• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההשלכות הכלכליות של ממשלת לפיד-בנט

המשך שלטון נתניהו וממשיכי דרכו היה מוביל לדיקטטורה, עזיבת האוכלוסייה החזקה, קריסה כלכלית, היחלשות צבאית, מלחמות פנימיות וחיצוניות וכיבוש בידי צבאות ערב.
אתה הבעלים של כדור בדולח?

שאלו אותי על כדור הבדולח שלי פה בעבר, אחרי שתחזיות קודמות שנתתי פה התממשו לא רע בכלל. האמת שאין לי כדור בדולח. אני רק מפעיל את ההיגיון.
הרבה אנשים שמפעילים את ההיגיון מגיעים להרבה תחזיוות שונות, חלקם אפילו קולעים מדי פעם

האמת, הדבר שהכי מרתק אותי בכינון הממשלה החדשה זה שסוף סוף יהיה אפשר לעמת את האופוזיציה לנתניהו עם עצמה.
כבר שנים שפוליטיקאים (וקבוצות מחאה) מאשימים את נתניהו בכל הרע והכשלים במדינה, (ומה שטוב, מובן מאליו, חובתו הבסיסית, לא קשור אליו, וכו')
יתכן שהם צודקים ויתכן שלא. עכשיו נדע אם דברים שרואים מכאן לא רואים משם או שבאמת יורגש שינוי.
הנזקים שנתניהו גרם הם נזקים ארוכי טווח. זה לא שממשלה חדשה תיצור כסף יש מאין, אבל היא יכולה להפוך את המגמה ולשנות לטובה את העתיד הרחוק יותר. הבעיה היא שפוליטיקאים תמיד מתעניינים יותר במיידי על חשבון העתיד הרחוק יותר. נתניהו הוא מקרה קיצוני, אבל גם האחרים פועלים כך. כדי לראות את ההבדל תצטרך להסתכל לעומק על התהליכים.

כדור בדולח
הוא מביע סנטימנט שמייצג רבים.
ישראלים רבים רואים את ישראל הופכת למדינת מזרח תיכון פונדמנטליסטית (ע"ע טורקיה) והם החליטו לקחת ממנה הפסקה (יחד עם המיסים והידע שלהם).

מכיוון שהציבור המסורתי/שמרני אוהד את ביבי, וביבי משתדל לחזק אותו ואת מוסדותיו, נקלענו למעגל קסמים שאני לא בטוח שיש איך לברוח ממנו.

אני אישית החלטתי שפחות מתאים לי לחיות במדינה מהסוג הזה והלכתי.

אני חושב שההתעסקות בהשלכות הכלכליות כתוצאה ממשלת שינוי היא קצת רדודה.

חבל על השרשורים האלה. לא יהייה ממשלת לפיד בנט. אתם לא שומעים חדשות? באופן מאוד מקרי דווקא השבוע הקרוב לפני ההשבעה, אושר מצעד דגלים בשער שכם הנפיץ, דווקא השבוע הקרוב ישראל אחרי 12 שנה של העברות כספים בלתי פוסקות בשלטון נתניהו, במיוחד אחרי הפסקות אש, ישראל מעכבת מתן כסף קטארי לרצועה, וחמאס בתגובה מאיים לחדש את האש בסוף השבוע יומיים שלוש לפני ההשבעה. כל אדם עם תעודת בגרות וקצת שכל בראש מבין שיש כאן יד מכוונת.

חבל על השרשורים האלה. לא יהייה ממשלת לפיד בנט. אתם לא שומעים חדשות? באופן מאוד מקרי דווקא השבוע הקרוב לפני ההשבעה, אושר מצעד דגלים בשער שכם הנפיץ, דווקא השבוע הקרוב ישראל אחרי 12 שנה של העברות כספים בלתי פוסקות בשלטון נתניהו, במיוחד אחרי הפסקות אש, ישראל מעכבת מתן כסף קטארי לרצועה, וחמאס בתגובה מאיים לחדש את האש בסוף השבוע יומיים שלוש לפני ההשבעה. כל אדם עם תעודת בגרות וקצת שכל בראש מבין שיש כאן יד מכוונת.
בנט ושקד כבר חצו את הרוביקון. מי שעדיין תומך בהם מסכים שבבלפור יושב פירומן ולכן חימום הגזרה צריך להאיץ את הקמת הממשלה ולא להיפך.

צריכים אשכול הימורים חדש

יש למישהו לינק או הסבר איזו מפלגה יותר עדיפה לבחור חילוני שבכיוון של הייטק כמוני? (ליכוד או יש עתיד)
אין תשובה חד משמעית מי עדיף כלכלית, כי מפלגות השלטון צריכות להרכיב קואליציה עם מפלגות סקטוריאליות נוספות שכל אחת מכניסה דרישות שייטיבו עם קבוצה כזו או אחרת.
בכל מקרה בוועדים הקומוניסטים אף אחד לא יגע והם רק הולכים וגודלים בגודלם ובחוסא יעילותם.
הוועדים כבר מזמן לא קומוניסטים. ועד נהגי המוניות, ועד התעשייה האווירית, ועד נמל אשדוד כדוגמה, כבר מזמן מחוברים היטב לליכוד ונציגיו. הקומוניזם זו רק מילת גנאי שנאמרת כשמדברים על מפא"י של פעם, שבינה ובין מפלגות השמאל של היום כבר לא נותר הרבה.

האם קומוניזם הוא לא מניעת שוק חופשי ? וועד המוניות שמונע כניסת UBER לארץ לדוגמה.
דיברתי עם אנשים שחיו בארה"ב ומידי פעם מבקרים לישראל הם טוענים שישראל קומוניסטית ואין פה שוק חופשי באמת איפלו שיש שינוי לטובה מאז 1948.
מוזמן לחפש את ההגדרה לקומוניזם ולהסביר האם ועדי העובדים עונים להגדרה.

ולמען הסר ספק, אני מתנגד להסתדרות ולכוחם הרב של הוועדים הגדולים. אבל השימוש במושגים כמו קומוניזם רק כדי להשמיץ גורם כלשהו מדרדרות את הדיון וראויים יותר למקומות כמו רוטר מאשר לאתר זה.

מה זה יוקר המחייה? מחיר המלפפון? מחיר המלפפון ביחס לשכר ממוצע? מחיר המלפפון ביחס לשכר החציוני? עם או בלי אבטלה? או שא יש מס׳ מדדים, ויש גם השלכות על סגנונות חיים שונים.
אותו יוקר המחיה שבו האשימו את הממשלה (מי שהאשים כמובן), עכשיו נראה מה כמה והאם ישתנה
הכל סובייקטיבי, והדרישה הלכאורה ״אובייקטיבית״ שלך רק מוכיחה את זה יותר.
הכל סובייקטיבי? אז בעצם אתה מבטל כל ביקורת שנאמרה ב12 שנים האחרונות?
ממש מוזר..
אגב, אני לא "דורש" כלום, רק אמרתי שמעניין לראות איך ינהגו כל המבקרים כשהם סוף סוף על הגה השלטון.
שלא תהיה לך אי הבנה מאוד אשמח שישתפרו כאן החיים וממש לא מעניין אותי בעזרת איזה פוליטיקאי זה יקרה.

בטווח הארוך ישראל ניצלה. המשך שלטון נתניהו וממשיכי דרכו היה צפוי להוביל לדיקטטורה, עזיבת האוכלוסייה החזקה, קריסה כלכלית, היחלשות צבאית, מלחמות פנימיות וחיצוניות וכיבוש בידי צבאות ערב. מעטים מאוד האנשים שכראשי ממשלה מסוגלים לגרום לנזק כזה, ואני לא מאמין שבנט הוא אחד מהם. כל השאר הוא השפעות מסדר שלישי.
לישראל יש פוטנציאל גבוה מאוד בזכות המוח היהודי. עם ממשלה מתפקדת ישראל יכולה להפוך למדינה עשירה מאוד. בין אם הממשלה הזאת תצליח לסיים את הקדנציה ובין אם יהיו בחירות ותקום ממשלה אחרת, ישראל עולה עכשיו לנתיב מבטיח הרבה יותר.
אני לא אכנס לדיון פוליטי כי זה בפירוש לא השרשור.
צר לי, אני חולק על כל ההנחות שלך (חוץ מהמוח היהודי) -והיה יכול להיות דיון פוליטי מעניין-אבל אנחנו פה מדברים כלכלה

יאושר תקציב לפחות , יש למישהו לינק או הסבר איזו מפלגה יותר עדיפה לבחור חילוני שבכיוון של הייטק כמוני? (ליכוד או יש עתיד)
לפי הסטטיסטיקה כמה שבן אדם יותר משכיל וחזק מבחינה כלכלית הוא מצביע "לשמאל - מרכז" האם הוא באמת פחות מזיק?

בכל מקרה בוועדים הקומוניסטים אף אחד לא יגע והם רק הולכים וגודלים בגודלם ובחוסא יעילותם.
הכל תלוי בסדר העדיפויות שלך

אני הלכתי ככה

מבחינה ביטחונית מדינית לא יהיה הבדל משמעותי בין הממשלות כי זה תלוי גם בארצות הברית והפער בין המפלגות שלא בקיצון לא ממש דרמטי
אז זה לא רלוונטי

בנושא הכלכלי, כל צד יקים ממשלה או עם החרדים או עם מרצ והעבודה ועכשיו גם רעמ שזה חרדים רק דל הערבים

אז בכל מצב לא נקבל אידיולוגיה שונה

מה נשאר? בעיקר הנושא הדתי, שמרנות מול פרוגרסיביות,חילוניות מול דתיות, היחס לבגץ וכו...

לפחות ככה אני מסתכל על זה אולי זה יקל על הבחירה שלך.. כשיש פחות משתנים הפתרון קל יותר

ראיתי את זה, לא הספקתי לשמוע,

תוסיפו לזה את העובדה שנטל המס נופל בצורה עוצמתית על חלק קטן מהאוכלוסיה ואז תבינו שהישראלי הממוצע לא מבין מה אנחנו רוצים ממנו. הרי המדינה (משלם המסים) דואגת ויש דברים ב"חינם".

על זה נאמר "הציבור מטומטם ולכן אני אשלם"
הציבור לא מטומטם.
כמו שכתבת, לרוב מוחלט של הציבור יש אינטרס שהמיעוט העשיר יממן אותו.

(קצת מזכיר לי את הדוגמאות הקלאסיות משיעורי אזרחות על הגדרת הדמוקרטיה...)

המטומטמים הם אלו שנמנים על המיעוט שמשלם מס, ועדיין מאמינים ב"המדינה דואגת לדברים בחינם".

לא נמאס כבר מהשטות הזאת?
מה לעשות, במהלך חיי נתקלתי באנשים כאלו.

זה נכון שהרבה ממשלמי המס שתומכים בהגדלת התמיכה הממשלתית עושים זאת מנקודת מוצא אידיאליסטית (או אגואיסטית עקיפה - אם יהיה טוב לעניים יהיה טוב גם לנו), אבל פגשתי לא מעט אנשים שמשוכנעים שמצבם הכלכלי האישי ישתפר אם המדינה תיקח מהם כסף, ותממן בכסף הזה משהו גם להם וגם לאלו שלא משלמים מס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T ההשלכות לאחר קריסת גמ"ח אוף טופיק 58
K מה לדעתכם יהיו ההשלכות של החוב והגרעון של ארה"ב? אוף טופיק 9
F מה ההשלכות של עבודה עם IB ישראל לעומת ישירות עם IB? שוק ההון 6
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
Aranchik "דע את ההשלכות״ - פתיחת קופת גמל שוק ההון 243
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 6
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 1
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57

נושאים דומים

Back
למעלה