• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגשת דו"חות מס לסוחרים דרך IB

יבגני_ל

משתמש רגיל
דירוג
388
חקרתי את הנושא פה לפני מספר חודשים, וראיתי שאנשים שניסו לנתח כיצד לבצע זאת עדיין נותרו עם שאלות פתוחות.
האם הידע בזה התקדם?
אשמח מאוד אם מישהו שיודע כיצד לעשות זאת (ואולי אף עשה זאת בהצלחה) יוכל לסכם שלבים מא' ועד ת' בליווי דוגמה.
אם אלמד איך לבצע זאת לפני שמישהו יעלה סיכום כזה, אעשה בעצמי ואשתף.

הרעיון שאני זוכר היה שעדיף לקחת את כל פעולות הקניה והמכירה של ני"הע לאותה שנת המס, לסכם ולהגיע למחזור מכירות, ולחשב את חבות המס באופן עצמאי (במקום לנסות להבין את הדו"ח), ואת כל הנתונים להמיר לש"ח לפי שער שנתי ממוצע.
האם זה עדיין הרעיון הכי טוב?

אני באמת אשמח להתקדם בזה, כי זה יושב לי על המצפון.
כמו כן, איזה טפסים ממערכת הדוחות של IB יהיה צריך להגיש למס הכנסה?

כמו כן, אני לא מתכוון לשגע את עצמי - האם הגשת דו"ח מס אחד בשנה במאי של השנה העוקבת זו פרקטיקה מקובלת?

ושאלת off-topic:
ני"ע שלי עברו ל IB ללא הנתונים מתי נקנו ובאיזה שער.
IB מציעים להשלים ידנית את המידע הזה, אבל מניסיון עם מניה אחת, ראיתי שזה לא משפיע על המידע בפורטפוליו. להבנתי זה משפיע רק בדוחות המס.
אם ביקשתי מהמערכת למכור כמות חלקית בני"ע מסויים שנרכש במנות לא לפי FIFO אלא לפי הפסד מקסימלי, האם הפעולה שתיארתי למעלה תגרום לזה להתבצע, או שאין שום דבר שיגרום לזה לקרות ברגע שהמניות עברו ל IB ללא נתונים חוץ מכמות?

תודה

אתה יכול לראות את הדוגמא הפרטית שלי לגבי הנספחים כאן.

לא ייעוץ ולא בטיח. בסה"כ איך תרגמתי את הקניות והמכירות שלי לנספחים לדוח.

היי, תודה רבה. בדיוק מה שאני צריך. מאוד עוזר. עכשיו אני נזכר שראיתי את זה כבר, אבל לא שמרתי.

עברתי על זה במהירות מעט, אבל נראה לי שכיסיתי את זה.
אז בעצם ב IB אני אמור להפיק את S-1042, נכון? אתה יודע איפה זה נמצא או האם הוא נקרא בשם אחר?
בטופס הזה יהיו המכירות בני"ע אותן ביצעתי.
עליי להכניס כל פעולה כזו בטופס 1325. אתה הצעת לבדוק את התמורה השקלית לפי שער המט"ח באותו היום.
הראית שהגשת למס הכנסה גיליון אקסל משלך. זה כביל?

לאחר מכן מילאת את טופס 1322 3 פעמים:
פעם אחת עבור בית השקעות ישראלי עבור כל השנה (יהיה רלוונטי אליי השנה), ופעמיים עבור הברוקר הזה עבור כל מחצית שנה.
מניח שהלכת לפי לשון החוק, ועל בטוח, כאשר מילאת פעמיים עבור בית השקעות זר. חובה? זה כנראה לא מוסיף עבודה רבה, אז אפשר לבצע.
כתבת שיש לשלם את המס מראש, ואין בעיה להגיש את הדו"ח בשנה העוקבת. זה קטע מעט בעייתי. האם כולנו נוהגים ככה? מה קורה בדרך כלל?
ואולי, זה לא נורא. אם מישהו באמת נוהג ככה, ובכלל, כיצד משלמים למס הכנסה עבור רווחי הון? אשמח להרחבה.
נראה לי שדיברו על זה, והבינו שמס הכנסה בכלל לא ערוך לזה.

