• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבטחון בהשקעה של סכום גדול דרך IB

מצב
הנושא נעול.

ישראלי.עברי

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,

יש לנו היום שתי דירות בישראל, אחת שבה אנחנו גרים ואחת להשקעה.
בנוסף יש לנו תיק השקעות ב-IB עם כ-220,000 ש"ח מושקע ב-VT וכן עוד 2.35 מיליון ש"ח בקרן כספית שרכשנו דרך הבנק מכספים של דירה שמכרנו לאחרונה (ואין לנו צורך להשתמש בהם בשנים הקרובות).
אנחנו זוג שכירים בגילאי ה-30, מרוויחים משכורות גבוהות ומפרישים לפנסיה ולקרן השתלמות עד התקרה (כל אחד מאיתנו) הכל למסלולים מחקי מדד S&P500, חוסכים כ-12,000 ש"ח בחודש אחרי כל ההוצאות והחזר משכנתא.

בשנים הקרובות לא יהיה לנו צורך בכסף שקיבלנו ממכירת הדירה ואנחנו מתלבטים איך ואיפה להשקיע אותו (וגם את הכסף שאנחנו חוסכים כל חודש).
לאור המצב הפוליטי הבעייתי וחוסר הוודאות בישראל אנחנו מעדיפים להשקיע דרך ברוקר בחו"ל בדולרים. חשבנו להעביר את כל הכסף ל-IB ולהמיר אותו לדולרים שם, ולאחר מכן לרכוש vti+vxus בחלוקה של 50% לכל קרן.
השאלה שלנו היא האם אפשר להיות בטוחים בזה שרוב הכסף שלנו (חוץ מהדירות בישראל) יהיה בחשבון ב-IB. האם יש סיכונים שכדאי לשקול לכסף שמופקד ב-IB? כדאי לפזר סיכונים עם תיק אצל ברוקר נוסף בישראל?
תודה רבה

רק שימו לב שזה יחייב אתכם בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה.
העברת 500 אלף ומעלה שקלים לחו"ל במהלך 12 חודשים, מחייבים הגשת דוח בשנה שבה התחילו להעביר ובשנה העוקבת.
החזקת מעל 2 מיליון בחשבון בחו"ל מתי שהוא במהלך שנת מס, מחייבת הגשת דוח שנתי לאותה שנה.

רק שימו לב שזה יחייב אתכם בהגשת דוחות שנתיים למס הכנסה.
העברת 500 אלף ומעלה שקלים לחו"ל במהלך 12 חודשים, מחייבים הגשת דוח בשנה שבה התחילו להעביר ובשנה העוקבת.
החזקת מעל 2 מיליון בחשבון בחו"ל מתי שהוא במהלך שנת מס, מחייבת הגשת דוח שנתי לאותה שנה.
בשנה , או לשנה ?

מה שאני הבנתי מהרואה חשבון זה שחייבים להגיש דוח ״לשנה שבא החשבון נפתח״ ולא ״בשנה שבא החשבון נפתח״

בשנה , או לשנה ?

מה שאני הבנתי מהרואה חשבון זה שחייבים להגיש דוח ״לשנה שבא החשבון נפתח״ ולא ״בשנה שבא החשבון נפתח״
דוחות על שנת המס שבה העברת את החלק הראשון מחצי המיליון המדוברים לראשונה, ועל שנת המס הבאה אחריה, ומועד הדיווח לפני הארכות הוא עד 31 במאי של השנה העוקבת לשנת המס שעליה מגישים דוח.
או בלשון החוק סעיף 131(א)(5ו) לפקודה:
(5ו) יחיד תושב ישראל שהעביר, במהלך 12 חודשים, כספים אל מחוץ לישראל בסכום כולל של 500,000 שקלים חדשים או יותר (להלן – סכום לדיווח); דוח לפי פסקה זו יוגש לגבי השנה שבה הועבר סכום לדיווח, כולו או חלקו, לראשונה אל מחוץ לישראל ולגבי השנה שלאחריה;

תודה רבה, אני מבין שיש ביטוח למקרה של הונאה (בסגנון מיידוף) עד 500K $, ושזה תרחיש די קיצוני ושמעבר לזה אין סיכונים מיוחדים, ובכל מקרה זה יותר בטוח מברוקר ישראלי.
השאלה אם סביר לזוג עם נכסים כמו שלנו (לא עשרות מליונים) שרוב הכסף שלנו נמצא אצל ברוקר אחד בחו"ל או שזאת התנהלות מסוכנת?
לגבי פיזור הסיכונים שרוב הכסף יומר לדולר ויושקע ב-vti+vxus יחד עם קרנות הפנסיה וההשתלמות שבמסלולים מחקי מדד S&P500, זה פיזור מקובל?

אני מחזיק נייר אחד, בib. וקופת הגמל שלי מכילה את אותו נייר בדיוק, בבית השקעות ישראלי.

אז לא יודע אם אני דוגמה למקובל, אבל זה מה שאני עושה.

רוב הכסף יומר לדולר ויושקע ב-vti+vxus
הכסף מומר לקרנות עוקבות, אין משמעות למטבע שבה ניקנו.

לדעתי זה פיזור סביר, רק יש לי שאלה אחת.
יש סיבה לקנות דווקא קרנות מחלקות דיבידנים (ומנקות מס במקור) ולא קרנות צוברות?

לא איש מקצוע בתחום ותוכן הרשומה אינו המלצה בשום מובן שהוא

תודה רבה, אני מבין שיש ביטוח למקרה של הונאה (בסגנון מיידוף) עד 500K $,
אני הבנתי שזה יותר מ 500.

אם הבנתי נכון, עוד 150 מיליון סה״כ כאשר הגבול הוא 30 מיליון לחשבון. יענו אחרי שהחזירו לכל החשבונות 500 יש עוד 150 מיליון לחלק לחשבונות שעדיין נשארו פגועים. לך תידע כמה חשבונות יש שם יותר מ 500 וכמה תקבל מה 150 מיליון.

בכל מקרה, התכנון שלי הוא ברגע שמתקרבים ל 500. פותחים עוד חשבון. ואולי לנהל אותם על ידי חשבון חברים ומשפחה.

Account Protection

Account Protection​

Client securities accounts at Interactive Brokers LLC are protected by the Securities Investor Protection Corporation ("SIPC") for a maximum coverage of $500,000 (with a cash sublimit of $250,000). In addition, Interactive Brokers LLC carries an excess SIPC policy with certain underwriters at Lloyd's of London,1 which extends the per account2 coverage by an additional $30 million (with a cash sublimit of $900,000), subject to an aggregate limit of $150 million. Futures and options on futures are not covered. As with all securities firms, this coverage provides protection against failure of a broker-dealer, not against loss of market value of securities.​

נערך לאחרונה ב:
השאלה שלנו היא האם אפשר להיות בטוחים בזה שרוב הכסף שלנו (חוץ מהדירות בישראל) יהיה בחשבון ב-IB. האם יש סיכונים שכדאי לשקול לכסף שמופקד ב-IB? כדאי לפזר סיכונים עם תיק אצל ברוקר נוסף בישראל?
הם מנהלים מעל 1.15T (טריליון) ש"ח למעל 2 מיליון לקוחות.
הם לדעתי באותה דרגת סיכון אשראי כמו של מדינת ישראל עצמה.
הם שווים מעל ל120B ש"ח קצת פחות מכל הבנקים בישראל ביחד.
הם מרוויחים מעל 4B ש"ח כל שנה.
הם קיימים 46 שנים.
זו חברה ציבורית אמריקאית המפוקחת בארה"ב, דוחותיה שקופים לכולם.
הם חברים בכל הבורסות האמריקאיות כמו גם ברוב הבורסות בעולם (למעט ממש אזוטריות, כמו ישראל).

לי זה מרגיש בטוח, תמיד יש בטוח יותר.

בכל מקרה, התכנון שלי הוא ברגע שמתקרבים ל 500. פותחים עוד חשבון. ואולי לנהל אותם על ידי חשבון חברים ומשפחה.
משום מה זכור לי שאם אתה פותח חשבון לא מקושר, יש לך ביטוח נפרד עבורו. אפשר לפתוח גם בברוקרים נוספים בארה''ב, ופשוט לעשות אליהם העברת ניירות. (לא פתחתי בעצמי, זכור לי שבלי אזרחות אמריקאית זה עשוי להיות מסובך)

@ישראלי.עברי
קח בחשבון מס עיזבון אמריקאי על הנירות אותם רשמת למעלה

נשמע כמו דרך מצויינת להפסיד גם את הכסף וגם את החברים והמשפחה. וזה עוד לפני שמדברים על חוקיות המהלך.

סתם משהו שעולה לי לראש בעקבות ה"בהלה" כאן לאחרונה לIB בגלל המצב הפוליטי בארץ:
הריי גם ככה חייבים להגיש דוח למס הכנסה מעבר להעברת סכום מסויים לחו"ל שאני מניח שרוב מי שדן כאן בנושא כנראה עובר אותו..
ותכלס, גם בלי הדוח הזה הגופים הרלוונטיים ידעו בדיוק איפה הכסף בחו"ל אם הם ירצו.
אז...אם החשש הגדול הוא שיגעו לנו בכסף בבנק בארץ ולכן הפתרון הוא להעביר לIB, אתם לא חושבים שבאותה מידה יכולים לדרוש שתשלמו את מה שזה לא יהיה בהתאם לסכום שמוחזק בחו"ל ואם לא תעשו כך, אז יאסרו אתכם\יעקלו לכם\יקנסו אתכם?
אם אתם מתכננים הגירה במקביל להעברת הכספים אז זה סיפור אחר...אבל אני מניח שהרבה מתכננים להשאר בארץ בכל מקרה...

או שאולי החשש כאן הוא גם מקריסת בנקים בארץ? ואז אני יכול להבין את המהלך...

בכל מקרה, אני מקווה שזו עוד תקופת פאניקה שתעבור כמיטב המסורת בשנים האחרונות...

