.

מקווה שהשרשור הזה באמת יעודד אחרים במצב דומה לשלך, כנראה שהיה מעודד אותי בזמנו.
שיהיה בהצלחה בהמשך הדרך!

(ומקווה שתמשיכי לעשות קומיקסים ;))

טוב, התכוונתי לשאול אם מתאים לך רילוק לברלין, אבל נראה שכבר הסתדרת. בהצלחה! :)

וואו @נולי ! אחד השרשורים המעולים ומעוררי ההשראה שקראתי. תודה.
אני אשמח מאוד להתייעץ איתך בפרטי אם מתאים לך (כתבתי שרשור די דומה לא מזמן, ואותי האמת שהצליחו לדכא...)

קודם כל שאפו על כל מה שעשית! בהחלט מעורר השראה.
אני רק רוצה לציין לטובת מי שקורא את המשפט המצוטט וחושב לעצמו: "אה, נו, זאת @נולי והיא יוצאת דופן- אני בחיים לא אצליח", שהמפתח להצלחה לעשות שינויים ולצלוח אתגרים הוא בסך הכל שינוי תודעתי. להבין שהחיים הם משחק ומשעמם לשחק את אותו השלב שוב ושוב. מרגע שאנחנו מוכנים מבפנים לנסות, להתנסות ולהיכשל- השמיים הם הגבול.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
E הסבת מקצוע לפיתוח תוכנה בגיל מבוגר התפתחות אישית 49
S כדאיות\שיקולי מס ב"הסבת" הדירה הראשונה כדירה להשקעה נדל"ן 19
ש הסבת מדמ"ח דרך הפתוחה? התפתחות אישית 15
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
Tsachi01 מיואש כבר מכמות ההמלצות המזויפות שרצות ברשת על בעלי מקצוע אוף טופיק 21
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
A מקצוע ייחודי לי שאוכל למנף התפתחות אישית 11
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
ygkeeper המלצה על איש מקצוע להחזר מס מיסים 19