לגבי הדיוידנדים, ידוע לך איזה טופס עליי להפיק במערכת של IB? רשמת שהגשת טבלה משלך, אבל לא רשמת מה מקור הנתונים.

נראה לי שכל שאר החלקים זהים לתהליך הרגיל למי שעובד עם ברוקר ישראלי.

אז בעצם ב IB אני אמור להפיק את S-1042, נכון? אתה יודע איפה זה נמצא או האם הוא נקרא בשם אחר?
כן, אבל אין לי מושג ספציפית לגבי 1042S פשוט משום שהשורשים שלי שמספקים לי טופס 1099
מאמין שאחד הלא-אמריקאים יוכל להכווין אותך.

אתה הצעת לבדוק את התמורה השקלית לפי שער המט"ח באותו היום
נכון, הבנתי שרואי חשבון חוסכים לעצמם עבודה ועושים לפי ממוצע.

הראית שהגשת למס הכנסה גיליון אקסל משלך. זה כביל?
פקיד שומה חיפה קיבל את זה. לא שאלתי אותם מראש אם זה בסדר.
מצד שני זה לא שטופס 1025 שלהם הוא איזה להיט עיצובי :)

חובה? זה כנראה לא מוסיף עבודה רבה, אז אפשר לבצע.
לא מוסיף הרבה עבודה.

כתבת שיש לשלם את המס מראש
תיאורטית. בפועל עוד לא היה לי שנה שהיה לי רווח הון.

האם כולנו נוהגים ככה? מה קורה בדרך כלל?
אני זוכר שמישהו פה ניסה לפתוח תיק במס הכנסה בשביל לשלם כל חצי שנה כדי להימנע מהדוח השנתי. עשו לו מסכת ייסורים שלא תבייש ובכן... מסכת ייסורים של מס הכנסה.

בתכלס התכנון שלי זה שאם יהיה לי רווח בשנה מסוימת פשוט לשלם עד הגשת הדוח ולקוות שלא יעמיסו ריבית.

והבינו שמס הכנסה בכלל לא ערוך לזה.
אם יש לך תיק, זה לא בעיה. יש אתר תשלומים של מס הכנסה באינטרנט, ואתה מצרף את הקבלה לדוח השנתי.
הבעיה הייתה שאותו מישהו רצה לשלם פעמיים בשנה כדי להימנע מלהגיש דוח שנתי. ואף אחד לא הבין מה הוא רוצה מהם.

לגבי הדיוידנדים, ידוע לך איזה טופס עליי להפיק במערכת של IB?
אני מניח שהstatement שכולל את השנה המלאה והחלק של הדיבידנדים.
ב1099 יש פירוט של כל דיבידנד ודיבידנד. לא יודע אם יש ב1042.

אני מגיש דוחות באופן עצמאי למס הכנסה. מעולם לא ביצעתי פעולה של פתיחת תיק. לשכירים שאינם גם עצמאיים, זה לא רלוונטי. כאשר אני משלם מקדמות דרך אתר מס הכנסה (למשל על דיב' שלא נוכה ממנו מס במקור) אני מזין את הת.ז שלי והתשלום נרשם לזכותי.

אני מגיש דוחות באופן עצמאי למס הכנסה. מעולם לא ביצעתי פעולה של פתיחת תיק. לשכירים שאינם גם עצמאיים, זה לא רלוונטי. כאשר אני משלם מקדמות דרך אתר מס הכנסה (למשל על דיב' שלא נוכה ממנו מס במקור) אני מזין את הת.ז שלי והתשלום נרשם לזכותי.
התיק קיים לכל אחד שנרשם, לדעתי. לי קיים. עכשיו, איפה משלמים? אני לא רואה את האופציה של תשלום רווחי הון על ניירות ערך זרים עבור השנה הנוכחית. יש משהו דומה עבור ריבית.
אתר התשלומים

התיק קיים לכל אחד שנרשם, לדעתי. לי קיים. עכשיו, איפה משלמים? אני לא רואה את האופציה של תשלום רווחי הון על ניירות ערך זרים עבור השנה הנוכחית. יש משהו דומה עבור ריבית.
אתר התשלומים
טרם שילמתי על רווחי הון, רק על דיב' שלא נוקה מהם במקור.
השתמשתי בסעיף של הכנסות מיוחדות > ריבית על ני'ע זרים. לא נראה לי שמישהו במס הכנסה יבוא בטענות שבחרת בסעיף הלא נכון

@יבגני_ל אני גם מתכנן לפתוח חשבון בIB.
תוכל קצת לספר מניסיונך הטרי איך התהליך הזה מתבצע?

תודה

תוכל קצת לספר מניסיונך הטרי איך התהליך הזה מתבצע?
זה מעט off-topic אבל אפרט בקצרה:
ישנם כל מיני מתווחים ישראלים, שניתן לפתוח דרכם, אבל אם יש לך סכום שפותר אותך מתשלום חודשי קבוע, ואתה בסדר עם לעבוד ישירות מול הגוף האמריקאי, מבחינת עמלות, עדיף לעבוד מול IB ישירות.
אם בחרת לעבוד ללא מתווך (לאחר שבדקת את המתווכים), תכנס לאתר, ותמלא באופן אלקטרוני את בקשת פתיחת החשבון. הם לא מבקשים יותר מידי פרטים מזהים, והתהליך לא יקשה עליך.
תקרא על סוגי החשבונות שיש שם שתוכל לפתוח. אני פתחתי חשבון margin - ניתן לקחת להיכנס למינוס, ולבעלי חשבון גדול מעל 100K $ אין תשלום חודשי קבוע.
תעלה צילום של שני מסמכים מזהים במקום המיועד לכך: למשל רישיון נהיגה ודרכון (גם מסמך בעברית יהיה בסדר).
לאחר כיום-יומיים החשבון יפתח ויהיה זמין לפעולות.
תבדוק איך מבצעים העברת פוזיציה, ואיך מפקידים מזומן. (ישנם על זה שירשורים)

כיוונונים:
* ממליץ להגדיר את ה base currency ל USD (ישנם על זה דיונים)
* ממליץ לשנות את סדר מכירת ני"ע ל Highest cost תחת
Reports > tax >Highest cost
(ישנם על זה דיונים)

@FIYaacov הכנתי טופס אקסל עבור 1325 ג1 שמבצע את רוב החישובים עצמאית ואני מבסוט מהתוצאה :)
תודה על ההנחיה.

הייתי רוצה לשאול לדעתך (לא ייעוץ): אם יש לי רווח ממכירה של ני"ע, האם לפי החוק אני חייב לשלם מס רווחי הון באופן מיידי, או רק בתום מחצית שנה, או עד להגשת הדו"ח?
צפויים לי החזרים ממס הכנסה על הפקדה במעמד עצמאי לפנסיה, ולא מתחשק לי לשלם כבר כעת "סתם".
אני חושב לא לשלם מס מראש כל עוד לפי החישוב שלי זה לא עובר את ההחזר השנתי הצפוי. מה דעתך?

הייתי רוצה לשאול לדעתך (לא ייעוץ): אם יש לי רווח ממכירה של ני"ע, האם לפי החוק אני חייב לשלם מס רווחי הון באופן מיידי, או רק בתום מחצית שנה, או עד להגשת הדו"ח?
מלשון החוק היבש, משתמע שעד חודש אחרי סוף מחצית השנה הרלוונטית.