אם אתם מתכננים הגירה במקביל להעברת הכספים אז זה סיפור אחר...אבל אני מניח שהרבה מתכננים להשאר בארץ בכל מקרה...
המטרה היא להכין אופציה לבריחה ברגע האחרון (כמו להחזיק דרכון זר)

כי אם תחליט להגר ובשלב הזה כבר עברו חוקים שאוסרים להוציא כסף מהארץ, אתה תהיה פליט.

אתה צודק שיש מצב ביניים שבו יש לך מעט מוכנות להגר אבל החוקים כבר עברו, אז באמת לא ברור מה תעשה.

המטרה היא להכין אופציה לבריחה ברגע האחרון (כמו להחזיק דרכון זר)

כי אם תחליט להגר ובשלב הזה כבר עברו חוקים שאוסרים להוציא כסף מהארץ, אתה תהיה פליט.

אתה צודק שיש מצב ביניים שבו יש לך מעט מוכנות להגר אבל החוקים כבר עברו, אז באמת לא ברור מה תעשה.
אני לא יודע כמה באמת מסוגלים\מוכנים לעזוב הכל ולברוח...
האמת שהפסקתי לראות חדשות מאז הקורונה אז אני גם במכוון לא ממש מעורה במצב, פשוט זה זולג לי מהפוסטים כאן ומהמדיה החברתית קצת..המצב באמת כזה גרוע? פשוט התרגלתי מאז הקורונה שיש מלא איומים קיומיים שבסוף מתבררים כאזעקת שווא...מקווה שזה לא "זאב זאב" הפעם..

ננעל.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
N סיכון מט"ח בהשקעה בקרנות סל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
shesek אחוזי הסיכון בהשקעה בשוק ההון שוק ההון 9
D מכירה בשוק שורי מאוד בהשקעה פאסיבית שוק ההון 21
mk1 מיסוי בהשקעה חוזרת בתעודות סל מחלקות שוק ההון 6
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9
א לבטים בהשקעה במדד S&P שוק ההון 8
Y מיסים בהשקעה בwall street דרך מיטב דש מיסים 1
ת שיקולים בהשקעה במדד ממונף במסגרת תיק ההשקעות שוק ההון 6
maverick שאלות על מט״ח בהשקעה שקלית בקרנות חוץ iShares שוק ההון 10
ע התייעצות - בוסט בהשקעה צרכנות פיננסית 7
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
ש דעה השתנתה בהשקעה לטווח ארוך שוק ההון 6
ו הפסד מט"ח בהשקעה בנדלן שוק ההון 13
Y האם אתם מושקעים בהשקעה אלטרנטיבית? שוק ההון 0
ל עזרה למתחיל, מונחים בסיסיים בהשקעה. שוק ההון 5
S נסיון בהשקעה בחברות לא מונפקות? שוק ההון 0
S עזרה בהשקעה שוק ההון 8
M ממה להזהר בהשקעה בקרנות סל (ETF ?) שוק ההון 6
D היגיון בהשקעה במניות ריט ישראליות, אם בכלל שוק ההון 1
ג בהשקעה בנדלן בארהב- יש סיכון מובנה נדל"ן 11
נ חשיפת פרטי שותפי בהשקעה נדל"ן 15
Y התלבטות בהשקעה בנדל"ן עם כסף מההורים נדל"ן 45
S לכל מי שנותן עדיפות לשוק האמריקאי בהשקעה שלו שוק ההון 25
A שיקולים בהשקעה לטווח קצר שוק ההון 1
T עזרה! בעיה בהשקעה דרך קרן הגשמה שוק ההון 0
Liron2035 סכנה/בטחון בהשקעה בIB שוק ההון 2
G חשיפה למטבע בהשקעה במדד עולמי או בקבוצה רחבה של מדדים גאוגרפיים שוק ההון 4
ע תהייה על הסכנות בהשקעה בתעודות סל שוק ההון 51
L תחילת דרך בהשקעה כספי שוק ההון 15
J הקצאת נכסים לצעירים בני 20-25 בהשקעה ל20 שנה שוק ההון 96
M מיסוי רווחי הון בהשקעה בניירות זרים - האם מטבע הבסיס משנה? מיסים 74
H האם יש סיכון בהשקעה דרך בית השקעות? שוק ההון 1
A האם בהשקעה בריט יש צורך למלא דוח כלשהוא למס הכנסה? שוק ההון 3
A הבדלים בהשקעה בזהב בין GLD לבין XAUUSD שוק ההון 16
liranviper מה הסיכון בהשקעה לאורך זמן? שוק ההון 32
ל הרהורי כפירה בהשקעה עשה-זאת-בעצמך שוק ההון 131
ג שאלה עבור הדוגלים בהשקעה בקרנות אינדקס שוק ההון 63
אורי ניהול סיכונים בהשקעה בנדל״ן שוק ההון 13
א חשיפה למט"ח בהשקעה באג"ח שוק ההון 11
ס ניכוי מס במקור ע"י ארה"ב בהשקעה דרך קרנות שהתאגדו באירלנד שוק ההון 15
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה