• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הלוואות עמית לעמית בארץ

האם אתם מרוצים מהלוואות p2p

• השקעתי ב eloan וכן

הצבעות: 1 0.3%
  • השקעתי ב eloan ולא

הצבעות: 27 8.3%
  • השקעתי בטריאה וכן

הצבעות: 33 10.2%
  • השקעתי בטריאה ולא

הצבעות: 15 4.6%
  • השקעתי בבלנדר וכן

הצבעות: 10 3.1%
  • השקעתי בבלנדר ולא

הצבעות: 13 4.0%
  • השקעתי ב btb וכן

הצבעות: 22 6.8%
  • השקעתי ב btb ולא

הצבעות: 12 3.7%
  • השקעתי באחר וכן

הצבעות: 4 1.2%
  • השקעתי באחר ולא

הצבעות: 0 0.0%
  • לא השקעתי ושוקל בחיוב

הצבעות: 70 21.5%
  • לא השקעתי ולא מתכנן

הצבעות: 153 47.1%

• סך הכל מצביעים
    325
סעיף משפטי שמגן עליהם למשל מהורדת האתר לצורך תחזוקה או בכלל הפסקת הפעילות ואז מישהו אומר: "בואו נתבע אותם על הפסד תשואה בזמן הזה".
גם כשהאתר לא פעיל, מי שלקח הלוואה ימשיך להחזיר את הכסף באמצעות הוראת קבע או צ'קים שנתן מראש. במקרה הכי גרוע, לא יהיה אפשר להמשיך להלוות ומי שכבר לקח הלוואה יחזיר אותה לנאמן שיהיה אחראי על הגבייה.

@c881 , אתה טעון שריקי כהן, מעמד הביניים של ישראל, זו שמרוויחה בסביבות ה-10K בחודש תקבל ריבית טובה יותר ב-P2P מאשר בבנק, בהלוואה של כמה אלפי שקלים?
אני לא יודע לגבי ריקי כהן, זה מה ש- @מיקי אמר
1.
2.יש לי הלוואה שלקחתי מבנק הפועלים בסכום של 80,000 בתאריך 05.01.15 נותר לי לשלם עוד 70 תשלומים כולל החודש הריבית עומדת על 11.40%
...
ולפי חישוב זריז של הכנסה בשנה, הוא מרוויח כ-8,200 נטו בחודש.
וסליחה שאני מקשר בין הנושאים.
רק נקודה להוכחה.

@c881, אתה מביא מקרה פרטי של אדם שנמצא בחובות אבל יחד עם זאת מהשרשור המקביל אני מבין שהוא עובד בעבודה מסודרת שדורשת הכשרה מסויימת ושמרוויח לא רע בכלל. דווקא הייתי בבנק שלי ובדקתי מה הריביות והכל היה בפריים+2% יכול להיות שפשוט דפקו אותו והוא לא התעמק, במקומו הייתי עושה סבב בנקים ובודק מה האלטרנטיבות.

אולי אפילו שווה לו להירשם לאיזה קורס הומני בפתוחה ולקבל תנאי הלוואה של סטודנט שמאוד נוחים..

@Tin177an ,כלומר קיבלת הצעה בסניף על 3.6%.
בדקת דרך האתר או בטלפון?
על איזה סכומים?
לגבי גלגול הלוואה - עוד צריך לבדוק "קנס" מחזור.

כן. הלוואות סטודנט למשל עומדת על P+1.5% לסכומים של עד 100K (אישית לא ניסיתי).
הגעתי פיזית לסניף.
סכום של 20 אלף שקל.
בלאומי אין קנסות מחזור, אפשר לסגור את ההלואה בכל רגע נתון.

OK. הוא כרגע בבנק הפועלים.
לא סטודנט.
מדובר בהלוואה של 80,000 שח.
אבל, היום זה לא עולה לך יותר מהזמן... תן בבקשה צלצול ל-לאומי CALL ושאל בכמה ריבית מוכנים לתת לך הלוואה ...

נ.ב.
ברור שאני מביא מקרים ספציפיים.
החברות הללו לא מתיימרות להחליף את הבנקים לחלוטין, אפילו אם תסתכל על העובדה שהכסף שהן מגלגלות יושב בנאמנות בבנק.
והלוואה היא תמיד פלסטר על הסימפטום ולא הפתרון לבעיה.

שלום לכולם,
שמי אלון כץ, מנכ"ל משותף בBTB.
נחשפנו לפורום באמצעות מייל מלקוח- ואני רואה שיש פה דיון מעניין מאוד ונשמח לקחת בו חלק-
אשמח לענות על כל שאלה שעולה לגבי הפעילות ב-BTB.
בברכה,
אלון כץ.

@alon katz
תודה שהצטרפת לדיון. השאלה שלי היא בנושא שעלה בדיון והיא נוגעת לסיכון שהחברה שלהם מהווה כגורם מתווך בין המשקיע ללווים. מה קורה אם אתם פושטים רגל? איזה ערובה יש למשקיע שהוא יקבל חזרה את הקרן ואת שארית התשלומים (שרוב הסיכויים יהיו רוב החוב למשקיע) ?

@alon katz ברוך הבא!

במקום שנחזור שוב על כל השאלות, פשוט תקרא את השרשור. בקצרה: טיב הדירוג, מס רווחי הון, מה קורה אם החברה נעלמת, נזילות.

OK. הוא כרגע בבנק הפועלים.
לא סטודנט.
מדובר בהלוואה של 80,000 שח.
אבל, היום זה לא עולה לך יותר מהזמן... תן בבקשה צלצול ל-לאומי CALL ושאל בכמה ריבית מוכנים לתת לך הלוואה ...

הרמתי טלפון, קיבלתי תשובה שבסכום של 80K צריך להגיע לסניף אבל בסכום נמוך יותר וזהה לסכום שביקשתי בסניף (בפעם האחרונה שהייתי בו) נתנו ריבית גבוהה יותר מה-P+1.5

זה לא מחדש שהבנק הוא שוק לכל דבר וצריך לעשות סבב בנקים ולמצוא את האופציה הזולה ביותר.

הלוואות עמית לעמית בארץ

אחד הנושאים הייחודיים של BTB נוגע לתחום זה ואומר שכל הלוואה שיוצאת הנה שקלית בריבית קבועה ובשל כך BTB יודעת מראש את ההחזר החודשי ולכן מסוגלת לקבל עבור כל הלוואה צ'קים מראש על פי לוח הסילוקין (בניגוד לסטנדרט שאני מבין שקיים של הוראות קבע), שטר חוב, הסכם הלוואה, מחתימים ערב או שניים. באירוע שאתה מתאר על BTB, הנאמן ימשיך להפקיד את הצ'קים בחשבון נאמנות ולא תצאנה הלוואות נוספות.

חשוב לציין של-BTB מודל רווח טוב,יכולת לממן את עצמה ואופק צמיחה רחב מאוד.

http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הלוואות-עמית-לעמית-בארץ.27/page-5#post-6313
בנושא הדירוג:
הלווים שלנו הם עסקים בישראל, הם חייבים שיהיה להם וותק של שנתיים- משום ש80% מהעסקים אשר נופלים בארץ נופלים בשנה הראשונה, וגם כדי שיהיו דוחות שנוכל לבדוק.
ואז הם נבדקים ב4 שלבים: דן אנד ברדסטריט בוחנת אותם על בסיס 14 פרמטרים ונותנת המלצה, אנליסטית בנקאית בתחום אשראי עסקי לשעבר בודקת דוחות פיננסיים (רווח והפסד שנתיים אחורה, מאזן בוחן, דוחות מעמ וביטוח לאומי, דפי בנק, טופס יא), אנליסט נוסף שהוא מומחה הערכת שווי, וועדת אשראי מהדירקטוריון הכוללת את אלי קדוש ודר' יעל בנימיני. רק אם אף אחד לא סרב תאושר ההלוואה.

בנושא המיסוי:
המס שמשולם הוא 15% ומקוזז במקור מכל החזר מכיוון שההלוואות שלנו אינן צמודות למדד, אנחנו פועלים על סמך חוות דעת של פירמת ראיית חשבון פאהן קנה ובקשנו רולינג בנושא, להבנתי זה לקראת אישור.

בנושא מה קורה אם החברה נופלת: כפי שכתבתי בפוסט הקודם:
אחד הנושאים הייחודיים של BTB נוגע לתחום זה ואומר שכל הלוואה שיוצאת הנה שקלית בריבית קבועה ובשל כך BTB יודעת מראש את ההחזר החודשי ולכן מסוגלת לקבל עבור כל הלוואה צ'קים מראש על פי לוח הסילוקין (בניגוד לסטנדרט שאני מבין שקיים של הוראות קבע), שטר חוב, הסכם הלוואה, מחתימים ערב או שניים. באירוע שאתה מתאר על BTB, הנאמן ימשיך להפקיד את הצ'קים בחשבון נאמנות ולא תצאנה הלוואות נוספות.