צפויים לי החזרים ממס הכנסה על הפקדה במעמד עצמאי לפנסיה, ולא מתחשק לי לשלם כבר כעת "סתם".
אני חושב לא לשלם מס מראש כל עוד לפי החישוב שלי זה לא עובר את ההחזר השנתי הצפוי. מה דעתך?
כך אני מבצע. הערכה שלי שאין קנס וריביות אם אין לך חוב בפועל.

טרם שילמתי על רווחי הון, רק על דיב' שלא נוקה מהם במקור.
השתמשתי בסעיף של הכנסות מיוחדות > ריבית על ני'ע זרים. לא נראה לי שמישהו במס הכנסה יבוא בטענות שבחרת בסעיף הלא נכון

שאלה נוספת באותו עניין, פתחתי לפני מספר חודשים חשבון ב IB-inter-il וקניתי VTI+VXUS.
בהנחה שלא מכרתי את המניות וכן קיבלתי דיבידנדים. הדרך לדווח על זה היא באמצעות טופס כלשהו במס הכנסה?
או שכמו שאמרת "סעיף של הכנסות מיוחדות > ריבית על ני'ע זרים".
האם צריך לצרף דו"חות מסויימים מהאתר של IB?
באיזה שלב במהלך השנה צריך לדווח על זה?
סליחה על השאלות, חדש בתחום :)
תודה רבה וסליחה על ההקפצה

@Nav , הדיבידנדים של התעודות שהזכרת מנוכים במקור ע'י הברוקר וקיימת אמנת מס בין ישראל לארהב. כלומר את לא צריך לשלם פעם נוספת בישראל. לגבי הדיווח, אני לא יודע האם החוק מחייב להגיש דוח במצב בו לא היו לך רווחים שלא נגבה מהם מס במהלך השנה.

• אהבתי
Reactions: Nav
בשביל הקטע, פניתי למס הכנסה דרך האתר עם השאלה הבאה, והתשובה המפורטת שקיבלתי מצורפת מטה.

להלן תוכן פנייתך :
שלום, אני מנהל חשבון ניירות ערך אצל ברוקר זר, והברוקר הזר כמובן שאינו עושה ניכוי מס במקור על מכירת ניירות ערך ברווח. עליי לשלם את המס בעצמי. לא מצאתי באתר התשלומים את החלק המדבר על תשלום מס רווחי הון. תוכלו בבקשה להכווין אותי אליו או אל הדרך המקובלת לעשות זאת? אם אתם מכווינים אותי אל המקום באתר מס הכנסה שבו עליי לשלם, בבקשה הכווינו בצורה המפורטת ככל הניתן, ככה שאדע באיזה תפריטים לבחור. תודה יבגני

לכבוד יבגני
הנדון: פנייתך לרשות המיסים . פניה מספר 1324322

בנושא: תשלום מקוון על מס רווחי הון ממכירת ניירות ערך בחשבון המנוהל אצל ברוקר זר
התשובה מאת: סמיר חלבי סגן מנהל מדור חוליה . משרד : פ''ש תל אביב 5

התשובה:
אין אישור למכירת נירות ערך

"זו הודעה שיוצאת ממייל מערכת, ולכן נא לא להשיב למייל זה !!!"
חשוב לציין: התשובה היא עקרונית וכללית, ואינה מהווה מתן ייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת ו/או התחייבות מראש (פרה – רולינג (

בהתחלה ממש התעצבנתי מהתשובה הזו: "למה מי הוא שיתן לי אישורים? מי הוא, אלן דלון?"
לאחר יום, קראתי את התשובה מחדש, והבנתי שהוא התכוון לומר כנראה שאין מקום באתר לשלם מס רווחי הון, ולקבל על זה אישור.
מן התבטאות עקומה כזאת.
אבל אפילו אם אין רובריקה כזאת, תציע איזו אלטרנטיבה.. או שאתה מציע להתחמק מתשלום מיסים ופוטר אותי מזה..

בהתחלה ממש התעצבנתי מהתשובה הזו: "למה מי הוא שיתן לי אישורים? מי הוא, אלן דלון?"
לאחר יום, קראתי את התשובה מחדש, והבנתי שהוא התכוון לומר כנראה שאין מקום באתר לשלם מס רווחי הון, ולקבל על זה אישור.
מן התבטאות עקומה כזאת.
אבל אפילו אם אין רובריקה כזאת, תציע איזו אלטרנטיבה.. או שאתה מציע להתחמק מתשלום מיסים ופוטר אותי מזה..
לדעתי, מצא באתר רשות המיסים סעיף הכנסות אחר שהמס עליו 25 אחוז. לדוגמא ריבית על ני'ע בחול. כל עוד שילמת, אף אחד לא יבוא אליך בטענות שבחרת בסעיף הלא נכון. בדוח השנתי שתגיש, הסכום יזקף לזכותך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
Y הגשת דו״ח מס עבור הפקדות של יותר מ500 אלף מיסים 0
ז קבלה סעיף 46 אחרי הגשת דו"ח מיסים 0
S הגשת דו״ח שנתי למס הכנסה על מסחר באופציות ב IB מיסים 1
כ הגשת דו"ח שנתי למס לחשבון IB מיסים 5
O הגשת דו״ח שנתי - חלוקת דיבידנד אצל ברוקר זר מיסים 14
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
Z הגשת דו"ח על רווחים מנירות ערך באיחור מיסים 0
ג הגשת דו״ח מקוצר - אזרח אמריקאי עם דיבידנדים ב IB מיסים 10
tomchoook הגשת דו״ח למס יסף בתור שכיר מיסים 18
I הגשת דו"ח מס על הכנסה מברוקר זר מיסים 16
J הגשת דו"ח שנתי ובקשה להחזר מס מיסים 31
T הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה לאחר מספר שנים שוק ההון 1
K הודעה על הטלת קנס על אי הגשת דו''ח על הון ונכסים במועד ... אוף טופיק 9
E הגשת דוח שנתי מיסים 13
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
Y הגשת דוח שנתי באיחור שוק ההון 39
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
ישראלי מצוי הגשת קורות חיים -בעל מגבלות רפואית התפתחות אישית 0
Z ממתי סופרים שנות התישנות מתאריך הגשת הדו״ח או מתאריך עידכון שומה? מיסים 3
I כפל ביטוחים ,החזרי ביטוח ותקוף הגשת תביעה. צרכנות פיננסית 0
avi.perez הגשת דוח שנתי + נספח הון (מכירת דירה) מיסים 3
ח הגשת דוחות מס רטרואקטיבית לתושב חוץ מיסים 9
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
A שאלה לגבי הגשת דוחות ובקשה להמלצה מיסים 23
מ הגשת דוח שנתי - עוסק פטור ובעלי תיק השקעות מיסים 6
I הגשת דוח שנתי לקיזוז הפסד רווחי הון מיסים 1
ה הגשת בקשה להחזר מס- זוג נשוי מיסים 6
Shnizelia הגשת תביעה נגד מקום עבודה לשעבר אחרי תביעה ייצוגית אוף טופיק 20
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
R דחיית הגשת דוח שנתי על רווחי הון לצורך התקזזות על הפסדים מיסים 7
deussex הגשת בקשה להחזר מס מקוונת, שנתקע באמצע באתר מיסים 3
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13
א תאריך הגשת דוח שנתי לעצמאים מיסים 2
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
XpH הגשת דוח מס הכנסה במסחר ב IB מיסים 2
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
מ סטטוס הגשת דוח מס הכנסה מיסים 1
ת הגשת דוח שנתי - רווחי הון אצל ברוקר זר - IB מיסים 36
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
Mose רואה חשבון או הגשת דוח שנתי עצמאית מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה