• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההיסטוריה של המהפכה החוקתית

והנה נגמר נאום ההסתה והסתיים ב...
"עד היום עצרו אותי מלהתעסק במערכת המשפטית והיום אני שם פס על הסכם ניגוד העניינים ונכנס בכם בכל הכח".
והבורסה נרגעה היום...

נאום מייאש. מילא השקרים, בשורה התחתונה בשבוע הבא הוא ישתלט על מינוי השופטים ואחר כך יש הבטחה עמומה, שכרגע אין לה זכר בחקיקה המוצעת, לעגן בחוק זכויות אדם. טוב שהוא לא הביא את אריה דרעי כערב.

השאלה זה מי אחראי. אחריות של מי לזום את התהליך הזה.
חוק הנבצרות החדש קובע שכל האחריות על נבצרות היא בידי ראשי הקואליציה ולבית המשפט אין סמכות להתערב.
נראה לך שראשי הקואליציה יזמו בדיקה למצבו הנפשי של ראש הממשלה ?

גם אם כבר יש אבחנה בתיק הרפואי של ראש הממשלה אז לא יפרסמו אותה.
לא, לא נראה לי. אבל כן נראה לי שאם באמירות שלו היום יש עבירה על החוק מטעם הפרת הסכם ניגוד העניינים אז ידיחו אותו.

לא, לא נראה לי. אבל כן נראה לי שאם באמירות שלו היום יש עבירה על החוק מטעם הפרת הסכם ניגוד העניינים אז ידיחו אותו.
הוא אמר שאחרי שחוק הנבצרות יעבור הוא יתחיל להעתסק, לא?

@גרהם ברגע שהחוק להשתלטות הועדה למינוי שופטים עובר, הרי יגישו בג"ץ לא?
אם הם מבטלים אותו, מה יקרה? (יש כמובן סיכוי גדול שלא יבטלו אותו כי יחששו מההשלכות)

יש כבר עתירה לנבצרות מלפני איזה חודש, כך שהגיוני שבג״ץ יפסוק שהחוק החדש לא חל על עתירה שהוגשה לפני שהחוק החדש חוקק, ואפילו שהחוק נחקק מגמתית במטרה לפגוע בדיון בעתירה (מה שנכון נכון).
השאלה אם העתירה מוכנה ״כמו שצריך״ ויהיה בה די לפסוק נבצרות.

יהיה מאד קשה להדיח.
אלא אם במפלגתו יאשימו אותו ששיקר כשהבטיח לבית המשפט לכבד את הסדר ניגוד העניינים עליו חתם. כמו באנגליה ובניו זילנד.

אם הם מבטלים אותו, מה יקרה?
אף אחד לא יודע. לוין אמר שהממשלה לא תכבד פסיקה כזו, גלנט אמר שיכבדו. ביבי לא מתייחס. אולי זה שולי בעיניו.
מדינת ישראל בטוח תפסיד כי בכל מקרה, מיליוני אנשים ירגישו שבר של ממש ביחס למדינה.

החוק לא חל עלי. אני מעל החוק.
החוק גם לא חל על כל איש צבא, שבכ או מוסד שלא ירצה לשרת דיקטטורה.
החוק גם לא חל על כל מלש"ב אשר לא יסכים לשרת דיקטטרוה.
החוק גם לא חל על כל אחד או אחת שלא מוכן לחיות בדיקטטורה דתית חשוכה.

אף אחד לא יודע. לוין אמר שהממשלה לא תכבד פסיקה כזו, גלנט אמר שיכבדו. ביבי לא מתייחס. אולי זה שולי בעיניו.
אחלה, אז יש עדיין סיכוי להנצל.
דבר אחד אני יודע שראש השב"כ כנראה יילך לפי החוק ולא לפי רצונות הממשלה.
אין לדעת מה לגבי הרמטכ"ל, ראש המוסד והמפכ"ל.
השאלה היא האם באמת יהיו אנשים במוסד ובשב"כ שיודיעו על פרישה והאם בכלל יש בארגון חשש אמיתי לדבר הזה.
מעניין אם יש כאן אנשים שמכירים את הארגונים יותר טוב.

הוא אמר שאחרי שחוק הנבצרות יעבור הוא יתחיל להעתסק, לא?
הוא אמר בנאום שלו במפורש שהוא כעת מתעסק בזה.

יש כמובן סיכוי גדול שלא יבטלו אותו כי יחששו מההשלכות
לדו-שיח צריך לפחות 2 משתתפים, אם לממשלה לא אכפת מההשלכות אז גם לצד השני לא אכפת.
אנטי מוביל בדר"כ עוד אנטי, דווקא ביטול הפסיקה והכנסה של חברי הכנסת שמובילים את התהליך בניגוד לפסיקה לכלא זה פחות גרוע מתוצאות אחרות.

אם לממשלה לא אכפת מההשלכות אז גם לצד השני לא אכפת.
אני לא בטוח שגנץ למשל מסכים עם זה.
יש מלא יפי נפש שעדיין קוראים ל״הידברות״

אני לא בטוח שגנץ למשל מסכים עם זה.
יש מלא יפי נפש שעדיין קוראים ל״הידברות״
התנאי היחיד של גנץ היה שלא תיהיה פוליטיזציה למערכת המשפט.
זה בדיוק ההפך ממה שמכוונים אליו, למה שהוא יחפש הידברות במצב כזה?

ביבי הודיע באופן פומבי שהוא מפר את ההתחיבות שלו לבית המשפט. כלומר ביזיון בית המשפט. פומבי.
מה עוד צריך לקרות ?

ביבי הודיע באופן פומבי שהוא מפר את ההתחיבות שלו לבית המשפט. כלומר ביזיון בית המשפט. פומבי.
מה עוד צריך לקרות ?
ובמקביל הוא ושריו נדהמים שלא מאמינים להם שבהיעדר ביקורת שיפוטית הם יצייתו לחוק.

מה עוד צריך לקרות ?
זאת גם הפרת אמונים - קישור.
מה שצריך לקרות זה שבג"ץ יטען ובצדק שהוא עבר על החוק וראש הממשלה במדינה דמוקרטית הוא לא מעל החוק.
שזה אומר שמישהו צריך להחליף אותו או שהממשלה צריכה להתפרק.

כמובן נתניהו עשה זאת בכוונה תחילה כדי ליצור מראית עין של יועמ"ש ובג"צ שמבטלים את רצונו של ראש הממשלה, כפי שצד ימין טוען שקורה כל הזמן. תומכיו לא יתרגשו מהטענה שהוא חתום על הסכם ניגוד עניינים, ובלאו הכי אפשר לטעון שמדובר במצב חירום ונסיבות המציאות מחייבות את התערבותו. המשברים הקודמים לא היו מוצלחים מספיק - אפילו הימין מתכווץ קצת במבוכה בגלל דברים כמו חוקי דרעי, חוקי המתנות וכדומה, שאותם אין באמת דרך להצדיק. נתניהו יצר משבר חדש בכוונה בתקווה שהקודמים ישכחו ושכולם יתווכחו על העניין הספציפי הזה.

בשורה התחתונה, מטעמים טקטיים, לא זו צריכה להיות נקודת המשבר של מערכת המשפט מול הממשלה. למרבה הצער, היות והמערכת אינה מושחתת ואינה פוליטית, ניתן לצפות שכזו עבורה מפורשת על החוק תזכה למענה שבימים כתיקונם היה ראוי.

בשורה התחתונה, מטעמים טקטיים, לא זו צריכה להיות נקודת המשבר של מערכת המשפט מול הממשלה.
אני לא מצליח להבין למה? כשיש לך בממשלה חברי כנסת שחלקם רק מנסים לפגוע במדינה אז מאיזו סיבה נכון לדחות את המשבר?
הסיבה האמיתית בגינה אסור למנוע שום משבר כזה היא כי עדיין הצבא והמשטרה תומכים במערכת החוק.
לדעתי יותר סביר שהליכוד יתפרק.

תעשה לי טובה. לא בג"צ המציא את כיפת ברזל (וגם לא כל ממציאיה הם אנשי שמאל, אבל אתם הכל במדינה, נכון? וכנ"ל לגבי פרסי נובל), ולפני 1992 היה כאן יופי של דמוקרטיה.
אתה באמת חושב שבלי אנשי ”שמאל”(שם קוד למתנגדי הדיקטטורה) הייתה כיפת ברזל?
ולהזכירך כל מני אנשי ”ימין” התנגדו לפיתוח כיפת ברזל בטענה שזה לא הגיוני לירות טיל כ”כ יקר על צינורות מעזה, והפתרון הוא למחוק את עזה.
אם כבר, אני מנחש שהרכב הבג”ץ הוא כנראה הרבה יותר ”ימין” מאנשי התעשיות הביטחוניות, שמפתחים את הפרוייקטים ששומרים עלינו.
אם ישארו פה רק ביביסטים וחרדים, אתה באמת חושב שצה”ל יוכל לשמור על עליונות טכנולוגית?

הפיכה צבאית נראית קרובה מתמיד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הק995 ההיסטוריה של Vanguard ( סרטון מעניין) פוסטים מאיכות נמוכה 0
M "מעל מחצית מהמשכנתאות שניטלו באפריל היו במינוף של מעל 60%-רמה שלא מצאנו בכל ההיסטוריה" נדל"ן 8
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
מ "ההיסטוריה מלמדת אותנו שהשקעה במדדים היא ההשקעה הנבונה ביותר" שוק ההון 8
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 24
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה