• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדרך הכי זולה להשקיע במדד המניות העולמי

Gari

משתמש רגיל
דירוג
33
היי

אני מחפש להשקיע בקרן שמחקה את מדד אינדקס המניות העולמי, כלומר פיזור כמה שיותר רחב של כמה שיותר מדינות.
קצת התבלבלתי מבחינת האינדקס... הבנתי שיש FTSE ויש MSCI ACWI ו יש MSCI ALL WORLD אבל הבנתי שההבדל ביניהם קטן מבחינת המשקיע.

אני משקיע לטווח של לא מעט שנים, הדבר הכי חשוב לי כאן זה שהעלות של הקרן שמחקה תהיה הכי זולה שאפשר (אבל לא אפס כמו במלכודת מס של כמה מהישראליות).
בזול אני מתכוון לסכום הכולל של: דמי ניהול, עמלת קנייה ועמלת מכירה.

אני משקיע בבית השקעות ישראלי, לא IB, אז העמלות על הקרנות הזרות די יקרות.
בינתיים מצאתי משהו של בלאקרוק בדמי ניהול של 0.6%

יש משהו יותר זול אבל עדיין מתאים ל מה שאני מחפש?

נערך לאחרונה ב:
היי

אני מחפש להשקיע בקרן שמחקה את מדד אינדקס המניות העולמי, כלומר פיזור כמה שיותר רחב של כמה שיותר מדינות.
קצת התבלבלתי מבחינת האינדקס... הבנתי שיש FTSE ויש MSCI ACWI ו יש MSCI ALL WORLD אבל הבנתי שההבדל ביניהם קטן מבחינת המשקיע.

אני משקיע לטווח של לא מעט שנים, הדבר הכי חשוב לי כאן זה שהעלות של הקרן שמחקה תהיה הכי זולה שאפשר (אבל לא אפס כמו במלכודת מס של כמה מהישראליות).
בזול אני מתכוון לסכום הכולל של: דמי ניהול, עמלת קנייה ועמלת מכירה.

אני משקיע בבית השקעות ישראלי, לא IB, אז העמלות על הקרנות הזרות די יקרות.
בינתיים מצאתי משהו של בלאקרוק בדמי ניהול של 0.6%

יש משהו יותר זול אבל עדיין מתאים ל מה שאני מחפש?
בבתי השקעות ישראליים אני מכיר שהרבה אנשים בוחרים 3 קרנות איריות של בלקרוק נקובות בשקלים (זה חוסך המרה ועמלות קנייה/מכירה). לא המלצה.

בבתי השקעות ישראליים אני מכיר שהרבה אנשים בוחרים 3 קרנות איריות של בלקרוק נקובות בשקלים (זה חוסך המרה ועמלות קנייה/מכירה). לא המלצה.
אתה אומר שהם בעצם עוקבים אחרי האינדקס העולמי ע"י 3 קרנות שונות וככה משיגים את המטרה?

זה בינתיים האופציות שלי:
5124573 - תכלית MSCI WORLD TTF
דמי ניהול 0.31%

5122569 - MTF מחקה MSCI World של מגדל
דמי ניהול: 0.37%

1159235 - iShares MSCI ACWI UCITS ETF
דמי ניהול 0.6%

אני לא סגור באם כל השלושה האלה עוקבים אחרי אותו דבר או קרוב לאותו דבר

יש מי שעוקב אחרי בלאקרוק sp500, בלאקרוק אירופה ובלאקרוק שווקים מתפתחים (בחלוקה מתאימה למשקל העולמי) וככה משיג בערך מעקב אחרי המדד העולמי. זה לא מושלם (חסרות מדינות שהן כן עם נפח, למשל אוסטרליה ויפן), זה פחות נח (3 קרנות במקום אחת), אבל בסך הכל זה נותן מעקב די טוב בדמי ניהול סבבה (יוצא בערך 0.11, אל תתפוס אותי על המספר המדויק) שכנראה גם לא יעלו.
מי שרוצה מעקב מדויק יותר ובקרן אחת יכול לקנות VT אבל קח בחשבון שזאת קרן זרה ולא לכולם מתאים ההתעסקות עם המרות שגם מייקרות את התהליך (יש המרה זולה בברוקר זר, אבל אז צריך לדווח מס באופן עצמאי).

שיש FTSE ויש MSCI
יש כמה חברות שמפרסמות מדדים.
יש למשל את MSCI
יש גם את FTSE
יש גם למשל את S&P

יש מדד שאמור להקיף כמה שיותר מהעולם לMSCI שנקרא MSCI ACWI שזה בעצם MSCI All Countries World Index.

המדד הזה כולל רק את המדינות המפותחות. כלומר שהוא לא כולל שווקים מתעוררים (מדינות מתפתחות).
זה אומר שהוא לא כולל מדינות כמו:
סין/הונג קונג
טייואן
קוריאה הדרומית (פה יש קצת הבדלים בין החברות)
הודו
ברזיל
דרום אפריקה
רוסיה
סעודיה
תיאלנד

פיזור כמה שיותר רחב של כמה שיותר מדינות
בשביל להבין איך נראה השוק העולמי, כלומר מה המדינות העיקריות בו, אפשר לראות את החלוקה של VT. זו קרן אמריקאית שעוקבת אחרי מדד עולמי של FTSE.
זה כמובן רק לצרכי לימוד, לא חייב להשקיע עכשיו בVT.

אתה יכול לראות שארה"ב היא חלק נכבד מהעולם.
אירופה הבאה בתור.
גם בפסיפיק יש נתח, כשהעיקרית ביותר בו היא יפן, וסביבה יש את אוסטרליה ואחרות.
ובנוסף יש מדינות מתפתחות.
אמנם החסרתי בחלוקה הזו מדינות כמו קנדה או ישראל, אבל כשמחלקים לכמה קרנות קשה להשיג אותן, אבל נראה לי שזה גם לא כל כך נורא.
כמובן שקרן אחת זה הכי טוב, אבל קרן נורמלית שניתן לקנות בשקלים, דמי הניהול שלה, כמו שציינת, הם 0.6%, וזה יקר.

אבל לא אפס כמו במלכודת מס של כמה מהישראליות
הקרנות היחידות שניתן לקנות בשקלים, שאני מניח שלא יעשו את זה, אלו הקרנות של בלאקרוק.
כמו שהציעו לך מעליי, יש כאלו שמשלבים שם שלוש קרנות, כדי להשיג חשיפה עולמית טובה.
אחת זה קרן שעוקבת אחר S&P 500 בשביל ארה"ב.
עוד אחת בשביל אירופה.
ועוד אחת בשביל שווקים מתעוררים.

זה אמנם לא מכסה בכלל את הפסיפיק, את קנדה ואת הארץ המובטחת, אבל את רוב העולם זה מכסה, ובדמי ניהול לא רעים בכלל.

אגב, גם אם תשקיע רק בארה"ב, זו חשיפה עולמית לא רעה.

לי אישית יש חשבון בIB, אבל אני מניח שאם התנאים היו רק קרנות בשקלים בארץ, זה מה שהייתי עושה.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא יועץ השקעות. בדוק בעצמך, ואל תסמוך עלי.

רק להיות בטוח שאני יודע על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על הקונספט של כיסוי עולמי ע"י אלה של בלאקרוק:
אירופה:
1159094 iShares Core MSCI Europe UCITS ETF
דמי ניהול 0.12%

שווקים מתפתחים (שווקים מתפתחים ושווקים מתעוררים זה אותו דבר?):
1159169 iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
דמי ניהול 0.18%

ארה"ב:
1159250 iShares Core S&P 500 UCITS ETF
דמי ניהול 0.07%

@KickR - לאלו התכוונת שאמרת שהן איריות?

עד פה מתאים לי וגם ככה התכוונתי לקנות את זה של ארה"ב.... עכשיו מה עושים לגבי הפסיפיק אוסטרליה, יפן, וקנדה? אני כן רוצה להשלים אותם איכשהו.
ישראל דרך אגב לא צריך.... יש לי מספיק דרך הקרן השתלמות.

מי שרוצה מעקב מדויק יותר ובקרן אחת יכול לקנות VT אבל קח בחשבון שזאת קרן זרה ולא לכולם מתאים ההתעסקות עם המרות שגם מייקרות את התהליך (יש המרה זולה בברוקר זר, אבל אז צריך לדווח מס באופן עצמאי).
בגלל זה החלטתי לא לקנות VT

נערך לאחרונה ב:
רק להיות בטוח שאני יודע על מה אנחנו מדברים כשאנחנו מדברים על הקונספט של כיסוי עולמי ע"י אלה של בלאקרוק:
אירופה:
1159094 iShares Core MSCI Europe UCITS ETF
דמי ניהול 0.12%

שווקים מתפתחים (שווקים מתפתחים ושווקים מתעוררים זה אותו דבר?):
דמי ניהול 0.18%

ארה"ב:
1159250 iShares Core S&P 500 UCITS ETF
דמי ניהול 0.07%

@KickR - לאלו התכוונת שאמרת שהן איריות?

עד פה מתאים לי וגם ככה התכוונתי לקנות את זה של ארה"ב.... עכשיו מה עושים לגבי הפסיפיק אוסטרליה, יפן, וקנדה? אני כן רוצה להשלים אותם איכשהו.
הבנת נכון לגבי הקרנות שעליהן מדובר. אנשים עושים פשרה ומוותרים על השווקים שציינת בגלל דמי הניהול בקרנות העולמיות (וסה"כ נשארים עם משהו כמו 85% מהשווקים. אל תתפוס אותי במספר). לא קובע מה נכון ולא מייעץ.

בגלל זה החלטתי לא לקנות VT

למה?
אתה באמת חושב שכש87% מהכלכלה העולמית (זה למיטב זכרוני הכיסוי של 3 הקרנות של בלאקרוק) יתנהגו בצורה מסויימת, ה-13% הנותרים יתנהגו בצורה שונה?
אל תיתן לזנב (הרצון לקבל כיסוי עולמי מושלם) לכשכש בכלב (פיזור השקעות יעיל).

למה?
אתה באמת חושב שכש87% מהכלכלה העולמית (זה למיטב זכרוני הכיסוי של 3 הקרנות של בלאקרוק) יתנהגו בצורה מסויימת, ה-13% הנותרים יתנהגו בצורה שונה?
אוסטרליה וקנדה זה שווקים ממש טובים.... וכן, יפן למשל יכולה פתאום לקפוץ בצורה חריגה וחבל לי לפספס...

למה לדעתך הם שווקים ממש טובים?

יכולה פתאום לקפוץ בצורה חריגה וחבל לי לפספס
סלח לי על השיפוט, אבל נשמע לי כמו FOMO לא רציונאלי במיוחד...

אוסטרליה וקנדה זה שווקים ממש טובים.... וכן, יפן
מה לגבי סינגפור וניו-זילנד?
גם אותן אתה מפספס בחלוקה הזו....

יפן למשל יכולה פתאום לקפוץ בצורה חריגה
מה זה צורה חריגה?
נגיד שתהיה ליפן בשנה אחת תשואה פנטסטית ממש ממש של 50%.
אם אתה מחזיק במדד עולמי, יפן מהווה כ7% מהתיק שלך.
אז בקפיצה מדהימה כזו זה ישפיע על התיק שלך ב3.5% מהפלח המנייתי.
אגב, קנדה היא כ2.6% מהשוק העולמי, ואוסטרליה היא כ2%.

ובד"כ יש קורלציה, יפן לא עולה לבד, גם ארה"ב ואירופה והמתפתחות יעלו יחד איתה ככל הנראה.

ואל תגיד לי שתהיה לה תשואה של מאות אחוזים. אל תשכח שזו לא חברה ספיציפית, זו עדיין מדינה שיש בה מאות חברות. בכל האזור של הפסיפיק יש כ2404 חברות שונות, קשה מאוד מאוד שממוצע של כל כך הרבה חברות יעלה במאות אחוזים, אבל של חברות אחרות מרחבי העולם לא יושפע בכלל.

אוסטרליה וקנדה זה שווקים ממש טובים.... וכן, יפן למשל יכולה פתאום לקפוץ בצורה חריגה וחבל לי לפספס...
אם אתה מוכרח להיחשף לכל השווקים האלו, אתה יכול לקנות קרן זרה בדולרים שתעשה לך את העבודה.
אם אתה מוכרח לקנות בשקלים, וגם ללכת על כיסוי של כל העולם כולו בלי יוצא מן הכלל, הייתי הולך על זו:
1159235 - iShares MSCI ACWI UCITS ETF
דמי ניהול 0.6%

אתה יכול גם ללכת על שילוב של אחת מאלו:
5124573 - תכלית MSCI WORLD TTF
דמי ניהול 0.31%

5122569 - MTF מחקה MSCI World של מגדל
דמי ניהול: 0.37%
עם זו:
דמי ניהול 0.18%
אבל כאן אתה מכניס את עצמך למצב שאולי תהיה במלכודת מס, דמי הניהול (בשקלול גורמים נוספים) לא הרבה יותר טובים מהאופציה הקודמת, אלו שתי קרנות ולא אחת, כך שבקיצור, לא בטוח שזו אופציה טובה יותר.

ובכל אופן, בשתי האופציות תשלם דמי ניהול הרבה הרבה יותר גבוהים בשביל אולי לא להחמיץ תשואה פנטסטית של יפן אוסטרליה או קנדה, שלא תשפיע בהפרשים ניכרים יותר מהפרש דמי הניהול.....
(זו דעתי לפחות)

בהצלחה

לא מייעץ. לא ממליץ. לא יועץ השקעות. לא יודע על מה אני מדבר. לא פוחד מFOMO. לא יועץ פנסיוני. סתם, גם לי יש FOMO. לא רואה חשבון. לא סוכן ביטוח. לא עורך דין. לא שומר סף. לא שומר טף. לא מוסכניק מורשה. לא לוקח אחריות. ט.ל.ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
Y מה הדרך הכי זולה להעביר כמה אלפי שקלים לקריפטו השקעות אלטרנטיביות 0
הדב הדרך הכי זולה ויעילה לצפייה בתוכן מדיה בטלויזיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
ד הדרך הכי זולה להעברת כסף מארהב לארץ צרכנות פיננסית 21
מ הדרך הכי זולה ויעילה לעקוב אחרי S&P 500 שוק ההון 121
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
א מה הדרך הכי סבירה להשקיע באינפלציה ? שוק ההון 5
ט מה הדרך הכי פשוטה לבדוק אם מניה X נמצאת במדדים? שוק ההון 2
G מה הדרך הכי משתלמת להשקיע פאסיבית, לטווח ארוך? שוק ההון 8
M מה הדרך הכי טובה להפוך כסף נזיל לפנסיה מובטחת? צרכנות פיננסית 1
T מהי הדרך הכי מהירה למכור רכב יד 2? אוף טופיק 3
A הדרך הכי חסכונית לשלם באירופה(צ'כיה)? צרכנות פיננסית 3
Y אם נכנסים לפוזיציה בנפט, מה הדרך הכי חסכונית מבחינת עמלות לקניה ? שוק ההון 1
R מה הדרך הטובה והזולה ביותר להצמד לדולר? פוסטים מאיכות נמוכה 5
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22
נ הדרך הזולה להעברת כסף לחשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 2
ה תיעוד הדרך יומני מסע אישיים 17
גימפל הדרך הטובה ביותר לחקות את ה- S&P 500 שוק ההון 4
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
A זוג באמצע הדרך יומני מסע אישיים 25
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
T הדרך הבריאה והזולה ביותר לסינון מים? צרכנות פיננסית 8
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
@ מנטור לתחילת הדרך אוף טופיק 49
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
K זוג בתחילת הדרך - הכל פתוח יומני מסע אישיים 56
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
שיר הלל לטבע מה הדרך הפשוטה והזולה ביותר להחזיק s&p 500? שוק ההון 14
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
Shay36 יומן מסע - הדרך לחיות ולהתעשר מעולם ממניות. יומני מסע אישיים 17

נושאים דומים

Back
למעלה