בנושא נזילות: יצרנו שוק משני, ובמצב בו לקוח שיבחר למכור את ההלוואות או חלקן, BTB תסייע לו לעשות זאת בכך שתמכור את חלקי ההלוואות שלו למלווים האחרים על פי סדר ההפקדות והכסף הפנוי שלהם באופן ממוכן. וכך למעשה, הם יכנסו לנעליך וימשיכו את ההלוואות שנתת. בכך תושב למפקיד שארית סכום ההלוואות לאחר שבחר להנזילן. האתר לא מתחייב לתקופת זמן התהליך, אך עד כה הדבר בוצע בממוצע ביום אחד.

אתם מוזמנים לקרוא על ההגנות הנוספות על המפקיד בכתובת הבאה:
https://www.btbisrael.co.il/indexgive.asp
(יש לגלול מעט למטה, זה החלק השני בעמוד).

http://www.hasolidit.com/kehila/threads/הלוואות-עמית-לעמית-בארץ.27/page-5#post-6313
בנושא הדירוג:
הלווים שלנו הם עסקים בישראל, הם חייבים שיהיה להם וותק של שנתיים- משום ש80% מהעסקים אשר נופלים בארץ נופלים בשנה הראשונה, וגם כדי שיהיו דוחות שנוכל לבדוק.
ואז הם נבדקים ב4 שלבים: דן אנד ברדסטריט בוחנת אותם על בסיס 14 פרמטרים ונותנת המלצה, אנליסטית בנקאית בתחום אשראי עסקי לשעבר בודקת דוחות פיננסיים (רווח והפסד שנתיים אחורה, מאזן בוחן, דוחות מעמ וביטוח לאומי, דפי בנק, טופס יא), אנליסט נוסף שהוא מומחה הערכת שווי, וועדת אשראי מהדירקטוריון הכוללת את אלי קדוש ודר' יעל בנימיני. רק אם אף אחד לא סרב תאושר ההלוואה.

בנושא המיסוי:
המס שמשולם הוא 15% ומקוזז במקור מכל החזר מכיוון שההלוואות שלנו אינן צמודות למדד, אנחנו פועלים על סמך חוות דעת של פירמת ראיית חשבון פאהן קנה ובקשנו רולינג בנושא, להבנתי זה לקראת אישור.

בנושא מה קורה אם החברה נופלת: כפי שכתבתי בפוסט הקודם:

בנושא נזילות: יצרנו שוק משני, ובמצב בו לקוח שיבחר למכור את ההלוואות או חלקן, BTB תסייע לו לעשות זאת בכך שתמכור את חלקי ההלוואות שלו למלווים האחרים על פי סדר ההפקדות והכסף הפנוי שלהם באופן ממוכן. וכך למעשה, הם יכנסו לנעליך וימשיכו את ההלוואות שנתת. בכך תושב למפקיד שארית סכום ההלוואות לאחר שבחר להנזילן. האתר לא מתחייב לתקופת זמן התהליך, אך עד כה הדבר בוצע בממוצע ביום אחד.

אתם מוזמנים לקרוא על ההגנות הנוספות על המפקיד בכתובת הבאה:
https://www.btbisrael.co.il/indexgive.asp
(יש לגלול מעט למטה, זה החלק השני בעמוד).
תודה על ההסבר המפורט.

אנחנו אומנם רזים אבל לא עד כדי כך.
מה שהסברתי שיש לנו 4 אנשים שעושים את האנליזה כיום - בנוסף לצוות החיתום החיצוני המלא של דן אנד ברדסטריט.
נוסף על כך יש לנו תחומי עבודה אחרים מלבד לאנליזה כמו משפטי, שיווק ופרסום, הנהלה ועוד.

וואי וואי וואי...
הלוואה נכנסה לפיגור. אני צריך אויר.
הוא מפגר ב-2.9 שח...
את הכסף עכשיו...!

וואי וואי וואי...
הלוואה נכנסה לפיגור. אני צריך אויר.
הוא מפגר ב-2.9 שח...
את הכסף עכשיו...!
@c881,
אומנם לא תתרושש מאי-התשלום הנ"ל ;)
אבל מעניין אותי לדעת כמה פעמים קרו לך מקרים של תשלומים בפיגור?
ולווים שהגיעו לחדלות פירעון?

1 מ-20 הלוואות בפיגור.

נערך לאחרונה ב:
מעניין אותי לדעת כמה פעמים קרו לך מקרים של תשלומים בפיגור?
ולווים שהגיעו לחדלות פירעון?

קשה לדעת מי סתם בפיגור ומי כבר לחלוטין חדל פירעון על פי האתר.
לי יש כרגע 5 הלוואות בפיגור מתוך 170, מתוכן שתיים עברו להוצאה לפועל. אם יחזרו ומתי אני לא יודע. מדי פעם יש לי הלוואות בפיגור שחוזרות.
ביקשתי מאנשי אילואן להוסיף סטטוסים כדי שיהיה אפשר להבדיל, נגיד: "הלוואה בפיגור" "הלוואה בהוצאה לפועל" "הלוואה חדלת פירעון".

איך זה נראה בפועל? כשפותחים תיק התשואה השנתית מאוד גבוהה (~7%), ועם הזמן והפיגורים היא 'מתכנסת לממוצע' ומתייצבת עליו (~4.5%), ככל שתפזר יותר היא תתכנס לממוצע מהר יותר ותוכל לקבל תמונה ראיליסטית של הביצועים.

יום אחד יהיה מיתון במשק, יפטרו עובדים ואז אולי תווצר קורלציה בין הסתברות חדלות הפירעון של הלווים השונים, ביום זה הפיזור לא יועיל (-:

@Sinister ,
תודה על המידע.
במקרה שלך היה מיתאם בין דירוג האשראי של הלווה להלוואות שבפיגור/הוצל"פ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
nicepo1 הלוואות עמית לעמית בחול - לנדינג קלאב שוק ההון 79
ו הלוואות למדינה בריבית 6% פוסטים מאיכות נמוכה 9
משה גל האם 'וואן זירו' נותנים באמת הלוואות ב-5% ריבית? צרכנות פיננסית 9
A הלוואות אישיות שוק ההון 0
ע הלוואות בנקאיות בדיגיטל צרכנות פיננסית 3
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
ט החזרי הלוואות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F נטילת הלוואות לצרכי השקעה - תלוי סביבת אינפלציה שוק ההון 69
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
C הלוואות צרכנות פיננסית 4
ל הלוואות חברתיות פוסטים מאיכות נמוכה 2
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
mudale222 האם פחות שווה להחזיר הלוואות ככל שעובר הזמן? צרכנות פיננסית 10
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
ישראלית הלוואות בריבית אפסית צרכנות פיננסית 14
ה הלוואות ללא ריבית צרכנות פיננסית 7
י הלוואות מפנסיה/גמל - אפשרות למינוף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
P הלוואות Margin ב IB - על מה להסתכל כדי להמנע מ margin call ? שוק ההון 5
א ריביות על הלוואות שונות לדיור נדל"ן 1
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
stamEhad הלוואות P2P, כמה גדול הסיכון? השקעות אלטרנטיביות 2
ל הלוואות לא יומיות מהברוקר - יש חיה כזאת? שוק ההון 6
H שאלה לגבי הלוואות בשני חשבונות בבנקים שונים צרכנות פיננסית 8
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
A הלוואות מקרנות פנסיה / השתלמות מנייתיות. צרכנות פיננסית 2
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
א הלוואות מקרן השתלמות\קופות גמל. הקפאה עד להודעה חדשה? צרכנות פיננסית 31
L הלוואות של securities שוק ההון 3
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
מ הלוואות מקרן השתלמות IRA צרכנות פיננסית 4
A מיטב ד״ש - סגירת הלוואות בזמן הקורונה צרכנות פיננסית 6
ב קיזוז הלוואות על חשבון קרן השתלמות צרכנות פיננסית 4
O הלוואות IB שוק ההון 43
O לא %100 מניות, יש הלוואות כדאית? שוק ההון 9
ERE בלי ה E הלוואות לשיפוץ נדל"ן -MPL – Market Place Lending נדל"ן 3
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
ImCarryGG הלוואות מבנקים לפי דירוג אשראי צרכנות פיננסית 18
נ כתבה שמסבירה על הלוואות ולא מעודדת לקיחה שלהם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
Y מיצוי הלוואות-משכנתא מול הלוואה על חשבון פנסיה או הלוואה מהבנק נדל"ן 19
E הלוואות P2P צרכנות פיננסית 1
A הלוואות מגופים מוסדיים - שאלת תם שוק ההון 2
סול הלוואות לחברות שוק ההון 10
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
always.smile הלוואות במט״ח צרכנות פיננסית 3
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א כלי להשוואת הלוואות (משכנתא) נדל"ן 5

נושאים דומים

Back
למעלה